Дата и час: Пет - 05 Юни 2020, 11:08

Отговори на тема  [ 1431 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Следваща
 Кино и театър - 7-ми кадър 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Кино и театър - 7-ми кадър
Хайде, новото издание.
Един от последните филми, на които искрено съм се забавлявала и типично по руски накрая гърлото ми беше в стомаха (или обратното) - "Концертът". Прекрасен не само за убиване на 2 часа, но и създава едно болезнено чувство за носталгия. И всичко това, гарнирано с много, много музика на Чайковски.

Вто - 06 Авг 2013, 10:51
Профил
Аватар

Мнение Re: Кино и театър - 7-ми кадър
30stohell написа:
За годината , в която е правен, филма е доста добър, особено в сравнение с повечето бози, пръкнали се в жанра напоследък :wink:

Че той жанра само от това се състои. :lol:

Depraved Regressor написа:
Миналата седмица гледах Oblivion (2013) - изобщо не ми хареса!

Хм, а на мен пък ми хареса. Много добро сай-фай.

Вто - 06 Авг 2013, 12:24
Профил ICQ
Аватар

Обливън на мен също не ми допадна много - визията и саундтрака отлични, сюжета до болка познат /поне за мен / - толкова аналогии с други филми ми заблъскаха в главата, че през цялото време имах чувството за дежа вю.

Вто - 06 Авг 2013, 13:51
Профил
Аватар

УолФерина е филма! И на 3Д е яко...смятааай!

Вто - 06 Авг 2013, 13:58
Профил ICQ
Аватар

30stohell написа:
... сюжета до болка познат /поне за мен / - толкова аналогии с други филми ми заблъскаха в главата, че през цялото време имах чувството за дежа вю.

Като например?

Вто - 06 Авг 2013, 14:29
Профил ICQ
Аватар

Аз без да съм мислил за аналогии, на прима виста се сещам за Островът, Воден Свят...истината е , че му липсва бюджет на филма, а злодея изглеждаше по-скоро като направена от хората машина, а не като извънземен интелект (спойлер). Много по-слаб е от Прометей (2012)!

Хубаво де, харесват ти фантастики, а хорърите наричаш боза !? :D
Жанровете са едни и същи, пълнио с измислици 8)

Вто - 06 Авг 2013, 14:46
Профил WWW
Аватар

...Прометей (2012)!

А това колко слабо бееееше, не е истина.

Хубаво де, харесват ти фантастики, а хорърите наричаш боза !? :D
Жанровете са едни и същи, пълнио с измислици 8)

Понякога ги наричам и лоши комедии. :lol:
Видиш ли, има значение сюжета, ама много. А в добрите стари хоръри думата "сценарий" е псувателна. :lol:

А примерите, които даде - ми не, не виждам прилика. Дори бледа. Съвсем други проблеми обследва "Островът". "Воден свят" няма да го коментирам, то това дори не знам защо го слагаш в графата "фантастика". :lol:

Вто - 06 Авг 2013, 14:53
Профил ICQ
Аватар

Първото, което ми изникна в главата е Рокуел в Moon например

http://www.imdb.com/title/tt1182345/?ref_=sr_3

Вто - 06 Авг 2013, 15:37
Профил
Аватар

30stohell написа:
Първото, което ми изникна в главата е Рокуел в Moon например

http://www.imdb.com/title/tt1182345/?ref_=sr_3

Виж, тука има нещо, но според мен приликата е външна по-скоро. :)

Вто - 06 Авг 2013, 15:55
Профил ICQ
Аватар

С Прометей няма да го сравнявам...доста по добър от него, там беше съвсем плитка историята. Аман от сценария - лошите извънземни дошли , хвърлили един куп енергия да разрушат луната /май висяха части от нея в небето, не помня вече - не мисля, че е възможно, уатевър /, с цел да избият човечеството , което все пак оцелява и на земята видимо нещата се стабилизират /как става без луната не знам/ и всичко това да добиват деутерий /друга енергия/, която се пренася неясно как /за което също се изисква енергия до огромен спътник/станция/кораб в орбита нейде си...Въпреки, че достоверността не е най-важното в случая, защото по този начин може да се обезмисли и "Меланхолия'' на Трир, но там идеята беше съвсем друга.

