Дата и час: Сря - 20 Ное 2019, 17:17

Отговори на тема  [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 Накъде отлитаме? 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение 
За мене песента на Helloween-Revolution now има огромно емоционално значение.Като я чуя винаги си спомням лятото на 2005.Тогава бачках на Слънчев бряг в едно магазинче нощтни смени.Песента ме отнася пак там,сред навалицата до полунощ,след това спокойствието на нощта,разговорите с туристите,новите приятелства,новите любови :wink: .....може би безгрижието на момента....всички онези приятни случки,които все още ме гъделичкат....карат ме да си спомням времето на сладките трудности,сладките неуспехи,които сега ми се струват по-скоро вълнуващо преживяване.Май това му се вика носталгия ей тъй,за по-кратко.....

Чет - 22 Ное 2007, 17:32
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Metallica - 6 klas...lageri...gradinki, mazeta tavanski stai i mn cigaren dim, nqkoi me e pritisnal do sebe si na poredniq blus....and nothing else matters...

Decide, Slayer, Hypocrizy....Machine head, Pantera - 8mi klas - kufeem neide po parkovete i se nalivame s topla rakiq pri 40C jega.

Universitetski godini - mnogo dark period, black....metal, abe vuobshe mn tejko beshe :drink3: \m/

Ostarqh i preotkrih clasi4eskia Heavy metal :D

Пет - 01 Фев 2008, 23:41
Профил
Аватар

Мнение 
Anathema - Temporary Peace

Море... облаци, идваща буря.
Огромни вълни и сянка, потапяща се във водата.
Сянка, чиито чувства не са тайна за мен.
И колкото по-навътре в морето отива, толкова
болката намалява, всичко се замъглява... мислите секват...

Изображение

Все по-навътре, в стремеж да си проправи път
към онзи красив хоризонт, където я чака сънят...
В търсене на краткотрайния вътрешен мир...

Вто - 12 Фев 2008, 01:38
Профил WWW
Мнение 
Aз паля турбо двигател я и отхвърчавам на Луната най-малко
Crematory - The Fallen

Нед - 25 Май 2008, 04:23
Аватар

Мнение 
Уаааа...помня като се запознавах с Каубойския албум на Пантера...толкова енергия ми дойде,че не усетих кога се бях препотил от лицеви,коремни и всякакви други упражнения,които човек може да си прави вкъщи...страхотна музика :)

Иначе...при Demons and Wizards,Helloween,Sentenced,Echo of Dalriada и някои подобни е обратното-отдавам се на меланхолия и спомени...ама рядко :shock:

Нед - 25 Май 2008, 12:25
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Aghhh.... как ма надъхва тоя гаден хеви метъл, да го ева ! Няма такова друго вдъхновение !

Нед - 29 Юни 2008, 02:52
Профил
Аватар

Мнение 
Тази тема е прашасала, макар, че ми се струва интересна... Ще се опитам да я посъживя малко, ако искате да продължи да съществува!

Групите от стила power metal, symphonic metal, групи с дамски вокали винаги ме връщат във времето, когато бях в Барселона - предполагам, че е защото бях на концерт на Nightwish през 2004 там... просто асоциация! :-)

Пет - 16 Окт 2009, 09:01
Профил WWW
Аватар

Местоположение: Анунаки ибн ал Насър ел Сахиб Иса Ал-Халифа ес Пуханага Делторо Соуса и Лима Франсиско Нунакев
Мнение Re: Накъде отлитаме?
винаги когато си пусна групи от рода на Slayer , Death , Benediction ми идва агресията-пренасям се на бойното поле и ритам задници и раздавам наказания.
групи като Draconian ме карат да се отпусна,да затворя очи ...
често ми се случва да съм изтрещял и пускайки си Astral Projection отлитам просто на някъде си
може за повечето да е тайна , но слушам и денс музика-кара ме да скачам подскачам, да се забавлявам,да танцувам,пренасям се на място където единственото нещо което се прави е да се усмихва човек

*четейки този пост вероятно ще ме сметнете за леко чалнат,да не пиша даже и фраснат с мокрия парцал през лицето,
но като цяло музиката ме пренася в един по-друг свят.Колко лош,колко добър е без значение

фолклорният химн на Родопа планина-Бела съм, бела юначе
Ай ,канариииии!

Чет - 14 Яну 2010, 21:21
Профил WWW
Аватар

:D

Santo And Johnny - Teardrop

http://www.youtube.com/watch?v=IunFDM2U ... re=related

Изображение

...към Хавай ! :wink:

Пет - 15 Яну 2010, 12:12
Профил
Аватар

аз винаги когато си пусна някоя песен си представям картини подходящи за клип на песента!даже един път преди да гледам клипа на една песен на Devildriver си представях как някой се вози в кола и камерата показва какво се вижда през страничното стъкло и се вижда залеза,едно поле...
и после като го гледах този клип,то наистина имаше такъв кадър!много странно!как ще да е
пак една песен на Devildriver-Head On To Heartache(let them rot) си представям надпреварване с коли и след това ужасна катастрофа!единия шофьор умира а мацката му разбира от новините решава да намери тоя другия за да го убие!на края на песента си преставям как мадамата е над гроба на нейния и държи една роза здраво в ръка и бодлите и се завиват р ръцете и тече кръв,вали пороен дъжд и тя прегръща надгробната плоча!леле ужас
аз май не съм добре

Съб - 16 Яну 2010, 23:10
Профил ICQ WWW
Аватар

Tool- Wings For Marie & 10 000 days - Средна гора, набичила съм си Туул, няма друг освен мен в радиус от няколко километра, късна зима е, седнала съм по турски на един камък, и гледам как се движат облаците. Междувременно, цялото поле пред мен е черно, с тук-таме някой жълт минзухар... всеки път, щом си пускам двете песни, се отнасям above&beyond 8)
Metallica-Sanitarium -Absolute childhood :P ...въобще, като цяло Металица са групата на детството ми, но тази песен олицеторява някакво адски странно меланхолично чувство, което често се появява есенно време, и пледира за уникалност.
Rammstein-Wilder Wein -Залез, из който се прокрадват едни специални зелени очи :)
Foo Fighters-Everlong- На тая песен обичам всички :lol:

Нед - 17 Яну 2010, 21:21
Профил

Mже би с годините смяната на настроението,колкото и да не е желателна--е факт.Няма да се оплаквам обаче а съм просто откровен.Различни мисли,пейзажи и мечти изплуват когато слушам нашата музика.Понякога си мечтая за пътувания на дълъг път с кола,но уви не съм шофьор-хаха.И пътувайки слушаш готин рок разбира се.Когато слушам изплуват и радостни и по-нерадостни спомени.Тези дни ми беше тежко за баща ми,почина преди 5 месеца...
Има обаче няколко човека,с които през дългите години винаги е било по-приятно да се слуша музика отколкото да речем с други хора.Единия даже ми каза на последното рок-парти което си направихме:
с теб винаги е по-различно когато се събираме да слушаме музика,въздейства ми по силен начин.
може би е така защото аз никога не слушам музиката ей така по-навик,само защото съм свикнал.А защото я пускам за да я слушам отново и отново внимателно с удоволствие.
:D

Пон - 01 Мар 2010, 13:01
Профил
Аватар

Хм, прекрасна тема, а позабравена...
Я да я съживим! :wink:

G'n'R - Paradise City
- винаги, ама винаги се свързва с първия голям фестивал. Първото излизане навън. България е далеч... Контакти по мобилния - само със семейството и с хората, с които пътувахме. Свобода. Цялата компания в най-култовата кръчма във въпросното фестивално селце. Пеем и се кефим, всички накуп. Мъжовете ни хвърлят ледчета в деколтетата :lol: Винаги, винаги изникват точно тези пусти ледчета, когато я дочуя отнякъде. Яките предишни дни от феста, още по-яки предстоящи. И с всички, всички другарчета по концерти, събрани на едно място... 8)

Loreena McKennitt - The Mystic's Dream - зариби ме по нея близък човек, най-добрият приятел понастоящем, който се превърна в такъв след няколко перипетии и взаимни доказвания. Късна вечер, луната се вижда от прозореца и се пада точно над монитора. Чувам я, спокойствие и тишина. След време той започна да й мисли превод на български, сподели, включих се... Завърши първи куплет и доооста дълго си остана до там. Месеци по-късно бяхме помъдрели и "доказали се" другарчета, докато един ден просто не получих целия превод. Разтреперих се от емоция, много общи неща имаме вложени в тоя текст. Асоциацията сега - там някъде някой те обича и държи на теб ;)

Пон - 12 Апр 2010, 00:17
Профил ICQ WWW
Аватар

Faith No More - The Gentle Art of Making Enemies

If you don't make a friend, now
One might make you -
So learn
The gentle art of making enemies

don't look so surprised
happy birthday...fucker
Blow that candle out,
we're gonna kick you

Винаги мисля за приятелите, които съм изгубила... които вече са ми врагове...
Усещам горчив вкус... Едновременно ми е тъжно и гневно... :?

Също Alice in Chains - Would? и Pink Floyd - Lost For Words

Излиза, че доста съм психясала на тая тема, ма'а му.... :lol:

Нед - 18 Апр 2010, 03:10
Профил WWW
Аватар

Изображение

Cum Чехия ! :wink: :lol:

Yonderboi - Another Geometry

http://www.youtube.com/watch?v=wtCJhuiAj6w

Нед - 06 Юни 2010, 01:59
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 61 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща