Дата и час: Вто - 10 Дек 2019, 19:48

Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Kate Nash 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Kate Nash
Казвам се Кейт Наш (Kate Nash). Кейт Мери Наш (Marie), да бъда по-точна. Родена съм на 6-ти юли през 1987 година в Лондон. Татко е англичанин, а майка - ирландка. Израстнах в Хероу (Harrow), Северозападен Лондон и, както всички музиканти обичат да казват, се запалих по музиката още от детство. Смених различни преподаватели, но любовта ми към пианото още началното училище си остана същата. Мога да свиря и на китара. Учих малко актьорско майсторство в "Лондонското Училище за Сценични Изкуства и Технологии" (The London School for Performing Arts & Technology). Кандидатствах и в "Театрално Училище Bristol Old Vic" (Bristol Old Vic Theatre School), но не бях приета, понеже претърпях инцидент - паднах по едни стълби и счупих крака си. Знаете после как е - гипс и... вкъщи. Майка ми намери електрическа китара. Реших, че щом не мога да си движа краката, ще движа ръцете... и мозъка си. Започнах да пиша. Имаше един бар в Хероу, Trinity (на Gayton Road), в който щяха да се съгласят да ме чуят на живо. Но за целта трябваше да довърша старите песни и да навъртя няколко нови.

Всичко започна през 2005. Направих няколко участия тук-там, посвирих в клубчета. Но трябваше повече хора да ме чуят. Реших да се възползвам от най-бързия начин за разпространяване на музика в наши дни: Интернет. Качих песните си в MySpace.

Преди да започна да търся продуценти, които да ме харесат, реших да си намеря мениджър, който да ме представлява. Не знам дали това беше умел ход, но... проработи. Дебютирах със сингъл. Продуцира ме Валгер Сигурдсон (Valgeir Sigurdsson) - известен исландски продуцент. Направихме 1000 копия на седеминчов винил на песента "Caroline's a Victim". Първата ми песен, февруари 2007. Постигна успех - направихме и видео, което се завъртя по MTV2. Заедно с "Caroline's a Victim", като B-страна към сингъла, пуснахме и "Birds", която после включих в албума си, но за това след малко...

През април 2007 подписах с Fiction Records. Запознах се с продуцента Пол Ъпуърт (Paul Epworth) и заедно написахме вторият ми сингъл - "Foundations". Официално го пуснахме на 18-ти юни 2007 и дебютира под номер 2 в британската класация за сингли. Яко, а! След този успех, с компанията и продуцента ми (Пол Ъпуърт) обявихме, че ще издам албум на 6-ти август 2007. Яйкс! Толкова малко време! Включих доста от песните, които пеех последните две години по малки клубни гигчета, включих "Birds", както споменах вече. Естествено... "Foundations" и... още други. Но! Както напоследък се случва с всички, албумът изтече (Как, по дяволите изтичат тия неща!? Обяснете ми!) няколко дни преди да го пуснем. Доста хора го чуха предварително, дори се появиха ревюта - някои от тях определено разочароващи: Индипендънт (The Independent) ме нарекоха "пол-позишън за най-лош албум на годината". Сякаш напук, дебютният ми албум "Made of Bricks" достигна номер едно на Острова. Каниха ме в предавания, участвах по много фестивали, някои от които: Wireless Festival, Bestival, Electric Gardens, Glastonbury (йей!), Latitude, Reading and Leeds, Oxegen и T in the Park. В края на 2007 и началото на 2008 пуснах още три сингъла - "Mouthwash", "Pumpkin Soup" и "Merry Happy", които не достигнаха успеха на "Foundations". Аз обаче много си ги обичам!

В края на март 2009 започнах да умувам над втори албум. Имах вече събрани 14-15 демо записа. Някои от тях пеех по гигове, сещам се за един концерт в Лондон, на който изпях две чисто нови парчета: "Froggy" и "I Hate Seagulls". Харесаха ги! През юни 2009 се запознах с Бернард Бътлър (Bernard Butler), бившият китарист на Suede и продуцент на Duffy. Запозна ни приятелят ми Раян Джарман (Ryan Jarman), който свири в The Cribs... но както и да е... Та с Бернард от тогава работим по втория ми албум. Отново реших да използвам Интернет - сега, в началото на февруари, тази година пуснах за безплатно сваляне от сайта ми песента "I Just Love You More", а вече направих и клип към "Doo-wah Do", първият сингъл от албума, който можете на гледате също от сайта ми, но ще излезе като самостоятелна песен на 12-ти април, около седмица преди да пуснем и албума.

Ми... Това е!

п.п. Много харесвам Arctic Monkeys и White Stripes.

--------------

Kate Nash:
жанр - anti-folk, punk, indie pop/rock
инструменти - вокали, китара, бас, клавири
албуми -

Made Of Bricks [06.08.2007]

1. "Play"
2. "Foundations"
3. "Mouthwash"
4. "Dickhead"
5. "Birds"
6. "We Get On"
7. "Mariella"
8. "Shit Song" (interlude)
9. "Pumpkin Soup"
10. "Skeleton Song"
11. "Nicest Thing"
12. "Merry Happy"
13. "Little Red"

My Best Friend Is You [19.04.2010]

1. "Paris"
2. "Kiss That Grrrl"
3. "Don't You Want to Share the Guilt"
4. "I Just Love You More"
5. "Do Wah Doo"
6. "Higher Plain"
7. "I've Got a Secret"
8. "Mansion Song"
9. "Early Christmas Present"
10. "Later On"
11. "Pickpocket"
12. "You Were So Far Away"
13. "I Hate Seagulls"
14. "My Best Friend Is You"

(бегъл опит на автора за разказно представяне с помощта на wikipedia)

Пон - 08 Мар 2010, 01:50
Профил
Аватар

Мнение Re: Kate Nash
Току що слушах новия звук на Кейт и определено доста ми допада! Втвърдила е :)

Вто - 09 Мар 2010, 13:53
Профил
Аватар

Мнение ново
Ммм... откъде намери новия звук :lol: . Изтекло ли е нещо или от тубата?

Вто - 09 Мар 2010, 14:04
Профил
Аватар

По едно друго радио засекох :wink: коментираха точно по-твърдия звук!

Вто - 09 Мар 2010, 15:29
Профил
Аватар

Мнение My Best Friend Is You
Определено едно изслушване не е достатъчно да се вникне в албума. Затова след няколко извъртания, твърдя, че е яко як! В една от песните ... как беше... "Mansion Song"... Не съм чувал толкова много попържни да излизат от устата на младо красиво момиче. Доста по-китарен е от предходния, различен стилово. Интересен, може би, е точната дума :)

Найс.

Сря - 21 Апр 2010, 15:26
Профил
Аватар

Ха! За Кейт не очаквах да има тема тук, честно. И все пак е много приятно, че съм оборен.
Много радва мацката, а и на живо се справя доста добре :). На мен ми идва прекалено поп като цяло, но се кефя :). Свежарска музика.

All I wanna hear her say is “Are you mine?”
R U Mine?

Пет - 11 Ное 2011, 05:40
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ]