Дата и час: Нед - 07 Юни 2020, 00:19

Отговори на тема  [ 751 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Следваща
 Тютюнетика - тема за пушачи - фърст (1) смоук 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: Тютюнетика - тема за пушачи - фърст (1) смоук
BlackDog написа:
Защото говорим за вече развит и укрепнал организъм, физически и психически. След това може другото ;)

бухахаха, вярваш ли го това или просто тролиш?

Вто - 25 Мар 2014, 10:37
Профил
Аватар

bat_ranbo написа:
Деян написа:
10-годишен пикльо налапал цигара? А шамари? От родители, от учители, от който въстастен го види да пуши! Това е все едно бременна жена да пуши. Уврежда растящия организъм. На това момче още му растат и се развиват органите, включително мозъка.

Нещо явно не разбирам... Защо шамари? Нали по-голямата част от пушачите застават зад тезата, че пушенето е приятно, забавно и безвредно. Те "не се самоубиват" и като си снимат дробовете са "чисти и белички"? Освен това тичат, катерят планини и други такива физически дейности "по-добре от непушачите".
Ако някой родител пушач действително вярва в тази си теза, то не виждам какъв е проблемът детето да пуши, ако иска и от 6-годишно.

Моля да ми кажеш кой от нас ги е твърдял тези неща, защото в противен случай тролиш по особено глупав начин.

If you got it today you don't want it tomorrow, man, 'cause you don't need it, 'cause as a matter of fact, as we discovered on the train, tomorrow never happens, man. It's all the same fucking day, man

Вто - 25 Мар 2014, 10:38
Профил ICQ
Аватар

ами сещам се за едно конкретно мнение:
BlackDog написа:
Ако трябва да даваме и здравни примери...нас редовно ни изследват в работата...не само съм чист, ми и с далеч по-добри жизнени показатели от колегите-непушачи :)
Да не говорим, че въобще не ми пречи да си нося 15 кила раница на няколкочасов преход, да си катеря стръмно и да си пуша...и да претичвам 5-6 км. когато имам свободно време или да ритаме по час и половина без пауза...Явно не е до цигарите...или...?

Имаше още доста подобни, но в старата тема. Не съм казал, че всички пушачи твърдят това, така че не се чувствай засегната. Щом не си в тази група, значи питането ми не бе отправено към теб.

Вто - 25 Мар 2014, 11:35
Профил
Аватар

Не си схванал напълно мисълта ми, а и така извадено от контекста на дискусията звучи леко различно. Как и да е, тука идеята ми беше, че след като родителите са пушачи и нямат как с личен пример да въздействат, то нека все пак подрастващият да завърши физическото си и емоционално развитие, пък тогава да посяга към тютюна, нищо против нали, но когато му е времето ;)

Вто - 25 Мар 2014, 11:46
Профил
Аватар

Изображение
Ровя се тук да търся едни цветове, та... снимката ми хареса просто :)

Иначе... вече 13 години без тютюн! :mrgreen: :)

Съб - 29 Мар 2014, 11:32
Профил
Аватар

After action - satisfaction :)

Съб - 29 Мар 2014, 12:40
Профил
Аватар

Ставам фен на пурите. Пуша една семпла доминиканска пура на Davidoff, защото поне знам че рядко ги фалшифицират такива. Половин час кротко, още не съм минал средата. Много приятно гъделичка небцето. Ама много :) Представям си какво ще е истинската хаванка...

А хумидор се правел сравнително лесно! Някой да знае гарантирано оригинален вносител на кубински пури? Тази ми казаха, че е от Калиман Карибе ООД.

Сря - 16 Апр 2014, 22:18
Профил
Аватар

Davidoff и доминиканките ги внасят Авенди. Трансимпорт вкарват от Доминикана и Индонезия. За кубински Habanos Калиман Карибе са хората. От 20 години го развиват бизнеса, държат и правата за лицензираните бутици La Casa del Habano. Сайтът им е идеален. А вкусът на добра premium hand made кубинска пура и X.O. коняк ееееее..... 8) Аз много харесвам Cohiba с Реми Мартен или Мартел. Някои препоръчват арманяк, кубинско кафе или отлежал ром към пурата, въпрос на предпочитание. А за умидора...една недоизпипана самоделка може да ти съсипе пури за много повече пари от стойността му. Зависи какво слагаш в него. Ако са премиум пури - или инвестираш в съхраняването им, или купуваш на бройка и пушиш веднага.

Сря - 23 Апр 2014, 00:15
Профил
Аватар

Верно, истинските дървени [х]умидори са най-добрите. Но не ми се дават 2-3-400 лева за такова нЯщо. Мислех си за един стъклен херметичен контейнер, вътре с овлажнител и датчик на температура и влажност. Главно за тютюните за лула, щото винаги ми изсъхват. Пурите не се задържат достатъчно дълго, да ми трябва умидор :)

Пробвах една Ромео и Хулиета след обяда. Муи биен! Само, защо ми гасне толкова често, ве? Ако не пафнеш 15 секунди и угасва.

П.П. За питие към пурата, открих че и тъмната бира е екстра!

Пет - 25 Апр 2014, 15:14
Профил

:roll: Въпрос към по дъртите 8) някой пушил ли е бг пура, и правят ли ги още

Нед - 27 Апр 2014, 22:20
Профил
Аватар

Деян написа:
Пробвах една Ромео и Хулиета след обяда. Муи биен! Само, защо ми гасне толкова често, ве? Ако не пафнеш 15 секунди и угасва.

Била е прекалено влажна...т.е. не съвсем муи биен. Конкретната твоя, иначе са си екстра. Обратната клопка е по-честа. Никога не си купувай пури или пурети от капани и бараки по улицата. Обикновено ги държат на стъклена витрина на преки слънчеви лъчи и изсъхват като есенна трева. Като ги запалиш "цъфтят" като майски рози, устата ти се пълни с парчета тютюн и миришат кофти. Неприятно преживяване като цяло.

Пет - 02 Май 2014, 00:10
Профил

:shock: алоуу, измряхте ли бе бухащи отровители на околната среда :twisted: а дано ама надали :twisted: да се похваля :roll: подариха ми оригинален " Camel " без филтър, произведен 1975 г. 8) за критиците, съхраняван в някакъв специален контейнер / не ме интересува какъв/, тютюна не 8) беше 8) суха слама :lol: беше, защото в момента изпушвам последната :? с последните 100 мл. "Jack Daniels " отпреди градусовите ограничения 8) :lol: :drink3:

Пон - 04 Май 2015, 22:22
Профил
Аватар

Това звучи като теорията, че българина има генотип защитаващ го срещу СПИН :lol: :lol:
А основното доказателство е- колко българи, болни от СПИН познаваш?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Вто - 16 Юни 2015, 23:19
Профил
Аватар

Изображение

Сря - 11 Ное 2015, 21:04
Профил

леле, тая тема е от 2011 - elLoco - обичам да пуша и не съм спирал да го правя от след казармата - 198. г
обожавам добрите цигари, но съм пушил всекакви ла*на - живот, к'во да пара'йш
последно се впечатлих от азиатския тутун, ма тва беше във времето, когато още пътувах със самолет - както и да е, сега паля една последна (за днес) и лягам

Съб - 21 Ное 2015, 00:09
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 751 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 47, 48, 49, 50, 51  Следваща