Дата и час: Пет - 05 Юни 2020, 13:10

Отговори на тема  [ 500 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Следваща
 За четенето на...книга VI 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: За четенето на...книга VI
Последно четох Вечният градинар на Джон льо Каре, но нещо не ми хареса. Разбирам идеята и, но нещо не можа да ме впечатли. Вече втора негова книга не ми е по вкуса(първата беше Дама, поп, асо, шпионин), давам му последен шанс, ако пак се повтори историята, повече няма да се мъча с него. В момента чета Z-та световна война на Макс Брукс и засега сценарият се повтаря, но няма да се отказвам. Не обичам да оставям книги недочетени.

Вто - 19 Юли 2016, 23:52
Профил
Аватар

Това е чудесно! :)
Керуак е прекрасен и е хубаво да бъде четен... свободен дух.. много го обичам.
Набелязала съм си с Хенри Милър да продължа аз. "Тропика на рака" доста ми хареса.
Синове и любовници на Д.Х.Лоурънс е много добра!
Успоредно чета "Среднощен ездач" на Робът Пен Уорън, но малко ми тегавее там цялата история.

Сря - 20 Юли 2016, 15:22
Профил
Аватар

Phobos написа:
Това на Иван го прочетох, след мъката му по умрялото образование или беше образУвание, той ще каже.
http://tefter21.com/10_knigi_koito_hora ... a_cheli/2/
Ми, то май се оказа, че аз съм чел само 2 от 10-те книги, за които всички лъжат :lol: :lol: сега да не се опитате да ме хванете, че и тез две не съм прочел :)

В тази класация Иван е пропуснал "Малкият принц". ;)
"Граф"-ът е най-приятен за четене. Не знаех, че са почнали да го изучават. Много ми хареса навремето. Дори след това прочетох и "Матиаш Шандор", който е взаимстван от романа на Дюма.
Напоследък срещам повече хора, на които не им дреме, или направо се гордеят, че не са чели, отколкото такива, които лъжат, че са чели. Не знам кое е по-зле.

Сря - 20 Юли 2016, 18:22
Профил
Аватар

Аз вчера бях в 90м2 апартамент, в който нямаше нито една книга. :|

Сря - 20 Юли 2016, 18:30
Профил
Аватар

Тритоне, вярвам, че ако дойдеш у нас ще видиш същото, поне в хола. Там имам основно техника и списания. Мразя холни гарнитури и рафтове, затова и книгите и учебниците ми са в спалнята ( където няма да те поканя да влезеш) или в кашони. Пък ти си прави всякакви изводи.
Отделно съм виждал, как хора си купуват книги по цвят, за да им паснат на обзавеждането.

Сря - 20 Юли 2016, 22:07
Профил
Аватар

Phobos написа:
Тритоне, вярвам, че ако дойдеш у нас ще видиш същото, поне в хола. Там имам основно техника и списания. Мразя холни гарнитури и рафтове, затова и книгите и учебниците ми са в спалнята ( където няма да те поканя да влезеш) или в кашони. Пък ти си прави всякакви изводи.
Отделно съм виждал, как хора си купуват книги по цвят, за да им паснат на обзавеждането.

Ясно бре...
А тия ора точно нямат ни една. Заклевам се.
Не бързам с изводите просто ги познавам, но не бях влизала в дома им. :| Отделно жената държеше да ми покаже всички стаи и ни кашони с книги, ни нищо, надали са по гардеробите. И тия с интериора ги знам.

Надникването в една къща само затвърждава ... Друг е въпросът, че само с четене не става. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Чет - 21 Юли 2016, 10:28
Профил
Аватар

За мен холната етажерка, шкаф и т.н., запълнен с книги, е закон и създава непринуден уют.

Пет - 12 Авг 2016, 09:28
Профил WWW
Аватар

Някой случайно да има книга, която така да го е разтърсила до основи, че след това да има проблем да довърши която и да е книга, или само на мен ми се случва? :roll: Такова нещо не ми се е случвало от есента на 2013 година насам. Мислех си, че това е само инцидентен случай и повече няма да се повтори, но се заблудих. Въпросната книга се нарича Пещерата на идеите на Хосе Карлос Сомова и от тогава зарязах 4-5 книги и то още в самото начало. Сега подкарах поредната, засега държи интереса ми, но не се знае докога :roll:

Нед - 04 Сеп 2016, 21:57
Профил
Аватар

СомоСа е шибан плагиат, но го прави с стил! Шекспировата му трактовка ще е следващото ми четиво. Нямам проблем с разтърсването, или поне не зарязвам почнати книги. Просто си давам по голяма "почивка" до следващото сериозно заглавие в зависимост от емоционалният шок които съм получил, два-три дена примерно. :P И сменям реда на следващите книги които ми предстоят. Примерно "теоретичната дъвка" излиза на по предни линии. Макар че се случва теорията да е по различна от практиката , т.е "дъвката" не се оказва толкова "дъвка". Но за това живота е толкова шибано прекрасен!

Нед - 11 Сеп 2016, 14:16
Профил ICQ
Аватар

Добрият стар Заратустра ме кара да спра не само четенето на книги, ами да спра всичко останало, с което си пилея свободното време. И да се замисля какво правя с шибания си кратък живот. По темата за писането и четенето, ето какво шпрехи:

От всичко написано най обичам написаното със собствената кръв. Пиши с кръв: и ще проумееш, че кръвта е дух.
Не е така лесно да разбереш чуждата кръв: аз мразя хората, които си губят времето с четене.
Който познава четеца, той не прави вече нищо за четеца. Само още едно столетие четци — и самият дух ще почне да вонее.
Това, че всекиму е позволено да се учи на четмо, разваля с време не само писането, а и мисленето.
Някога духът беше бог, после стана човек, а сега става направо сган.
Който пише с кръв и притчи, той иска не да го четат, а да го научат наизуст.

и т.н...

Сря - 14 Сеп 2016, 10:56
Профил

Вече можете да свалите електронното издание на романа "Мостът на смъртта" в PDФ формат напълно безплатно от неговата FB страница:
https://www.facebook.com/thebridgeofdeath/
Приятно четене!

Чет - 29 Сеп 2016, 12:10
Профил
Аватар

Ама аз наистина съм написала Сомова :lol: :lol: Ама книгите му са наистина откачени :drink: Започнах с Клара и сянката, тя също беше доволно изтрещяла, но Пещерата на идеите ми разказа играта. Имам на хартия Ключът на бездната, но тя ще почака известно време, че още не мога да се отърся от Диагор и Херакъл :lol: Иначе излязох от книжната дупка, прочетох Ужас на Дан Симънс, Спасителят в ръжта на Дж. Д. Селинджър и Дървото на Вси Светии на Рей Бредбъри 8) Сега съм на Сърца в Атлантида на Стивън Кинг. От доста време я заглеждам и беше крайно време да я започна. Да видим дали ще ми хареса.

Съб - 01 Окт 2016, 00:15
Профил
Аватар

Деян написа:
Който пише с кръв и притчи, той иска не да го четат, а да го научат наизуст и т.н...

След това три кила тротил му е майката и т.н. :)

Вто - 18 Окт 2016, 14:23
Профил ICQ WWW
Аватар

Книгите са истински места, не се заблуждавайте ~ Нийл ГЕЙМЪН webstage.bg
http://webstage.bg/li-ri-chni-otkloneni ... eyman.html

Пет - 04 Ное 2016, 19:13
Профил
Аватар

За последните 15 години правя пети опит да прочета "Врява и безумство" на Фокнър. Пак не успях... този път стигнах до 49-та страница. Подобно почвах десет пъти "Вълшебната планина" на Томас Ман, но нея поне успях да прочета.

Кои книги не сте дочели или с голям зор сте изчели?

Чет - 01 Дек 2016, 20:17
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 500 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34  Следваща