Дата и час: Сря - 13 Ное 2019, 01:03

Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
 Gorgoroth 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Gorgoroth
Gorgoroth, една от емблематичните за норвежкия блек метъл формации, е основана през 1992-ра година от Infernus (китара), Hat (вокали) и Goat Pervertor (барабани). Името на групата идва от книгата “Властелинът на пръстените” на Толкин - Gorgoroth е мрачна пустош, царство на злото. През 93-та Gorgoroth записват първото си демо - “A Sorcery Written In Blood”, в което басът изпълнява Kjettar.

Gorgoroth подписват с Embassy Records, които издават дебютния албум на бандата - “Pentagram” (94). Samoth (Emperor) взима участие в записите като басист, но така и не се задържа в състава. След издаването на албума, Goat също напуска групата. Две години по-късно чрез Malicious Records е преиздаден “Pentagram”, а в края на 96-та Gorgoroth издават и втори студиен албум, озаглавен “Antichrist”. В него Frost (Satyricon) е зад касите, Infernus свири на китара и бас, а освен Hat, вокали в някои парчета изпълнява и Pest (Obtained Enslavement). Infernus посвещава “Antichrist” на Euronymous.

B началото на 97-ма групата записва MCD-то “The Last Tormentor”, в което Grim (Immortal & Borknagar) изпълнява ролята на барабанист, а Ares (Aeternus) се присъединява на бас.

По-късно през същата година Gorgoroth издават последния си албум за Malicious Records - “Under The Sign Of Hell”. Това е и единственият запис на Gorgoroth с Grim, който умира две години по-късно след злоупотреба с наркотици.

В края на 97-ма Gorgoroth шокират немалко блек метъл фенове, като подписват с Nuclear Blast, които преиздават албумите, записани с лейбъла Malicious. През следващата година издават албума “Destroyer”, в който съставът отново е нов: Infernus на китара, Tormentor на китара, Gaahl (Trelldom) е вокалист, а Vrolok (Aeternus) свири на барабани. В албума като гости участват още Pest (вокали), Frost (барабани) и Daimonion от Enslaved (синтезатор). Звученето на групата преминава от мейхемски олдскуул към по-техничен и съвременно звучащ блек метъл. През 98-ма Gorgoroth участват в почетния албум “Darkthrone Holy Darkthrone” с кавър на “Slottet I Det Fjerne”.

През 2000 бандата записва и издава петия си дългосвирещ албум - “Incipit Satan”. Тук Sjt. Erichsen (Molested) е зад барабаните, а басът е поверен на King of Hell. Sjt. Erichsen скоро е заменен от Kvitrafn (Det Hedenske Folk), с когото Gorgoroth провеждат концерти до края на годината. 2001-ва бележи участието на групата в трибюта към Mayhem - “Originators of the Northern Darkness” с кавър на класическата "Life Eternal". В края на 2002-ра Tormentor неочаквано решава да напусне състава точно преди началото на записите към новия студиен албум и бива заместен от Apollyon (Aura Noir).

Същевременно Gaahl излежава малка присъда в затвора, което допълнително забавя записите на “Twilight Of The Idols” (2003). Вдъхновен в текстово отношение от Ницше, албумът продължава развитието, започнато с “Destroyer”, предоставяйки ни нова доза суров и мрачен блек метъл.

Държава - Норвегия

Стил - Блек

Години на активност - 1992 – до сега

Състав:
Gaahl - вокали (наскоро той си призна ,че е педераст)
Infernus - китара
King - бас
Teloch - китара (лайв)
Garghuf - барабани (лайв)

Дискография:

Studio albums

1994: Pentagram
1996: Antichrist
1997: Under the Sign of Hell
1998: Destroyer
2000: Incipit Satan
2003: Twilight of the Idols
2006: Ad Majorem Sathanas Gloriam

Live albums and videos

1996: The Last Tormentor
2007: Bergen 1996[2]
2008: Black Mass Krakow 2004
2008: True Norwegian Black Metal - Live in Grieghallen[78][79]

Demos and promos

1993: A Sorcery Written in Blood
1994: Promo '94

Other appearances

Blackend: The Black Metal Compilation: Volume 1 (1996)
Feuersturm (1997)
Feuersturm: Volume II: The Ultimate Storm (1998)
Darkthrone Holy Darkthrone (1998)
Death... Is Just the Beginning V (1999)
Death... Is Just the Beginning V (video) (1999)[80]
Death... Is Just the Beginning VI (2000)
Originators of the Northern Darkness - A Tribute to Mayhem (2001)

Уебсайт :
www.gorgoroth.org
www.gorgoroth.info

Изображение
Изображение

Нед - 15 Фев 2009, 11:30
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Incipit Satan за мен е един от най-добрите албуми в блек метала и в метала изобщо!

Харесвам и Антихристския,но само малко.

Бандата изключително много ме дразни откакто четох,че се съдят и,че се разцепват по толкова гнусен начин :evil:

Нед - 15 Фев 2009, 13:32
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Разбрах, че "вокалът" е мека китка... :shock:
А по принцип изобщо не изглежда такъв.
Не ме убивайте, но по мое мнение СЪКС!
:)

Нед - 15 Фев 2009, 15:43
Профил WWW
Аватар

Мнение 
велики! няма значение кой какъв и кой е мека китка - за мен музиката е най-важното.

They talk to me!

Нед - 15 Фев 2009, 16:07
Профил WWW
Аватар

Мнение Re: Gorgoroth
на скоро гледах док. за горгорот и тоя Гал хич не го слуша главата :)

Нед - 27 Юни 2010, 13:39
Профил
Аватар

Очудвам се,че само 4 човека са писали в тази тема.
Наистина добра група,много ми беше забавно като разбрах,че Gaahl е гей :D :D

Сря - 21 Юли 2010, 16:36
Профил WWW
Аватар

Не знам кой колко се мисли за мъж по принцип, ама по-добре да имам познат пе*ал като Гаал, отколкото някой изнежен тъпанар дето и аз не знам защо е хетеро. Тъпо е да се преценява по това с к'во спи някой какъв е. Гаал е мъж на място за всичко друго, а е и леко чалнат по много як поне за мене начин и вярва във всяко нещо, с което се заеме. Като не му дреме кой какъв е, защо на мен да ми дреме той с кой спи. Важното е, че е велик вокал и голям музикант. Който не е слушал Вардруна, е пропуснал само. За мен Горгорот малко не са същите вече без него и Кинг Ов Хел. Макар че и Инфернус си е великан и сега прави яки неща с Горгорот. А бе в крайна сметка за мен Горгорот са си една от най-великите норвежки блек групи и винаги ще си имам лично отношение към тях.

Чет - 10 Апр 2014, 21:56
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ]