Дата и час: Пет - 05 Юни 2020, 15:06

Отговори на тема  [ 1431 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96  Следваща
 Кино и театър - 7-ми кадър 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: Кино и театър - 7-ми кадър
Честно казано ми се искаше да видя Макбет сред номинираните. На мен ми хареса

Пон - 29 Фев 2016, 15:01
Профил ICQ WWW
Аватар

Са последно, не разбрах, на Ди Каприо му дадоха наградата за цялостно творчество или за главна мъжка роля?
Щото хем "пича заслужава", хем "нито филмът, нито играта му става за нещо" ?

ОбъркАх съ?!?!

Мкабет съм го свалил отдавна и все не ми остава време да го видя.

Пон - 29 Фев 2016, 20:30
Профил
Аватар

Добре де как може "The Revanant" да вземе Оскар за мъжка роля(незаслужено) за кинематография и режесура и същевременно да не е "най-добър филм" :roll: .Нещо ми убягва логиката :) .

Вто - 01 Мар 2016, 00:57
Профил ICQ
Аватар

Вчера го гледах и за мен оскар-а за мъжка роля е напълно заслужен. Напълно ме убеди в ролята на човек изправен пред прага на делириума от глад, болка, страх и глад. Връзката между човекът и природата, върху която искаха да акцентират авторите е именно тезата, че в подобно състояние единственият изход е да се върнеш дълбоко назад към корените си и да поставиш инстинкта си за оцеляване пред всичко. Без чувства и с мисъл единствено как се задържиш на този свят. ДиКаприо , според мен пресъздаде това перфектно.
Защо не бих дал Оскар за най-добър филм на филма две елементарни причини. Как може в толкова красиво заснета продукция да използваш анимационни животни ?! Кой ТЪПАНАР е позволил да снимат по не знам си колко часа в ебати трудните условия и да изсерат такова лайно в средата . Второто е грима. Трябва да го изгледам пак, но на моменти ми се струваше, че раните на господин Глас се появяваха и изчезваха магически...освен това наистина заздравяха прекалено бързо....А да и още нещо ...на моменти музиката ми идваше твърде много.

Все пак. Много добър филм. Много добра актьорска игра. И изключителна режисура. Отдавна не бях гледал нещо толкова красиво и толкова истинско ( не съм проучвал - надявам се да е ). Ако това е Америка ...то тя има прекрасна природа, която трябва да се цени и пази.

Вто - 01 Мар 2016, 09:03
Профил ICQ WWW
Аватар

rain написа:
Вчера го гледах и за мен оскар-а за мъжка роля е напълно заслужен. Напълно ме убеди в ролята на човек изправен пред прага на делириума от глад, болка, страх и глад. Връзката между човекът и природата, върху която искаха да акцентират авторите е именно тезата, че в подобно състояние единственият изход е да се върнеш дълбоко назад към корените си и да поставиш инстинкта си за оцеляване пред всичко. Без чувства и с мисъл единствено как се задържиш на този свят. ДиКаприо , според мен пресъздаде това перфектно.

Но "Марсианецът" е тъп филм :) Защо? Уитни използва и ума си, вместо само да ръмжи. И иска да оцелее за да живее, не за да отмъсти. За героя на Дикаприо, животът имаше смисъл само за отмъщение "Ти ми отне всичко!". А героят на Деймън имаше силата да се смее над себе си и положението си.

Някак си, по-мога да се идентифицирам с нърд в трудна ситуация отколкото с неандерталец.

И да, актьорите, които ме поучават за глобалното затопляне, расизма, бежанците, и т.н. ме дразнят мощно. Актьорите са там за да ме забавляват, не да ме поучават. Dance monkey, dance!

Вто - 01 Мар 2016, 10:06
Профил
Аватар

Марсианецът ми хареса в пъти повече от това с Ди Каприо (където Том правеше работата). За мен най-интересен беше Mad Max и светът, който създадоха.

Последна промяна aiwara на Вто - 01 Мар 2016, 11:07, променена общо 1 път

Вто - 01 Мар 2016, 10:12
Профил WWW
Аватар

Моят голям фаворит също беше Mad Max , но аз си имам сантимент към него още от първите части.

Марсианецът беше като нещо, което съм гледал, но сега е по-лъскаво. Това усещане не ме напусна до края на филма. Чаках да се случи нещо - да има някаква поанта, в която да открия нещо за себе си, но не я открих. Точно за това ми беше тъпо усещането. Може аз да не съм разбрал, може просто това да не ми допаднало, но в Ревенантът открих много повече.
Жаждата за мъст беше показана в много по интересна светлина. Тя беше, кажи-речи, не просто двигателна сила, а обединяващ фактор. Беше представена като универсалния език, на който говорят хората. Всеки я разбираше и оценяваше...Всеки беше склонен да я приеме като аргумент. Защото сред героите в историята нямаше добри хора. Добрите хора умират в този свят. Времената тогава са били много сурови и мисля, че успяха да уловят точно този елемент в отношенията между хората. Също много ми хареса изкривената представа за чест. Хю Глас учеше сина си да търпи, той нямаше гордост, а само инстинкт за оцеляване. Приличаха на индианци в резерват. Трябваше да загуби всичко за да потърси себе уважението си. Единственият, който имаше чувство за справедливост беше капитанът - най-слабия от всички. Той можеше да прикани хората към достоини действия само с приказки за пари.
Персонажите ми бяха много интересени. А и от време на време наистина се наслаждавах на гледката.

