Дата и час: Пон - 10 Авг 2020, 08:10

Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Xandria 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Xandria
Някой да ги слуша ?

Аз отскоро ги слушам и много
си ме кефят :D Вокалистката има
красив глас, а песните им са страхотни :)

А вий какво мислите за тях?

ПП. Поздрав с Like A Rose On The Grave Of Love :D

Последна промяна CristinaScabbia на Съб - 26 Май 2007, 21:17, променена общо 1 път

Пет - 25 Май 2007, 22:04
Профил
Аватар

Мнение 
Xandria ;)

Пет - 25 Май 2007, 23:00
Профил WWW
Аватар

Мнение 
origin_of_symmetry написа:
Xandria ;)

да ти имам проблемите
(:

Съб - 26 Май 2007, 00:28
Профил
Аватар

Мнение 
Аааа много се радвам че има тема и за тях.
Аз ги чух преди 2 години. Като ги показаха нашите КАФЕДЖИИ (с Лорейн под rain)как са си гепили малко от тук-там и естествено бях щипнали и Xandria.
Поздрав с това:
http://www.vbox7.com/play:bf1fff80

Между другото оправи поне заглавието на темата Black_skull е прав

Съб - 26 Май 2007, 11:49
Профил
Аватар

Мнение 
Оправих :roll: :roll: :roll:
Извинявам се :oops: :oops: :oops:
От бързане не съм видяла кво пиша :oops: :oops: :roll: :roll:

Съб - 26 Май 2007, 21:19
Профил
Аватар

Мнение 
Слушкам си ги, с голямо удоволствие даже. Бяха едно от "откритията" ми на 2003, макар че вече не са ми толкова интересни.
Поздрав от мен: Ravenheart (най-подходящият избор за сингъл)

Ох, ама и аз къде (не) гледам! :oops: Нищо, поздравчето си остава.

Последна промяна Villen на Сря - 30 Май 2007, 18:18, променена общо 1 път

Вто - 29 Май 2007, 18:24
Профил
Аватар

Мнение 
мдаам Eversleeping ми е в листата на winamp-a!

Вто - 29 Май 2007, 20:31
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Villen написа:
Слушкам си ги, с голямо удоволствие даже. Бяха едно от "откритията" ми на 2003, макар че вече не са ми толкова интересни.
Поздрав от мен: Ravenheart (най-подходящият избор за сингъл)

Миси, миси :D
Песента е върха!
А аз от моя страна ви поздравявам с Return To India

Сря - 30 Май 2007, 18:14
Профил
Аватар

Мнение 
Бива, бива....никак не са зле, никак :wink:

Чет - 31 Май 2007, 12:19
Профил
Аватар

Мнение 
О имат великолепни песни ^^

Чет - 31 Май 2007, 17:58
Профил
Аватар

Мнение 
Ето и биографията им :

Начало на Xandria поставя Marco Heubaum, който има идея групата му да бъде с по-замечтано атмосферично звучене, което да коренспондира с по-тежката музика и дори с хеви метъла. Най-важното за него е необходимостта от хубави песни. Много групи успяват да получат подобен звук, но те се стремели към истинската мелодия, която се запечатва в съзнанието. Банди като Pink Floyd, Abba, Metallica и Black Sabbath са някои от вдъхновителите за Marco по това време. По-късно той открива творчеството на Paradise Lost, Anathema, The Gathering, Lake of Tears и най-вече това на Tiamat. Според него те са уловили звука, който и той иска в своята група. По думите му, албумът им от 1994-та "Wildhoney" е това, което довело до идеята за Xandria. В края на 90-те Marilyn Manson, Type-O-Negative, Madonna и HIM създават нова представа за този тип музика и Marco добавя още неща, които иска да направи в своя банда, ако има възможността. Появява се и идеята за комбинирането на мъжки и женски вокали. В периода 94-97 съставът на групата става ясен, но малко след това тя се разпада, защото все още са неясни нейните цели и амбиции, както и насоката, в която ще се развива. С песни, написани в този период и няколко нови композиции, Marco започва търсенето на музиканти през 99-та година – след две години, прекарани в изучаване на композирането и направата на аранжименти. Тогава се сформира нова група, която вече се нарича Xandria.

