Дата и час: Пон - 10 Авг 2020, 08:14

Отговори на тема  [ 683 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Следваща
 Безсъници в Сиатъл... 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Безсъници в Сиатъл...
Alternative-rock,Grunge,Garage-rock,Funk-rock и т.н.
За всички, които се намерихме в преходните "Безсъници", поставям началото на нови такива! :D
За тези, с които те първа ще се "намерим" - :D Здравейте сродни души!!! :D
От както тръган З-Рок в ефира, се замислих колко много ми даваше радиото едно време (визирам 80-те и 90-те, когато още нямаше Веселини, Ситита, и музиката беше....абе това е една друга тема!).
Започнах да си припомням толкова неща, които седят някъде по кашоните и мухлясват, а аз още не съм си ги набавила на новите носители....и малко по малко вече 4-5 месеца не съм спряла, че покрай старите намирам и много нови.
То е повече от ясно, че ще си говорим за "старите кучета"(но в Вашите банди така и така си има отделни темички за тях), за новите такива, за фестовете, за всичко (надявам се) което ни вълнува.....
Без повече разяснение...хубавото му е, че се разбираме с малко думи....а за тези, който не разбират:
МОЛЯ НЕ пишете тук!
Упражнявайте се да го правите някъде другаде!
БЛАГОДАРЯ за което!

Сря - 14 Фев 2007, 01:40
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
A, ТАЗИ тема ли възраждаш? :)
Ми айде аз пръв да се разпиша...
Когато през далечната 94 един приятел ми даде Facelift с думите - "чуй тва, мноо е яко", аз си помислих - "кви пък са тия с тва хитро име alice in chains?!?"... Когато няколко дни по-късно си купих и Dirt и вече усетих, че съм зарибил по нов за мен стил. Някои познати слушаха нирвана, но аз бях трашарче и ме дразнеха. Но Алис...

Поздрав с It ain't like that \m/

И после jam, soundgarden... та даже и nirvana прослушах. Но alice си ми останаха любимците.
Моите гръндж албуми фаворити са Dirt, Ten, Superunkown и Nevermind, a ънплъгдите на alice и nirvana просто ми разбиват главата. Страшни са.

НО... за жалост Лейн се оказа пророк с песни като We die young и Down in a hole... :cry:

Сря - 14 Фев 2007, 02:02
Профил
Аватар

Мнение 
Бях се затъжила за добрата стара тема...всъшност бях тъжна за много неща...но една такава тема е способна да ти оправи настроението :)...Благодарности,Zinc :) ...
Aз като една от по-new generationa(хайде да не кажа last),не мога и да си представя какво сте изживявали вие по онова време...,когато аз...хм...още съм ходела под масата...насвсякъде се е носел велик spirit...teen spirit и мога да се похваля само с това,че някой,хм,по някакъв начин ми го е показал...макар че,хей,откъде знаете ,че не съм заспивала с тези песни :P....Nevermind,музиката е била една,всички са я обичали и всички са били част от едно цяло....
.....
Изображение
.....
После нещата се попроменили,но никой,който го е изживял,няма да забрави...
Изображение
....
...А до тогава,всякактв алтернативен рок е за предпочитане,няма смисъл да изброявам :wink:
...поздрав с Hunger Strike :wink:

Сря - 14 Фев 2007, 02:10
Профил
Аватар

Мнение А така!
Тази тема е важна, да се знае кои сме и какви сме, що сме :wink:
Все пак във Вашите банди е по-разводнено. Не знам само как ще се справим с поддържането на темата свежа, за да не я правим постоянно, м, Zinc? :wink:

За мен grunge (и wave) са онези първи най-страстни музикални любови, които ръжда не хващат. Нищо не хващат - ни уроки, ни забрава. Е, след това добавих и още някой друг стил към любимите, но не е казано, че човек трябва да се ограничава.

Може да ви се стори някак смешно и нелепо, но в момента се занимавам с едни пакистански и индийски grunge банди, много са добри младежите, пеят на английски. :wink: :)

Зачервявайте гребена с напитки, опиянявайте се от любов и бъдете щастливи!

Сря - 14 Фев 2007, 10:34
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Toва е темата наистина. :wink:
Радвам се че Zinc я възроди отново.
Няма да споменавам колко близка и ценна ми е точно Сиатълската музика.
Най Най Най любимите ми ALICE IN CHAINS и останалите Soundgarden, Pearl Jam, Stone Temple Pilots, Nirvana, Temple of the Dog, Mad Season, Mother Love Bone, Candlebox, Midhoney и дори музата на Curt Kobain или по точно Sonic Youth

Тази музката всъщост е моята и никога няма да ме напусне каквото и да кават за смърта на грънджа. Радвам се че има хора като вас които са съпричастни с това.

Сря - 14 Фев 2007, 12:07
Профил WWW
Аватар

Мнение УРА! :)
Ще използвам случая да съобщя на всички, които ще пребивават в София в петък вечер - ще има Сиатъл парти в "Екстрем" на Карнеги 10 (до НДК).
8)
Това беше добрата новина, а лошата е, че аз няма да съумея да присъствам :cry:

Сря - 14 Фев 2007, 12:20
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Kофтито е, че такива мироприятия има само във София. Ако ми беше наблизо, нямаше да изпускам такава вечер. Зажалост обаче тук, в мазутия, мога да слушам гръндж само на плейъра и на компа вкъши . От една страна съм доволен щото няма идиоти, които да позорстват с музиката, само хора които я ценят наистина. От друга страна ...познавам точно 4 човека в града, които слушат гръндж и още 10, които имат понятие какво е .

Сря - 14 Фев 2007, 18:05
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Кой каза, че ги има тези събития само в София? :roll:
Във Варна,Rain, която ти е доста по-близо (макар и по баира :lol: ) всеки месец си има
Alternative партита, а когато няма такива, има музика на живо в Зона 51!!!
So, if U want - be my guest!!! :P

Чет - 15 Фев 2007, 00:30
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Ммммммм Може и да се възползвам . Принципно има едни варнески приятели ( наричани Медката , GrimalKin , и Шаманчо, ако някои ги познава поздрави от Сулев :lol: ) ,с които почти сме се забравили от старите срещи на РПГ канала и много искам да видя. Пък и това звучи примамливо(макар и по баира ) , може и да мина, да поотседна около тази Зона 51 ...но има малко вода да изтече преди това ... така, че засега не обещавам , мерси за поканата все пак .

Чет - 15 Фев 2007, 01:09
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Zinc,мерси за темата..тя така ни липсваше :cry: .но сега си имаме нов Изображение :wink: :P :D
Радвам се,че има хора,които няма да повярват, че Изображение Няма и не искам да го вярвам..прекалено от скоро(както каза Yieldy,ние сме от last generation :wink: ) се радваме на тази музика...и не вярваме, че този стил е умрял с Kurt Cobain и Layne Staley....
При мен всичко започна с Alive на Pearl Jam...чух я и веднага се влюбих в този стил....нямаше и все още нямам изпусната песен..концерт, който да не е гледан... За мен Pearl Jam, Nirvana, Alice In Chains,Mad Season,Soundgarden ( и сега Audioslave),Stone Temple Pilots, Temple of the Dog.. (опа, май повторих групите на DegradationTrip :roll: ) определят ежедневието ми...когато ми е весело,когато ми е тъжно, когато ми се струва,че всичко е гадно...в Winamp-a се завърта тяхно парче..и вече всичко е ок... Голям поклон!!!

пп. А пък ако и едно концертче в България ни изненада :roll:

Чет - 15 Фев 2007, 11:32
Профил ICQ

Мнение lllll
I love this night!

Чет - 15 Фев 2007, 15:06
Профил
Аватар

Мнение 
Ве някой може ли да ми помогне да намеря нещо на две групи , моля . Paw и Hole имам предвид . Мисля , че тук е място ,щото и двете правят гръндж , искам да чуя нещо по-различно . Ще съм благодарен . Лека вечер миряни .

Чет - 15 Фев 2007, 21:49
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Миряни :?: :wink:
Що за духовнически почин? :)
Трябва да прегледам у дома за Paw, а Hole, може и да съм предубедена, но нещо не ми понася...

Пет - 16 Фев 2007, 11:42
Профил ICQ WWW

Мнение //
Това е
LAST SEASON
www.myspace.com/lastseasonband

Последна промяна niki-l.s. на Нед - 06 Май 2007, 19:18, променена общо 1 път

Съб - 17 Фев 2007, 13:41
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Никсън, аз ви харесвам! Ей сега даже пак слушах тука от линк-а... :wink:
За жалост си идвам изключително рядко до Варна. И все се каня да засека мои приятели когато свирят в Зоната... и все не става.
Но някой ден... :wink: дето се вика или те, или вие ще ми се представите на сцената :wink:
Какви са ви комерсиалните намерения всъщност?

Съб - 17 Фев 2007, 14:12
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 683 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 46  Следваща