Дата и час: Пон - 16 Дек 2019, 03:20

Отговори на тема  [ 169 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща
 Бойни изкуства 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Бойни изкуства
Такамс... гледам аз тема за кеча и си викам я чакай да метнем една тема за нещо малко по-стойностно от това.

Та има ли хора, които тренират - знам че има, защото някой беше споменал Уешиба в един пост и реших, че се занимава с Айкидо. За мен лично най-красивото и резултатно е кунг-фу /да не се бърка У-шу-то - то тва спортният вариант/ и муай тай. Чакам експертите да си кажат. Аз сега нямам време да тренирам :(.

Пон - 16 Юли 2007, 16:34
Профил
Аватар

Мнение Re: Бойни изкуства
Ice_queen^^ написа:
Такамс... гледам аз тема за кеча и си викам я чакай да метнем една тема за нещо малко по-стойностно от това.

Та има ли хора, които тренират - знам че има, защото някой беше споменал Уешиба в един пост и реших, че се занимава с Айкидо. За мен лично най-красивото и резултатно е кунг-фу /да не се бърка У-шу-то - то тва спортният вариант/ и муай тай. Чакам експертите да си кажат. Аз сега нямам време да тренирам :(.

Аз предпочитам класиката - 8 години бокс...

Пон - 16 Юли 2007, 22:32
Профил ICQ
Аватар

Ice_queen^^ написа:

Браво за хубавата тема :D !Аз практикувам Айкидо от година и половина, а думите на Уешиба бяха, че в хората трябва да търсим не различното, а общото.Айкидо не е поредното бойно изкуство, с което да повалиш противника си, а нещо много по-висшо.То е базирано на идеята за защита от непровокирана атака, без да се налага да причиняваш болка.За това изкуство решаването на проблемите със сила и агресия е недопустимо.Така е на теория.И на практика за да използваш ефективно техниките трябва да имаш много сериозен опит и тренинг, говорим за повече от 5 години!Повечето хора започват с желанието да се научат на самозащита, но постепенно губят всякакво желание за физическа саморазправа.То не е просто бойно изкуство, а начин на живот!

Вто - 17 Юли 2007, 00:12
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Аз обичам бой с жени...тва е голямо изкуство да знайте :lol: :lol: :lol: :lol:

Вто - 17 Юли 2007, 02:19
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Аз съм тренирала карате - шотокан

Вто - 17 Юли 2007, 07:11
Профил
Аватар

Ice_queen^^ написа:
За мен лично най-красивото и резултатно е кунг-фу /да не се бърка У-шу-то - то тва спортният вариант/ и муай тай. Чакам експертите да си кажат. Аз сега нямам време да тренирам :(.

Яка темка, браус... по въпросът за красиво и резултатно, нещата са точно на двата полюса колкото по-красиво, толкова по нерезултатно.... много е грозно да застанеш срещу противник и да го намелиш у брадата...ама си е най-резултатното...
Аз лично съм за една разновидност за Кунг-Фу-то, точно тази която е практикувал Брус Лии, ама не тази по филмите, а в живота... Става дума за Тай-Чи... незнам преводи, значения, но знам че се злага на вътрешната енергия и боравенето с нея... мн на заден план остават разни ми ти чупки в китките, крака-ръце.... смисалът на стилът е 1 - пазиш се докато се открият, удряш и си търгваш... Уникалното е че няма разни спаринги, тренировъчни боеве... Тренировката представлява 1 час в ездаческа поза ( който незнае това е да приклекнеш се 1 сядаш на тоалетна или се 1 посрещаш топка във волейбола) и ръцете изпънати напред се 1 си прегърнал огромно дърво... може да си пробвате да издържите 5 мин...забавно а:)) че то този начин енергиите в тялото се канализират и култивират... с течение на времето се придобива невероятна сила, тялото става жилаво... изкустното не блести със красота, но е мн ефективно...

За муай-тай имам отново странични познания - пробвал съм техниките да се пазиш с колена и лакти и искам да подчератая че не е много уместно да се ползват от начинаещи - правят големи поражения - понякога стига да си оставиш лакета напред когато някой те напада и може да му сцепиш устната... но като за защита са наистина ефективни в реална ситуация... тук най-важното е да свикнеш да си използваш лактите и коленете.... когато пробвах за 1-ви път ми беше мн странно и вдървено.. но с времето като се свикне е наистина доста ефективно...

Накрая искам да споделя че аз никога не съм тренирал в някоя зала, школа, при някой "учител"... всичко което ме е интересувало съм го събирал от познания на приятели и познати, както и боевете ми с тях... никога не съм се затварял във рамките на 1 стил - използвал съм мн различни техники, до толкова че да разбера кое ми приляга най-много и да го използвам...изградил съм си собствен стил, който не блести с някаква красота, но за мен си е достатъчно практичен и ефективен - стига ми да се защитя, останалото е въпрос на разум... и преди всичко - Разумът над физиката... няма смисъл да набиеш някого, има смисъл да успееш да НЕнабиеш някого:))

Вто - 17 Юли 2007, 10:08
Профил

nightwitch написа:
Яка темка, браус... по въпросът за красиво и резултатно, нещата са точно на двата полюса колкото по-красиво, толкова по нерезултатно.... много е грозно да застанеш срещу противник и да го намелиш у брадата...ама си е най-резултатното...
Аз лично съм за една разновидност за Кунг-Фу-то, точно тази която е практикувал Брус Лии, ама не тази по филмите, а в живота... Става дума за Тай-Чи... незнам преводи, значения, но знам че се злага на вътрешната енергия и боравенето с нея... мн на заден план остават разни

Само да те поправя Брус никога не е тренирал Тай Чи. Единственото бойно изкуство което е тренирал е било Винг Чун и то е бил трениран от сифу Вонг, който си е бил бахти побойника и бруталиста :lol: , те тоя пич е учатвал в около 100 беймота (уличен бой 1-1 без никви протектори и забранени техники и се почват), за които се говори че не е загубил нито 1, което ме съмнява де :wink: , но както и да е, та най-големия му успех е била победата с три удара над гостувашия руски боксьор Гико. Руснака е бил 115 кила и около 1.97м висок, а Вонг тогава е тежал 55 кила и е бил 1.67м. Брус не успява да напредне във Винг Чун-а много много и това го кара да си измисли собствено бойно изкуство, което нарича Джийт Кун До това бойно искуство е оцеляло и до днес и се практикува от доста хора, основно в САЩ. То се различава с това, че него няма форми, кати и такива работи тъй като Брус ги е ненавиждал :lol: и е доста по-свободно от другите бойни изкуства, защото както самия Брус е казал:,,Човек трябва да е като водата, когато те сложат в чаиник ставаш чайник, сложат ли те в чаша стани чаша. Така че приятелю просто бъди вода."Той не е вярвал в стилове и е бил на принципа, че всеки човек трябва да изгради свой собствен стил на бой, който да може да използва ефективно, това и е основата на Джийт Кун До.
Aз се занимавам с Винг Чун от 8 месеца и е много забавно и полезно. Да чукна на дърво не ми се налага да е бия :) , но все пак спортуваш нещо и то по правилен начин така, че да си запазиш ставите и тялото от сериозни контузии е предимство основно на източните бойни изкуства.

Вто - 17 Юли 2007, 10:54
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
а аз съм тренирал мнооо работи като се почне със карате "го джу риу" 5 години :twisted: , 3 месеца аикидо :lol: , и на скоро почнах с гореспоменатото от брат ми винг чун :P . И за сега съм най доволен от винг чуна и аикидото :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Вто - 17 Юли 2007, 12:08
Профил
Аватар

nightwitch написа:

Тъй, тъй и ударите трябва да се изпълняват рязко щото инъче полза няма. То май реалния бой продължава 2-3 минути а?
Цитат:
Аз лично съм за една разновидност за Кунг-Фу-то, точно тази която е практикувал Брус Лии, ама не тази по филмите, а в живота... Става дума за Тай-Чи...

Тай чи /тай дзи/ се води вътрешен стил на кунг-фу. Аз съм тренирала малко "ян" стил, ама май не е за мене, там движенията се изпълняват много бавно, набляга се на медитацията и
Цитат:
вътрешната сила. Няма нищо общо с Винг чун.
Тренировката представлява 1 час в ездаческа поза ( който незнае това е да приклекнеш се 1 сядаш на тоалетна или се 1 посрещаш топка във волейбола)

Знайми, знайми казва се "мабу" на китайски позата и е ебаси тормоза!!! На мене максималното ми е било 20 минути, не знам те как седят 1 4ас. Аз после няма да мога да стана :D

Цитат:
Накрая искам да споделя че аз никога не съм тренирал в някоя зала, школа, при някой "учител"...

Ами ко чака6? :)

Вто - 17 Юли 2007, 13:06
Профил
Аватар

Мнение 
ИЗкуството е вътре в теб... не вианги имаш нужда от учител за да извадиш наяве... трябва желание, трябва усърдност, трябва дисциплина и тогава ТИ сам може да си си учител..:)

П.П. Досега единственият който е успял да ме научи на нещо е един образ дето и той сам култивира своя си ситил... Не съм намерил подходящ учител на когото да се Възхитя...

Вто - 17 Юли 2007, 14:44
Профил
Аватар

Мнение 
Да, ама когато има кой да те насочва, е доста по-лесно и правилно. Че ние като сме в залата трениорът се занимава с всеки индивидуално, поне 5-6 месеца ти трябват за един удар - поне аз за толкова научих "мавашито" /баси за някъв ритник толкова зор, ама докато стане както трябва.../. Трябва непрекъснато някой да те коригира, сам това става трудно.

Вто - 17 Юли 2007, 14:47
Профил
Аватар

Мнение 
Ice_queen^^ написа:
Да, ама когато има кой да те насочва, е доста по-лесно и правилно. Че ние като сме в залата трениорът се занимава с всеки индивидуално, поне 5-6 месеца ти трябват за един удар - поне аз за толкова научих "мавашито" /баси за някъв ритник толкова зор, ама докато стане както трябва.../. Трябва непрекъснато някой да те коригира, сам това става трудно.
Опитай Маваши Гери от позиция Кокуцо Дачи.Ус!

Последна промяна El Rockero на Вто - 17 Юли 2007, 14:51, променена общо 1 път

Вто - 17 Юли 2007, 14:50
Профил WWW
Аватар

Мнение 
и все пак търся някой, от който да се Възхитя... не наблягам на физическата битка - тя е просто отражение на това което става в главите на противниците...
Пък и както е казано - Когато ученикът е готов се появява и Учителят...:)

Вто - 17 Юли 2007, 14:50
Профил
Аватар

Мнение 
Аз пък съм нинжда!

Изображение

:twisted: :twisted: :twisted:

Вто - 17 Юли 2007, 14:57
Профил
Аватар

Мнение 
Preslav написа:
Аз пък съм нинжда!

Изображение

:twisted: :twisted: :twisted:
8) T'ва не е верно-ти си "НЛО"

Вто - 17 Юли 2007, 14:59
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 169 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Следваща