Дата и час: Вто - 10 Дек 2019, 08:45

Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Klimt 1918 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Klimt 1918
Изображение

Klimt 1918 са се сформирали като група през октомври 1999 от вокалиста и китарист Marco Soellner и барабаниста Paolo Soellner. Историята им почва още 1996, под името на прогресив дет метъл бандата Another Day.
Та в същата 1996 записват демо албум -- Youth (The Castle of Illusions), доста повлияни от My Dying Bride и ранните Anathema.
През 1997 имат вече сключен договор с лейбъла Gardens of Grief Rec. и записват дебютния си албум Fireworks Outside (Black Butterflies Over The Petals of The Sun).
На следващата година (1998) записват втората си официална лента Be Nothing But A Bit Of Cold, но октомври месец се разпадат, като една от най-съществените причини е дрязгите "какъв път да поемат" в стилово отношение.
И така...в 1999 Marco и Paolo остават съвсем сами на фронта; басистът Adriano Neri не е съгласен с развитието на звученето, а 99-та вокалистът и китарист Fabio Brienzа напуска. Не се отчайват обаче и се свързват с Francesco Tumbarello (приятел на Adriano), пасват си в студиото и...така се раждат Klimt 1918.
Доколкото знам са се назовали на името на известен австрийски художник, Густав Климт, починал през 1918...Картините му се определят като връзка между експресионизъм и декоративизъм, както и музиката на Klimt 1918 е хибрид между ню уейв и метъл. Иначе бандата, демек Marco, се е повлияла от групи като The Cure, Tears For Fears, U2, Police, Duran Duran, Depeche Mode, Anathema, Opeth...
През 1999 Klimt 1918 заменят Adriano на баса с Davide Pesola (част на времето от Corpse Fucking Art, брутални типове, ей). За 4 месеца заедно сътворяват песните за първия промо-албум Secession Makes Post-Modern Music, който записват на следващата 2000 година (декември месец е завършена работота по него).
Въпреки обаче, че демото се радва на признание, звукозаписните компании не се интересуват от "новаците". Въпреки това момчетата продължават работа по първия си официален албум Undressed Momento, като повечето песни са готови вече в началото на 2002.
Април 2002 Francesco Tumbarello напуска групата поради лични проблеми. Негов "наследник" става Alessandro Pace (фронтмен и китарист на Remembrance и Spiritual Front).
На 2 октомври 2002 работата по Undressed Momento е приключена, а самият албум излиза на музикалния пазар през април 2003 под лейбъла My Kingdom Music.
На 25 април 2005 под лейбъла Prophecy Productions излиза и вторият им официален албум Dopoguerra (от италиански "пост-военен период").
И тази година издадоха третият си официален албум 'Just in case we never meet again' - който го иска, да пише съобщение ;)

http://www.myspace.com/klimt1918 - да чуете малко песнички, ако ви харесат - мога да пращам.

Нед - 31 Авг 2008, 11:44
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Открих ги преди години чрез любезното съдействие на една приятелка :)

Първия албум страшно много ми харесва, като изключим тия безумни бързи двойни каси, дето изобщо не пасват на останалата музика :) Много Кататония са вкарали пичовете!

Другите албуми обаче нещо не ми харесаха.

Нед - 07 Сеп 2008, 22:40
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Климт ли ?????? хаха супер, мерси, навсякъде ги бутам аз, ама пак друг се престраши да направи тема за тях, евала.

Мале не мога да повярвам, че иам тема хехе.

Те са въплъщение на целия ми римски период , новата италианска вълна, чувствени до краем предел. Носят много южняшка чувственост. Имаха преди време концерт с Руум уит а вю и Новембре в Рим и направо се изядох, че ми се размина. Аз пристигнах там месец по-късно. И трите групи се носят по едно течение. Звучат леко и мелодично, но пък носят някаква ужасяваща градска обраченост и заковават като с бетон.

http://www.youtube.com/watch?v=Vedr20MEEpw
Тhat Girl

А визията от Допогуерра изритва в закостенялата розова главица.

Ма нали пасажите на италиански са ми слабост

Ti vedo
Assurgere imprecisa
Chiara in volto
Le lacrime ti fanno ancora male
Sul viso marzo, inconcludente fine

Нед - 07 Сеп 2008, 23:23
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
http://www.myspace.com/klimt1918

Нов албум и нов клип.

Все така са стоунър и отнесени като течение на река, все така с интересния леко италиано-английски акцент. Заваляни вокали, несигурни,с лимбички, перчемчета стил "брит поп, юбер алес".
Обожавам ги.

Ghost of a Tape Listener - колко бързо мина това време

Вто - 08 Сеп 2009, 21:06
Профил ICQ WWW

Мнение 
чух Ghost of a Tape Listener и Sleepwalk in Rome. Определено интересна група, макар че очаквах нещо дуумаджийско, но определено изненадата беше приятна!

Вто - 08 Сеп 2009, 22:53
Профил WWW

Мнение 
мисля, че съм обсебен! Тез младежи са страшни! Има нещо особено в тях, хем са мелодични и приятни за слушане, биха могли да минат за поредната алтърнътив група, но в тях има нещо доста повече...

Нед - 13 Сеп 2009, 01:05
Профил WWW
Аватар

Мнение Re: Klimt 1918
Schmerzwerk 1976 ... миналото лято бях зациклила мега брутално на тази песен.

Младежта се насочва към грънджа виждайки в него израз на естественото отричане на тогавашните културни норми, които са считани от мнозина за корпоративно наложена повърхностна поп-култура.

Съб - 22 Яну 2011, 19:51
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ]