Дата и час: Сря - 22 Яну 2020, 14:54

Отговори на тема  [ 114 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 За Новото и Старото или Битката на годините. 

Каква музика слушате ?
Тази на моето поколение - Модерният рок и метъл 6%  6%  [ 11 ]
Тази на моето поколение - Класическият рок и метъл 16%  16%  [ 27 ]
Тази която харесвам и ценя - Музиката на всички поколения . 78%  78%  [ 132 ]
Общо гласове : 170

За Новото и Старото или Битката на годините. 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Хей, хей, хей....
Много е гот така, както сте се събрали все родени 80-те и 90-те, да оплювате "по-старите" рок фенове. Да, ама не.....

Пичове, в момента слушам (отново и отново) "Minutes to Midnight" .... (познайте на кой... :lol: ???) и никак не намирам да е "нек'ва боза" или "т'ва не е рок". Да, рок е и то МНОГО добър. Има супер готини банди от края на 90-те и след 2000 година. Има адски много фенове и има нещо много важно: В рок музиката възрастта няма значение - има знаечние само хармонията между текст, музика и настроение на слушащия.

В същото време хич не съм съгласен с констатацията "добре, че напредна техниката та да чуем по-добър саунд у по-добър рок". Пичове и пички, рок групите си звучат добре и без ефекти - акустично. На "електрониката" и трябват ефекти защото е лишена от "душа" и разчита само на интересно мигане на лампички и комютърно синтезирани звуци. Милион са примерите за рок банди, които звучат чудесно само с акустични инструменти и няколко микрофона пред себе си.

Затова нека просто да си кажем: "Нека бъде рок!" и да си пуснем нещо в хармония с настроението ни в момента.

Нед - 13 Яну 2008, 19:24
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Това деление е безсмислено,няма такова нещо като стар и нов рок.Има само качествен-независимо кога е правен.Аз като съм 82 не значи,че слушам само новички неща.Започнах от Пърпъл,Рейнбоу и Уайтснейк,защото татко слушаше това вкъщи, ама после добавих и много други групи-и стари като Мейдън и Моторхед,и по-нови като Еванесънс и Найтуиш.Изобщо стига да ми хареса музиката,добавям я!

Нед - 13 Яну 2008, 20:24
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Не се мъчете, бе!!! :lol:

Нед - 13 Яну 2008, 21:03
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Diesel написа:
Днешните групи не ме впечатляват с нищо. Музиката им е много празна, елементарна и няма никакво творчество в тях. За съжаление нивото на новите рок и метъл гупи е мнооого ниско.
Какво разбираш под "нови" групи? :roll: Щото всички, които казвате това значи просто не сте слушали нов метъл ;) Виж, ако новите нещи ги знаете само от телевизията и радиото, тогава ясно защо говорите така ;)

justaman написа:
На "електрониката" и трябват ефекти защото е лишена от "душа" и разчита само на интересно мигане на лампички и комютърно синтезирани звуци.

Не че съм съгласен с мнението ти като цяло, ма с тва пък хептен. Метъла и електрониката (независимо дали в малки или големи количества) заедно правят възможно най-добрата музикална комбинация в наши дни!

Нед - 13 Яну 2008, 21:31
Профил WWW
Аватар

Мнение Нали за това са форумите....
Titan написа:
Не че съм съгласен с мнението ти като цяло, ма с тва пък хептен. Метъла и електрониката (независимо дали в малки или големи количества) заедно правят възможно най-добрата музикална комбинация в наши дни!

Никой не очаква всички да са съгласни.... затова сме различни - всеки си има мнение. Разбирам, че електронната музика ти харесва..... ок. Въпреки, че наистина е лишена от душа..... Но не разбрах с кое от останалата част на мнението ми не си съгласен. Аз настина ценя мнението на опонентите си затова и искам да те чуя до край. Пък след това може и да поспорим малко... :wink:

Вто - 15 Яну 2008, 00:42
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Много "модерни" станаха всички , почнаха да делят музиката на стара и нова .. Аз от кое поколение трябва да съм от новите или от старите ? И като разделим музиката на нова и стара , после кво праим , делим я на източна и западна , и после ? Това са глупости .

Вто - 15 Яну 2008, 03:30
Профил
Мнение 
Слушам музиката, която ми харесва и въобще не ме интересува дали е от днес или отпреди 5000 години.
Винаги е имало музика определена като стара и като нова. Ще видим след 10 години какво ще се слуша. Със сигурност за много от днешните налагани изпълнители никой няма да си спомня.
От някои ще останат за спомен 2-3 песни. Други които сега са гола-вода ще върлуват навред.
Болшинството от бъдещите хлапета ще смятат музиката, която слушаме сега, за стара и тъпа, и ша ни се чудят какво сме й харесвали.
Някои от нас също ще се чудят на същото. Повечето ще слушаме и модерната музика за времето. Така де, няма да закостеняваме, я.
За мен няма значение дали музиката е нова или стара. Всичко каквото слушам си го свързвам с някакъв спомен или предизвиква в мен определено чувство. Значението е важно, а не времето.

Вто - 15 Яну 2008, 04:03
Аватар

Мнение 
The Nomad написа:
Не се мъчете, бе!!! :lol:

Вто - 15 Яну 2008, 06:24
Профил ICQ

Мнение 
fool's assassin написа:
Болшинството от бъдещите хлапета ще смятат музиката, която слушаме сега, за стара и тъпа, и ша ни се чудят какво сме й харесвали.
Някои от нас също ще се чудят на същото. Повечето ще слушаме и модерната музика за времето. Така де, няма да закостеняваме, я.

Обаче ако прочетеш мненията малко преди твоето ще забележиш, че дискусията се завърза точно, защото реалността показва обратното на твоята логика. Тоест младото рок поколение признава и цени музиката правена преди него. Но старото поколение не харесва и не признава съвременния рок за "истински". Именно в това е парадоксът.

Вто - 15 Яну 2008, 11:30
Профил
Аватар

Мнение 
VNFan написа:
Обаче ако прочетеш мненията малко преди твоето ще забележиш, че дискусията се завърза точно, защото реалността показва обратното на твоята логика. Тоест младото рок поколение признава и цени музиката правена преди него. Но старото поколение не харесва и не признава съвременния рок за "истински". Именно в това е парадоксът.

Приятелю, какво си седнал да ограмотяваш хората? Колкото и да се опитваш да кажеш нещо на предубедените като цяло музикални фенове, те няма да го разберат. Нито старите, нито новите. Всеки човек живее с времето си. Не можеш да убедиш някой, който е живял в 60-те, че Vanilla Ninja са стойностна група и са добри, ако не повече, поне колкото Бийтълс или Стоунс. Не можеш да убедиш човек, луд фен на Пърпъл, че това, което прави групата в момента или което правила преди, се равнява като качество на някоя нова рок група. Поколенията са различни, затова и вкусовете се различават. Човечеството се развива, а с това се развиват и различните аспекти от живота ни. Факт е, че за качеството на една група или изпълнител е важно колко дълго се помни. Старите групи може да са стари като време на съществуване, но винаги ще има хора, които да ги слушат. Качествени нови групи са тези, които ще се слушат и за в бъдеще. Но в днешните информационни времена, времена на нови технологии, е изключително трудно дори и за качествените групи да се задържат на гребена на вълната. Комерсиализмът завладява и душите и сърцата на хората и това се отразява върху всичко. А както знаем в романтичните времена на рока хората са правели музика за жълти стотинки, защитавали са фундаментални каузи, изразявали са себе си чрез музиката (не че сега не го правят). А в днешно време се набляга на елементи, които биха вдигнали продажбите до небесата. Не всички даже и качествените и кадърните могат да издържат на месомелачката на шоубизнеса. Дано голяма част от днешните групи да останат по-дълго в умовете и душите на феновете.

Вто - 15 Яну 2008, 11:56
Профил

Мнение 
gillan написа:
Приятелю, какво си седнал да ограмотяваш хората? Колкото и да се опитваш да кажеш нещо на предубедените като цяло музикални фенове, те няма да го разберат.

О не, аз от много отдавна не се опитвам да ограмотявам хората :) Нито пък да им показвам, доказвам или помагам в каквото и да било. Когато някой не иска да чуе или да види нещо, той просто не иска :D Бих публикувал добри песни или изпълнения на съвременни групи само ако някой изрично ме помоли или се интересува от съвременен рок. Но да го направя просто така, за да "отварям" нечии очи или да доказвам някакви тези? Едва ли :D

Вто - 15 Яну 2008, 12:32
Профил
Аватар

Мнение 
VNFan написа:
gillan написа:
Приятелю, какво си седнал да ограмотяваш хората? Колкото и да се опитваш да кажеш нещо на предубедените като цяло музикални фенове, те няма да го разберат.

О не, аз от много отдавна не се опитвам да ограмотявам хората :) Нито пък да им показвам, доказвам или помагам в каквото и да било. Когато някой не иска да чуе или да види нещо, той просто не иска :D Бих публикувал добри песни или изпълнения на съвременни групи само ако някой изрично ме помоли или се интересува от съвременен рок. Но да го направя просто така, за да "отварям" нечии очи или да доказвам някакви тези? Едва ли :D

Това е хубаво, като се има предвид, че повечето потребители тук се опитват да убедят някого в нещо, а не просто да изкажат мнение. Вярвам, че все още се срещат такива като мен и теб, които просто да казват това, което мислят, а не да назидават.

Мога да допълня, че съм съгласен с това, което казваш. Истината е, че всяко предходно поколение отрича създаденото от следващото и не го смята за нещо значимо. Просто манталитетът на нашите майки и бащи е такъв. Те си искат Бийтълс, Стоунс, Крийм, Пърпъл, Цепелин, Хендрикс... Това си е тяхното време, те държат да си останат в него (поне като мислене и манталитет). Така, че парадоксът си е парадокс, но можем само да го констатираме. ;)

Вто - 15 Яну 2008, 12:45
Профил
Аватар

Мнение Е, има и различни хора....
В крайна сметка има хора, за които има трогваща музика от всяко време. Има хора, които слушат класика (нали не вярвате, че са и "съвременници"?) наравно със суинг, блус, рок, рок'н'рол, хард и хеви...... Има хора, които харесват прогреса и намират чувството във всяко време.

По принцип не харесвам конете с капаци и бих спорил със всеки подобен..... ей така заради спорта.

Сря - 16 Яну 2008, 12:12
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
От 60те до 80те слушам много групи-от диско до метал...но само по-комерсиалните им парчета!

Моята музика си е определенно от 80те,90те и новата металия!От тези години за мен излизат най-великите банди,на които харесвам по цели албуми,а именно Satyricon,Old Man's Child,Darkthrone,Slayer,Dark Angel,Annihilator,Anthrax,Nightwish,SFU,Kataklysm,Death...

Чет - 20 Мар 2008, 19:49
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Аз съм набор 90 и слушам предимно стари групи и изпълнители (както когато слушпах рап и сега като слушам рок и рок енд рол и хеви и какавото и да било)Не че новите групи не правят готина музима ама не могат да направят това което са правили тези който са правили музика когато сегашните са били в топките на бащите си (малко объркано но ме разбрахте)Новите не могат да те грабнат и въпреки че слушам и нови рок банди осъзнавам че няма да ги слушам още дълго.А за това че младите слушатели слушат стара музика и старите не слушат нова хммм ами според мен за това си има причина..... :P

Съб - 19 Апр 2008, 20:59
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 114 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща