Дата и час: Съб - 14 Дек 2019, 06:05

Отговори на тема  [ 212 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща
 Истинският метъл?!? 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Истинският метъл?!?
Значи за това е циклено не веднъж, но понеже разни групи често се казва, че на са метъл и съответно нямат място тук, викам отново да си полафим... Нещо като преговор за някои хора и нова тема за размисъл за други ;)

Какво за теб е метълът? Кое определя кой групи се числят към него?
Дразниш ли се, когато някой ти каже, че дадена група е метъл, а за теб са нещо смешно?

Абе ясно ви е за какво става дума :)

it's time to FUCK-SHIT-UUUUUUP!!!

Съб - 26 Май 2007, 17:02
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
не мога да си донапиша мнението сега, така че по-късно ще споделя...
Лека ви вечер :)

it's time to FUCK-SHIT-UUUUUUP!!!

Съб - 26 Май 2007, 17:09
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Ако почна да изброявам кои групи СА и кои НЕ СА метъл ще напиша цял роман.Важното е да се знае,че метъла като цяло има поне 20 поджанра и затва повечето хора като чуят Корн да кажем и си викат:"Ми то тва не е метъл!"Е как ше не е метъл след като Корн и групи като Lp,Lb,Slipknot,P.O.D. и т.н. са си в стила нео-метъл???Първият утвърден стил в метъла си е Хеви-метълът ... в това няма спор и тъй като и в днешно време повечето "ИСТИНСКИ" метъли слушат Iron Maiden и Deep Purple си мислят,че тва е истината и не обръщат внимание,че след Хеви-то се появяват още около 15-20 жанра....едва ли не те отричат Нео-то,Индъстриъл-а,Блека и Дет-а и всичко друго.Ето тва е тъпо...ти може да си слушаш класическият метъл,но поне бъди в крак с развитието на този тип музика като цяло и не казвай кое Е и кое НЕ Е преди да си се поразровил в нета или да питаш някой,който разбира повече от теб!!!Изглежда тва е проблема на нас българите - знаем си своето и сме на принципа:"Мойто си е най-яко!"Еми като си е най-яко - слушай си го и не говори глупости,че тоя не може да свири или че ония не трябва да е в графата Хеви-метъл(да речем)!!!

Съб - 26 Май 2007, 17:40
Профил
Аватар

Мнение 
Е как успя да набуташ Deep Purple Heavy Metal :shock: :D Има безброй под-жанрове, затова според мен няма истински "метъл", като да кажем в смисъла на Manowar.... Тъй че който какъвто метъл си го кефи :)

Изображение

Съб - 26 Май 2007, 17:58
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Apocalypse написа:
Е как успя да набуташ Deep Purple Heavy Metal :shock: :D Има безброй под-жанрове, затова според мен няма истински "метъл", като да кажем в смисъла на Manowar.... Тъй че който какъвто метъл си го кефи :)

Човек - не се излагай!!!!Дийп Пърпъл са едни от основателите на метъла и са си 100% Хеви!!!

Съб - 26 Май 2007, 18:21
Профил
Аватар

Мнение 
Човек, ти не се излагай, Пърпъл нямат нищо общо с метъла, по-скоро са хард-рок...А хард рока е основната причина за появата на метъла...

Съб - 26 Май 2007, 18:29
Профил WWW

Мнение 
та да се върнем на темата кое според вас е определящото дали нещо е метъл или не? един фен на Металика веднъж се беше изказал че са инструментите, но електрически китари вече има в половината песни на Бритни Спиърс, вярно на концертите май не са наживо, но явно няма да е това определящото:)
и, дали въобще говорим за някакъв жанр или класа и общо "качество на продукта"?
аз отчасти вярвам на гореспоменатия фен, но мисля че това е най-общо
пък и, както беше казано има различни жанрове, т.е. някой ако не харесва нео-метъл може да си казва че 'това не е метъл', но по някои други критерии то си е метъл.... хм, аз слушам каквото ми харесва, а /някои видове/ жица си ми харесва:)

Съб - 26 Май 2007, 19:02
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
значи аз чисто сърдечно си признавам..аз не съм метъл!!!! Поне не от тея, които ходят с кожения якета и ботуши през август и дето смърдят от 5 метра....не слушам кенибъл корпс, напалм дет и там подобни нещица....аз си слушам бон джоуви, тото, форинър, кис и т.н.....всъщност за мен метъл означава човек, който слуша дет, блек и там разни метълски работи...аз обаче не съм от тях....

Съб - 26 Май 2007, 19:09
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Мнението ми по въпроса с течение на времето е претърпяло голяма еволюция - Чувала съм какви ли не определения за "Истинския Метъл" и за разликата му с Рока като цяло. Мисля си колко наивна съм била да се влияя от мненията на различни "КАПАЦИТЕТИ". Истината е, че това е една необятна култура и би било грешка да я поставяме в рамки, да я прономероваме, класифицираме и подреждаме в разни жанрове и т.н. Може би заради това историята с MANOWAR ми се вижда прекалено преекспонирана, да не кажа смешна. Нека не се сърдят феновете им, но от тогава не само моето мнение, а и самия МЕТЪЛ преживя страхотна еволция. Моето лично мнение е че музиката преди всичко е изкуство, а когато и поставяме етикети означава че я ограничаваме в известна степен.
Уф не знам, сигурно написах някаква глупост, но пък си мисля, че е грешка да съдим за музиката на 21 век с термините, останали от 20 век. 8)

Съб - 26 Май 2007, 19:10
Профил ICQ WWW

Мнение 
Има нео метъл има чалга - само да не ги слушам :!:
Manowar много як фитнес метъл. На 30 ще подигаме гири с тях 8)

Съб - 26 Май 2007, 20:05
Профил
Аватар

Мнение 
Vessy, страхотно мнение относно Manowar :)

Изображение

Съб - 26 Май 2007, 20:57
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Браво... Cavalera чудесна тема :)
Еми... ко да кажа... не съм метъл и никога няма да бъда... това ,че слушам метъл.. прави ли ме такъв...?!? ...немам си дълга косица ,немам си и кожен панталон... дори не се кефя... на Manowar и Maiden :cry:

Съб - 26 Май 2007, 21:36
Профил
Аватар

Мнение 
Всеки си има различна гледна точка-например онез дето слушат траш ще кажат,че някой песнички са леки,но аз като чуя тяхното "леко" и ми се изправя косата :roll: :lol: Вярно е , че метъла има подстилове,така да кажем, някои от които са по - здрави, други - не толкова.Който което си иска да слуша...Както се казва,за всичко си има хора... \m/

Съб - 26 Май 2007, 22:51
Профил
Аватар

Мнение 
Като се чувствам метъл значи съм метъл, ако ще и да слушам Линкин Парк. Но всъщност няма значение какъв си, но това е друг въпрос. Иначе е смешно... за да съм истински метъл излиза, че не трябва да слушам Линкин Парк или Лимп Бизкит например.

Според мен метъла в голямата си част е музика, в която чувства са твърде ярки и ясно изразени независимо дали става дума за яростна агресия каквито са повечето сериозни метъл песни или пък за чувства на тъга, благодарност, радост и т.н. в някои метъл балади; просто метъла е музика, в която има много силно израсени чувства затова и го харесвам.

бтв за да си тру метъл трябва да изглеждаш така. Другото не е важно. http://www.fightdemback.org/files/phobo ... blood2.jpg

Съб - 26 Май 2007, 23:02
Профил WWW
Аватар

Мнение 
1. Напълно съм съгласен с Веси ... там за етикетите в изкуството и прочие.
2. Не съм много наясно какво ,мамка му, цели адаша с провокиращият въпрос "Истинския Метъл?!?".... дали търси отговор или просто иска да гледа сеира на група тийнове фанали се за гушата да спорят дали Линкин Парк е метъл (като го знам ша е второто :? )
3. Ако погледнем статистически на нещата... съм сигурен че в действителност всъщнот на никой от вас не му пука другия колко истински метъл е.
4. Де па си остаих бирата... :?

Съб - 26 Май 2007, 23:08
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 212 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща