Дата и час: Пет - 03 Юли 2020, 00:27

Отговори на тема  [ 1037 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 70  Следваща
 Кажи си # 18 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: Кажи си # 18
Уххх, преди доста време видях едни дребни хлапета, които налагаха умряла котка с пръчки. Веднага им направих рязка забележка да спрат да удрят животното, на която едното от хлапетата ми отговори с "е какво?! нали е умряло!" ...развиках се и те тогава се смутиха, че им нарушавам забавлението и ме изчакаха да отмина, вероятно след това са продължили...виждала съм и тормоз над кученце, отново реагирах. Винаги бих направила забележка, ако ще в очите на хлапетата да изглеждам като истерична, изкуфяла лелка.
Аз още спасявам охлюви и червеи, за да не ги размазват по плочките, а най-големият ми комар беше, когато живеех в Малинова долина и бачках в Студентски - пътят за прибиране беше черен, нямаше асфалт - след дъжд, в опитите си да прескачам локвите в тъмното толкова охлюви си отиваха :? :oops:
И аз съм убила немалко животни - десетки жаби, 2 плъха :? , но то е в името на науката и не се брои - не съм ги тормозила :roll: ...От месеци насам, всяка седмица ми се налага да убивам по 30-40 неизлюпени пилета и все още ми е много съвестно за тях, но вероятно за това си има и кокоши ад, ще видим :roll: Вчера спасих един червей, а днес един охлюв :!:

Вто - 02 Апр 2013, 10:33
Профил
Аватар

Уххх, преди доста време видях едни дребни хлапета, които налагаха умряла котка с пръчки. Веднага им направих рязка забележка да спрат да удрят животното, на която едното от хлапетата ми отговори с "е какво?! нали е умряло!" ...развиках се и те тогава се смутиха, че им нарушавам забавлението и ме изчакаха да отмина, вероятно след това са продължили...виждала съм и тормоз над кученце, отново реагирах. Винаги бих направила забележка, ако ще в очите на хлапетата да изглеждам като истерична, изкуфяла лелка.
Аз още спасявам охлюви и червеи, за да не ги размазват по плочките, а най-големият ми комар беше, когато живеех в Малинова долина и бачках в Студентски - пътят за прибиране беше черен, нямаше асфалт - след дъжд, в опитите си да прескачам локвите в тъмното толкова охлюви си отиваха :? :oops:
И аз съм убила немалко животни - десетки жаби, 2 плъха :? , но то е в името на науката и не се брои - не съм ги тормозила :roll: ...От месеци насам, всяка седмица ми се налага да убивам по 30-40 неизлюпени пилета и все още ми е много съвестно за тях, но вероятно за това си има и кокоши ад, ще видим :roll: Вчера спасих един червей, а днес един охлюв :!:

Вто - 02 Апр 2013, 10:35
Профил
Аватар

Не съм убивала нищо по-различно от хлебарки, мухи, мравки и няколко случайно настъпени охлюва. Хлебарките и мравките са били жертви на масово изтребление с препарати, процедурата "чехъл" е твърде непосилна за фобията ми от гнусните твари.

Викала съм по възрастен човек, който буквално пребиваше пред очите ми кучето си - на Витошка, край НДК... отговорът "Кво те интересува, то си е мое"

Вто - 02 Апр 2013, 11:12
Профил WWW
Аватар

Ако стана свидетел на нещо такова ще крещя докато цялата улица се обърне. Редно е в такива случаи животните да се отнемат от стопаните си бе... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Вто - 02 Апр 2013, 11:17
Профил
Аватар

Мнение 
aiwara написа:
И рибите го отнасяха понякога - особено когато имахме пиратки. :lol:

Ух, не съм само аз :lol:
Преди ± 15 години като ходехме семействата на палатки на Батак за по седмица и аз така. Ама една сутрин нещо се събудих много изнервена и целенасочено отидох до живарника, извадих една риба и с дъното от бутилка бира - бой, бой, бой... После още една и още една. Накрая се успокоих и като видях к'во съм направила - ревнах. Не ревнах заради рибите, те са тъпи... живи или умрели все те гледат със същия празен поглед, ревнах 'щото май се уплаших от себе си :roll:

Въпреки тоя инцидент, на топлокръвни животни не съм посягала и не бих убила, освен ако нали... няма какво друго да се яде. Или ако не съм ги отгледала за прехрана.
В първи или втори клас ядох бой от момчетата (от бандата, с която дружах), щото освободих котките, 'дето искаха да тероризират и ги изказах на техните. Това не ги спря, де. После пораснаха и спряха да се занимават с четириноги. В момента май само 2-ма от тая компания не става и чеп за зеле от тях, ама не мисля че причината е 'щото са се "забавлявали" с котки.
На други агресии от деца към животни не се сещам да съм ставала свидетел.

Иначе де да знам. "Твоето прасе не може да лети" като цяло ми звучи като весела детска случка :oops:
Един път тате и кум му отишли да вземат 2 прасенца и навръщане решили да се почерпят за добре свършената работа. Прасенцата отзад в жигулата, на мястото на седалките. Една бира, втора бира... трета. Забравили да отворят поне един прозорец, юнското слънце по обед приятно напекло и като се върнали при колата - те ти свинско задушено :lol: Общо взето същите злетаци.

Вто - 02 Апр 2013, 11:26
Профил
Аватар

Бил съм свидетел и винаги реагирам, даже малко по-агресивно, отколкото трябва може би. Единия път три келеша бяха надлежно ошамарени, малко по-късно и един от бащите също. Ама те само си играели децата. Направо бях издивял.
Слава богу, котето се оправи и вече няколко години си прави компания с мъжкия ми котарак в къщи. :)
И Мила е права, щом са достатъчно големи да мъчат животното, значи са достатъчно големи и да разбират какво правят и да си носят последствията.

Вто - 02 Апр 2013, 11:32
Профил ICQ
Аватар

Аз като 10-11 г хлапак убих коте.
Не бе умишлено, но е факт.

Вто - 02 Апр 2013, 11:41
Профил
Аватар

Само да уточня, че паяците не ги броя за животни. Те са напаст, която заслужава да пищи от болка.

If you got it today you don't want it tomorrow, man, 'cause you don't need it, 'cause as a matter of fact, as we discovered on the train, tomorrow never happens, man. It's all the same fucking day, man

Вто - 02 Апр 2013, 11:46
Профил ICQ
Аватар

MILLA написа:
Само да уточня, че паяците не ги броя за животни. Те са напаст, която заслужава да пищи от болка.

Тихо да не те чуе спиндерман!

Вто - 02 Апр 2013, 11:49
Профил WWW
Аватар

:lol:
въобще всичкото членестоноги и насекоми :lol:

Бисер (haunter), мир на праха му, беше прибрал едно такова коте (Лиска май се казваше), надлежно ошамарвайки лекенцата, които го измъчвали.
Може да опитам да намеря из котешките форуми историята.

Вто - 02 Апр 2013, 11:51
Профил WWW
Аватар

Julian of the Fog написа:

Та въпросът ми е разделен да две части - 1. били ли сте свидетели на детска жестокост към животни и 2. смятате ли, че има "долна" възрастова граница за това.
Под "долна възрастова граница" разбираме момента, в който детето е осъзнало, че това е лошо, но продължава да го прави...

1. Да...когато бях малка...скоро, слава богу, не съм се сблъсквала с това. Братовчед ми запали жива котка, например.... :roll:
2. Няма граница за човечността...или липсата й. Нито долна, нито горна. Аз се опитвам от сега още, малко по малко, да обяснявам на дребното, че зайчетата се галят, не им се бърка в очите и не им се ядат ушите... :? Мисля, че от малки трябва да се учат на тея работи. Ама то май най-вече зависи от разбиранията на родителите...Родителите са примерът.

Вто - 02 Апр 2013, 12:50
Профил
Аватар

Благодаря ви за мненията! :)

Един от малкото случаи, когато съм сигурен, че съм постъпил правилно и без последствия за никого беше скачането на двама дангалаци, които ритаха коте с вързани предни лапи (това още повече влоши нещата, защото животинката е била доверчива). Бях на 10 г., а онези най-малко пубери на по 13-14 г. Все още не мога да проумея, какво ги е накарало да го направят - да ритат котето през улицата и да се кефят на писъците му. Те също бяха деца, а децата са невинни като животните (би трябвало да е така).
Парадоксалното е, че повод за смелост ми даде и един от най-омразните ми символи - пионерската връзка, но тогава се хванах за нея и реших, че ще респектирам изродите с това, че съм истински пионер, а те - отрепки (макар и също пионери).
След малко същисване от тяхна страна, изядох хубав бой, но понеже мога да викам повече от една котка, ме оставиха и избягаха.
Котето ми се отблагодари по котешки - докато му махах сезала, така ме изпохапа, че трябваше да ми бият тетанус, а някои от белезите са видими и сега.

Един от моите най-добри приятели - д-р Влади Кирилов в типичния си стил веднъж сподели подобно становище публично по БНТ - "Ако на вашето дете му извадят очите, вие ще отидете в полицията. Когато ми доведат котка с извадени очи, аз към кого да се обърна? Родителите са отговорни да контролират детската наивност, а не да я рафинират в жестокост."
Коментарът на Надя, че от малкия боклук става голям боклук е болезнено верен.

Сря - 03 Апр 2013, 10:14
Профил ICQ WWW
Аватар

Аз мисля, че за такива жестокости над животни трябва да се въдворяват в ТВУ, без право на обжалване. Да важи за над 12 годишните. При такава перспектива родителите може по-отговорни да станат.

Сря - 03 Апр 2013, 10:18
Профил
Аватар

Мдаа...жестокостта над животни много лесно прераства после в жестокост към хора...

Сря - 03 Апр 2013, 10:23
Профил
Аватар

Лошото е че ТВУ-то може да те доразвие от идиот садист в нещо по-лошо. Не винаги помага.

Сря - 03 Апр 2013, 10:30
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1037 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 70  Следваща