Дата и час: Сря - 15 Юли 2020, 02:10

Отговори на тема  [ 888 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 60  Следваща
 Вселена, галактики, звезди и други. 
Автор Съобщение

Мнение Re: Вселена, галактики, звезди и други.
По-правилният въпрос е-стъпвал ли е марсиански крак на Луната....

Нед - 14 Мар 2010, 01:13
Профил
Аватар

Ами щом е стъпил на Земята няма никакъв проблем да е посетил и Луната.
Нали знеш, че има теория, че съвременните хора са дошли от Марс.
След като са я направели необитаема.
Някои казват, че древните Атланти са построили пирамидите в Египет и че под свинксовете има някакви текстове оставени от самите тях.

Изображение

Нед - 14 Мар 2010, 01:31
Профил
Аватар

Голямо удоволствие е да се погледне Марс с програмата WorldWide Telescope и панорамни снимки от сондите, който са много красиви, такова спокойстви, каквото на Марс виждам, на Земята няма да видя никога.

Изображение

Нед - 14 Мар 2010, 02:23
Профил
Аватар

Местоположение: Анунаки ибн ал Насър ел Сахиб Иса Ал-Халифа ес Пуханага Делторо Соуса и Лима Франсиско Нунакев
а колко са планетите в слънчевата система :roll:

фолклорният химн на Родопа планина-Бела съм, бела юначе
Ай ,канариииии!

Нед - 14 Мар 2010, 13:42
Профил WWW
Аватар

http://debian.fmi.uni-sofia.bg/~mirage/ ... piter.html
Планетите са девет ако броим Плутон, който мисля, че май вече не го броят за планета.

Изображение

Нед - 14 Мар 2010, 14:20
Профил
Аватар

Плутон изпадна от класацията.

Нед - 14 Мар 2010, 16:25
Профил ICQ
Аватар

Слънцето

Слънцето е най-близката до нас звезда. За древните то е било божество, даряващо живота. Наричали са го с най-различни имена - египтяните Атон, гърците Хелиос, а римляните Сол.

Слънцето, както всички звезди, представлява голямо кълбо от горещи газове. Във вътрешността му всяка секунда протичат 1038 протон-протонни реакции. Процесът на сливане на ядрата се нарича ядрен синтез и е придружен от излъчването на огромни количества светлина и топлина. То практически е неизчерпаем източник на екологично чиста енергия за нашата цивилизация, който все още не се използва в големи мащаби.

Слънцето и Бетелгейзе Слънцето привлича с мощни гравитационни сили всичко, намиращо се в обсег от над 6 000 милиона километра от него и го задържа в орбита около себе си.
Всички ние сме го виждали на нашето небе. Може би си мислите, че е голямо, но за зведа всъщност е сравнително малко. То е една от многото звезди - жълти джуджета. На картинката е сравнен мащабът на звездите Слънце и Бетелгейзе - червен гигант.

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Изображение

Нед - 14 Мар 2010, 17:18
Профил
Аватар

Плутон не е изпаднала от класацията :roll: Плутон е планета-джудже ... нце :D

Нед - 14 Мар 2010, 17:35
Профил
Аватар

Като стана дума за плутон ето ви малко за нея.
Плутон е втората по големина планета-джудже , обикаля около нашата звезда за почти 250 години, така че от откриването й до сега тя не е изминала дори 1/4 от пътя по орбитата си. Плутон е един замръзнал безжизнен свят в покрайнините на Слънчевата система. До 24 август 2006 г. Плутон се смяташе за деветата планета от Слънчевата система. Поради малките си размери, наклона на орбитата спрямо слънчевия екватор и ексцентричната си орбита, заради която понякога се намира по-близо до Слънцето от Нептун, се спореше дали Плутон трябва да се разглежда като планета. Промяната на статута му от планета в планета-джудже се дължи на това, че наскоро бяха открити 3 небесни тела, подобни на него, които претендираха да бъдат десета планета и учените решиха, че е по-добре да махнат него, отколкото да добавят други планети. Небесното тяло носи името на римския бог на подземното царство Плутон. Символът на планетата е комбинация от първите букви (на латиница) от името на американския астроном Пърсивал Ловел. В средата на века бе установено, че блясъкът на Плутон се променя с период 6.4 дни. Смяташе се, че това е период на околоосно въртене на планетата. През 1978 г. американският астроном Кристи обърна внимание, че фотографският образ на планетата е удължен и голямата ос на образа се върти със същия период. След време се изясни, че това удължаване на образа се дължи на спътник, разположен много близо до планетата. Спътникът бе наречен Харон (по името на митичния лодкар, превозващ душите на умрелите през реката Стикс в царството на мъртвите). Той се намира на разстояние около 20 000 км от планетата и има размери около 1000 км. Планетата вероятно не е много голяма. Следователно Плутон, последната от планетите на Слънчевата система, може да се смята за двойна планета.

Изображение

Нед - 14 Мар 2010, 21:28
Профил
Аватар

Местоположение: Анунаки ибн ал Насър ел Сахиб Иса Ал-Халифа ес Пуханага Делторо Соуса и Лима Франсиско Нунакев
Мнение Планетите според древните шумери
Изображение

фолклорният химн на Родопа планина-Бела съм, бела юначе
Ай ,канариииии!

Нед - 14 Мар 2010, 22:12
Профил WWW
Аватар

Мнение Re:
kobokobo написа:
Dio написа:
Доказателството за мисия до Луната е лазарен лъч, който се изпраща от Земята до Луната, отзарява се в нарочно поставено огледало на Луната (при мисията) и се връща на Земята!

Това ми намирисва на някое изфабрикувано доказателство. Но ако имаш източник по въпроса, бих погледнал, че не м исе търси на посоки в гугъл.

Е, аз не съм бил на мисиите, за да съм напълно убеден в това :-)... Тази информация получих от филм, който представяше двете теории - там даваха доказателства и за двете версии... Накрая един от пичовете, вършели по Луната каза точно това - проверете за този лъч и т.н. Проверка може да се направи в НАСА. А филмът свалих от колибката - там има няколко, които третират именно тази тема. Ако имаш време - прегледай ги! :-)

Пон - 15 Мар 2010, 10:15
Профил WWW
Аватар

Затопляме Марс http://paper.standartnews.com/archive/2 ... story5.htm

Изображение

Пон - 15 Мар 2010, 18:40
Профил
Аватар

В неделя по National Geoggraphic от 21.00 часа ще има филм по темата за заселването на Марс. Колкото до затоплянето и атмоссферата - засега повечето е фантастика! Марс е с тегло 1/3 от Земята, гравитацията там е 1/3 от земната, което (поне засега така се предполага) не може да задържи атмосфера и естествено - да даде възможност за живот на Марс. Последните 10-15 години обаче доста нови теории се появиха, доста стари неща се отхвърлиха... така, че, стига 2012 да не ни е последна, ще видим! :-)

Вто - 16 Мар 2010, 09:41
Профил WWW
Аватар

Dio написа:
В неделя по National Geoggraphic от 21.00 часа ще има филм по темата за заселването на Марс. Колкото до затоплянето и атмоссферата - засега повечето е фантастика! Марс е с тегло 1/3 от Земята, гравитацията там е 1/3 от земната, което (поне засега така се предполага) не може да задържи атмосфера и естествено - да даде възможност за живот на Марс. Последните 10-15 години обаче доста нови теории се появиха, доста стари неща се отхвърлиха... така, че, стига 2012 да не ни е последна, ще видим! :-)

Масата на Марс мисля, че ще е последния проблем :wink: Марс няма магнитно поле, което означава, че ще сме изложени пряко на космическото лъчение и радиацията ще е убийствена.
Макар че поне ще има яко Gamma Ray :big_grin: :drink2:

Вто - 16 Мар 2010, 10:02
Профил ICQ WWW
Аватар

Morgoth написа:
Масата на Марс мисля, че ще е последния проблем :wink: Марс няма магнитно поле, което означава, че ще сме изложени пряко на космическото лъчение и радиацията ще е убийствена.
Макар че поне ще има яко Gamma Ray :big_grin: :drink2:

Така е - липсата на магнитно поле не предпазва от радиацията и слънчев вятър (потоци фотони)! Масата на Марс не позволява да се задържи атмосферата (две различни неща)! :-) Колкото до Gamma Ray - ми какво като тука има магнитно поле - пак имаше качествено облъчване! \m/ :D

Вто - 16 Мар 2010, 10:27
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 888 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 60  Следваща