Дата и час: Вто - 19 Ное 2019, 09:14

Отговори на тема  [ 156 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
 Massive Attack 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Massive Attack
Странно ми се струва това, че Massive Attack не присъстват тук, затова решавам да ги включа...сигурна съм, че не са един или двама тези, които ще се зарадват:)

Просто защото, когато видя заглавие „Вашите банди”, трябва да прочета задължително Massive веднага след това:)
И тъй..

Имало едно време....

Massive Attack

Изображение

Основани са през 1988 в Бристъл, Англия.

Започват като разклонение на Бристолската арт-общност The Wild Bunch, в основата на която са Robert Del Naja, Grant Marshall, Andrew Vowles и Tricky.

Оригиналният състав на групата включва:

Robert Del Naja – 3D, роден през 1966, познат още като 3D, става известен с графитите си преди да започне да рапира. Първото му изпълнение на живо е като DJ придружаващ работите, които е направил в галерия в Бристол.

Grant Marshall -Daddy G, започва в началото на 90-те като DJ- партньор на Nick Warren. Той пуска във клубове като легендарният Нотингамски Venus. За няколко години той става един от най добрите House DJ и името 'Daddy G' на флаерите гарантира добро парти.

Andrew Vowles - Mushroom идва по-късно, докато работи като пицар, навлиза във хип-хоп сцената и се запознава с Grant Marshall. Една нощ той го завежда във The Dug Out (клуб в Клифтън, в който Wild Bunch са се подвизавали през 80-те.

През 1991 година Massive Attack издават първия си албум, Blue Lines, който включва синглите Unfinished Sympathy и Daydreaming. Unfinished Sympathy е описвана доста често като една от най-добрите песни на всички времена, според проучване направено от MTV2, NME (New Musical Express) и други известни списания и критици. Критик от ВВС казва: „Повече от десетилетие от нейното излизане тя напомня за едно от най-добрите денс парчета до сега, способно да размеква сърцата и да развълнува умовете просто пронизващо като балада на Bacharach или като мелодичността на McCartney." Blue Lines се превръща в един от най-завладяващите албуми на 90-те, вдъхнал живот на проекти като Portishead и Morcheeba. Blue Lines влива в новото поколение музика със 100% "the Bristol sound", но пресата започва да използва определението "trip hop", което не се харесва много на групата.
По време на войната в Персийския Залив от 1990, няколко Британски медийни канала заклеймяват използването на думи свързани със война или насилие в контекста на изкуството, и Massive Attack (още в подножието на славата) са принудени временно да променят името си просто на Massive. Лидерът на бандата Robert Del Naja остро критикува Американската агресия към „Третия Свят” в името на демокрацията, и често съжалява че се е съгласил да променят името на бандата.
През 1994 година Massive Attack издават втория си албум Protection. Включващ два струнни инструментала, аранжирани от Craig Armstrong, този албум е с по-дълбок звук от първия. Той отбелязва и последното сътрудничество на члена на „Wild Bunch” Tricky със Massive Attack, който предпочита да се насочи към солова кариера. Две от песните ("Protection" и "Better Things") са записани с Трейси Торн, вокалистка на Еverything But The Girl.

Третият албум на Massive Attack Mezzanine излиза през 1998 година. Той показва преминаването на бандата към по „тъмния” китарно-насочен звук, според феновете и критиците, отбелязващ значителна еволюция. Няколко парчета от този албум са включени във филми; първата песен, "Angel", в „Snatch” на Guy Ritchie и в независимата продукция „Pi” на Дарън Аронофски. Шестият трак, "Dissolved Girl" е включен в „The Matrix”. Японското издание на Mezzanine включва едно допълнително парче, "Superpredators", което е използвано в началната сцена на филма „The Jackal”.

Четвъртият албум, 100th Window, излиза на 10 Феврури 2003 година. Той влиза в топ 10 на класациите в UK. Del Naja е обвинен в притежание на наркотици същият месец.

През 2004 година бандата издава инструментален саундтрак към филма на Luc Besson "Danny the Dog".
След издаването на Mezzanine, Vowles, недоволен от новото звучене на групата, я напуска. Той е заместен от Neil Davidge, който помага на Del Naja за голяма част от материала във Mezzanine. Marshall остава до края на записите на 100th Window.

Всеки албум на Massive Attack включва гост-вокали катоMadonna, Mos Def, Tricky, Shara Nelson, Tracey Thorn от Everything But The Girl, Nicolette, Sara Jay, Elizabeth Fraser от Cocteau Twins, Horace Andy, David Bowie, Sinéad O'Connor, Snoop Dogg.

Приказката прoдължава...

През лятото на 2008, Massive Attack изпълняваха 7 нови песни по време на турнето си, които евентуално ще бъдат включени в дългоочаквания пети албум, обявен за издаване в началото на 2009.

