Дата и час: Пон - 10 Авг 2020, 11:39

Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 1470 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98  Следваща
 История и гражданско общество №20 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: История и гражданско общество №20
SHARP DRESSED MAN написа:
Та руските рокери НИКОГА няма да са част от запдните си събратя , поне докато симпатизират на Путин , драги ми Вова

Комш, рокерите не правят банди. Могат да се събират да пият, друсат и да се перчат, но не са това организирано движение, каквото са Hell Angels или Bandidos, например. В света съществуват мотоклубове, които подкрепят официалната власт. Всъщност заради това се появява и баджът 1%. One percenters са хората, които се дистанцират от клубове на полицаи, пожарникари, адвокати, станишефци, модератори и прочие. И не са рокери. Путинската власт си има институционализирана подкрепа навсякъде. Да слугуваш обаче на бащицата противоречи на цялостната идея да си напълно свободна личност, чийто символ е моторът. Нека "Нощните вълци" се определят на каквито си искат, но това са едни роби и слуги.

Сря - 29 Апр 2015, 12:42
Профил ICQ WWW
Аватар

:D

99% agree :drink3:

Карам мотор от 12 годишен и знам МНОГО добре , че той вози душата , а колата тялото , комш :wink:
Освен това сега имам 2 и около 14 мотопеда за продаване .. материята ми е ясна

Рока е свобода и бунт , това което ме дразни тук е че разни зубрачи и доносници с руски имена се изживяват като рокаджии и .. недай Боже като рокери !
Шуменския тюфлек ако се качи на нещо без авт скорости и над 4 к.с. му давам един светофар животец :twisted:

Сря - 29 Апр 2015, 12:49
Профил
Аватар

гледам цигането пак не е разбрало, това, че някой има матор, 15 скутера и 3 велосипеда е прост материализъм, а не нео друго

Сря - 29 Апр 2015, 13:49
Профил

spikey написа:
Деймъс, можеш да ме цитираш точно и може и да видиш смисъла на изказването ми, но ще ти спестя труда и сама ще ти го преведа - форум, всеки има право да изказва своето мнение. Елементарното възпитание изисква, когато не сме съгласни с нечие мнение, да не започнем да обиждаме този, който е споделил въпросното. Ако това го чуваш за първи път в живота си, съжалявам, значи нещо генерално куца. А току-виж, може да ти напомни и т. 3.

Готино. Има правда във форума.

Сря - 29 Апр 2015, 15:53
Профил

Преди няколко страници в темата се говореше за геноцида над арменците .
Моето скромно мнение,като човек абсолютен противник на шмекИрливата партийна система.

Най-европейската партия се оказа Атака. С позиция най-близка до общоприетото осъждане на подобни зверства и убийства и изтребление обобщено като геноцид. Това си е ГЕНОЦИД.
Други лигавения като търсене как по-олекотено да наречем убийствата на толкова много хора за кратък срок от време............пълен срам

Турската власт пък 100 години не и стигнаха да осъзнае,че е примитивна и все още отрича като шумкар на разпит. Дивотия до край.

Иначе има една държава,която за 240 години история има проведени 220 войни.
Скоро ще дойде ден в който Европа и много други страни ще се изправят срещу тяхната власт. И тогава може би ще изпитат големите страдания,които сега причиняват на останалия свят.
:|

Сря - 29 Апр 2015, 16:01
Профил
Аватар

Саше, а направилити впечатление, кои индивиди нямаха нищо против приетия закон?

Но последният ти абзац обаче е Изображение

Сря - 29 Апр 2015, 16:06
Профил
Аватар

Фалконе написа:
Моето скромно мнение,като човек абсолютен противник на шмекИрливата партийна система.

Най-европейската партия се оказа Атака. С позиция най-близка до общоприетото осъждане на подобни зверства и убийства и изтребление обобщено като геноцид. Това си е ГЕНОЦИД.

Би ли спрял да говориш тъпотии, моля? Атака няма нищо общо с Европа. Атака е кремълско-ДеСарско произведение, което стои с разкрачени обятия в посока Азиопа. Изпаднаха от всякакви класации и тръгнаха на тоя ход само и само да си вдигнат рейтинга, и да имитират някакво противодействие на ДПС - другата ДеСарска креатура. Последно Волен Николович предложи пак да си говорим на "другари и другарки", а в момента се чуди защо не е имал достатъчно мозък да изпере путинските рубли.
Ти в момента се чудиш как да извъртиш нещата, че хем да си кремълско кречетало, хем да си целият в бяло.
Не мина.

http://www.webcafe.bg/id_1280383815

Фалконе написа:
...Иначе има една държава,която за 240 години история има проведени 220 войни.
Скоро ще дойде ден в който Европа и много други страни ще се изправят срещу тяхната власт. И тогава може би ще изпитат големите страдания,които сега причиняват на останалия свят.

Имаш редвид расея, нали? НАЛИ? :twisted:
http://russian7.ru/2015/03/s-kem-rossiy ... she-vsego/
В целом, история России - это история постоянных войн. Русский философ Иван Ильин писал: "Соловьев насчитывает с 1240 года по 1462 год (за 222 года) — 200 войн и нашествий. С XIV века по XX-ый (за 525 лет) Сухотин насчитывает 329 лет войны. Россия провоевала две трети своей жизни." Схожую мысль высказывал и генерал Алексей Куропаткин. В 1900 году он написал в своем меморандуме Николаю Второму: "За предыдущие 200 лет Россия была в состоянии войны 128 лет и имела 72 года мира. Из 128 лет войны - 5 лет пришлось на оборонительные войны и 123 на завоевательные".

http://nakratko.bg/category/25/82857/
http://fakeoff.org/history/vse-chto-sss ... sok-zhertv
Изображение

Сря - 29 Апр 2015, 17:39
Профил

sten написа:
Фалконе написа:

Би ли спрял да говориш тъпотии, моля? Атака няма нищо общо с Европа. Атака е кремълско-ДеСарско произведение, което стои с разкрачени обятия в посока Азиопа. Изпаднаха от всякакви класации и тръгнаха на тоя ход само и само да си вдигнат рейтинга, и да имитират някакво противодействие на ДПС - другата ДеСарска креатура. Последно Волен Николович предложи пак да си говорим на "другари и другарки", а в момента се чуди защо не е имал достатъчно мозък да изпере путинските рубли.
Ти в момента се чудиш как да извъртиш нещата, че хем да си кремълско кречетало, хем да си целият в бяло.
Не мина.

http://www.webcafe.bg/id_1280383815

Фалконе написа:
...Иначе има една държава,която за 240 години история има проведени 220 войни.

Имаш редвид расея, нали? НАЛИ? :twisted:
http://russian7.ru/2015/03/s-kem-rossiy ... she-vsego/
В целом, история России - это история постоянных войн. Русский философ Иван Ильин писал: "Соловьев насчитывает с 1240 года по 1462 год (за 222 года) — 200 войн и нашествий. С XIV века по XX-ый (за 525 лет) Сухотин насчитывает 329 лет войны. Россия провоевала две трети своей жизни." Схожую мысль высказывал и генерал Алексей Куропаткин. В 1900 году он написал в своем меморандуме Николаю Второму: "За предыдущие 200 лет Россия была в состоянии войны 128 лет и имела 72 года мира. Из 128 лет войны - 5 лет пришлось на оборонительные войны и 123 на завоевательные".

http://nakratko.bg/category/25/82857/
http://fakeoff.org/history/vse-chto-sss ... sok-zhertv
Изображение

Разбори на действията на партии не ме вълнуват.
Думите ти не променят фактът,че атака има еднаква позиция с ЕС и всички шмекерливи партийки вътре в този ЕС. За разлика от нагаждачите от всички останали партии в България.

Руската тема те вълнува теб,мен не толкова. Друго имах предвид,но карай да върви.

Сря - 29 Апр 2015, 18:02
Профил
Аватар

Соколе, я кажи, докато прелистваш форума на Атака.
К'о мислиш за предложението за спиране на задължителните имунизации за децата?
Кой ще ги пази от болестите, щото явно няма да е бог.

Сря - 29 Апр 2015, 18:08
Профил
Аватар

Мен ме вълнува българската тема. Теб не те вълнува, че сме руснашка колония!
И ти обясних какво "общо" има хатака с ЕС, а ти пак рупаш ли рупаш....

Я, любопитен съм каква "мъдрост" ще изцвъкаш за това:

"Атака" предлага да отпаднат задължителните имунизации

"Атака" внесе в Народното събрание промени в Закона за здравето, с които задължителните имунизации да станат препоръчителни.

Според проучване на партията на Волен Сидеров в ЕС страните със задължителен имунизационен календар са девет - Полша, Унгария, Чехия, Италия, Румъния, Словения, Словакия, Малта и България.

В останалите европейски страни била възприета политика на доброволно информирано имунизиране на гражданите, т.е. плановите имунизации в тези страни не са задължителни.

От "Атака" обясняват, че през последните години в медицинските и в обществените среди се излагат и коментират тези против задължителната имунизация.

"В сериозни медицински издания се застъпват теории, доказващи връзка между имунизациите в ранна възраст и развиването на аутизъм. Освен на професионално медицинско ниво и в обществото се води дебат дали имунизацията е право или задължение", посочват в мотивите си за внесения законопроект националистите.

Вносителите на проекта отбелязват, че противопоказанията на ваксините, които задължително се поставят, са описани в листовката, но наличието или липсата им не се изследва преди поставяне на ваксината. Още повече, че първите задължителни ваксини се поставят часове след раждането на детето, когато неговото здравословно състояние не е изследвано.

Според "Атака" последните десетилетия се забелязва значително нарастване на децата болни от аутизъм, както и на децата с Детска церебрална парализа.

Колкото повече се увеличава имунизационния календар, толкова по-често се срещат и тези болести, убедени са от "Атака".

По данни на националистите най-дългият имунизационен календар в света е в САЩ. Това била и държавата с най-много случаи на аутизъм на глава от населението.

Председателят на парламентарната комисия по здравеопазване Даниела Дариткова също коментира предложението на „Атака”.

Тя беше категорична, че всички решения на парламента трябва да са съобразени с отговорността на политиците за здравето на нацията, а не търсенето на евтини политически дивиденти.

Дариткова припомни и епидемията от морбили през 2010 – 2011 година, поради това, че не е била провеждана адекватно имунизацията в определени контингенти.

„Смятам, че опасността от това, което сме виждали, и всички тези заболявания, трябва да е водеща при решението да се избере този безвреден и доказан метод за предпазване от заразни заболявания, благодарение на който сме достигнали ниво на ерадикация на определени заболявания”, коментира председателят на здравната комисия.

„Ваксините, които се използват в България, са утвърдени от ЕС и смятам, че тяхното прилагане е причина за доброто здраве на децата”, отчете тя.

Дариткова обърна внимание и на това, че в доклада за здравето на нацията при въвеждането на задължителна имунизация при хемофилус за 2013 година, е показала, че няма нито едно болно дете.

http://offnews.bg/news/%D0%9F%D0%BE%D0% ... 97635.html

Сря - 29 Апр 2015, 18:11
Профил
Аватар

Стен, цялата тази работа с аутизма тръгна от Щатите, знаеш ли какво се случи на доктора, който отвори кутия на Пандора с недколазаното твърдение?

Сря - 29 Апр 2015, 18:13
Профил
Аватар

Deymus написа:
Стен, цялата тази работа с аутизма тръгна от Щатите, знаеш ли какво се случи на доктора, който отвори кутия на Пандора с недколазаното твърдение?

Загуби право да практикува. :wink:
Обаче му е малко. Аз бих го обвинил в масово убийство! :evil:

http://www.iflscience.com/health-and-me ... being-lied

Сря - 29 Апр 2015, 18:29
Профил

Руска колония бил
затова ще купуваш сега американски бракми
теглиш заеми и обновяваш армията като купуваш щатски бракми

Не ми се говори за партии
питай някой друг за нещата,които те вълнуват

Ето Деймиса е супер по всички въпроси
да отговаря
:lol:

Сря - 29 Апр 2015, 18:43
Профил
Аватар

тъпото си е тъпо, на един въпрос не може да отговори.
Саше я кажи, на теб на пост ли ти плащат или как?
Защото само влизаш, изтърсваш някаква глупост и после - мен това не ме вълнува, питай някой друг.
Държиш се като женски полов орган.

Сря - 29 Апр 2015, 18:48
Профил

BlackDog написа:
16AVOV написа:
http://en.wikipedia.org/wiki/Rocker_%28subculture%29 това какво общо има със соца
п.п. между другото по времето на соца , да бъдеш рокер беше гордост, а не лошо

Ама не бъркай РокЪр-културата в ОК, където е възникнала и моторджийството като стил и начин на живот...това, че погрешно се именуват всичките "рокери" си е проблем на журналята и техните следовници. А и Уикито е един надежден източник за нещата, заеби... :lol: :lol: :lol: :lol:

Иначе и у нас имаше, поне през `70те и `80те...познавам лично доста (дори и баща ми е бил такъв на по-млади години 8) :mrgreen: ). Нямаха хубавите машини на соц-мамините синчета, вярно е, но пък влагаха сърце и душа в Урал, ИЖ и някое друго трофейно БМВ или ЕТЗ. Бяха хора свободолюбиви и недолюбвани от властта. Но дори и те тогава не се зовяха рокери :) :) :) През `90те се нароиха много последователи, ама...духът избяга. "Кафе-рокерите" станаха болшинство, скъпите кросарки и пистарки на новобогаташките лайненца взеха да прогонват истинските радетели на идеята и постепенно "старите" се отказаха от организираното движение. Съборите станаха кебапчийски срещи. Сега клубовете в по-голямата си част са пълна пародия....
Никога не съм се правил на рокер, нямам мотор 8) явно съм останал с грешни разбирания за рокер, а за байкър :shock: :oops: съжалявам, наистина сега чувам :oops: все пак, въпросът ми беше съвсем друг ! и цялата тази полемика развихрила се около термина :lol: не лунния :lol: според мен бе излишна. Съжалявам, че се опитах да разбера нещо, което явно не съм знаел, точно тук, където май само ти имаш някаква представа от нещата. :?
Пак повтарям, имах въпрос , не съм искал да провокирам никого, и го подчертах ! Поразрових се из нетя и не намерих никакви коментари и затова попитах тук, надявайки се, че има някой БАЙКЕР във форума.

Сря - 29 Апр 2015, 18:52
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 1470 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 93, 94, 95, 96, 97, 98  Следваща