В края на 2000-та новата банда започва записи за предстоящо EP, озаглавено "Kill the Sun". То включва прекрасния глас на Lisa и страхотния талант на останалите музиканти. Новите песни се радват на голям успех в сайтовете, в които са публикувании. През 2001-ва броят на хората, свалили парчетата на Xandria, се увеличава многократно и те получават отзвук от целия свят. В същата година настъпват някои промени в състава, но въпреки това ревютата в немската преса са страхотни. В края на годината съставът е напълно готов и Marco (китара, клавири, вокал), Lisa (вокал), Philip (китара), Roland (бас) и Gerit (барабани) започват концертна дейност. В същото време успяват да запишат промо парчета. Най-накрая преговорите за подписване на договор с Drakkar Records приключват и той става реалност през лятото на 2002-ра година. Това се отразява много добре на групата и те записват официалния си дебютен албум, който излиза през месец май на 2003-та година. Изданието се нарича отново “Kill the Sun” и дава реална представа за големите възможности на тези музиканти, както и за бъдещото им място на сцената. Следващият албум е планиран за 2004-та година. След първите няколко концерта, Xandria тръгва на първото си сериозно турне с Tanzwut. По време на тези три седмици привличат много нови фенове.

След участия по фестивали като "Mеra Luna" и още едно турне с готик бандата ASP, петимата влизат в студио през зимата. Годината, пълна с много изживявания, е много резултатна и дава нови идеи за музиката им. Появяват се конкретни предложения за втория им албум, за чиято продукция е нает Jose Alvarez-Brill, който работи в студиото си в Белгия. 2004-та започва с тъжна новина от лагера на Xandria – басистът Roland напуска по професионални причини. Започва търсенето на негов заместник и след много предложения, най-накрая такъв е открит в лицето на Nils Middelhauve. Вторият албум "Ravenheart" излиза на 24-ти май и се превръща бързо в супер успешен. Влиза в Топ 40 на немската класация за албуми, където се задържа седем седмици. Предстоят големи фестивални участия на Busan International Rock Festival, Summer Breeze и много други по-малки концерти. Малко по-късно е предприето още по-мащабно турне, което започва през ноември и е заедно с финландците Entwine и Lab, като подгряваща банда. Впечатленията от тези шоута и предпочитанията на феновете дават нови идеи на Xandria. Те влизат в студио отново през декември. През вървата половина на 2005-та групата без почивка композира и записва нови песни. След месеци работа, много стрес и дискусии, новият материал е завършен. Малко преди излизането му, Lisa и Nils сключват брак след едногодишна връзка. Албумът е повече от амбициозен и интересен. Озаглавен е “India” и е едно от най-добрите заглавия за 2005-та година в своя стил.

Нед - 08 Юли 2007, 20:35
Профил
Аватар

Мнение 
Миличка, страхотна темичка! Аз ги слушам отдавна. На скоро си свалих новият им албум и е страхотен!
Любима песен ми е Vampire и Emotional man;-]]]

Нед - 08 Юли 2007, 21:30
Профил
Аватар

Мнение 
wenzdy написа:
Миличка, страхотна темичка! Аз ги слушам отдавна. На скоро си свалих новият им албум и е страхотен!
Любима песен ми е Vampire и Emotional man;-]]]

Мерси :oops:
Вече са заснели клип на песента Save My Life :D
Поздрав :
http://youtube.com/watch?v=4Q_5yr7uCFI

Пон - 09 Юли 2007, 22:17
Профил
Аватар

Мнение 
за мен най-добрият им албум е ИНДИЯ ,но от новия ми харесва beware

Пон - 30 Юли 2007, 21:55
Профил