Дата и час: Съб - 06 Юни 2020, 18:00

Отговори на тема  [ 749 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 46, 47, 48, 49, 50
 Крилати фрази, девизи, размисли и... още нещо - част 4 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: Крилати фрази, девизи, размисли и... още нещо - част 4
В лекомисления смях на глупостта мъдростта чува половината от своите аплодисменти. — Джордж Елиът
За да придобиеш знание, всеки ден прибавяй по нещо. За да придобиеш мъдрост, всеки ден изхвърляй по нещо. — Лао Дзъ (кажи,че не е така :lol: изхвърли глупаците от ума си и ...voilа :) )
За да си мъдрец, нужна ти е прашинка безумие. — Венцеслав Константинов
(критериите за безумие???)
Знанието говори, мъдростта слуша. — Джими Хендрикс
За мъдреца суетата е безплодна любовница. — Венцеслав Константинов(шест минус :roll: можеше и без сексуалния елемент)
Истинската мъдрост не е нещо друго, а умението да се изяснява и да се установява истинската мяра за добро и зло; и задачата на всеки разумен човек е да прилага тази мяра към всички житейски дела. — Епиктет (пълно шест)
Лесно е да бъде мъдър за този, който се учи от чуждата беда. — Плавт (толкова много вярно :lol:)
Мъдростта води в съветите, а съдбата – в събитията. — Клод Адриан Хелвеций ( :roll: ми да се приготвим тогава :roll: )
Мъдростта е умението да разбереш кога трябва да спреш. — Йохан Волфганг Гьоте (простичко и ясно :) )
Мъдростта лежи в способността да предскажеш какво от днешния свят утре ще бъде укорявано или осмивано като грешка, престъпление или глупост. — Андрей Пантев(поницателност? :roll: светската мъдрост е малко по-постна,защото се съобразява с нуждите на масовия светски човек)
Мъдростта на живота е винаги по-дълбока и значителна от мъдростта на хората. — Максим Горки (Бог е виновен! :wink: )
На въпроса откъде е, мъдрецът казва: "Аз съм гражданин на Самотата." — Венцеслав Константинов(поздравявам себе си с това парче :) )
От мъдростта израстват 3 плода: добре да се мисли, добре да се говори, правилно да се действа. — Демокрит(е именит :lol: )
Посещавай мъдри хора: ако си глупав — ще те научат, ако си мъдър — ще те усъвършенстват. — Арабска поговорка ( :roll: Къде е кошааа???? :lol: )
Хората никога не са така близо до глупостта, както когато се мислят за мъдри. — Мери Уъртли Монтегю ( :?)
:) Черешката: Търся пазар за мъдростта. — «I'm looking for a market for wisdom.» — Лео Силард

Последна промяна сестрата на Борис на Нед - 13 Дек 2015, 00:00, променена общо 1 път

Пет - 25 Сеп 2015, 19:51
Профил
Аватар

"Аман от майстори на късия разказ!"
от българския фолклор

Пет - 25 Сеп 2015, 19:57
Профил WWW
Аватар

Ако обичаш някого-пусни го на свобода....
Ако се върне с пиене,значи и той те обича..

Нед - 27 Сеп 2015, 19:19
Профил
Аватар

„Е, откъде да започнем да опознаваме себе си? Как да започна да се изучавам, да се наблюдавам, да осъзнавам какво става в съзнанието ми? Аз мога да се самонаблюдавам само във взаимоотношенията, защото животът представлява връзки, отношения. Безполезно е да стоя в някой ъгъл и да медитирам за себе си. Не мога да съществувам сам за себе си. Аз съществувам единствено посредством връзките си с хората, идеите, нещата. Започвам да разбирам себе си едва когато наблюдавам отношението си към хората, идеите, света, както и собствената си психика. Всяка друга форма на осъзнаване е абстракция, а аз не мога да се опозная абстрактно. Аз не съм абстрактно същество и затова се изучавам такъв, какъвто съм, а не такъв, какъвто ми се иска да бъда.”
Кришнамурти
"Човекът е част от цялото, което наричаме Вселена - част, която е ограничена във времето и пространството. Той възприема себе си, своите мисли и чувства като нещо отделно от всичко останало и това е един вид оптична измама на съзнанието ни. Тази измама е като затвор за нас, тя ни ограничава в рамките на личните ни желания и обичта ни само към най-близките. Трябва да се стремим да се освободим от този затвор, като разширяваме обхвата на своето състрадание, така че в него да попаднат всички живи същества и цялата природа в нейното великолепие."
Алберт Айнщайн

Вто - 06 Окт 2015, 21:24
Профил

"предлагам ти да се застреляш" - Ozone to Borko's sister

Пет - 09 Окт 2015, 21:54
Профил
Аватар

Удивителна тъпота.

Пет - 09 Окт 2015, 22:35
Профил
Аватар

Кхъм!

Съб - 10 Окт 2015, 10:38
Профил

моето си беше "крилата фраза" :mrgreen: поне не копирам до болка познати лафове на разни из-вест-ни двукраки

Съб - 10 Окт 2015, 13:36
Профил
Аватар

Ozone написа:
моето си беше "крилата фраза" :mrgreen: поне не копирам до болка познати лафове на разни из-вест-ни двукраки

:roll: Да,но прозвуча като скимтене. :)
"Този който върви след човешката еволюция,не познава чертите и." Boris's sister ("Макар че Твореца ще оспори мъдростта и красотата на някои аспекти на цивилизацията."-daughter of Presiyan :wink: )
Изображение
Идея си нямам дали в училищната библиотека пазят още двете ми есета на тема "свободата".Вероятно,може би ми е по-силната тема,но няма как да зная със сигурност,защото нямам собствено мнение :oops: :P
------------

"Ако можеш да си орел не се напъвай да си пръв сред гаргите." Питагор

Нед - 11 Окт 2015, 12:56
Профил
Аватар

Мнение Из филма "Всичко е любов"
„Най-тежко минава неделята. Аз като гледам телевизия най-много ми се бяга – като да вземат да пеят и да танцуват, разпалвам се и искам да бягам. Знам, че пак ще ме хванат, обаче бягам... колкото ще да е. Ама докато ме хванат съм свободен!“

Нед - 22 Ное 2015, 23:43
Профил
Аватар

:idea: ^^^
"Всичко е любов" Иван Иванов :?:

"Аз съм така, ядоса ли ме някой и ме заболяват очите."

Пон - 23 Ное 2015, 19:29
Профил
Аватар

Все си мисля, че това е период - сегашният, в който съществуваме, в който трябва да излезне всичко грозно и красиво на този свят (нещо такова се случва), да се познае (отново явно), за да може човекът да намери най-верния път. Или поне по-верен от други времена... или по-скоро верен за този момент, сега... Или поне пак е време за вид провидение един вид... Осветяване на Пътя... Просветление... Баааа, как звучи само :roll: :)

Мисъли някакви :)

16.03
Защо всички сме някакви такива чалнати?
Защото сме нормални!

Пет - 26 Фев 2016, 14:31
Профил

Правдата възвишава народ

притчи 14 гл.

Съб - 28 Май 2016, 00:26
Профил
Аватар

"Човек само когато знае к'во му е, само аз си знам к'во ми е"
валери "тъпото" божинов

Чет - 16 Май 2019, 17:00
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 749 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 46, 47, 48, 49, 50