Дата и час: Съб - 07 Дек 2019, 22:55

Отговори на тема  [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Ахат 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение 
Някай знае ли какво стана с новия албум :roll:

Съб - 28 Ное 2009, 11:50
Профил WWW
Аватар

Мнение Re: Ахат
Ахат са супер готина група,но вчера четох в един сайт,че вокалиста им(не ме бива да помня имена) е станал монах в Хилендарския манастир.Тази новина ме потресе според мен не е вярно,но ако Е,помислете си само от лукса и парите се е приницил до бедността и мизерията.

http://www.jivotno.com/Ravn

Съб - 13 Мар 2010, 21:13
Профил WWW
Аватар

*Kael* написа:
Ахат са супер готина група,но вчера четох в един сайт,че вокалиста им(не ме бива да помня имена) е станал монах в Хилендарския манастир.Тази новина ме потресе според мен не е вярно,но ако Е,помислете си само от лукса и парите се е приницил до бедността и мизерията.

За това дето пише,че е станал монах е истина.Четох наскоро в един вестник интервю с него и е напълно правдоподобно.

Изображение

Съб - 13 Мар 2010, 21:21
Профил
Аватар

Всички знаете за култовата група Ахат, едва ли има човек, който да не се е учудвал на текстовете и музиката в единственият им албум "Походът". Почти във всички песни музиката и текстът са само на един човек - Божидар Главев. От много години той е свещеник в едно българско селце, но преди това е издал един солов албум - Out the Pack (1994). Откъде да си намеря албума на Божидар Главев - Out the Pack (1994). От няколко месеца ме гони огромно любопитство за този албум? Незнам...и идея си нямам въобще какво представлява албумът, като текст, музика и т.н. Много е странна цялата работа обаче, във всички статии за Ахат постоянно се изтъква, че най-известните парчета на групата са Б. Главев и след него...ми да само бози от 6 ст(тогава защо няма интерес към творчеството му!?!)...Колкото и пъти да прочитам негови текстове - искам да прочета и други, други...но няма! Вероятно албумът не е нещо особено, и нямам никакви очаквания, но-о-о-о-о любопитството е огромно. Баси, мога да си намеря дигитализирани касетки на Хисарският поп от 1983, цялата чалгия от началото на 90-е я има в стройни компилации, сакън да не се загуби културното ни наследство, а други неща...не-е-е-е.

Пон - 17 Май 2010, 15:37
Профил
Аватар

Вчера проверих за албума на Божидар Главев - Out the Pack (1994) в Националната библиотека - нямат го. Всъщност те нямат почти нищо след 1990, въпреки че по закон всеки издател е длъжен да предостави няколко броя копия на библиотеката, явно не се прави.

Можете да ми помогнете, ако поне знаете фирмата, която го е издала.

Пет - 21 Май 2010, 09:31
Профил
Аватар

Само да кажа че това,което стана в Пловдив беше ужастно гадно!!!Може да се каже че отидох най-вече заради тях,но за пръв път ми се случи да бъде прекъснат концерт и то заради...късен час :shock:
Жалко наистина,както и за това че имаше обидно малко хора,а фестивала си беше наистина интересен,поне до излизането на Ахат...

Пон - 31 Май 2010, 02:42
Профил WWW
Аватар

За жалост албумът на Божидар Главев се превръща в една от големите мистериии на българският рок :( .Чудя се при толкова много фенове на групата, защо никой не се интересува от него. :!:

Сря - 07 Юли 2010, 11:44
Профил
Аватар

Да ти кажа за 94 година знам само албума Изпод руините,за самостоятелен албум на Божидар Главеве не съм чувал... :?

Сря - 07 Юли 2010, 13:45
Профил WWW

Hell0ween написа:
Да ти кажа за 94 година знам само албума Изпод руините,за самостоятелен албум на Божидар Главеве не съм чувал... :?

Аз също не знам за такъв албум.

Сря - 07 Юли 2010, 18:48
Профил
Аватар

Що не питате Звезди? :roll:

Сря - 07 Юли 2010, 23:13
Профил
Аватар

KiFFlaVmRaKa написа:
Що не питате Звезди? :roll:

Кой може да го пита, аз не познавам лично никой от членовете на групата?

Чет - 08 Юли 2010, 08:33
Профил

В едно от интервютата с Божидар Главев в статията се споменава само за неуспешния проект за който говорим. Някакъв сакатлък е станало.
Сега ако го намеря ще го копирам тук.

Пет - 09 Юли 2010, 15:32
Профил

Във времената, когато музиката е била неговата религия, настоящият отец Божидар свири с оригинален бял японски "Ибанец Стратокастър", който се отличавал с убийствен звук. Именно с него е записан и албумът "Походът". Впоследствие обаче китарата е открадната след снимки на групата извън студиото.

http://www.monitor.bg/article?id=190702

Пет - 09 Юли 2010, 16:47
Профил

От няколко месеца Денис води предаване по канал едно вечер през делничните дни
от 23.00
свирят по някое парче иначе е говорилня,както много други

сега погледнах никой не е коментирал в тази тема
в друга може да сте го правили,не знам

гледал съм няколко пъти предаването
някой следи ли го?
Казва се Денис и приятели

Пет - 29 Юли 2011, 13:32
Профил
Аватар

Аз го гледам - харесва ми. Денис се учи в движение да е водещ, но ако БНТ му дадат достатъчно време ще се научи. Във всеки случай се справя мноооого по- добре от разни други индивиди по другите телевизии.
Съвет - да не се занимават да споменават чалгата - повечето хора, които слушат рок музика, така са си организирали живота, че чалгата стои встрани от тях и не им пречи. Пък и не може всички да разбират от рок :).
Ааа да - АХАТчета - аре издайте го тоя албум.

Вто - 02 Авг 2011, 11:59
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 90 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6