Дата и час: Пон - 18 Мар 2019, 16:30

Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Black Rebel Motorcycle Club (BRMC) 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: Black Rebel Motorcycle Club (BRMC)

Ръкопляскам ! На крака !

Музиката и видеото са като елементи от машина на времето . Заедно направо те връщат тогава , когато дори не можеш да си представиш как са мислели хората .

Тия не са наред. Хапе ги трипера , мноо си личи . Бих желал да сме приятели и да ходим по кафета заедно . В понеделник и вторник няма да ми удобно обаче.

Чет - 13 Фев 2014, 13:01
Профил ICQ WWW
Аватар

O! Много е як клипа! Не го бях гледала. На мен най-любима от 2013 ми е:

https://www.youtube.com/watch?v=oh97e3dshhY 8)

А това! Товааа!!! :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=7vYjDNJDMEU

Чет - 13 Фев 2014, 13:14
Профил
Аватар

Брутална , лек.

Тоя албум го слушах моментално след Last Patrol . Само Fire walker като чух си казах ,че няма смисъл от алкогол и дрога ,специално когато тези престъпници с ми в ушите. Тази музика е наркотикът , който може да ти направи най-ударния коктейл от собствените ти мозъчни дялове.

Чет - 13 Фев 2014, 13:20
Профил ICQ WWW
Аватар

rain написа:
Брутална , лек.

Тоя албум го слушах моментално след Last Patrol . Само Fire walker като чух си казах ,че няма смисъл от алкогол и дрога ,специално когато тези престъпници с ми в ушите. Тази музика е наркотикът , който може да ти направи най-ударния коктейл от собствените ти мозъчни дялове.

Тотално! Чуваш първите няколко секунди от Fire walker и .... :shock: си ей така :shock:
Гледай късите филмчета. Яко стил Джим Морисън. Мноооооогооо добри! :shock:

pankoto ме запали мен по BRMC и съм и много благодарна!! :mrgreen: 8)

Чет - 13 Фев 2014, 13:22
Профил
Аватар

Тя им е франчайзър за Балканския полуостров ;)

Чет - 13 Фев 2014, 13:26
Профил ICQ WWW
Аватар

Ам аре ве, муцки! По-другата седмица - 5 март - се мятаме към Солун... Ний сми там! 8) 8) 8)
Дъждец, болна главо, в сряда се пада, тъй че нямаш оправдание...
Шейм он ю ве! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Изображение

Сря - 19 Фев 2014, 01:43
Профил ICQ WWW
Аватар

Тоа човек , ако ма погледне така няма как да му откажа.
Ама добре ,че няма да съм в Провинцията до тогава , щото иначе мноо пари щях да пръсна :lol:

Тия па как така във сряда, бе ? Товааа е мерзост ,беее ! Мноо странна дата . Кажи им после да дойдат на Рибриния ресторант в Сарафово , ше ги черпим замразен сафрид .

Сря - 19 Фев 2014, 11:17
Профил ICQ WWW
Аватар

Само аз ли съм толкова проста, да не разбера колко си ходи с мастика и лед този албум :mrgreen:
Посипвам си главата с пепел ей сега :oops:

rain, тази година сафрид нЕма, не въвеждай хората в заблуждение :D или пък да дойдат, аз нямам проблем :drink3:

Съб - 23 Авг 2014, 20:45
Профил
Аватар

С година и нещо закъснение:

Понякога е прекрасно да грешиш...

Мислех си, че след Самуил вече нищо няма да е същото. Ама нищо. Дори голямата ми любов и страст - музиката и концертите. Дори музиката и концертите на BRMC. И все пак идват на 300км от София. Такъв шанс не се изпуска. Поемаме към Солун с максимално ниски очаквания (към себе си, не към тях). След кратко разискване се разбираме, че вече сме твърде стари и твърде улегнали за първия ред...

Пред клуба ни посрещат десетки (40-50 трябва да сме били общо) тениски BRMC SOFIA. И ние сме навлекли нашите (три пъти ура за ентусиазма и организацията на kirkerona). Непознати хора, които обаче знаем, че са дошли от България. (Всъщност и по мартениците можем да се преброим) Хилим се един на друг и си кимаме. Дори само заради чувството за общност, което създават, си заслужаваше. Гърците ни заглеждат, а един тип от crew-то ни разпитва за тениските. Ми чакаме ви в София, посланието е просто.

Вече сме в залата. Пием бира/вода и си говорим и докато времето бавно минава, осъзнавам, че макар и стара и улегнала аз няма да остана там. Ще стигна ПЪРВИТЕ редове. Чакането е безкрайно, но това няма значение. Не ме болят краката, не се изнервям, не ми писва. Просто чакам. Нашите момчета и момиче. Отдавна не сме се виждали (почти 4 години), ще почакам.

Започва. Let The Day Begin. Песента, с която любимият обяви появата на бял свят на нашето момче. Ооо, сълзи ли са това в очите ми?!

Rival, Beat The Devil's, Hate the Taste, Ain't No Easy Way, Berlin... Лудница е. И аз съм неотменима част от лудницата. Скачам, все едно не съм скачала 4 години. Пея, все едно съм дала обет за мълчание 4 години. Хиля се, все едно имам среща със стари приятели. Да, това е чувството. Докато тълпата ме блъска, аз гледам поотслабналата Лия и си мисля, "хей, здрасти, колко е хубаво, че пак се виждаме".

"Отдавна не сме били при вас", казва Робърт и ни подканя да минем пред загражденията. Няма нужда да повтаря. Вече съм на първа линия. Любимият е останал назад. Но е с мен. Особено сега, когато започва Returning. Знам, че и той мисли за мен.

Свирят песни от всички албуми, предимно от Specter At The Feast, разбира се. Но как решиха точно за тази част от турнето да включат любимата ми 9-минутната психария от може би любимия ми албум? Да чуя American X на живо? Невъзможно, бих казала. Не и след Baby 81 турнето. Познавам я още при първите акорди. Боже, колко ОБИЧАМ тази песен, направо е нереално. Очевидно някой вдясно от мен също – протягаме накичени с мартеници ръце (!) и дружно крещим.

Отпред е горещо. Адски горещо. И си е блъсканица (е, да и на по-страшни съм била). Но не ми пречи. Изобщо никой и нищо не ми пречи на този концерт. Аз съм с тримата на сцената и останалите нямат значение.

Песните се редят и постепенно след първоначалния ентусиазъм и адреналин ме обхваща спокойствие и сладко чувство на удовлетворение. Взех си ударната доза, мога да се оттегля и да се насладя 100% на концерта, на всеки един нюанс от преживяването BRMC... Най-хубавото на подобни моменти е да имаш човек, с когото да ги споделиш. Намирам любимия. Той е моят човек-огледало, човек-допълнение, особено щом става дума за тази група.

Чакам с нетърпение и любопитство задължителната акустична част. Предишните 2 пъти гледахме Робърт, обичам го, но щом става дума за Howl (парчетата от него най-добре пасват за подобни изпълнения) предпочитам песните на Питър. Е, няма Devil’s Waiting, би било твърде нагло да искам И това, но се оказва (за пореден път), че може да е още по-хубаво – излизат и двамата за Shuffle Your Feet („хитът“ от албума) и Complicated Situation, другата любима. За малко съжалявам, че не съм отпред.

Whatever Happened, Sell It и приключваме. Или не съвсем...?

Някой излиза и хвърля шепа перца към оредялата вече публиката. Изчезват на момента. Пфу, следващия път може би... Все пак се взирам разсеяно в пода, какво ли мога да различа сред пост-концертния боклук. И тогава го виждам, секунди преди някакъв женски крак да го настъпи! Мое е!

Леко замаяни, пръснати всеки в различен край на малката зала, постепенно се събираме. Kirkerona дава нареждане „Чакаме тук“. Ще чакаме, разбира се, нямаме бърза работа. А и нещо ни подсказва, че концертът не е свършил. Че предстои най-интимната и лична част. И ето, Робърт слиза при нас. Тръгваме към него. Някакъв охранител очевидно се взема твърде на сериозно и едва ли не се опитва да ни избута. Kirkerona го посреща с репликата "it’s OK, it’s OK". Ситуацията е направо комична, няма как този човечец да знае какво е отношението на бандата към феновете, нито пък каква история има kirkerona с групата... Изобщо тя e като генерал, знам колко безумно се вълнува (нищо, че й се случва за пореден път), но изглежда адски уверена. „В Берлин обеща следващия път да се видим в София“, „Така ли“, Робърт е очарователно объркан, направо е изумително как е възможно да бъде толкова харизматичен и притеснен в същото време. Kirkerona му връзва мартеница и вече сме готови. Робърт хваща китарата и започва. Kirkerona сяда на земята, останалите следваме примера й (казвам ви, направо ни командваше без думи!), сяда и той. Sympathetic Noose, Mercy, Wеight of the World… Има ли значение? Той седи пред нас, на метър и половина и е истинско, и е прекрасно, и е Музика и Любов. И аз съм щастлива, че изпитвам тази любов, че човекът, когото прегръщам я изпитва, щастлива съм, че съм жива, щастлива съм, че толкова много сгреших...

Благодаря ви. Отново. До следващия път.

П.П. Гадните снимки са мои, хубавите - на Надя Михова. :mrgreen:

Последна промяна pankoto на Пон - 27 Юли 2015, 15:18, променена общо 1 път

Чет - 02 Апр 2015, 12:08
Профил ICQ WWW
Аватар

Това е. Робърт идва в София.

Цитат:
Hey guys it's Robert
- so the BRMC European Tour is now officially over, but before heading home I'm actually going to be passing through Sofia, Bulgaria on July 18th on my own - and I was just wondering if anyone knows of a good bar or park bench in town that might allow me to get away with playing a dozen acoustic songs (without getting arrested). If so, then please post a comment here, and I'll try to make it.
I guess you could call it an unofficial-acoustic show of sorts.
Unfortunately Pete and Leah both have to fly back home to LA straight away, so I'll be on my own this time, but... since I'm passing through Bulgaria anyway, I figured ‘What the hell' I'll bring my guitar and say hi.
PS: I won't play at your birthday party.
From
Robert Levon Been

Пон - 13 Юли 2015, 14:25
Профил ICQ WWW
Аватар

:mrgreen:
Еми ... да му кажем къде да си донесе китарата и да идем да пием питие с него! \m/

Пон - 13 Юли 2015, 19:41
Профил
Аватар

Ако случайно му пласирате подобна оферта, дайте ми нишан и 8-10 часа аванс преди събитието. :)

Вто - 14 Юли 2015, 00:32
Профил
Аватар

Лятото отмина, невъзможното се случи, Робърт дойде в София, попя ни, посвири ни и беше толкова хубаво колкото очаквахме. Всъщност не, много повече... Сега ни остава надеждата, че следващия път (както всъщност ни беше обещано) няма да бъде сам, а ще си получим истинското 'loud as f*ck' шоу.
Този специален момент ТРЯБВАШЕ да бъде овековечен подобаващо и благодарени на усилията на много хора, четири месеца по-късно имаме почти целия концерт монтиран и оформен прекрасно от нашата приятелка Еми. (Липсват само Hattie Carrol & River Styx). Не мога да си представя колко време и труд й е коствала цялата работа, но съм й много благодарна (особено като се има предвид, че материалът, с който разполагаше, си беше тотален хаос - кой какво снимал, какво не, с различни камери/телефони, всякакво качество на картината и т.н.)
Който е пропуснал, ето линк към блога на Еми, където е описала процеса, както и линк към самия филм в youtube.
enjoy :D 8)

Вто - 08 Дек 2015, 14:54
Профил ICQ WWW
Аватар

Много лайк :drink:

Съб - 12 Дек 2015, 11:59
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7