Дата и час: Пет - 13 Дек 2019, 14:39

Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1488 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Следваща
 Хора, Пътища и Любими коли (нов модел, 2-ри:) 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Хора, Пътища и Любими коли (нов модел, 2-ри:)
Дойде момент да се започне "начисто"...

tozigazi написа:
С тия не ремонтируеми неща ме изненадваш направо!Имам приятели хонда-маниаци,досега не бяха споделяли такива работи! :shock: Сигурно си траят и ги е срам :twisted: Все хубави неща разправят.Аз самият съм карал Хонда за не повече от "едно кръгче",но и на мен ми направи впечатление на пъргава и приятна за каране кола.

Не е само Хонда. Ще ти задам реторичен въпрос: Колко е народна "Народната Кола" от към "ремонтно пригодност"? Така ги правят последните 10-15 години, че трябва едва ли не да разглобиш част от колата, за да смениш една крушка.
Пресен случай: Обажда ми се един клиент и казва, че борд компютъра на Голф 6-цата му дава индикация за изгоряла светлина. Видял, че е на десният стоп. Обаждал ми се, защото не виждал достъп до стопа(!). Ъ :?: :!: Казвам му "Докарай колата". Идва той и се почна - отваряне на багажника, демонтаж на част от пластмасовите лайстни, демонтаж на част от мокета в багажника, демонтиране на стопа от купето, демонтаж на кабелният сноп и чак тогава се стига до един куплунг, под който се намира изгорялата крушка. Смяната на самата крушка е в рамките на 10 секунди, но цялата тази хамалогия преди това отне на механика не по-малко от 20мин.
И не само тази случка е такава. Нагледах се на абсурдни конструктивни решения, които самите ни механици не могат да проумеят с каква цел са направени, освен логичната - да отиде клиентът в сервиз и да му бъдат измъкнати допълнително пари от джоба. И лошото е, че ако не на 100%, то поне 99% от новите коли са направени така, без значение марката. В последният 1% са включени "нискобюджетните" автомобили, които според производителите са ценово ориентирани към потребители с ниски доходи и били с възможност въпросните им собственици сами да извършват определени "манипулации", без задължително да се намесва механик.

Сря - 06 Юли 2011, 14:34
Профил WWW
Аватар

Мнение Re: Хора, Пътища и Любими коли (нов модел, 2-ри:)
Amorphine написа:
Той не е 'средна' класа бе, не го обиждай така :mrgreen:
Той е от класата 'Всичко което аз имам, карам и използвам е най-доброто, а ако имате некви забележки - вие сте пълни идиоти'

Бухахаха това ти ли го каза г-н Награда за 1998 за най-добро поцинковане :mrgreen: и спри да ми вкарваш думи в устата, за да не почна и аз!
А ти дори не знеш каква кола караше, мислеше че е 1,4 :mrgreen: затова си трай кой какво разбира и може да прочете!

Окси, към момента карам Хонда ( такава като тая дето Бо я хули, но доста по подържана, явно). Но взе да ми отеснява - жена, дете, куче, колело за детето, половина покъщина за жената, ужас направо.

А какво искам да карам и какво мога да си позволя са две различни неща, за сега планът ми е след 3 години да сменя Хонделата със Мерцедес S211 с 2,7 дизелов двигател, като не е задължително да е 4 матик. (това щото BMW Е61 3,5Д е мнооооого солен).

Както каза колегата тук наскоро - яко немска конфекция!

Сря - 06 Юли 2011, 16:15
Профил
Аватар

Deymus написа:
А ти дори не знеш каква кола караше, мислеше че е 1,4 :mrgreen: затова си трай кой какво разбира и може да прочете!

Закво ми е да знам каква е, на мен са ми я подарили сутринта, а ти ще искаш още малко да й знам размера на гайките на оптегача на моторчето за празния ход.
Кат не моеш да помогнеш, поне не пречи :mrgreen:

Сря - 06 Юли 2011, 16:22
Профил ICQ WWW
Аватар

Amorphine написа:
Deymus написа:

Закво ми е да знам каква е, на мен са ми я подарили сутринта, а ти ще искаш още малко да й знам размера на гайките на оптегача на моторчето за празния ход.
Кат не моеш да помогнеш, поне не пречи :mrgreen:

Ти като не можеш да четеш какво пише на капака ти, който така силно блъскаше, нищо чудно, че не можеш да се оправиш с един плафон :big_grin:

Сря - 06 Юли 2011, 16:24
Профил
Аватар

Ей, ей, я по-полека на завоите! :lol:

Сря - 06 Юли 2011, 16:29
Профил ICQ
Аватар

Deymus написа:
Ти като не можеш да четеш какво пише на капака ти

Не ме е интересувало, не съм чел :lol:

Чудех се дали да не го пусна в женската тема: http://www.youtube.com/watch?v=t0nu_DyY ... r_embedded :lol: :lol: :lol:

Сря - 06 Юли 2011, 16:36
Профил ICQ WWW
Аватар

Цитат:
А какво искам да карам и какво мога да си позволя са две различни неща, за сега планът ми е след 3 години да сменя Хонделата със Мерцедес S211 с 2,7 дизелов двигател, като не е задължително да е 4 матик. (това щото BMW Е61 3,5Д е мнооооого солен).

Това никак не е лошо,само дето дюзите на тоя двигател се водят консуматив и последно струваха около 500 кинта парчето.Едно време на един мой шеф ML-а му беше с този мотор.Готина джипка,покрай нея завързах връзки и в "Балканстар".

Чет - 07 Юли 2011, 00:27
Профил
Аватар

Така е, прав си за дюзите, но това е нормално за комонрейл двигателите, до колкото знам ( казвам го плахо, че да не се разсъдри Бо че мноо знам :wink: )

Чет - 07 Юли 2011, 09:42
Профил
Аватар

Deymus написа:
Но взе да ми отеснява - жена, дете, куче, колело за детето, половина покъщина за жената, ужас направо.

В такъв случай освен изброените Mercedes/BMW среден клас, мислил ли си за minivan?

Чет - 07 Юли 2011, 09:46
Профил
Аватар

Категорично не ми допада идеята, карах на съседа Крайслера * ба ли го модела* с две плъзгащи се врати отзад, но е ебати дървента работа. Макар, че като се замисля един Тигуан може и да ми пасне :mrgreen:

Чет - 07 Юли 2011, 09:50
Профил
Аватар

Питах те, защото E-класата не ми съвпада с идеята за "семейно возило" и исках да чуя и твоето мение по въпроса. Наистина в един такъв етап от живота може би е по-добре човек като взема друга кола да е ван или ЖиБка. Даже след време точно за такъв тип кола си мисля, колкото и да си обичам Ситроен-а. :mrgreen:
Иначе един колега обмисляше доскоро да купува ван и много се беше засилил на Chrysler Voyager докато не му пуснах мухата за Peugeot 806. Взе, че се позамисли пък да видим какво ще му дойде като идея. :P

Чет - 07 Юли 2011, 10:00
Профил
Аватар

Аз лично съм имал френска кола, баща смени 3 такива, но просто ако не ми я подарят аз няма да си взема френско :wink:

п.п. а как ме кефи една R класа, но там е по-евтинко да си вземеш ML :big_grin:

Чет - 07 Юли 2011, 10:06
Профил
Аватар

Deymus написа:
Аз лично съм имал френска кола, баща смени 3 такива, но просто ако не ми я подарят аз няма да си взема френско :wink:

Докато не си вземеш френско ще си живееш с предубежденията, аз също бях така, но сега карам пежо и не бих я сменил... много по-здрава и удобна от много немски, японски и прочие... ако ще е кола 2-ра ръка най-важно е да имаш късмет и този преди теб да не е бил чак такъв джигит... за новите - ако си взимаш нова няма значение, значи може да си позволиш след 4-5 години да я смениш ;)

Жена без цици е като село без начално училище - няма откъде да започнеш.

Чет - 07 Юли 2011, 10:27
Профил ICQ
Аватар

Crazy Coyote написа:
Deymus написа:

Докато не си вземеш френско ще си живееш с предубежденията, аз също бях така, но сега карам пежо и не бих я сменил... много по-здрава и удобна от много немски, японски и прочие... ако ще е кола 2-ра ръка най-важно е да имаш късмет и този преди теб да не е бил чак такъв джигит... за новите - ако си взимаш нова няма значение, значи може да си позволиш след 4-5 години да я смениш ;)

:shock: :shock: :shock: :shock:

Tи прочете ли какво си цитирал и после коментирал :mrgreen: :mrgreen:

Чет - 07 Юли 2011, 10:35
Профил
Аватар

Deymus написа:
Аз лично съм имал френска кола

Рено? :roll:

Чет - 07 Юли 2011, 10:39
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 1488 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Следваща