Дата и час: Съб - 06 Юни 2020, 15:53

Отговори на тема  [ 1037 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70  Следваща
 Кажи си # 18 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: Кажи си # 18
На мен ми е проблем. Искам да действам по северно-европейски и да си взимам нормалните пари, както и да плащам колкото си струва всичко. Ама тук сме с източни нрави, обиждат се хората. Накрая спирам да ползвам приятели за работа, защото ги ощетявам - не щат да им плащам и това е! :)

Нед - 31 Май 2015, 17:59
Профил
Аватар

Правилно,точно това трябва да се случи тук .... уважаваш труда на другия-плащаш,уважаваш собствения си труд-вземаш сумата!

Нед - 31 Май 2015, 18:04
Профил WWW
Аватар

rumba_rock написа:
Зависи какъв обем от работа и време ще отделя!
Ако е някаква дреболия за 10-15 мин. минава само с няколко бири .... приятелите ми си карат колите при мен заради качеството на услугата и си плащат като всеки клиент.

Така и не можах да обясня на един приятел, че си карам колата при него не за да ми прави отстъпки, а за да съм сигурен, че работата ще бъде свършена качествено. Каквото струва си го плащам, но не можахме да се разберем. Той не можел да ми взема толкова като на другите, аз не можах да го убедя, че си заслужава парите и накрая спрях да си карам колата при него. Сега я карам при познат на баща ми, щото те няма наблизо тебе, Румба! Ама като реша да боядисам цялата мазда, при теб ще я докарам.

Нед - 31 Май 2015, 18:10
Профил WWW
Аватар

Клиентът си е клиент и си получава полагащото му се обслужване и сметка,независимо дали ми е приятел или враг.

Нед - 31 Май 2015, 21:44
Профил
Аватар

edin ot mnogoto grajdani написа:
Клиентът си е клиент и си получава полагащото му се обслужване и сметка,независимо дали ми е приятел или враг.

Разликата е само,че на приятели продаваш охладена бира пък на враговете студено кафе :lol: :lol: :lol:

Нед - 31 Май 2015, 21:51
Профил WWW
Аватар

Деян написа:
Когато приятел иска да му свършите нещо по професията ви, колко му взимате? Консумативи, време, пълна цена с печалба?

И обратното - искате приятел да ви направи нещо професионално, но той не приема пари за това или взима по-малко отколкото би взел на друг клиент. Искате да му ползвате услугите, защото знаете че е ще го направи добре или просто искате да си дадете парите на него вместо на друг. Но се получава така, че го ощетявате всеки път когато работи за вас по-евтино. Какво правите тогава?

Като човек, който се занимава с изработване на разни неща, се научих да ценя както труда на другите, така и собствения си труд. При мен обикновено се случва така, че ако приятел ми свърши работа, която по принцип върши и ми иска пари само за материали, но не и за труд, гледам да се издължа или с подарък или с друга услуга. Но повече не отивам при тоя човек във връзка с работа :) Не искам някой да ми работи даром :)
За собствения си труд все още се уча - често попадам на хора, които смятат, че щом изработвам нещо в къщи, все едно, че го правя ей така, между другото. Да, ама не е точно така. Аз лично съм си направила отстъпка в % - една отстъпка е за клиенти, друга е за приятели. Не търпя обидени за това, че си искам заслуженото - на който не му харесва да си поръчва от Китай! Там са толкова добри в създаването на копия, че и мусака ще ти направят точно както мама я прави, примерно... :)
Имах случай, в който някой искаше да изработя нещо, което щеше да ми отнеме около една седмица. Всичко беше ок до момента в който каза: "Не се притеснявай за парите, ще ми го подарите за рождения ден..." Е, такова неуважение към труда ми сложи край на всяко търпение, което съм имала някога. Истината е, че хората злоупотребяват и не се усещат в повечето случаи. Гледам да пазя дистанция в това отношение с приятелите, защото никой не е длъжен да работи за без пари. Ако това се случи еднократно, да, но ако се получава редовно, то тогава неминуемо започва и едно озлобление и съответно - отдръпване на единия от другия.
Същите работи забелязвам че се получават и когато вземеш приятел да работи за теб или да живее с теб :) Затова се слага границата още в началото, за да не се стига до простотии :)

Пон - 01 Юни 2015, 09:38
Профил
Аватар

princess.of.the.dark написа:
"Не се притеснявай за парите, ще ми го подарите за рождения ден..."

