Дата и час: Нед - 29 Мар 2020, 00:52

Отговори на тема  [ 741 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Следваща
 Lega Calcio - Serie A 

Кой ще грабне скудетото тази година ?
Милан 33%  33%  [ 22 ]
Интер 25%  25%  [ 17 ]
Ювентус 24%  24%  [ 16 ]
Рома 10%  10%  [ 7 ]
Лацио 7%  7%  [ 5 ]
Общо гласове : 67

Lega Calcio - Serie A 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Lega Calcio - Serie A
Реших да отворя една тема за калчото тук. Няма смисъл да пиша, че в него играят най-коравите и класни европейски отбори - на който разбира от футбол това му е пределно ясно :D

Та темата - кой според вас ще стане шампион тази година ? Аз залагам на Милан, време е вече за скудето, ясно е, че ШЛ по-големи биткаджии от тях няма ;) Само дано Анчелоти почне най-накрая да налага Гуркуф за сметка на някой от пенсионерите... И да вземе нападател през зимната пауза, че с тоя Джила е***и резила за кой пореден сезон :evil:

Интер си ги знаем - много са лоши срещу отборчета като Аталанта, ма в големите мачове са мишки. Юве нещо много са набрали, явно мафията дава зор. :lol: Рома и Лацио също са стабилни. Въобще очертава се много як сезон, досега се получиха няколко много приятни мача.

Изображение

Пон - 17 Сеп 2007, 22:04
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Изображение
Изображение
Изображение

Пон - 17 Сеп 2007, 22:10
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
не се обиждай питам те само от любопитство какво му харесваш на италианския футбол??? 10 човека в защита и еидн напред, адски грозно накъсвана игра....и н якой вземе да вкара гол от статично положение и полсе гледаме опълченците на Шипка....аз него разбирам това....и затова и не гледам италиански футбол...затова ми е интересно какво му харесваш на това първенство :?

Вто - 18 Сеп 2007, 20:28
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Значи като цяли и на мен не ми е много интересно първенството... Гледам го единствено заради 3-4 отбра, мачаовете, на които си заслужават вниманието. Определено да гледаш играта на Милан, Рома, Юве, Интер не е неприятно нещо ;)

Любимият ми отбор там е Милан... настоящият европейски шампион :twisted: :twisted:

А си имам и любим футболист... "...докато не дойде Дженаро Гатузо и не им строши краката с винаги наточената си секира..."

Изображение Изображение
Изображение
Изображение

Няма такова желание за игра като неговото :twisted: :twisted: 8) :lol:

Вто - 18 Сеп 2007, 20:46
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
:lol: :lol: Е...вие пЪк... Да не би френското да ви е по-интересно :shock: :roll: ;)
А италианското първенсто си има за какво да се следи ;)
А както май и повечето от вас съм фенка на Милан 8) И бях супер доволна, когато дори с наказание успяха да се издигнат в класирането 8) Тази година за мен са си шампиони ;)
Любим футболист... Кака 8) :oops: 8) Много е добрър ей :D

Изображение 8)

Вто - 18 Сеп 2007, 20:57
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Единственият отбор, който ми е симпатичен в Италия е Интер....не съм им фен, но като цяло те играят най - атрактивен футбол според мен :D

Вто - 18 Сеп 2007, 23:12
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
camel4o - Не се обиждам, всеки си има право на мнение. Аз лично да се съглася с твоето. Италианското го намирам за доста по-приятно за гледане от английското, а също в последните няколко години е и по-резултатно. Само да един резултат от края на миналия сезон: Рома - Интер 6:2.
А това, че италианците традиоционно имат най-силната защита е проблем най-вече на почитателите на другите футболни нации :roll:

Да не говорим, че запазена марка на италианското първенство са легенди във футбола като Марадона, Ван Бастен, Кака, Гулит, Дел Пиеро, Зидан, Малдини, Уеа, Шевченко... - на всички тези най-силните им години бяха именно в калчото. Като по-малък по Ефир 2 в неделя съм гледал невероятни мачове и от тогава съм фен. Както и винаги викам за скуадрата на европейски и световни първенства.

А иначе е малко смешно да изтъквате как в Италия имало само 3-4 силни отбора. Да, в Италия най-силните отбори са Милан, Юве, Интер, Рома, Лацио. Така и в Испания са Реал, Барса, Валенсия и Севиля, а в Англия - Пуул, Манюр, Арсенал, Челси. Напълно нормално е да има само няколко отбора, които да са по-титулувани от другите.

Аз даже гаранция ви давам, че тази година в купата на УЕФА, едни Фиорентина ако хванат кой да е от английските участници - Евертън, Блекбърн, Болтън или Тотнъм, ще ги почупят като стой та гледай.

Сря - 19 Сеп 2007, 01:13
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Angermeans написа:
А иначе е малко смешно да изтъквате как в Италия имало само 3-4 силни отбора. Да, в Италия най-силните отбори са Милан, Юве, Интер, Рома, Лацио. Така и в Испания са Реал, Барса, Валенсия и Севиля, а в Англия - Пуул, Манюр, Арсенал, Челси. Напълно нормално е да има само няколко отбора, които да са по-титулувани от другите.

:lol: :lol: :lol:
И какво смешно има, че не разбрах? :wink: :lol: :lol:

Не можеш да отречеш, че последните години само тези по-силни отбори са в челото на таблицата... ;) Докато в другите шампионати не е толкова явно превъзходството на няколко отбора и постоянно има изненади 8)

it's time to FUCK-SHIT-UUUUUUP!!!

Сря - 19 Сеп 2007, 06:54
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Пак говориш на наизуст.

Шампиони в Италия през последните 10 сезона - Ювентус (3), Милан (2), Интер (2), Рома (1), Лацио (1) и 1 неприсъдена титла (отнета на Юве).
Испания - Барса (4), Реал (3), Валенсия (2), Депортиво (1).
Англия - Ман Ю (5), Арсенал (3), Челси (2).

А и мисля, че изобщо не следиш резултатите в Италия, защото миналия сезон имаше доста такива, които опровергават мнението ти. Ама карай да върви, нито ти ще си промениш мнението, нито аз моето.

Сря - 19 Сеп 2007, 11:47
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Не ти говоря за шампиона, а за подреждането в челото... има разлика ;)

it's time to FUCK-SHIT-UUUUUUP!!!

Сря - 19 Сеп 2007, 13:47
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Испанската Примера и италианското Калчо са двете най-интересни първенства в Европа. Просто аржентинското е южноамериканско, иначе с него - трите най-силни първенства! Не коментирам Албиона - безинтересен, като изключим 3-4 отбора. В Италия се играе футбол за познавачи, естети, всеки отбор има облик и стил! Който се чуди какво значи това, нека си направи експеримент - бройте точните подавания на един отбор в Италия и на един в Англия (преди да загубят топката!) и ще разберете за какво става дума. В Испания футбола е стил, сърце и жар, в Италия се изпълнява от "професори"! В Англия... амбиция и търчане!

Forza ROMA! Forza Totti!

Сря - 19 Сеп 2007, 14:52
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Cavalera написа:
Не ти говоря за шампиона, а за подреждането в челото... има разлика ;)

Е де - в Англия кой друг влиза в топ 4 освен Арсенал, Ливърпул, Юнайтед и Челси ? Май само Нюкасъл бяха ставали 3ти или 4ти преди няколко сезона, трябва да проверя. Тотнъм си мечтаят за ШЛ, ама няма да стане. В Италия редовно в зона ШЛ има отбори извън 4те най-силни като Фиорентина, Лацио, Палермо, Киево, Сампдория... А тази година като нищо може Наполи или някой друг такъв отбор да се намесят.

Разбирам - не те кефи калчото, няма проблеми. Ама нещата, които говориш просто не са верни. Аре със здраве :)

Сря - 19 Сеп 2007, 17:07
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Милан пак се издъниха, тоя път не успяхме да сразим гранда Катаня на собствен терен.

Не знам Анчелоти как ги вижда нещата, ама засега явно целта му е зона УЕФА. И не ще да пуска Гуркуф и това е. Особено днес, срещу отбор с 10 човека в защита, където имахме крещяща нужда от един такъв играч да помага на Кака.

Джилардино си е клиничен случай, а Пипо явно вече не става, втори пореден мач прави смешни и непривични за него пропуски.

Рома пък вчера показа, че макар да играе най-хубав футбол от всички италиански отбори, няма психика да обръща мачове като нещата тръгнат на зле. По същия начин беше и с Манюр през пролетта. Интер много лошо ги наказаха, а можеше и те до 7ца да го докарат ако не бяха намалили темпото.

Нед - 30 Сеп 2007, 22:05
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Жалко за РОМА, но аз ако бях на мястото на Спалети - Людовик Жули отива при юношите до Нова година! Такъв смотан червен картон се изкарва от играч със стаж 3 мача като резерва и един като титуляр. И после всичко отиде ... към Пловдив!... А Милан - с кеф гледах как се мъчат - Катания игра много добре, ако не беше тази дузпа и повече можеше. Хареса ми и как онзи измислен журналист Жако (или Джако, или както и да е там), пълнеше бузи с въздух и авторитетно заявяваше, че най-сигурното нещо на света е Милан да бие.... Толкова и разбира явно... Да беше станал месар или колбасар, по-добре...

Пон - 01 Окт 2007, 12:46
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Цитат:
"Виолетовите" най-накрая са един от топклубовете в Европа, твърди Батигол
Легендарният аржентински футболист Габриел Батистута призна, че според него сегашният отбор на Фиорентина е един от най-добрите в Серия "А" и купата на УЕФА. Идолът на Флоренция, който носи фланелката на "виолетовите" от 1991 г. до 2000 г. и заби рекордните за клуба 168 гола в 269 мача, коментира представянето на тима през този сезон.

"Тимът, с който разполага в момента Фиорентина, е прекрасен. Той се различава доста от този, в който играех аз преди време. Тогава при нас играеха страхотни футболисти, имахме страхотен отборен дух, но често ни пречеха организационни проблеми. Сега няма и помен от това и Фиорентина най-накрая е един от европейските топклубове", обяви Батигол.

Бившият аржентински национал, който игра за "гаучосите" на три световни първенства, разкри също, че не съжалява, че премина в Рома през 2000 г. след 9 години вярна служба на "Артемио Франки".

"Нещата не бяха толкова прости, а и тогава се налагаше да сменя обстановката. Не ми липсваха лични постижения, но мечтата ми да спечеля Скудетото щеше да остане несбъдната, което се оказа решително", добави Батистута.

Един от най-големите голмайстори в историята на футбола често е признавал, че раздялата му с Фиорентина е била неизбежна заради отношението на бившето ръководство на клуба към него.

Нед - 28 Окт 2007, 18:56
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 741 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Следваща