Като цяло бива филма, добра кинематография, но за мен лично сюжета можеше и да е по-завързан.

Вто - 06 Авг 2013, 16:10
Профил
Аватар

И какво й е плиткото на историята в Прометей ? :shock:

СПОЙЛЕР:
Мислеха си че откриват създателите на хората, а се оказа, че са намерили могъщи същества, които са искали да ни унищожат! Гениално! В следващите 2 части очаквах да разбера защо(напълно възможно е да е защото са виждали накъде отиват хората - войни/гейщина и тн с клишетата)...но незнам защо цял свят не хареса този филм и сега втора част, която беше обявена за 2013г седи с въпросителна :x . Филма беше жесток, ефектите смразяващи, а декорите едни от най-мащабните, които съм виждал. Aз, като cavaleras, не харесвам 3д, но тук беше много ефектно!

Пп: оф, знам че споря за нещо субективно, но това ми беше филма на 2012г :P

Вто - 06 Авг 2013, 16:33
Профил WWW
Аватар

Не говоря нито за ефектите, нито за декорите и т.н. - аз даже и не помня вече историята, смятай, колко ми е направило впечатление, това беше някакъв прекуел на Пришълецът май..

Сря - 07 Авг 2013, 10:31
Профил
Аватар

И какво й е плиткото на историята в Прометей ? :shock:

СПОЙЛЕР:
Мислеха си че откриват създателите на хората, а се оказа, че са намерили могъщи същества, които са искали да ни унищожат! Гениално! В следващите 2 части очаквах да разбера защо(напълно възможно е да е защото са виждали накъде отиват хората - войни/гейщина и тн с клишетата)...но незнам защо цял свят не хареса този филм и сега втора част, която беше обявена за 2013г седи с въпросителна :x . Филма беше жесток, ефектите смразяващи, а декорите едни от най-мащабните, които съм виждал. Aз, като cavaleras, не харесвам 3д, но тук беше много ефектно!

Пп: оф, знам че споря за нещо субективно, но това ми беше филма на 2012г :P

Ти сериозно ли?!?!?!? :shock:
Филма си беше и си остава плитък. На фона на останалите филми за Пришълеца... ще ме извиняваш, но това наистина не става за нищо, изключая ефекти и декори разбира се, но на един филм му трябва нещо повече от това, или аз бъркам някъде?!

Сря - 07 Авг 2013, 16:47
Профил
Аватар

И двете така сте ме нападнали сякаш на първо място съм написал ефектите и декорите :x

Ето какво написах на първо място:

'Мислеха си че откриват създателите на хората, а се оказа, че са намерили могъщи същества, които са искали да ни унищожат! Гениално! В следващите 2 части очаквах да разбера защо(напълно възможно е да е защото са виждали накъде отиват хората - войни/гейщина и тн с клишетата)...но незнам защо цял свят не хареса този филм и сега втора част, която беше обявена за 2013г седи с въпросителна '

Нямам си и на идея как на човек, който обича фантастиката, може да не му хареса подобен сюжет! Много по-интересен е от 'Пришълеца', който си е чист хорър 8)

Сря - 07 Авг 2013, 16:52
Профил WWW
Аватар

И двете така сте ме нападнали сякаш на първо място съм написал ефектите и декорите :x

Ето какво написах на първо място:

'Мислеха си че откриват създателите на хората, а се оказа, че са намерили могъщи същества, които са искали да ни унищожат! Гениално! В следващите 2 части очаквах да разбера защо(напълно възможно е да е защото са виждали накъде отиват хората - войни/гейщина и тн с клишетата)...но незнам защо цял свят не хареса този филм и сега втора част, която беше обявена за 2013г седи с въпросителна '

Нямам си и на идея как на човек, който обича фантастиката, може да не му хареса подобен сюжет! Много по-интересен е от 'Пришълеца', който си е чист хорър 8)

На първо място написа, че филма не е плитък, това попитах и аз, ти сериозно ли?!
Второ прочетох какво написа след това, не съм съгласна, но мислех ще разбереш, все пак всеки има право на лош вкус.

Сря - 07 Авг 2013, 17:00
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1431 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 96  Следваща