Ха-ха-ха, яко! :)

Пон - 01 Юни 2015, 10:04
Профил
Аватар

princess.of.the.dark написа:
"Не се притеснявай за парите, ще ми го подарите за рождения ден..."

Да, това беше онекално, просто онекално.

Пон - 01 Юни 2015, 12:05
Профил WWW
Аватар

Деян написа:
Когато приятел иска да му свършите нещо по професията ви, колко му взимате? Консумативи, време, пълна цена с печалба?

И обратното - искате приятел да ви направи нещо професионално, но той не приема пари за това или взима по-малко отколкото би взел на друг клиент. Искате да му ползвате услугите, защото знаете че е ще го направи добре или просто искате да си дадете парите на него вместо на друг. Но се получава така, че го ощетявате всеки път когато работи за вас по-евтино. Какво правите тогава?

Никога не вземам пълната цена на приятели, трудът ми е подарък при всички положения. За съжаление консумативите и материалите в моята област са скъпи... то пък кое ли е евтино вече. Затова не бих искал да ощетявам никого.

Пон - 01 Юни 2015, 20:12
Профил
Аватар

Мнение Студентски неволи
Здравейте хора, от петък се пробвам да пусна тема, но още не е удобрена. Имам да правя курсова работа на тема изразяване на рок/ метъл "фенщина" сега и по-времето на комунизма. Тоест имали ли сте проблеми с дългите коси, как се сдобивахте с музиката преди 89г, какви разлики и прилики намирате с днешно време. Ето въпросника, който му се занимава да отговори. Ако има правописни грешки, съжалявам просто съм напрегнат и бързам. :lol: Истории от комунистическите години ще са ми от полза. :drink2:

1. На колко години сте?
2. С какво се занимавате? Учите или работите?
3. Какъв рок/ метал слушате модерен или класически?
4. Колко често посещавате концерти?
5. Посещавате ли заведения и колко често го правите?
6. Кои заведения посещавате?
7. Какви други места посещавате където се събират други рок/ метал фенове? – паркове, седенки, планина етц.
8. Какви дрехи харесвате? Обувки, кубинки, тениски, джинси, анораци, мешки етц.
9. Някакви специални прически?
10. Имате ли пиърсинги?
11. А татоо?
12. Някакви други авангардни начини за изтъкване на различие?
13. Защо ви харесва рок/ метал музиката? Текстове, инструментал, енергия, свобода/ бунтарство и.т.н.?
14. Как Ви привлече за първи път? Кое беше първото ви докосване с рокът/ металът и как се случи?
15. Имате ли роднини които споделят вашият интерес? (Разговаряли ли сте за комунистическите години и отношението към този вид музика и западното и влияние)
16. Срещали сте съпротива при изразяването на любовта си към музиката, начин на обличане, фризура, дрънкулки, държание и.т.н.?
17. Как реагирахте в този случай?
18. Често ли се сблъсквате с подобни ситуации?
19. Какво е отношението на българите към рок феновете?
20. Според вас рок музиката популярна ли е по нашите земи?
21. Сблъсквали ли сте се с полицията?
22. Какво мислите за българската рок музика? Текстове, инструментал етц?
23. Подкрепя ли се българският напън за слава на бг изпълнителите?
24. Има ли качествени бг рок групи?
25. Как се определя дали една рок група е качествена? Текстът повлиян ли е от всекидневието или има някакви скрити идеологии?
26. Толерантни ли са българските рок фенове към слушателите на други стилове музика ?
27. Кой стил е най-популярен в България?
28. Има ли напрежение между възрастното и младото поколение рок фенове, или цари разбирателство?
29. С какво се различват феновете преди 89г и тези от 21 век?
30. По - достъпна ли е рок музиката сега или преди 1989г?
31. Как е разнообразието? Сега ли е по-голямо или преди 89г?
32. Влиянието на западните групи спрямо комунистическите?
33. Идеологията в текстовете на песните?
34. Свободата в изразяването на „фенщината” сега или преди 89г.
35. Как се разпространява музиката сега?
36. А преди 89г ?
37. Концертите в момента?
38. Преди 89г?
39. Заведенията сега и преди и 89г?
40. Сбирки?
41. Толерантна ли е властта сега? А преди 1989г?
42. Има ли разбирателство между различните видове субкултури?
43. Свободно ли изразявате любовта си към музиката на работното си място, училището или университета?
44. Срещате ли често други рок фенове по улиците?
45. Къде най-често срещате други непознати рок фенове?
46. Има ли някакви знаци с които да покажете, че и вие сте част от рок обществото когато не сте облечени подобаващо?
47. Как реагират хората около вас, които не споделят вашите интереси?
48. Повлиява ли ви реакцията на хората които не са част от това рок общество?
49. Как реагирате на хора които не споделят вашият стил и вкус?
50. Какво мислите за другите популярни жанрове – хип хоп, чалга и електронна музика?
51. Имате ли спречквания с феновете им?
52. Какви други жанрове слушате освен рок/ метал?
53. Повече български или чуждестранни групи слушате?
54. Хората тук или в чужбина са по-толерантни към изразяването на фенщина: пиърсинг,татоо, екстравагантни прически етц.

Нед - 07 Юни 2015, 10:32
Профил
Аватар

По какво измервате различните етапи от живота си? По местата където сте живяли? По връзки които сте имали? По работните места? Музикални "фази"? Имате ли нещо, което ви дели живота на периоди?

Чет - 03 Сеп 2015, 22:37
Профил
Аватар

До момента мога да разгранича само един такъв вододел, преди и след раждането на детето.

Чет - 03 Сеп 2015, 22:39
Профил
Аватар

Аз - по градовете в които съм живял.

Също, по компютрите, които съм имал. Почти всички съм ги сглобявал сам и всички съм ги ъпгрейдвал и канибализирал за части :) Така че мога да ги опиша един по един, така както не мога да опиша от кога се познавам с приятелите си, или кога каква работа съм имал.

Чет - 03 Сеп 2015, 22:41
Профил
Аватар

По усещане за преди и след, предизвикано от най-различно естество - хубаво или лошо, с краен резултат - промяна. Като промяната включва приеманe или отхвърляне, преминаване, преборване и преживяване, разбиране и научаване, трудност (ама наистина голяма) и преодоляване... Най-общо казано :mrgreen: Преминаване оттатък! На следващо ниво. Пак най-общо казано :D
Разграничавам четири етапа при мен :roll: :) И явно в духовен аспект ги виждам повече нещата. Надявам се да помъдрявам от всичко това, макар, че усещането ми в последно време е точно за обратното, клонящо към дебилност, но все още с яснота за реалността :lol:

Learning To Fly
Уча се, уча се. Някой ден ще се науча :P Поне се надявам :D

А човекът горе с многото въпроси... Лелеее... Сега ги виждам!

Пет - 04 Сеп 2015, 00:36
Профил
Аватар

Деян написа:
По какво измервате различните етапи от живота си? По местата където сте живяли? По връзки които сте имали? По работните места? Музикални "фази"? Имате ли нещо, което ви дели живота на периоди?

Предполагам за хората с деца това често е преди и след чавето/чаветата.

При мен е преди (Бургас), по време на (София) /след ученическите/студентските ми години (София) - защото преди и по време на си беше Свободата, Санчо, а след започнах сериозно да работя и не съм спирала към днешна дата. Това време се покрива със загубата на двама близки приятели, които не мога да прежаля до ден днешен. Раздяла с близък на сърцето ми човек. Сериозно работене. Промените се случват в продължение на 2 години. Този преход е свързан с борба, страдание, раздяла с илюзии, хващане за материалното и така до ден днешен. Никакво измъкване от стандартното животене.

Последна промяна trillion на Пет - 04 Сеп 2015, 11:17, променена общо 1 път

Пет - 04 Сеп 2015, 11:15
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1037 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70  Следваща