Дата и час: Съб - 07 Дек 2019, 15:23

Отговори на тема  [ 369 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Следваща
 Остава 
Автор Съобщение
Мнение Остава
Състав:
Свилен Ноев – вокали, акустична китара
Георги Георгиев – китара, вокали
Боян Петков – бас
Даниел Петров – ударни
Александър Марбург – ритъм китара

Първото име на групата е Добре Дошли в Остава. Създадена е през 1990 година в Габрово от трима състуденти в Техническия университет. До 1992 година Георги Георгиев – вокал и китара, Боян Петков – бас, и Драгомир Димитров – ударни

Георги е роден на 21-и март 1968 в Казанлък, където завършва средното си образование в Математическа гимназия. Записва електроника в Техническия университет в Габрово. Боян е роден в Карлово на 9-ти август 1971 година и е инженер по образование. Свири на китара от 16-годишен. Песните Пънкарски дни и Поля от слънчогледи Остава записват в столичното студио СИТИ. Първото им изпълнение на живо е през 1995 година на концерт в зала Универсиада, организиран от радио Тангра. В класация на радиото Поля от слънчогледи е три седмици на първо място.

През 1996-а към Остава се присъединява Свилен Ноев. Той е роден на 22-и септември 1975 година в Габрово. Учи в Професионалната гимназия по компютърни технологии и системи в Правец, където свири в много ученически банди.

През 1998 година на мястото на Драгомир Димитров – барабани, в групата идва Даниел Петров.

През 2000 г. ОСТАВА заедно с групите БЛУБА ЛУ, АНИМАЦИОНЕРИТЕ и УИКЕДА създават независимия лейбъл ЖЪЛТА МУЗИКА, където приключват записите за дебютния си албум. Новите песни са Камера, Мъничко човече, Фалшиво кино, Пинг-понг и Ще дойдеш ли с мен.

Дебютният албум на Остава Пинг-понг излиза на 20 април 2000 година, издаден от RIVA SOUND. Тавата включва 13 песни, сред които и нова версия на Поля от слънчогледи със специалното участие на Стенли. През същата година към групата се присъединява Михаил Шишков – педъл стийл китара.

Остава печелят две награди на Годишните музикални награди на телевизия ММ за песен на годината с хита Ще дойдеш ли с мен през 2000 година и за рок алтернативна песен през 2001 година с Мъничко човече.

През август 2000 година в ефира се завърта пилотният сингъл Красиви хора от предстоящия тогава втори албум на ОставаСлед любов по време на война. Той излиза през 2002 година и включва 11 парчета. Издатели на албума са STARS RECORDS.

На 9 април 2003 Остава изнасят концерт в столичния Военен клуб. Записът от него дава материал за live албума Любов по време на война. Той включва 13 от общо 20-те песни, изсвирени на концерта. В началото на юли 2003 година Дани напуска групата и на негово място идва Владимир Василев, свирил преди това с Анимационерите.

С новото попълнение в групата следва издаването на третия студиен албум на Остава, озаглавен Моно в средата на март 2005, предшестван от синглите Шоколад (февруари 2004) и Моно (ноември 2004). Албумът е издаден от новия лейбъл на групата – Стейн Судио.

В началото на февруари 2005 групата е поканена да изнесе концерт в "Magnet" - може би най-култовия рок клуб в Берлин. Поканата е отправена лично от местната промоутърска агенция Karrera Klub, работила преди това с групи от ранга на Kaiser Chiefs, The Libertines и The Killers. Благодарение на фенове, живеещи в Австрия и Германия, концертът се превръща в успешен мини тур, включващ участия във Виена, Щутгарт, Карлсруе и Кьолн.

На церемонията по връчването на седмите Годишни Музикални Награди на телевизия ММ Остава печели нови две награди - за Най-Добра Рок/Алтернативна Песен (Шоколад) и Най-Добър Рок/Алтернативен Албум (Моно). Същата година Шоколад е обявена за най-добра песен и от БГ Радио.

След безспорния успех на третия студиен албум на Остава логично следват и нови ангажименти зад граница. Групата се завръща в Германия за нов тур в оригиналния си състав, където използва възможността да представи нов материал. Новите песни, сред които Sex In The Morning, You и Should Eye получават своята премиера по време на едноседмичен немски тур, обхващащ 6 концерта в 5 града из цялата страна.

По-късно същата година групата свири в известния лондонски клуб Brixton Telegraph на 6-ти октомври и получава възможността да бъде първата българска група, която предава пряко в Интернет концерта си за феновете в България и по света.

Остава са избрани за подгряваща група на концерта на Placebo в София на 18-и юни 2007-а. По време на гига те представят голяма част от новия материал за предстоящия си четвърти студиен албум - тогава с работно заглавие Telephone Book.

През 2007-ма към групата се присъедини Александър Марбург. Сашо доскоро живееше в Германия, но вече се е установил тук. Той се зае с ритъм китарата, а Жоро се ориентира към солото. Според групата, включването му допринася за допълнително напомпване на звука и повече динамика в парчетата.

Последният студиен албум на Остава - Rock’n’Roll Song Designers? - излезе през април 2008, издаден от Вирджиния Рекърдс и е резултат от двегодишен труд. Включва 11 парчета, от които 10 са на английски и 1 е на български. Част от парчетата са записани в Истанбул през 2007-а, а останалото е завършено в Sound Design Studio в Пловдив. Албумът е с модерно инди рок звучене, с по-сурови рок и пънк рифове. Текстовете на Свилен са както винаги брилянтни – в сравнение с предишните албуми са по-свежи и забавни, подплатени с точна доза ирония.

През лятото на 2008-а бандата записа участия на два от най-престижните европейски фестивали – Exit (Сърбия) и Sziget (Унгария). През юли глупата бе избрана за подгряваща на концерта на Лени Кравиц в София. Малко преди тези важни участия Мишо Шишков напусна групата.

През есента Остава получиха 3 от наградите на Телевизия ММ за 2007-а – за Най-добра група/дует, Най-добра рок/алтернативна песен за Sex in the morning и Най-добър български клип за Sex in the morning под режисурата на Валери Милев. Групата получи и номинации в 5 категории за Наградите на десетилетието на ММ, като спечели в категорията за Най-добра рок/алтернативна песен с Шоколад.

Дискография:
Пинг понг © 2000 Riva Sound Records
След любов по време на война © 2002 Stars Records/Stain Studio
Любов по време на война (Live) © 2003 Stars Records/Stain Studio
Моно © 2004 Stain Studio
Rock'n'Roll Song Designers? © 2008 Virginia Records

www.myspace.com/ostava
www.ostava.com
www.ostava.mp3.bg

Съб - 28 Апр 2007, 17:11
Аватар

Мнение 
Е... пак поп група :roll: И то баш от най-лигавия поп, дето пеят за шоколади, феи, слънчогледи и памук :roll:

Така де, някак не ми се връзва на една страница да виждам тема за Остава, Soulfly, Sepultura и Rammstein...

Нед - 29 Апр 2007, 10:07
Профил WWW
Аватар

Мнение 
На мене пък ми харесват...А "Шоколад" е тяхна песен нали?

Нед - 29 Апр 2007, 13:55
Профил
Мнение 
Challenge написа:

Да, тази песен е тяхна. Поздрави.

Пон - 30 Апр 2007, 18:27
Аватар

Мнение 
имат няколко яки песни4ки като:шоколад,пънкарски дни и понеделник но не ме кефят толкова

Вто - 01 Май 2007, 14:24
Профил WWW
Аватар

Мнение 
абе нема кво това е една от наи добрите Български групи много ми приличат на PLACEBO . :D

Сря - 02 Май 2007, 13:59
Профил
Аватар

Мнение 
liam написа:
абе нема кво това е една от наи добрите Български групи много ми приличат на PLACEBO . :D

ОСТАВА са си българските Суейд или пък беше обратното :roll: :wink:

Сря - 02 Май 2007, 14:55
Профил
Аватар

Мнение 
kurtz написа:
liam написа:

ОСТАВА са си българските Суейд или пък беше обратното :roll: :wink:

аз също мисля,че остава приличат на пласибо,но това не ги прави по-малко добри.Абе,кефя им се.Представям си колко трудно им е било да се задържат от 92-а до днес...
В едно интервю Свилен(свилката му викали) казва,че в живота са големи селяни,но когато става въпрос за музика...няма пет-шест.Еми,евалата,кво друго да кажа...имат доста яки(поне за мен)текстове :)

Сря - 02 Май 2007, 16:39
Профил

Мнение 
Остава са си Остава. Като знам, какво драпане драпаха докато стигнат дотам, където са сега,
мога да им сваля само шапка. Между другото старите им парчета също си имат своите достойнства (лично мнение) и ги препоръчвам на всички, които харесват подобен тип музика.

Сря - 09 Май 2007, 16:24
Профил
Аватар

Мнение 
the_happy_bitch написа:
Challenge написа:

Да, тази песен е тяхна. Поздрави.

Мерси мерси...Сега си я пускам 8)

Чет - 10 Май 2007, 21:58
Профил
Аватар

Мнение 
много ги харесвам обаче сякаш са си вирнали малко нослетата или така ми се струва

Чет - 10 Май 2007, 23:07
Профил WWW
Мнение 
cornell написа:
много ги харесвам обаче сякаш са си вирнали малко нослетата или така ми се струва

Мисля, че има някакъв такъв момент, но това не е толкова важно. Все пак една от малкото нови групи, които прави концерти, с всеки изминал албум стават все по-добри.

Чет - 10 Май 2007, 23:11
Аватар

Мнение 
абе да са живи и здрави

Чет - 10 Май 2007, 23:17
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Остава са в Петното на 17ти.
Ще ги видим 8)

Пет - 11 Май 2007, 00:07
Профил WWW

Мнение 
Харесвам ги и аз си ги определям като българските Placebo. Няма как да пропусна да кажа, че "Шоколад" е може би най - добрата им песен, но и другите си струват. :)

Пет - 11 Май 2007, 00:48
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 369 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Следваща