Дата и час: Сря - 20 Ное 2019, 18:06

Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Накъде отлитаме? 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение 
Rain написа:
... ти си странен ...
:arrow: Че кой не е?!? :lol:

Като гледам явно всички малко или много се опитват да се отскубнат от скучното ежедневие. Няма лошо , дори похвално. Май музиката в крайна сметка е точно заради това.

При мен музиката не играе точно роля на "пренасяне" от реалноста , а по скоро се опитвам да определя на кой филм ще отива дадена песен за саундрак (странно но факт :lol: ). Веднага пример: Muse - Knights Of Cydonia :arrow: добрия стар Клинт Ийстууд в "За наколко долара повече" (странно но факт :lol: ) , Metallica - Wherever I May roam :arrow: "Rocky" особенно момента с "...Rover, wanderer, Nomad, vagabond Call me what you will..." (странно но факт :lol: ). А винаги като гледам нещо с Ева Лонгория се сещам за Jet - Are you gonna be my girl по необясними за мен причини :roll: (странно но факт :lol: ).

На кратко винаги като гледам някой филм , се опитвам да определям какво му подхожда в някой от най ключовите моменти (мда странно ...но факт да го ева :lol: ) .

Пет - 23 Фев 2007, 13:32
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Преславчо, страхотна тема!
Нека и аз да споделя. За всяко любимо парче мога да кажа нещо, но споко, няма да го правя :) Както всички разбраха обичам Faith no more - примерно - Easy - празна стая, само с един матрак в средата и купища книги наоколо, натрупани на купчини по изтъркания паркет...Свещи...И една готина небрежност обвила всичко, бира в скъпи халби...отворени прозорци, с тъмно лилави дантелени пердета, подхванати от вятъра....
И още много други неща, но после ще кажа...

Последна промяна EDDIE на Пет - 23 Фев 2007, 18:17, променена общо 1 път

Пет - 23 Фев 2007, 15:28
Профил
Аватар

Мнение Какво сте пили бе?
До колкото ми стана ясно Преслав ни пита каде са ни мислите когато слушаме музичка.
Разгледах добре всички мнения и съм доста учуден от написаното от вас.

Замислих се и аз каде ме замятът определени стилове, групи или определени музиканти.
Мислих, мислих и не оспях да го измисля.
Не съм имал случей слушайки някоя група да се пренеса например пред камина, на някоя магистрала, в апартамента на еди кой си, в къщата на село, пред казана за ракия или да осетя мириса на току що изпечени кифлички, вкуса на пица калцоне, на лук печен на жар или на шикерите по панаирите.Останах с впечетлението, че някой от вас точно такива работи ги навестяват.

Моля поправете ме ако греша.

Пет - 23 Фев 2007, 15:36
Профил
Аватар

Мнение Re: Какво сте пили бе?
Няма пари за бира написа:
До колкото ми стана ясно Преслав ни пита каде са ни мислите когато слушаме музичка.
Разгледах добре всички мнения и съм доста учуден от написаното от вас.

Замислих се и аз каде ме замятът определени стилове, групи или определени музиканти.
Мислих, мислих и не оспях да го измисля.
Не съм имал случей слушайки някоя група да се пренеса например пред камина, на някоя магистрала, в апартамента на еди кой си, в къщата на село, пред казана за ракия или да осетя мириса на току що изпечени кифлички, вкуса на пица калцоне, на лук печен на жар или на шикерите по панаирите.Останах с впечетлението, че някой от вас точно такива работи ги навестяват.

Моля поправете ме ако греша.

:shock: Какъв ти е проблема? Пък и яко правописни грешки гледам....

Пет - 23 Фев 2007, 16:51
Профил
Аватар

Мнение Re: Какво сте пили бе?

не ти ли се е случвало да свързваш дадена песен с някой точно определен човек?
е, това е същото, но с място, случка, време и прочее. музиката е емоция, сама по себе си достатъчна, за да ти припомни или да ти даде представа къде искаш да си. не вярвам въображението, фантазията и всичко останало подобно да ти куца до там, че да не разбереш за какво става въпрос.

Пет - 23 Фев 2007, 19:55
Профил ICQ
Аватар

Мнение Относно мнението на миднайт
Наистина доста песни свързвам с определени хора.Сещам се за тях, защото те по някакъв начин са свързани с песента, било то пряко или не (особено текста на песента може да ти напомни за някого) Абсолютно вярно! Но да прехвърля съзнанието си някаде заради песен или настроението което ми е създала не ми се е случвало и затова ми е чудно.

Каква е истината...
момент 1: Музиката(тази която ти харесва) те отпуска, кара те да релаксираш, отделя те от ежедневието, стимулира ума ти.
момент2: Така, вече се оспокоихме, допамина си свърши работата и е време да помечтаем
(в редки случеи може и да помислим за миналото, но по-често бъдещето е на дневен ред)
и сега вече замислени се пренасяме в нашата утопия докато не трябва да се разсеем с нещо неотложно (например влиза шефа и ти стоварва папка документи на бюрото)

Това което не мога да разбера:
-По какъв начин го осещате мириса на току що опечените кифлички? За това ли си мечтаете, кифлички ли ви се ядат? Не сте ли се замисляли че не само музиката ви кара да се пренасяте в своята утопия, а когато заспивате? Дори когато четете книга или пътувате в автобуса. (това се случва тогава когато съзнанието ви е свободно и има време за това) И искате да ми кажете, че през това време си мислите за стая пълна с цветя и розови далматинци на кафеви точки !? Да не забравяме и за кифличките... Понеже усещам че не е така не мога да го повярвам !!!

Да, знам че музиката ви навява спомени, на мен също !
Да, знам че музиката ви кара да се о(т)насяте, мен също !
Да, знам че чуството ви кара да летите, мен също !
Само не знам, зашо на вас ви замирисва на кифлички, а на мене не ? Да ме би да сте забравили фурната? Едва ли. Затова почвам да се чудя наистина усещате ли го този мирис на на кифлички или те са просто изразно средство за да покажете какво Чувствате !?

Надявам се разбирате че това с кифличките е метафора...
...не, сигурен съм че рзбирате :wink:

Понеже съм и неграмотен правете се че не забелязбате правописните грешки :wink:
ох, отивам да се напия (безплатно)
приятна вечер

Пет - 23 Фев 2007, 21:11
Профил
Аватар

Мнение 
Защото като кажат думата "бира" аз ще се сетя за "Арияна", ти ще се сетиш за "Шуменско" да кажем...

Всеки разбира и асоциара нещата по различен начин. Точно и за това е темата, за да си каже всеки с какво свързва музиката и какво му навява... ако има такова нещо де... Теб като не ти навява нищо, защо е нужно да разваляш кефа на другите?

it's time to FUCK-SHIT-UUUUUUP!!!

Пет - 23 Фев 2007, 21:57
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Темата е адски оригинална и много ми харесва.

И аз се отнасям като се заслушам в хубавата музика.

Като слушам нещо бързо, мелодично, примерно Yngwie Malmsteen си представям как пиша съчинение по литература за време :) Е не точно де ;) Представям си някакви фентъзи битки, орки, хора, викинги, богове и всякакви стихии.

Като слушам нещо по-тежко като Megadeth се сещам за как изкормвам учителката си по химия, хех пак не, ама съм си го мислил :). Пред очите ми оживяват някакви картини на Апокалипсис. Какво се е случило със света например след 300 години и т.н.

Нещо бавно, хмм, да, как лежа на морето и се пека на сянка и си тананикам песента!

And I'm Proud Of That! Deathcore is a genre!

Пет - 23 Фев 2007, 22:09
Профил YIM WWW
Аватар

Мнение Re: Относно мнението на миднайт
Но да прехвърля съзнанието си някаде заради песен или настроението което ми е създала не ми се е случвало и затова ми е чудно.

Пробвай! Пък може и да ти хареса...

И за да не е ОФФ, днес много се изкефих, когато в предаването на Елена чух "Jeanny's Got a Gun" на Аеросмит. Не за пръв път казвам, че това е групата, от която "тръгнах" и си спомням, че албума им "Pump" си го бях купила, когато четях "Тримата мускетари". И точно тази песен я въртях постоянно (не знам как не се скъса лентата на касетката). Та, слушайки я, винаги си представям замък с високи кули на брега на морето през нощта и една жена с пелерина с качулка тича по стълбите нагоре. А вълните се разбиват в каменистия бряг...
Хайде, няма да се отнасям повече. ;)

Пет - 23 Фев 2007, 23:16
Профил
Аватар

Мнение Пак останах неразбран
spikey написа:
Но да прехвърля съзнанието си някаде заради песен или настроението което ми е създала не ми се е случвало и затова ми е чудно.
Пробвай! Пък може и да ти хареса...

Скъпа "Спайки" и от части "Кавалера" направихте ли си труда да осмислите горенаписаното от мен?

Ще ме извинява дамата, но се изказа доста "Селски"
Да съм се пробвал, МОЛЯ ?!?!?
Щяло да ми хареса - :shock:

хора, аз не идвам от съседската бърлога на Маугли !
Спайки, наистина ли вярваш че не съм го изпитвал !? (песента не е виновна)
Кавалера, ако не ме интерисуваше темата вобще нямаше да си правя труда да пиша ! Проблема е там, че ми пука прекалено много, защото четейки какво сте писали "магията се разваля"

Евала на юзъра "мегадет" точно такива мнения естетически изпипани и ИСКРЕНИ трябва да има тук според мен.

Съб - 24 Фев 2007, 08:56
Профил
Аватар

Мнение Re: Пак останах неразбран
За да не се развали хубавата тема с offtopic, а и за да не прозвучи като заяждане, защото май предния ми пост така ти е прозвучал, ще ти отговоря на лични.

Съб - 24 Фев 2007, 13:53
Профил
Аватар

Мнение За да няма неразбрали
Нека не се хващаме за думите
Сега ако трябва да си обясняваме кой какво е искал да каже с определен израз, ще има да пишем доста, затова ще се опитам да синтезирам виждането си, отговаряйки междодругото на някой от въпросите ти Спайки.

Мися че поста на EDDIE е доста показателен. (давам просто пример с него)
EDDIE написа:
За всяко любимо парче мога да кажа нещо, но споко, няма да го правя. Както всички разбраха обичам Faith no more - примерно - Easy - празна стая, само с един матрак в средата и купища книги наоколо, натрупани на купчини по изтъркания паркет...Свещи...И една готина небрежност обвила всичко, бира в скъпи халби...отворени прозорци, с тъмно лилави дантелени пердета, подхванати от вятъра...

1во. Супрер сладка картина, наистина, така е.
2ро. Замислям се кое нещо в песента би провукирало EDDIE да направи асоциация с описаната от нея картина.Първото за което се сещам е текста на песента. линк към текста
Вглеждайки се в него ми става ясно, че едвали той е виновникът.Не виждам дори как и самото заглавие на песента би повлияло.Друг вариант е да има общ спомен с песента и стаята, но като погледна реално и прочитайки, че за всички любими парчета тя има по една такава картина, отхвърлям и този вариант.Остана варианта слушайки песента, EDDIE да се замечтава (съвсем нормално, като се има предвид, че песента я отпуска) и в тези мечти да присъстват стаята и посочената обстановка.
3то. Приемам последният вариант за възможен, но веднага възникват въпросите и изводите:
-Но нали така излиза, че това може да почувства и под въздействието на всяка друга нейна любима песен.
т.е. пряка асоциация с песента няма.
-Наистина ли винаги когато слуша тази песен се сеща за тази стая и не може ли да се пренесе някаде другаде на фона на същата песен?
-Не е ли практически възможно да се размечтае за тази стая в съвсем различна обстановка?(дори не слушайки музика в момента) т.е. ако съзнанието и не е заето с нещо, какво пречи да се пренесе в тази стая? Също и ако върши важна работа на фона на тази песен, би ли се вобще сетила за нещо разсейващо, например описаната картина?

Защо поста на мегадет е по различен ли ?
Той не конкретизира нещата и четейки поста му създадените картини биха могли да оживеят в съзнанието ти асоциирайки ги с лично твой си замисли върху песни.
megadeth написа:
Като слушам нещо бързо, мелодично, примерно Yngwie Malmsteen си представям как пиша съчинение по литература за време Е не точно де Представям си някакви фентъзи битки, орки, хора, викинги, богове и всякакви стихии.

Като слушам нещо по-тежко като Megadeth се сещам за как изкормвам учителката си по химия, хех пак не, ама съм си го мислил . Пред очите ми оживяват някакви картини на Апокалипсис. Какво се е случило със света например след 300 години и т.н.

Заключение: Всички мечтаем, но музиката не ни кара, а просто ни предразполага
Май Преславчо просто не се е престрашил да пусне тема "За какво си мечтаете", например

ОБЕЩАВАМ повече да не ви пускам, така както ги наричате вие оф-топици в темата, въпреки че не сте прави за това според мен.

Съб - 24 Фев 2007, 20:07
Профил
Аватар

Мнение Re: За да няма неразбрали
Май Преславчо просто не се е престрашил да пусне тема "За какво си мечтаете", например

Преславчо е прекалено тъп и горделив и нямаше как да не забележи това! Понеже казах, че съм тъп (то си личи от заглавието на темата) искам да попитам нещо. Да, пак ще подчертая ТЪП СЪМ И БАВНО СХВАЩАМ! Тука няколко неща не ги схванах!
Нямам пари за бира - и какво искаше да кажеш ? Наистина не разбрах ? Единствено заглавието на темата ли беше проблема ?!?!? Или просто не си съгласен с поустовете?! Не схващам сериозно! Кое ти "бръкна" където не трябваше, та бяха всички тея възражения и от части недоумения и т.н. и т.н. :?: :?: :?:

Нед - 25 Фев 2007, 01:22
Профил
Аватар

Мнение 
Аз не виждам пречка някой да асоциира дадена песен с място, събитие или дори с "аромата на кифлички"... Всчико си зависи от човека. За други това е нещо нормално, за други не толкова. Добре

За да не се налага да чистим доста постове или дори да трием темата, спрете със споровете дотук. Има лични

it's time to FUCK-SHIT-UUUUUUP!!!

Нед - 25 Фев 2007, 12:40
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
ах, слдури :D
Аз каде отлитам ли...
Определено някаде далеч от всичко това което тормози съзнанието ми в момента. В гората да кажем или някаде на мечтано пътешествие :D Много обичам когато слушам определена песен да се пренасям на мястото което се описва в песента или да се потапям ва настроението й. Например нещо бързо, едва ли би ме размечтало за лежерна почивка, а по скоро за преживяване изпълнено с адреналин...
Айде стига ви толкова, мисля че схванахте :P

Чет - 01 Мар 2007, 16:33
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща