Дата и час: Нед - 17 Ное 2019, 10:23

Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
 Как се стига траш метъл до трип хоп? 
Автор Съобщение

Мнение Как се стига траш метъл до трип хоп?
Здравейте, металяги!
Да започнем с това, че съм на 20 и съм израснал с много твърда музика. И до ден днешен любими групи са ми Металика (да, комерсиални са) и Рамщайн, които слушам в свободното си време. Свиря на китара от 7 години и поносимо дрънкам на пиано от 4. Както знаете Рамщайн се водят индъстриал метъл и използват много електронни композиции. Може би това ме тласна в една друга посока, както и факта, че си разширих музикалния мироглед и в рок музиката. Не след дълго започнах да слушам алтернативи и грънджове като Фейт Ноу Мор и Алис ин Чейнс.
Въпреки това продължавах главно да си свиря траш метъл и композициите, които съчетавах си бяха откровена тресня. След време се добрах до една програма, наречена FL Studio, за която предполагам някои от вас са чували. Идеята ми беше там да си вкарвам рифовете и темите, които съм композирал. Само че почнах да се прехласвам по възможностите, които ми даваха тези електронни инструменти.
Удивих се колко лесно се прави хаус песен (поне мейнстрийм песен, защото има такива хаус композиции, на които могат да завидят и някои прогресив метъл групи) и реших, че за един български индивид би било по-лесно да пробие в чужбина с такъв стил. Истината е, че не бих могъл да си представя как си изкарвам прехраната с нещо друго освен музика.
И се стигна до там, че разни познати почнаха да искат от мен да правя бийтове за техни песни, за да могат да рапират върху тях. Самите бийтове почнах да ги продавам в една платформа в интернет. Там се продаваха като топъл хляб. Успявах да си изкарам много добри пари, което ме мотивира да продължа да работя в тази насока.
Тук вече някои от вас са ме заклеймили, че съм се продал, но повярвайте никога не съм забравил откъде съм тръгнал.
В един момент ми се роди идеята аз да се възползвам от собствените си бийтове и аз да ги оползотворя. Никога не съм могъл да пея колкото и да ми се е искало и затова да рапирам беше добре дошло за мен.
Вчера пуснах първата си песен и се надявам да ударите едно ухо... Знам, че на по-голямата част от вас няма да ви хареса, но бих се радвал да споделите мнението си за музиката ми. Всеки бийт преди да стане бийт съм го направил на риф, предполагам, че ще си проличи като го чуете...

https://www.youtube.com/watch?v=N5PAjl-vtZ8

Пон - 08 Фев 2016, 01:26
Профил
Аватар

Мнение Re: Как се стига траш метъл до трип хоп?
Мнението ми?
ОбъркАл си се или просто си перде. И в двата случая гориш.

Вто - 12 Апр 2016, 02:08
Профил
Аватар

Ебати яката песен! \m/ \m/ \m/

Вто - 12 Апр 2016, 09:18
Профил
Аватар

Всъщност, между метъл и рап има нещо общо. Ако вземете една рапърска песен, промените малко музиката, след това вместо рапиране, леко се грачи, става работа. Не знам колко хора са се замислили, но в случая аз едно време си написан няколко метъл текста, някои от които могат да се използват в единия и другия жанр. Ето една добре позната песен, която не е трудно да стане рап

Нед - 20 Авг 2017, 16:18
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 4 мнения ]