Дата и час: Пет - 15 Ное 2019, 05:27

Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Jaya the cat 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Jaya the cat
Изображение
Тия бухали ги пренебрегвах години наред , а най-добрият ми приятел не спираше да ме спами за тях в крайна сметка дори не помня как ги прослушах , но определено смятам да си домъкна задника до София следващият път като се довлачат до там.
И понеже имам достатъчно свободно време се убедих сам, че са толкова готини , че заслужават тема , в която да споделяме впечатления и новини за тези подземни герои ...или иначе казано да си пиша сам .
И тъйй ...Групата е създадена една година след може би най-значимото събитие за старото хилядолетие – излизането на Unreal Tournament. Всички помни колко слава роди първият Unreal Engine . Като цяло групата е създадена ...от нейните сьздатели...в Бостън, община Средец . Те използват за артистични псевдоними своите имена Джеф Лагадек /вокалист , революционер , а свири и на инструменти / , Дейв Смит /сина на ковача, който пее / ,Бен Мърфи и Нийл Тейлър / които ги няма не пише защо / . Тук СЕМ ме задължи да публикувам и мнението , на Алекси Сокачев за имената им , което Бтв медия груп намира за по-правилно , а именно Геоф Лагадец , Даве Смайт , Бин Мурф и Дразен Ладич.
В този състав те издават първият си албум Basement Style или иначе казано „В стил Салма“ .
По-късно към тях се присъединява барабаниста на едина от най-известните групи , които не съм чувал , а именне Дейвид „The Germ” Джърмейн от Shadow Falls , представяте ли си .
Изображение
Те правят няколко Гурбета в чужбина . Тоест на запад . Всъщност не запад , а на изток, щото те са си на запад . Като цяло в Холандия . Защо в Холандия ще питате и ще ви отговоря , че сте задръстеняци . Защото готините се друсат. Вижте Чарли Шийн примерно. Борбата беше успорвана имаше конкуренти като Уитни Хюстън , Еми Уайнхаус , но съумя да играе предпазливо имаше стратегия и сега е на финал срещу Скот Уейлънд ...за големият шлем .
Така де , постепенно групата се премества от САЩ ,Бостън , Хардкор, Бургас, Меден рудник в Амстердам, Холандия където издава вторият си албум , който като включим и демо албума им от 99-те / unreal engine, нали помните / O’Farrell се води трети ....който се казва ъъъ... First Beer Of A New Day или в превод от Бтв „ Нови дни за летни купони „. След този албум Даве Смайт и Бин Мурф се наплашват и понеже в Холандия няма кой да им лее куршум , щото всички са надрусани наркомани и хомо-та , ама ние не ставаме за Шенген , си ...така отиват. Те са масони между другото . Всички са Масони , аз съм Масон , ти си Масон или Масонка / вижте как звучи като Фасунк.....фасунга ...хаха ! пише се с „Къ“ /....В Бургас има чалготека кръстена „Масони „ ....там има само масони впрочем. Та тогава групата ги сменя с Холандски музиканти от Холандия или иначе казано : Jordi Newcastle – Георги Нюкасъл/ което не е фамилия, а футболен отбор , не го разбирам наистина / – Китара , Jan Jaap Onverwagt - Жан Мишел Жар – Басс...каса, Johan "Leon" van 't Zand - Йохан тиби-доп-тап – клавиатура / как свири на това ибал съм го / . В този състав групата свири и до днес издава още Ernesto’s Burning, More Late Night Transmissions With... , The New International Sound Of Hedonism от миналата година . И прави безброй турнета в Щатите и Европа . Доколкото знам 2 от които включват и България , и отзвивите от тях са просто страхотни.
Какво свири бандата ще цитирам една песен , която се нарича The Wilderness : „I like punk rock,I like reagge. And if you wanna talk about heavy metal it better be from the 70s, not the 80s“.
Музиката им намирам за приятен ска-реге-пънк рок . Във всеки случай добре звучаща за феновете на този стил , във никой случай нечувана или безкрайно оригинална. Това , което е уникално извира от текстове . Те наистина могат да те разсмеят , да те замислят и да ти станат толкова близки , че ти залепят онази идиотска усмивка тип “I am not alone ! “ на лицето .
Jaya the cat са една от онези групи , които рок славата или е подминала или сами са се скрили от нея . Може да ги намерите по малките клубове , нямат клипове или имат 2 . И като нищо след техен концерт да отидете да пиете бира с тях. Абе, те са от онези групи , които винаги са добре дошли когато се сетите колко ви е писнал големият ШОУ БИЗНЕС .

http://www.youtube.com/watch?v=q1NJhjvaOEA -Closing time

http://www.youtube.com/watch?v=JTOZNeD_cwk - Night bus

http://www.youtube.com/watch?v=SaGeV2g6s5o - Forward

http://www.youtube.com/watch?v=mXoRbmbw2R4 - put a boombox on my grave

Ае стига толкова .

Горещо ги препоръчвам на тези , които искат да си спомнят нещо старо или да открият нещо ново. Те не са най-великата група на света . Просто му придават малко повече смисъл 8)

Info :
www.jayathecat.com
, но предимно от
www.wikipedia.org
снимки от :
някъде там . Дано никой не се сърди :)

Пон - 18 Фев 2013, 11:07
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение Re: Jaya the cat
Ха!
Jaya-та си нямали тема...
Бахти пропуска, а аз да не го видя.
Досега нямам пропуснат тях концерт в нашата татковина. Като започнем от Credit to the Nation едно време.
Преди 2-3 дни потвърдиха дата за 13-ти април в Mixtape.

If you got it today you don't want it tomorrow, man, 'cause you don't need it, 'cause as a matter of fact, as we discovered on the train, tomorrow never happens, man. It's all the same fucking day, man

Пон - 18 Фев 2013, 16:51
Профил ICQ
Аватар

MILLA написа:
Ха!
Jaya-та си нямали тема...

Да, бе, и аз се изненадах, че няма. Даже, незнайно защо си мислех, че ти си пуснала такава тема, защото аз за тях разбрах от теб. И смятам да посетя Микстейпа април месец.

Пон - 18 Фев 2013, 17:02
Профил
Аватар

Аз и за предните се каних пък не успях да дойда, ама за април се надявам да отразя (:

Пон - 18 Фев 2013, 22:57
Профил WWW
Аватар

Започна месецът, в който ще видим Джая и Kultur Shock! :D

If you got it today you don't want it tomorrow, man, 'cause you don't need it, 'cause as a matter of fact, as we discovered on the train, tomorrow never happens, man. It's all the same fucking day, man

Пон - 01 Апр 2013, 09:31
Профил ICQ
Аватар

С кого ще се видим там, нещо пред(и) концерта?

Чет - 11 Апр 2013, 19:33
Профил WWW
Аватар

Ами така като върви май ще им изтърва и третият концерт. Месецът на преработването е незнам как ще се измъкна за един, ден да не говорим за два . :(

Пет - 12 Апр 2013, 12:15
Профил ICQ WWW
Аватар

rain написа:
Ами така като върви май ще им изтърва и третият концерт. Месецът на преработването е незнам как ще се измъкна за един, ден да не говорим за два . :(

Поне 5-ти е концерта. Аз за толкова се сещам.

Пет - 12 Апр 2013, 15:08
Профил ICQ
Аватар

D'oh !

Пет - 12 Апр 2013, 15:16
Профил ICQ WWW
Аватар

Много як концерт, отново!
Джеф е машинка, макар и задвижвана от уиски. :lol:

Нед - 14 Апр 2013, 02:32
Профил ICQ
Аватар

Споделял ли съм любимата си песен от последният албум http://www.youtube.com/watch?v=mXoRbmbw2R4 . Да пиша го защото нямам какво друго да кажа. 8)

Пон - 19 Авг 2013, 19:49
Профил ICQ WWW
Аватар

Fake Carreras също ;)

Вто - 27 Авг 2013, 10:35
Профил ICQ
Аватар

Терминал 1. 3 април. Някой? Аз нямам билет ...

Пет - 28 Мар 2014, 12:42
Профил
Аватар

trillion написа:
Терминал 1. 3 април. Някой? Аз нямам билет ...

Мога да изтичам да ти взема. По 20 лв. са вече.
Иначе - аз, Мите, Боби, Рали. 100% още някакви хора ще ходят.

Пон - 31 Мар 2014, 13:19
Профил ICQ
Аватар

Уф к'ва съм шматка заспала... сега видях чак, че е писано в темата!! 20 кинта е нищо и никаква пара за тия готини хора :( ма аз скипвам :(( Мерси за предложението, Мила!! Ще се видим на Massive Attack :wink: със сигурност! Да си изкарате супер яко и да пиете една бира и за мен! И поздрав с най-любимата ми:

https://www.youtube.com/watch?v=FTfk7odM7U0

Вто - 01 Апр 2014, 15:35
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща