Дата и час: Сря - 13 Ное 2019, 00:03

Отговори на тема  [ 824 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 51, 52, 53, 54, 55  Следваща
 Deep Purple 
Автор Съобщение

Мнение Re: Deep Purple
Eдва тази сутрин слушам новия албум за първи път с изключение на онези изпълнения,които ги имаше в you tube
Един колега го записал и донесе.

Пон - 03 Юни 2013, 06:50
Профил
Аватар

Титани!Голям концерт!Още могат пърпалягите! :)

Пон - 03 Юни 2013, 10:45
Профил WWW

Малко завиждам...благородно де.

:)

Наближават 70-те повечето от групата.

Имат голямото ми уважение.

Пон - 03 Юни 2013, 10:58
Профил
Аватар

Концерта в Каварна беше чудесен. Абсолютни професионалисти и страхотни хора.

Вто - 04 Юни 2013, 12:37
Профил ICQ WWW
Аватар

Amorphine написа:
Концерта в Каварна беше чудесен. Абсолютни професионалисти и страхотни хора.

Пловдив, +1

Вто - 04 Юни 2013, 15:07
Профил
Аватар

Ееееех...
А беше недалечно толкова време, когато след концерт се изписваха сетлистове, впечатления, снимков материал... :? Сега ми прилича сякаш на отчитане на присъствие и толкова.... :?
Щом такава е модата :roll: : +1, в Пловдив

Вто - 04 Юни 2013, 23:24
Профил
Аватар

Mалък съм, за да пиша каквото и да било за Deep Purple :)

Вто - 04 Юни 2013, 23:30
Профил
Аватар

Кака, чак сега се добирам до нет, затова и сега пиша. ;)

Много съм впечатлен. Тръгнах без никакви очаквания за Пловдив. Може би повечето знаете, но упорито отказвах да гледам Пърпъл след 1998-ма, за да запазя добрите спомени от тогава. Поради тази причина пропуснах гостуването им през 2006-та, това бе и една от причините да не тръгна за Каварна, нямах намерение да ходя и до Пловдив. Така се случи обаче, че ми се отвори възможност и се вчера се озовах в града под тепетата. И грам не съжалявам, че отидох. Като разбрах кои ще подгряват, първоначално завидях на пловдивските колеги-фенове и приятели, че ще могат пак да си гледат любимците. Krossfire (признавам си, че първоначално се мотивирах повече заради тях :mrgreen: :P ) определено не изневериха на себе си и зарадваха тази част от публиката, която беше отишла заради концерта (неслучайно го казвам - имаше една част, на които им беше все едно каква музика ще звучи от сцената, и това беше агитката на Ботев Пд), вкл. и мен. А "дядовците"... както каза Боби по-горе, пълни професионалисти. Излязоха около часа, в който се очакваше да се появят на сцената, забиха изключително стегнат сет, продължил час и половина, и напълниха душите на хората (или поне на повечето).
Сетлист няма да публикувам, който се интересува, може да го види в нета. Нищо по-различно от това, което свирят като цяло през годината, но... много балансирано изграден. 2-3 стари песни, след това някоя нова, за да понамалят темпото и да си починат, след това отново по-стара класика и пак по-спокойна нова песен... изобщо, редуваха класически изпълнения с по-нови песни. Започнаха с 3 безпорни класики - Fireball, Into The Fire и Hard Loving Man (последните 2 никога не съм предполагал, че ще чуя на живо, а са ми адски любими, особено Hard Loving Man - личният ми фаворит от любимия In Rock) и завършиха основния сет с 3 поредни класически хита - Perfect Strangers, Space Truckin' и, разбира се, Smoke On The Water. Впечатли ме и това, че всеки един от музикантите изнесе по едно соло. Имахме соло и на китара, и на барабани, и на клавишни, и на бас. Т.е. всеки музикант показа уменията си. Да, вярно е, че Гилън вече не може да пее (годините си казват своето), да, вярно е, че 3-4 пъти обърка текстовете на някои песни (това обаче си го прави от години), но пък е вярно, че пичовете се раздадоха на макс. Толкова могат в момента (а то хич не е малко), толкова показват.

След концерта имаше любопитни коментари като този, че били свирили прекалено малко (:shock: WTF?!), че не били изсвирили определени песни. Да, очевидно вече не могат да изсвирят Child In Time по обясними причини. Да, нямаше и Pictures Of Home, да, нямаше и Highway Star, но пък имаше други песни (по-горе споменах за кои става дума).

И една весела случка като за финал. Свърши концертът и тръгнахме да се изнасяме. Някъде около изходите до нас застанаха трима младежи на видима възраст 18-20-годишни - 2 момчета и едно момиче. Момчето, което беше най-близо до нас, изкоментира: "Весело беше, но... слаба работа...". Лично аз, пък и човекът, с когото бях, се заслушахме. Младежът продължи: "Можеха да изсвирят Soldier Of Fortune... големият хит Burn (тук вече сериозно се замислих дали тези хора изобщо са запознати с групата... очевидно не, защото не знаеха, че песни от ерата Ковърдейл-Хюз не се свирят по концертите на точно тази формация)... можеха да изпълнят и Man On The Silver Mountain (:shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:)...". При последната с моя човек се спогледахме и се засмяхме многозначително. Коментарите бяха излишни... :mrgreen:

YNWA!!!

Сря - 05 Юни 2013, 00:01
Профил

gillan написа:
И една весела случка като за финал. Свърши концертът и тръгнахме да се изнасяме. Някъде около изходите до нас застанаха трима младежи на видима възраст 18-20-годишни - 2 момчета и едно момиче. Момчето, което беше най-близо до нас, изкоментира: "Весело беше, но... слаба работа...". Лично аз, пък и човекът, с когото бях, се заслушахме. Младежът продължи: "Можеха да изсвирят Soldier Of Fortune... големият хит Burn (тук вече сериозно се замислих дали тези хора изобщо са запознати с групата... очевидно не, защото не знаеха, че песни от ерата Ковърдейл-Хюз не се свирят по концертите на точно тази формация)... можеха да изпълнят и Man On The Silver Mountain (:shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:)...". При последната с моя човек се спогледахме и се засмяхме многозначително. Коментарите бяха излишни... :mrgreen:

И все пак е по-добре тия младежи да са на концерт на "Пърпъл", отколкото да хвърлят гюбеци в някоя чалга-кръчма. :wink:

Сря - 05 Юни 2013, 01:37
Профил
Аватар

Ама разбира се, че е по-добре. Нямам нищо против това, просто - любопитен епизод. :)

YNWA!!!

Сря - 05 Юни 2013, 01:39
Профил
Аватар

Супер си беше концертът, стегнат и прецизен. Гилан си пя каквото може, Пейс е машина, а финалът - чук. Green Onions :!: , соло на Глоувър, леко джем сешънче на Hush и Black night. Повече от доволно.

Сря - 05 Юни 2013, 03:26
Профил
Аватар

Соло написа:
Ееееех...
А беше недалечно толкова време, когато след концерт се изписваха сетлистове, впечатления, снимков материал... :? Сега ми прилича сякаш на отчитане на присъствие и толкова.... :?
Щом такава е модата :roll: : +1, в Пловдив

Ами аз си бях забравил зарядното за телефона,и за да имам батерия за GPS-a с който на другия ден трябваше да се измъкна от Пловдив :? не снимах нищо,неприсъщо за папарашката ми същност,та за това така,нямам снимки и клипчета...Иначе скромното ми мнение е,че концерта беше невероятен-старчетата още го могат,шапка им свалям,великани са!!!
Поздрави и на всички приятели от Пловдив,благодарим за страхотното посрещане! :)

Сря - 05 Юни 2013, 20:29
Профил

4-5 пъти слушам вече албума. Днес отново.

Uncommon man,Apres vous ми харесаха повече от другите.

Съб - 08 Юни 2013, 12:56
Профил
Аватар

Една година без великия Джон Лорд!Още си спомням тъгата и колко ужасно ми беше,когато научих...Почивай в мир,Маестро,твоята музика ще се слуша вечно!

Вто - 16 Юли 2013, 01:57
Профил WWW
Аватар

Child In Time могат да я свирят,но Гилън не я пее поне от 10г.
:drink2:

Вто - 16 Юли 2013, 08:46
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 824 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 51, 52, 53, 54, 55  Следваща