Дата и час: Пет - 05 Юни 2020, 12:24

Отговори на тема  [ 500 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
 За четенето на...книга VI 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: За четенето на...книга VI
Довърших с голям зор Сам срещу всички на Алън Тръстман. До средата се понасяше, но после едвам я добутах докрай. Третата част на Пътеводител на галактическия стопаджия на Дъглас Адамс също ме озори много, въпреки малкия си обем. Шогун на Джеймс Клавел също беше мъка до средата и си мислех, че няма да я довърша, но после ми стана интересна.
Аз да се оплача: качеството на книгите, които издават в последните години е под всякаква критика :( Не е нормално корицата на дадена книга да започва да се отлепва още при първото отваряне. За няма и четири месеца Ключът към бездната на Хосе Карлос Сомоса е в катастрофално състояние, а не съм я размятала кой знае колко и не съм и нанасяла повреди. Започнах да я чета преди малко повече от седмица и още не съм я довършила. Направо ме е страх да я разлиствам да не се разпадне съвсем в ръцете ми :( Има и други случаи, но този е най-фрапиращият до момента. Само аз ли имам този проблем или и при други е така? Сериозно се замислям дали да спра да купувам книги.

Чет - 01 Дек 2016, 23:48
Профил
Аватар

О, печатарското качество е под всякаква критика. Бях купил на баща си преди няколко години Строители на съвременна България и точно както и при теб, започнаха да се разпадат буквално на второ издание. Иначе хартията им е чудесна, затова ходих да ги нося за подвързване.

Пет - 02 Дек 2016, 14:28
Профил WWW
Аватар

Към кои книги обичате да се връщате, особено когато няма какво да четете ново?

Чет - 05 Яну 2017, 21:31
Профил WWW
Аватар

Това с новото няма как да стане при мен, защото от известно време чета и в електронен формат. Но ако случайно ще се връщам към дадена творба, то ще е, защото:
1. Различна нагласа: примерно първият път творбата не ме е грабнала и решавам да ѝ дам втори шанс след известно време. Пример за това е Играта на Джералд на Стивън Кинг. Първият път ми хареса средно, а вторият път се превърна в една от любимите ми книги на Краля. Тук играеше роля и още едно нещо: книгата има връзка с Долорес и исках да я хвана. Затова прочетох двете книги една след друга.
2. Поредица: ако съм прочела първата книга от дадена поредица и не съм успяла скоро да се сдобия с останалите части, след време трябва да я препрочета, когато това се случи, иначе ще забравя за какво става въпрос. Примери за това са първата книга от Пътеводител на галактическия стопаджия на Дъглас Адамс и Игрите на глада на Сюзан Колинс. Мисля да опитам с тетралогията на Димитър Талев. Заради матурите прочетох първата книга, но и представа си нямах, че има още три части. Засега сигурна е само поредицата на Томас Харис за Ханибал Лектър.
3. Избледняване на спомените: за съжаление ми се случи. Още не ми се е налагало да препрочитам такава книга, но съм си приготвила Гняв, Мъртвата зона и Сияние на Стивън Кинг, както и Закуска в Тифани на Труман Капоти. Проблемът е, че съм останала с отлични впечатление от тях и малко ме е страх да не взема да си ги разваля.

А когато изпаднете в книжна дупка, как се измъквате? Примерно започнете да четете една книга, зарежете я, пробвате друга, пак същото и т.н.

Нед - 08 Яну 2017, 20:48
Профил
Аватар

Бай Иван написа:
Към кои книги обичате да се връщате, особено когато няма какво да четете ново?

Ако импресионистите бяха зъболекари !!!

Вто - 10 Яну 2017, 23:43
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 500 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 30, 31, 32, 33, 34