А да и ....
Деян написа:
И да, актьорите, които ме поучават за глобалното затопляне, расизма, бежанците, и т.н. ме дразнят мощно. Актьорите са там за да ме забавляват, не да ме поучават. Dance monkey, dance!

Мисля, че това което търсиш американците са го намерили в кеча.

Вто - 01 Мар 2016, 10:28
Профил ICQ WWW
Аватар

rain написа:
Мисля, че това което търсиш американците са го намерили в кеча.
Maaааaлко над кеча е съвременното кино. Не много. Има няколко човека, които правят качествено изкуство. Филми които ме карат да мисля, обогатяват ме душевно. Има и няколко, които ме забавляват на ниво "кеч с експлозии и цици".

90% обаче са помия, пред която предпочитам кечa! Кечистите поне не морализаторстват - тъпи са и се гордеят с това. :) За щастие има много други неща за гледанe, за правене и за преживяване, та... общо взето fuck'em.

Fuck'em all.

Вто - 01 Мар 2016, 17:44
Профил
Аватар

Човек, много си обезверен в силата на съвременното кино. Ся....вярно, че имаше продукции, които приличаха на 2 часова реклама на PS2 с Брад Пит в главната роля...вярно, че имаше и продукции като Туайлайт където...да....но има и доста стойностни филми. Така е, намаляват, но все още има хубави неща в киното. Аз лично очаквам с нетърпение възможността да гледам Risen.
Пък и съм на мнение, че има и страхотни съвременни актьори и актриси. Просто продукцията е много и респективно боклуците са повече ...като с човешкото население.

Сря - 02 Мар 2016, 10:54
Профил ICQ WWW
Аватар

Ревенантът - чак пък толкоз... :roll:

Снощи това - не съм недоволен

Сря - 02 Мар 2016, 12:06
Профил

леле, "батковци" - чак ме 'ванА хубето да си "кажа думата" - много капацитет, много нещо
Леонардо е талантлив и спор няма (говорим за различни вкусове в киното като изкуство, а възприятието е субективно нещо). дали т'ва е ролята му за Оскар - едва ли, но така са решили. филма ми хареса повече от очакваното (мразя да обявяват победителя, преди финалната права). без да съм гледал всички номинирани филми - мисля, че Оскара му е резонен - страхотна игра и поне за мен, най-после загърби "титаника" :mrgreen:
Том разбира се, кътри - скоро му гледах и "легенда" - много добър.
марсианецът - да не бях чел книгата преди да го гледам - ташак и половина. не че Мат играе зле - просто няма какво да покаже там. книгата е в пъти по-забавна и завладяваща.
наздраве, батковци :drink3:

Пон - 07 Мар 2016, 20:48
Профил
Аватар

Наздраве..ъъъ...този.

Гледах Black Mass . Изключително посредствен филм.

Вто - 08 Мар 2016, 10:05
Профил ICQ WWW
Аватар

Black mass почти ме приспа на моменти. Нямах големи очаквания към филма, но определено останах разочарован. За играта на Деп so so :/

От друга страна изгледах Омразната осморка, въпреки моментите, в които гледахме как коне галопират, в снега 5 мин или как камерата се отдалечава от некъв кръст също 5 мин, страшно ми хареса всичко останало. Това е може би вторият филм на Тарантино, който ми харесва.

Вто - 08 Мар 2016, 22:08
Профил
Аватар

Phobos написа:
Това е може би вторият филм на Тарантино, който ми харесва.

Йеее !!!
Нещо старо и много любимо:
http://kino.dir.bg/film.php?id=706

Сря - 09 Мар 2016, 01:02
Профил
Аватар

Малко в различна посока, но ме впечатли и затова споделям! Случайно попаднах тази вечер на документален филм от Чехия за осиновяването от 2014 година. Откровен и разчувстващ, показващ и трудностите, и радостите, проблемите, вълненията, усмивките и сълзите. Обхващащ въпросите, вълнуващи хората, решили да предприемат такава стъпка. Проследява и накратко годините след това през погледа на четири семейства. Накрая оставаш усмихнат и с насълзени очи :) Хареса ми с една дума! ,,Осиновяване" (2014) - Чехия . По HBO го хванах.

Пет - 01 Апр 2016, 00:33
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 1431 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96  Следваща