Дата и час: Съб - 07 Дек 2019, 15:19

Отговори на тема  [ 109 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща
 Как влияе комерса и "позьорството" на музиката? 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Как влияе комерса и "позьорството" на музиката?
Това е комерс... онези са позьори... НОК - не струват.

Имам чувстовто, че това е общото настроение във форума. И не само тук. Щом се прави музика, за да печелиш пари от нея и си малко по-различен, т.е. позьор, значи си гола вода и не трябва да те слушат.

Първо, въобще не разбирам какво е "комерс". Нали сигурно 95% от по-големите музиканти свирят, за да печелят пари... това ли е комерс... Или всички трябва да правят яка музика само, за да ни е кеф на нас, пък нека е безплатна...
Последните албуми на дадени групи бил записани само, за да се продават и да се печеля пари... по дефоут не трябва да са хубави... :roll:
Откровено не го разбирам туй "комерса". Ще бъда благодарен някой да ми обясни подробно за какво иде реч, пък да поспорим после ако не съм съгласен. :)

За "позьорството" си мисля, че съм на ТИ ;). Все пак слушам Слипнот... Това, че носят маски и имат странно сценично поведение не ги прави по-слаби музиканти... поне в моите очи...
Но, за да съм честен, и "позьорството" не го разбирам... Дори ми е по-тъмна Индия и от комерса. Това предполагам доста се доближава до въпроса за "Истинския Метъл", но както и да е. :)
Какво характеризира една група, като позьори? Как да я познаем? И защо да не слуашаме тези хора, след като сме разбрали, че са такива?

ПП. извинявам се, че темата е обсъждана доста и преди, но все по разни неподходящи места... и реших да й отделим спешъл място ;)

ПП2. заглавието трябваше да е друго, ама много дълго станало :lol: :lol: :lol:

Пет - 15 Юни 2007, 16:56
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Аз 6те споделя само какво според мен е комерс....комерс е Нотин Елс Метерс(не ми се сменя на английски в момента) за6тото вси4ки я харесват независимо какво слу6ат , комерс е Бон Джови (вси4ки заклети фолк маниаци го харесват)- пак определени песни но като цяло... Комерс са групи като Ред Хот (поради съ6тите при4ини като Бон,за6тото тананикат хей сноу но нзнаят какво е било 86та-съвсем няма6е да им хареса...),групи като Менуар,Металика,Мейдън - това е комерсилна музика в съответния стил...не 4е не харесвам групите...просто тва е истината...има хора пове4ето не мн големи на години които носят фанелки примерно на Мейдън...дори нзнаят за кво става въпрос...но са яки и.....Менуор - яки войни с ме4ове и трупове....и аз се кефех на Конан но ....кефя се и на пар4етата най-ве4е. Тези хора са съответно и позиори. Това е моята гледна то4ка :)

Това ме дразни...ръца-пръца ,върти някви баджаци там една съу4ени4ка си пее6е ,но Ред Хот ...да. Сега 6те се помислите : ..да но е хубаво да не се ограни4ава6 само с едно....ок и аз мисля донякъде така,но с това ли ? По този на4ин ли ? ...това е моето мнение :)

Пет - 15 Юни 2007, 17:22
Профил

Мнение 
Под "комерс" разбирам супернашумялите хитове, които се въртят по дискотеките, колкото и глупави да са. Това е определението, което огромна част от хората използват. Това разбира се не е истинското значение на думата "комерс". Комерсиално е това, което се продава бързо, лесно, нашумяло е, известно е и т.н. Това ОБАЧЕ изобщо не означава, че комерсиалното е скапано. Има лошо, има и хубаво. И тъй като "комерса" е главно определение за музиката по дискотеките, мнението за самата дума "комерс" е станало лошо. От там като някой незапознат с истинското значение на думата чуе, че примерно Nightwish са комерсиална група или че имат комерсиално звучене и нещо вътре в недоразбралата му психика го кара да спре да харесва Nightwish. Разберете хора, че комерсиално не означава лошо. Вярно е, че е тенденция комерсиалните групи да правят все по-лоши неща, но това не е константа! Аз слушам страшно много известни неща и не ми пука кой какво мисли за мен. Това ми харесва - това слушам.

Това беше за комерса според моите виждания. Сега за позьорството.

Да си позьор означава да позираш/парадираш с дадено нещо, което не е присъщо за теб с цел да привлечеш внимание. Така го разбирам аз, но и на мен ми е малко мъгливо, така че няма да казвам повече. :)

П.П. За комерса: по дефолт комерса не се харесва, защото хората смятат, че комерсиалните неща отнемат уникалността. :P

Пет - 15 Юни 2007, 17:23
Профил WWW
Аватар

Мнение 
За мен комерса са всички хитове ,които ги въртят по радията и т.н... самите тези песни са донякъде хубави ,но когато ти ги напрапват през 5 мин. те ти писват до болка.. и от там започваш да ги мразиш.. това е комерс ,а не че някой прави музика за пари ,че кой e този на ,който не му трябват :idea: ..А и има и още нещо.. има групи\изпълнители ,които имат някоя комерсиална песен.. ама като цяло правят качествена музика ,но има и такива ,които блесват с някоя хит ,а всичко друго е еи така.. кат да има :?
Позьорите кои са те.. нещо ми се губи това понятие.. :roll:

Пет - 15 Юни 2007, 17:56
Профил
Аватар

Мнение 
в темата за Металика мисля, че обясних доста подробно и корените на думата "Комерс" както и нейното значение в музикалния бранш. Мисля, че не е редно да пиша същото нещо и тук!!!. прсото ще помена с две думи: Куин - Шоу мъст гоу он...тотален хит/ безсмъртен хит/ велик хит...Бритни - Стронгър,....тотален хит/ забравен хит/ комерсиален хит.. това е :evil:

Пет - 15 Юни 2007, 20:31
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Южен Вятър - Батальонът / Безсмъртен хит / :lol:

Пет - 15 Юни 2007, 21:26
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
комерс или cemercual означава масова тоест от типа за маса просто казано като седнеш да ти е кеф да слушаш и да пиеш сега че звукозаписните компании точно със това спекулират
(справка последните амбуми на kiss (the great off..)(2005 преиздаден ) the best of pantera и тн.)
тоест групи които са се наложили и винаги ще радват като се чуят (пък било от дали свирят за пари или за кеф )
а за позиорство разбирам това да се разхождат музикантите по сцената и да плеят на плейбек например :shock: и то не заради публиката а заради пари (неярвам да има такива хора ама наложи ли се е възможно)

Съб - 16 Юни 2007, 07:47
Профил ICQ YIM WWW
Аватар

Мнение 
Не мисля,че "комерсът" и "позьорството" влияят отрицателно на музиката,дори в някои случаи е обратното.Не говоря за разни бозици,които след година се забравят,а под "комерс" разбирам нещо,което е придобило голяма популярност и се продава.За най-показателен пример мога да дам Queen(не само защото точно в момента ги слушам,хаха)-едва ли има някой,който да не е чувал поне 3-4 техни песни,т.е. те са може би най-комерсиалната рок група(лично мнение) и популярността им по някакъв начин дори е доказателство за качеството на музиката им.
Слушала съм по няколко песни на разни супер НЕкомерсиални блек групи,чиито записи са под всякакъв коментар.Явно се счита за голяма гордост да записваш на касетофон от Втората световна,не знам,не разбирам...Бих предпочела да слушам "комерсиалните" групички пред тях.Е,в действителност има някои,които са се ориентирали към спечелване на колкото се може повече слушатели(основно в щатите,където възможно най-скапаната музика се харчи най-много) и за да го направят,променят звученето си към по-лошо.
А колкото до позьорството,изобщо не ми пречи-все пак първата им задача е да стават за слушане,иначе ако искат да носят мечове,брони,корпс-пейнт и т.н.Даже така е по-забавно :lol:

Малко объркано мнение стана,надявам се си личи какво исках да кажа :roll:

Съб - 16 Юни 2007, 08:47
Профил
Аватар

Мнение 
за мен комерсиално е да се прави музика с цел да се гонят големи продажби.Индустриятя го изисква.Примерно почти всички хитове на Bon Jovi и Aerosmith и Alice COOPER'89 са писани от Desmond Child-специализиран писач на суперпродавани хитове.Не мисля ,че е нещо лошо (Въпреки че като гледах Aerosmith и ми са доповръща като изкараха 5 балади една след друга).Metallica пък наемат за продуцент Bob Rock,за да ги направи по-широко звучащи и резултата е брилянтен албум.
Гадно е според мен,когато се прави музиката само и единствено за продаване,но тоя тип творби бързо отшумяват.
За позьорството-фалшивото никога не издържа проверката на времето.Иначе големите групи си имат изграден имидж,към който се придържат,и ако им носи удоволствие да забавляват хората по тоя начин,не може да се каже ,че са стойкаджии.Примерно,Manowar.Eдва ли извън сцената ходят облечени с тия кожени гей-униформи или ходят да са бият с мечове,ама не бих ги определил като позьори.

Съб - 16 Юни 2007, 15:41
Профил ICQ
Аватар

Мнение Как влияе комерса и "позьорството" на музиката?
k

Последна промяна killswitch на Чет - 14 Окт 2010, 20:52, променена общо 1 път

Съб - 16 Юни 2007, 23:59
Профил
Аватар

Мнение 
Комерсиализъм: и аз не моа го разбера като гледам идеята е за тва дет е популярно, но според мен не е така, каквото като са известни това не ги прави комерсиални ;) продават фланелки, ключодържатели и т.н. ма тва си е било и преди, просто в момента комерсиализма ни залива от всякъде едни казват че едно е популярно други друго и т.н. просто рекламите са навсякъде и въпроса е дали си ги виждал или не, колкото нещо по се среща толкоз по комерсиално ще е.
Позьорство: За мен много от групите който са в категорията комерсиални место им е тук :wink: Позьорите са групи/изпълнители които прават нещо само заради облага, като същевременно претендират за друго и твърдат че са друго.

Така и в музиката и по-специално метъла и рока има много групи който твърдат че са еди къв си стил, нямам нищо против нито 1 група стига да се слага на место си, ма като една поп група се обяви за метъл тва си е гавра. Важното е да се разграничават нещата.
Тук обаче донякъде позьорство с не на място се пресичат, защото някой групи мигрират или други мигрират от добра посока към лоша, само да се харесат-това според мен е изневеряване на самите себе си и пак се води някъв вид позюрство.

Така има обаче и групи, които трябва ги разгричаваме те сменят стила си, но поради причината че на самите тях им прави кеф промяната, че го прават за собствено удоволствие, защото точно това е разликата истинската музика се ражда от това което иска да направи човек, затова дори някои "комерсиалните" пробиват :wink:

Нед - 17 Юни 2007, 01:27
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
комерсиалната музика не е задължително лоша музика. това че баладите на бон джови или металика се слушат от всички не означава че са лоши - даже напротив. бих употребил друг термин тук вместо комерсиални - по-лесно смилаеми и съответно се възприемат от по широка аудитория, а не само от "метълите".

а относно позьорството - тук трябва да обърнете внимание на нещо, което е станало неизменна част от шоубизнеса - а именно имиджът. всеки изпълнител има имидж, граден или от него самия или от екип ПР-и. днешно време никой не е звезда без да има някакъв ясно изграден имидж. както обичам да казвам - липсата на имидж също е имидж :) в това също не виждам нищо лошо. все пак дали кис или лорди щяха да са толкова известни ако не беше имиджът им? или дали меноар щяха да имат толкова почитатели ако пееха за мечове и дракони а на сцената са облечени с костюми с вратовръзки :D но не - те излизат целите в кожа и в бицепси и пеят "Wimps and posers - leave the hall !!!" :D

Пон - 18 Юни 2007, 10:29
Профил
Аватар

Мнение 
Начи Cavalera искам да ти го кажа направо във очите . ( Аз смятах да заявя , че слушам Слипнот и така нататък , но тъй като ме изпревари ) Ти си мега поза ,човек . Кво искаш да покажеш с ника си , мадами ли зарибяваш ? Тва от Соулфлай по-комерс няма . Първо ,че Макс Кавалера е мега поп изпълнител и Soulfly има само три причини да са известни
1- Щото името им е популярно и са го нацелили ,такова късмет са извадили
2- Щото Единия от групата има расти
и 3 щото Макс кавалера има снимка с Еър Джорданки на един сайт.
А пък Слипнот с тия маски направо да отиват да припяват на бекстрийт боиз .
Начи ако си истински металист ("Светът на метъла е прекрасен и удивителен"
- из обръщение на директора на Металопреработвателен техникум "Атанас Кочев"
- Панагюрище към първокурсниците. ) ще спреш да слушаш тия поп величия и ще се обърнеш към истината . Примерно Люксембургските Дуум Метъл Легенди - Death Throne of Emprisoned Dark Sorcerer e това истинска музика .

П.С. Влезте в час . Не бъдете музикални критици . Никой не гледа с добро око на тях . :wink:

Пон - 18 Юни 2007, 11:16
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Rain написа:
Южен Вятър - Батальонът / Безсмъртен хит / :lol:

U r god damned right!!!! :lol:

Пон - 18 Юни 2007, 11:42
Профил ICQ

Мнение 
Rain, изгледай Metal - A Headbanger's Journey. Точно там Slipknot казват, че никой не може да си помисли за Black Sabbath без да се сети за обърнат кръст, за Slayer без да му изплува пентаграм, както и са замите тях без маски. Точно тва е готиното - уникални са - когато някой каже "група, носеща маски" колко човека ще ти кажат нещо различно от Slipknot? При толкова много групи плъзващи иззад всеки ъгъл всичко ново ще бъде забравено все някога и имиджа на Слипкнот помага да бъдат запомнени. Аз така го разбирам и честно да кажа ИЗОБЩО не ми пречи това че са с маски. Предпочитам да слушам хубаво звучащ комерс отколкото безидеен ъндърграунд метъл, който е записван на касетофонче от миналия век (нямам нищо против ъндърграунда - сам слушам адски много такъв). В същия филм някой беше казал: "Да си метъл означава да не ти пука какво мислят другите и когато някой ти каже, че не харесва групите, които слушаш да му покажеш средния пръст и да кажеш FUCK YOU!" Мисля, че е много прав.

Пон - 18 Юни 2007, 11:45
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 109 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Следваща