Дата и час: Съб - 26 Сеп 2020, 15:36

Отговори на тема  [ 114 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща
 За Новото и Старото или Битката на годините. 

Каква музика слушате ?
Тази на моето поколение - Модерният рок и метъл 6%  6%  [ 11 ]
Тази на моето поколение - Класическият рок и метъл 16%  16%  [ 27 ]
Тази която харесвам и ценя - Музиката на всички поколения . 78%  78%  [ 132 ]
Общо гласове : 170

За Новото и Старото или Битката на годините. 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение 
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Така... сега да кажа, че съм твърдо против двете крайности - "понеже всички слушат класически хеви метъл, аз пък искам да съм различен и ще слушам само нови групи и ще ръся безумни обяснения, дето и аз не ги разбирам, ма нали съм различен, съм пич 8) " и "вече няма добри групи като едно време, само онез лигавщини, дето ги пускат по МТВ (щото аз по МТВ се ръководя за новата музика)". Втората не ме дразни особено, защото по-скоро идва от незнание.

Слушам и нови и класически банди. Далеч не съм запозната подробно с творчеството на всички групи,(нови, стари, етц) така че когато "преслушвам" определена банда, винаги намирам нещо ново, по простотата причина, че не съм я "преслушвала" досега. :lol:

Пон - 27 Авг 2007, 15:03
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Titan & duff - Хора, най-сърдечно ви благодаря, разведрихте сивото ми работно ежедневие !

Как да не ги обичаш тези форуми :lol:

Пон - 27 Авг 2007, 15:37
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Всичко е относително.. кви са критериите за качествена музика.. няма такива.. всичко е една голяма яма..

Вто - 28 Авг 2007, 11:35
Профил

Мнение 
Такъв спор не трябва да има. Всеки да слуша каквото му е на сърце и да остави другите да правят същото. Почитателка съм на Pink Floyd, но харесвам и много други по-нови групи. Всъщност съм за разнообразието, но ако някой иска да се ограничава само в класически или само в модерен рок - негова воля!

Сря - 29 Авг 2007, 15:35
Профил
Аватар

Мнение 
Как да няма значение?!За метъла няма,но рока е като виното...ако смятате това по MTV за рок ваша си работа.

Нед - 23 Сеп 2007, 15:17
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Ами аз слушам и двете
Зависи от настроението

Нед - 23 Сеп 2007, 17:03
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Aз просто слушам музиката ,която ми харесва :wink: Нищо не деля.Или ми харесва или не....За мен няма старо или ново поколение...Музиката си е музика и толкоз :P

Вто - 25 Сеп 2007, 01:57
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Съгласен съм с всички мнения, че по начало всеки има свобода избира каква помия да слуша и че спора е малко безсмислен. Така или иначе той няма да накара никой да си промени музикалния вкус. Факт е обаче, че колкото по-назад във времето се връщаме толкова по-хубава е музиката като МУЗИКА. Текстовете са много по-изчистени от цинизми и въпреки това изразяват абсолютно точно емоциите за които са писани. Самата музика е по-мелодична - инструментите работят в синхрон като тук-таме има песнички където ефектът на джангър е изкуствено постигнат за красота. В днешната музика също има чар и не смятам, че е въпрос на възраст да я слушаш. На 22 съм и предпочитам групи родени преди мен или с мен но имам и изключения. Когато ми се иска нещо брутално и жестоко, нещо което да ме освободи от неприятни емоции слушам "днескашна" музика (В най-лошия случай Marilyn Manson :oops: ). Когато ми се иска спокойствие и концентрация слушам "динозаври".

За "рок"-а по MTV мога само да кажа, че е крайно време да се обособи една Стилова телевизия която да се занимава само с Праведна Музика и да не се налага да се коментира оня боламач която се пуска там... За разкош може да се казва "Не-планета" или нещо в този стил... Наздраве.

Чет - 08 Ное 2007, 17:51
Профил
Аватар

Мнение 
Мисля,че въпросите в анкетата са неправилно зададени.Аз отговорих с 2-ри отговор,ама не съм набор на Пърпъл,Скорпионс,Рейнбоу,старите и малко по-новите хеви групи,които слушам.На 22 години съм и се предполага,че групите от "моето "поколение са актуалните в момента,дето се въртят навсякъде.Ама те са ми безинтересни и безидейни на фона на групите от 70-те,80-те,нач. на 90-те....Иначе самата тема е с много потенциал за една добра дискусия,поздрави за автора!

Чет - 08 Ное 2007, 19:40
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Sleepwalker_ написа:
Мисля,че въпросите в анкетата са неправилно зададени.Аз отговорих с 2-ри отговор,ама не съм набор на Пърпъл,Скорпионс,Рейнбоу,старите и малко по-новите хеви групи,които слушам.На 22 години съм и се предполага,че групите от "моето "поколение са актуалните в момента,дето се въртят навсякъде.Ама те са ми безинтересни и безидейни на фона на групите от 70-те,80-те,нач. на 90-те....Иначе самата тема е с много потенциал за една добра дискусия,поздрави за автора!

Напълно подкрепям твоето мнение!!! По принцип обръщам внимание и се интересувам от развитието на метъла в момента. но днешните групи не ме впечатляват с нищо. Музиката им е много празна, елементарна и няма никакво творчество в тях. За съжаление нивото на новите рок и метъл гупи е мнооого ниско. Никога не могат да ми харесат групи като Linp Bizkit или Linkin Park, защото според мен това си е едно дрънкане на китари и нищо повече. Празнотия!!!
Мога да кажа, че от новите групи сравнително ми харесват Sistem Of A Down и White Stripes.

Чет - 08 Ное 2007, 22:42
Профил
Аватар

Мнение 
Diesel написа:
Sleepwalker_ написа:

Напълно подкрепям твоето мнение!!! По принцип обръщам внимание и се интересувам от развитието на метъла в момента. но днешните групи не ме впечатляват с нищо. Музиката им е много празна, елементарна и няма никакво творчество в тях. За съжаление нивото на новите рок и метъл гупи е мнооого ниско. Никога не могат да ми харесат групи като Linp Bizkit или Linkin Park, защото според мен това си е едно дрънкане на китари и нищо повече. Празнотия!!!
Мога да кажа, че от новите групи сравнително ми харесват Sistem Of A Down и White Stripes.

Пък аз се съгласявам и с двама ви. :wink:

Still Talkin' to myself
An' nobody's home...
Alone!...

Пет - 09 Ное 2007, 09:29
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Тука гледам ... некви весели коментари :P
Набор `87 съм и слушам всичко което ми харесва ... Израстнах с хеви-то и като цяло то ми е най на сърце ... НО ,... Слушам всякакъв метъл , всичко що ми хване ухото , слушам музиката щото ми харесва , не ми дреме кога е правена и колко е стара ... въпроса е дали те грабва , ако е така значи всичко е ОК , и ти си ОК ;)
За всяко настроение си имам музика ... Фен-фанатик съм на Мейдън , изкуфявам си на мах на LImp Bizkit - адски много ги обичам ;) In Flames просто ме взривяват !!
Индъстриала изпълва душата ми , тази смеска между електроника и метъл е рулираща просто ;) ммм нямам време да мисля повече ... Всеки да си слуша квото иска . Само да е праведна музика ;)

Съб - 10 Ное 2007, 22:31
Профил
Аватар

Мнение 
fallen_1 написа:
Набор `87 съм и слушам всичко което ми харесва ... Израстнах с хеви-то и като цяло то ми е най на сърце ... НО ,... Слушам всякакъв метъл , всичко що ми хване ухото , слушам музиката щото ми харесва , не ми дреме кога е правена и колко е стара ... въпроса е дали те грабва , ако е така значи всичко е ОК...

Абсолютно същото се отнася и за мен! :wink: \m/

Нед - 11 Ное 2007, 16:13
Профил
Аватар

Мнение 
Няма значение от коя година е и дали му е изтекъл срока на годност, или пък е ново и недоказало се. Щом може да ме вдъхнови и да ме накара да се чуствам жив го слушам. Предпочитанията на човек зависят от неговата същност, точно затова хора с близки музикални наклонности могат да са много по-добри приятели от тези с различни.

That's all :wink:

Нед - 11 Ное 2007, 16:27
Профил

Мнение 
DegradationTrip написа:
Интересен факт е че феновете на новата музика познават и ценат старата "класическа" музика, но старите фенове не обръщат никакво внимание на новата музката, махат с ръка и не си правят труда да вникнат в нея.

Да, и на мен ми е направило впечатление абсолютно същото. Младите фенове на рока ценят и слушат Purple, Rainbow, Sabbath, Queen, Maiden, Metallica и т.н. Но за старите фенове младите рок групи от рода на Within Temptation, Evanescence, Lacuna Coil, Vanilla Ninja, Lordi, Lovex, HIM, The Muse, Audioslave и т.н. са напълно неразбираеми :P

Ако им пуснеш някое парче от новата рок вълна те или веднага ще го охарактеризират като "боза", или директно ще ти кажат, че "това не е истински рок". Напразно е да се опитваш да ги убеждаваш, че рок в ерата на компютрите и синтезирания звук не може да се прави със старите лампови усилватели. Напразно е да им обяснаваш, че ако рокът не се развиваше едва ли някой щеше да го слуша сред хилядите нови електронни и етно стилчета. Напразно е да им пускаш записи на силни концертни изпълнения или да им доказваш нечии гласови данни. Просто за тях "това не е истински рок" :D Ако обаче им пуснеш ново парче, което едно към едно повтаря хард рок канона и няма как да го отрекат, тогава ще чуеш, че "тия младежи просто имитират Purple и нищо ново не могат да измислят" :lol: Така че аз отдавна съм се отказал от тия спорове.

Нед - 13 Яну 2008, 18:24
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 114 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Следваща