Дата и час: Вто - 07 Юли 2020, 02:08

Отговори на тема  [ 1037 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Следваща
 Кажи си # 18 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: Кажи си # 18
Дам, единия шофьор реши да се бъзикне... и аз солидарен с него му съобщих, че аванс за него тоя месец няма :lol: сега ходи като мушкато :mrgreen:

Пон - 01 Апр 2013, 15:35
Профил ICQ WWW
Аватар

Deymus написа:
E добре де, а вече успяха ли да ви излъжат днес?

Мен не, ама Челси излъгаха Ман Ю, ама яката. :lol:

Пон - 01 Апр 2013, 18:09
Профил ICQ
Аватар

Otdel_Za_Borba_S_Chalgata написа:
Deymus написа:
E добре де, а вече успяха ли да ви излъжат днес?

Мен не, ама Челси излъгаха Ман Ю, ама яката. :lol:

:lol: :lol: :lol: Са що дразниш...сеш се кого :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Пон - 01 Апр 2013, 18:12
Профил
Аватар

Местоположение: в държавата, къде отново властват червените маймунски гъзове!!!
Deymus написа:
trillion написа:
Правите ли си майтапи с околните на 1 Април?

Постоянно си правя майтапи и без да е 1 Април.

SI :mrgreen:

Пон - 01 Апр 2013, 19:24
Профил
Аватар

trillion написа:
Правите ли си майтапи с околните на 1 Април?

Нещо не го обичам този "празник" - майтапът все е на голо дупе :roll:

Пон - 01 Апр 2013, 20:07
Профил
Аватар

Каквото и да отговоря, дАли ще ми повярвате?. :lol:

Пон - 01 Апр 2013, 22:32
Профил
Аватар

trillion написа:
[color=#BFFF00][i]Правите ли си майтапи с околните на 1 Април?

Последните години такива майтапи си правя, че днес цял ден не си включих телефона и бях само на писма и скайп. И то толкова им е изобретателността на отмъстителите. Жалка работа... 8)

Но нещо, което ме стресна сериозно тези дни и то пак от нищо.
В тъпото предаване на Лора Крумова в неделя сутрин по BTV видях, че с огромен кеф се представя съдбата на декоративно прасенце, което било "полетяло". Собственост било на един мангал-чалга-стар (ама в случая той не е виновен).
Просто не можах да повярвам, когато на профанен веселяшки език се обясни, че прасенцето не било полетяло, а било изхвърлено от 8-я етаж от племенниците на бай мангал-чалга-стар, които след като видели, как се разбива долу, просто констатирали "Твоето прасе не може да лети!".
Не искам да коментирам, какво прави тази "новина" в неделния блок на BTV или пък изобщо, кой се нуждае от нея.
Бай-мангал-чалга-стар поясни, че той не се сърди на плменниците си, защото едното било на 4 г., а другото "само" на 10 г. :shock:

Та въпросът ми е разделен да две части - 1. били ли сте свидетели на детска жестокост към животни и 2. смятате ли, че има "долна" възрастова граница за това.
Под "долна възрастова граница" разбираме момента, в който детето е осъзнало, че това е лошо, но продължава да го прави...

Пон - 01 Апр 2013, 23:19
Профил ICQ WWW
Аватар

1. Да, била съм свидетел. Но повече ме потресе, че родителниците поощряваха това поведение: " Я, коте! ... Ритни го, маме!"
2. Има долна граница, понякога - различна в различните случаи
3. От малък боклук порасва голям боклук - в повечето случаи

Пон - 01 Апр 2013, 23:53
Профил
Аватар

1. пряк свидетел не съм била, но последствията бяха три полу-обесени котета , свалени от баща ми от дърво зад блока. :| , била съм на не повече от 10 г, но това ще го помня цял живот, котенцата оцеляха, подарихме ги бързо, а яростта на баща ми не може да се опише с думи... :| той каза, че е чувал детски смях (на 2 етаж сме) и после жалко тихичко писукане, та деца са били....
2. за долна граница не знам... 3-4-5 годишна възраст. :|

Вто - 02 Апр 2013, 08:31
Профил
Аватар

Няма долна граница! В момента, в който едно дете е способно да нарани животно е способно и да разбере, че не трябва.

Не съм ставала свидетел на жестокост към животни от деца. Но съм сигурна, че ще реагирам.

If you got it today you don't want it tomorrow, man, 'cause you don't need it, 'cause as a matter of fact, as we discovered on the train, tomorrow never happens, man. It's all the same fucking day, man

Вто - 02 Апр 2013, 09:14
Профил ICQ
Аватар

Това, което си спомням, е, че веднъж вървяхме с баща ми и видяхме няколко деца, които топяха едно коте в канала до нас и след известен период във водата го вадеха... Бил съм на не повече от 9-10 години, а онези деца да са били на около 10-12 годишна възраст...

Мила ме изпревари с отговора на втория въпрос. И аз смятам, че няма долна възрастова граница за извършването на жестокост към животните.

YNWA!!!

Вто - 02 Апр 2013, 09:20
Профил
Аватар

Гил, вие реагирахте ли това по някакъв начин?

За мен е много важно, ако случаен човек стане свидетел на подобна сцена, да реагира. Аз лично веднага скачам и се намесвам. За да не ни тръгне супер черно деня разказвам следната случка:

Миналото лято копаеха в квартала за някакви си там тръби, та прибирам се аз пеша от работа и виждам 2-3 хлапета, момиченца на по 11-12 г жестикулират буйно, видимо притеснени, стоят и викат на "някой" около един "ров". Спрях се и се оказа квартален помияр попаднал долу незнайно как. Е, извадихме го някак - голяма радост беше :mrgreen:

Вто - 02 Апр 2013, 09:25
Профил
Аватар

Няма долна възрастова граница, според мен. Не съм била свидетел. Единствено на "поучения" от родители към 3-4 год. дете, че "бездомните кучета са лоши". Това дете може и да прояви жестокост някога, може и да не прояви.

Някъде на 8 год. възраст слагах гъсеници върху едни големи мравуняци на яз. "Широка поляна", където стояхме по един месец на палатка, и после гледах какво ще стане. Също така стъпках нарочно един много голям бръмбар. Това са ужасни постъпки, но в семейството ми някои изпитват страх и ужас от насекоми. Добре, че навреме станах черната овца в милата ми еснафска рода...

Вто - 02 Апр 2013, 09:38
Профил
Аватар

Мисля, че и аз не съм ставала свидетел на подобни случки, поне не мога да се сетя за такъв случай.
Но преди трийсетина години, ако не и повече, на село с брат ми и една приятелка видяхме как един дядка, който не обичахме, защото постоянно ни се караше на децата, една вечер хвърли в реката нещо мяукащо. Оказа се новородено коте, което извадихме трудно и с един капкомер с мляко до напаления огън се опитвахме цяла вечер да го спасим, но животинката не оцеля. Оправданието на дядката беше, че котка вече си имал и не му трябвали котенцата й. Мисля, че по селата това е редовна практика.
В същото време, няколко години по-късно, не искам да си спомням какво съм причинявала на жабите, хванати в същата тази река. Съвсем осъзнато.

Вто - 02 Апр 2013, 09:55
Профил
Аватар

о, докато ходехме на риба убивахме времето с трепане на жаби. И рибите го отнасяха понякога - особено когато имахме пиратки. :lol:

Иначе с котета/кучета и тем подобни не бих се гаврил никога.

Някой спомена уличните кучета - понякога могат да са много лоши. ;) Според мен е хубаво децата да знаят, че нямат много много работа край тях - най-малкото заради възможните болести/бълхи.

Вто - 02 Апр 2013, 10:05
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1037 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Следваща