Имах рядкото щастие да ги гледам в Истанбул, почти като в Шехерезадова приказка беше...
и ще продължавам да си живея happilly ever after с магичната им музика....

Дискография (прекалено дългa, за да се помести тук;)

http://www.discogs.com/artist/Massive+Attack

Този пост няма претенции за особена изчерпателност, всеки е добре дошъл да поправя или допълва :)

Последна промяна artemis на Вто - 02 Дек 2008, 20:01, променена общо 1 път

Чет - 13 Ное 2008, 16:23
Профил
Аватар

Мнение 
Angel сигурно е песента, която я има в най-много филми... Страхотни музиканти и още по страхотна музика. :) Благодаря ти за темата. :)

Чет - 13 Ное 2008, 16:56
Профил
Аватар

Мнение Атакааа, атакааа, масив във атакааа
Тъкмо си пуснах 100th window.
Открих ги миналата година, а тази се сетих да дръпна дискографията им. :oops:
Еми добри са. 8)

Чет - 13 Ное 2008, 17:20
Профил
Аватар

Мнение 
kакто е казал мой приятел, който наскоро си е приказвал с Трики на концерта му в Хамбург...
Трики, човеко, ние в България с вашта музика пораснахме...
ха хаха
не че сме пораснали точно..
ама израстваш някак:)

Чет - 13 Ное 2008, 18:49
Профил
Аватар

Мнение 
artemis, мен... Имаш едно добро дело и голяяяяма червена точка за деня! :D
В рая тряа да ти дадат най-добрия парцел! :lol: :wink:

Браво, че си се сетил, и аз се учудвам как може досега Massive да нямат собствена тема тук.
А някой не си ли е приказвал и с Mr. Del Naja случайно? :roll: :P

По темата - уникална музика! Нещо като нищо на света, в най-добрия смисъл :D

Чет - 13 Ное 2008, 20:22
Профил ICQ WWW

Мнение 
Massive Attack - просто уникални!

Чет - 13 Ное 2008, 21:38
Профил WWW
Аватар

Мнение 
нещо като нож..нещо като цвете :P

даже късно съм се сетил (а) :)

ами айде, подхващай..
последната новина е Масив плюс Снууп Дог..
ама много интересно се е получило:)

Чет - 13 Ное 2008, 23:34
Профил
Аватар

Мнение 
Баси, тоя Снууп Дог да не е обърнал резбата вече в правилната посока :shock:

Че и някъв трибют към Джони Кеш се планираше...
Ще вземе да ни стане мьетълче накрая :lol:

Пет - 14 Ное 2008, 01:31
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=JwvOzUYuArc

Едно от уникалните нови парчета, които успях да чуя и на живо тази тодина в Букурещ!
Новия албум ще е някакво пътешествие в страната на чудесата!

Съб - 15 Ное 2008, 10:50
Профил
Аватар

Мнение 
kurtz написа:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=JwvOzUYuArc

Едно от уникалните нови парчета, които успях да чуя и на живо тази тодина в Букурещ!
Новия албум ще е някакво пътешествие в страната на чудесата!

Новите ще мачкат, но не мога да ги слушам повече на запис, искам пак на живо..и пак...и пак

Съб - 15 Ное 2008, 11:21
Профил
Аватар

Мнение 
И аз много бих искала да ида на техен концерт. Музиката им ми е повлияла доста в последните години. Напоследък манията ми отшумя, но въпреки това те винаги ще имат своето специално място в мен 8)

Пон - 17 Ное 2008, 10:44
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Ainda написа:
И аз много бих искала да ида на техен концерт. Музиката им ми е повлияла доста в последните години. Напоследък манията ми отшумя, но въпреки това те винаги ще имат своето специално място в мен 8)

стискаме палци за София, другата година..появиха се такива слухове....

картинчицата ти е alfons mucha....coool :!: :D

Пон - 17 Ное 2008, 19:11
Профил
Аватар

Мнение 
У, браво за темата! :)
Страхотни, страхотни.... отпускат ме.Редовно са ми в листата преди лягане :wink:.
Блазе на тези, които са били на техни концерти. :roll:

Пон - 17 Ное 2008, 20:10
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
artemis написа:
Верно, къде, сериозно ли? :shock:
Ама като слуховете за Металика 9 години ли са пак, или като тези за Диси догодина, да знам...? :roll:

Пон - 17 Ное 2008, 22:04
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Valkyria написа:
artemis написа:
Верно, къде, сериозно ли? :shock:
Ама като слуховете за Металика 9 години ли са пак, или като тези за Диси догодина, да знам...? :roll:

Масив са приоритет в тазгодишните преговори за Spirit of Burgas :P :P :P

Чет - 20 Ное 2008, 11:59
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 156 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща