Дата и час: Съб - 07 Дек 2019, 15:24

Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 Skunk Anansie 
Автор Съобщение
Мнение Skunk Anansie
Skunk Anansie съществуват едва 8 години, но оставят зад себе си достатъчно, за да бъдат запомнени достойно в музикалната история. Скънк Ананси е група, която се свързва най-вече с вокалистката Скин. Както самата тя казва, стилово групата свири клит-рок - смесица от хеви метъл и черен феминистки рейдж. Скинзапочва да свири в импровизирана банда още в училище. Една година след това формацията се разпада. Шест години по-късно Скин, басистът Кас и останалите се срещат отново. Така се ражда Скънк Ананси. Името на групата идва от индийските народни приказки на човекът-паяк Ананси. Първата част Скънк е добавена от Скин и групата. Първият гиг на Скънк Ананси е в лондонския Сплаш клуб през март 1994 г. След шест седмици записват своя дебютен албум Paranoid And Sunburnt в една изоставена постройка в покрайнините на Лондон. Албумът следва линията на групата и по-конкретно посоката, определена от еманципиранатавокалистка Скин. В музиката се усеща социалната тематика, вълната на протеста и жаждата за справедливост. Първият сингъл Selling Jesus влиза в саундтрака на филма Strange Days. Вторият албум на Skunk Anansie Stoosh излиза през 1996 година. От него е хитът HEDONISM. Зад успеха на албума Stoosh стои името на продуцента Гарт Ричардсън, работил с Рейдж Агейнст Дъ Машийн. Вокалите на Скин са настоятелни и грабващи слушателя. Чернокожата вокалистка е безкомпромисна и стилът й не просто моли, а изисква вниманието на аудиторията. Останалите от групата работят за подобаващо рязък и силен звук, който е в синхрон с темпото на Скин. Фокусът отново е политически и вплетен в агресивността на протеста. На 10 август 1999 г. Skunk Anansie издават третия и последен свои албум. Post Orgasmic Chill прелива от пулсираща енергия и смазващи контрасти. Освен това стилът на музиката много се доближава до хард рок. Гневът на вокалистката Скин избива в антирасистки настроения. Китарите и барабаните в парчето CHARLIE BIG POTATO удрят сетивата като пневматичен чук. Акордите и другите звуци изчистват грубия саунд и му придават интелигентен и завършен край.
Скънк Ананси се разпадат през 2001 г., а вокалистката Скин започва успешна соло кариера. Дебютният й албум FLESHWOONDS излиза на 2 юни тази година. Записан е в Белгия с продуцента Дейвид Костен. Сред музикантите в студиото са басистът на DAVID BOWIE Гейл Ан Дорси, Кас от Skunk Anansie и пианистът Бен Кристофърс. Текстовете на парчетата са написани от Скин, заедно с дългогодишния й сътрудник Лен Арън. FLESHWOONDS представя Скин в една нова светлина. Тя бяга далеч от политическата обвързаност и анализира човешките взаимоотношения. Ако мирогледът на Skunk Anansie е бил глобален, то дебютът на Скин разкрива самата нея. Албумът FLESHWOONDS съдържа 11 песни. Пилотният сингъл TRASHED излиза на 26 май.

Чет - 10 Май 2007, 02:39
Аватар

Мнение 
Скънк Ананси е страхотна група коят обичам още когато чух Selling Jesus и след това си купий албума. I can dream, Weak, Charity, Little baby Svastika просто смачкават с тежкото и мелодичното си звучене. Вторият албум по обуздан но също така хубав с искрящо агресивна обложка :lol: Последния албум беше също така силен което утвърди Skunk Anansie за мои любимци. На въпрос "Новото лице на истинския рок е Бриатания според вас кое е?" Lemmy Killmister отговаря "Skunk Anansie, но Skin e твърде еманципирана кучка" :lol: :lol:

Много са ми любими.... happy браво за темата :lol:

Изображение

Чет - 10 Май 2007, 09:07
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Жалко, че ги няма вече :(

Чет - 10 Май 2007, 09:24
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Слушам ги.. от време.. на време.... харесват ми :)
П.П. И аз бях пускал тема ама.... :x

Чет - 10 Май 2007, 11:49
Профил
Аватар

Мнение 
любима група... много жега много..а Skin е върха

Чет - 10 Май 2007, 22:51
Профил WWW
Мнение 
cornell написа:
любима група... много жега много..а Skin е върха

А, за соловите и неща какво ще кажеш? На мен ли1но в групата ми звучеше по-добре. Все пак понякога, когато се разпадна една група не са така добри соловите неща на някой от членовете.

Чет - 10 Май 2007, 22:56
Аватар

Мнение 
малко по отнесени но ... просто не мога да не харесвам божественото й пеене

Чет - 10 Май 2007, 23:04
Профил WWW
Мнение 
Разбира се, Скин си е уникален творец и текстовете не песните доказват това нещо. С интересен следя какво се случва с нея, а и много добре ще ми дойде един концерт тук...

Чет - 10 Май 2007, 23:08
Аватар

Мнение 
и на мен

Чет - 10 Май 2007, 23:09
Профил WWW

Мнение 
ооо прииЯтели, това е една чудна група! имат невероятно добри композиции. скин допълва превъзходно! никак не е жалко, че дадоха всичко от себе си и тръгнаха по свой пътища...

Пет - 11 Май 2007, 15:59
Профил WWW
Аватар

Мнение 
the_happy_bitch написа:
А, за соловите и неща какво ще кажеш? На мен ли1но в групата ми звучеше по-добре.

Така е. И аз мисля че в групата беше по добре независимо че и соловите и неща са добри.
Слушали ли сте песента на SEVENDUST - Licked cream където и тя припява доста сериозно :lol:

Пет - 11 Май 2007, 16:04
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Радвам се, когато виждам, че някой е чувал за тази група.
Много любими! Скин е луда! Страхотни композиции и текстове. Много агресия. Много ме е яд, че имат само 3 албума. Соловите на Скин са ок, но не могат да ми станат любими. Просто Skunk Anansie са ми в топ 5, това е истината!

Сря - 04 Юли 2007, 01:51
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Страхотна група. Слушам ги от време на време и много им се кефя- особено Скин има невероятно як и мощен глас, как да й устоиш.
Иначе моите фаворити сред техните песни са Charlie Big Potato, All in the name of pity, Selling Jesus и She's My heroine.

Сря - 04 Юли 2007, 22:20
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Много ме радва това момиче....нищо,че се разпаднаха...агресивния глас е жив! :D

Нед - 13 Апр 2008, 00:47
Профил ICQ
Аватар

Местоположение: Land of Noble Jackals, Penny Dreadfuls and the Systematic Dehumanization of Cool
Мнение 
Новият сингъл на Skunk Anansie, Because Of You! Ja, ja, schön!

http://www.youtube.com/watch?v=ZBa7FfEY-gw

Because Of You ще бъде издаден на 14-ти Септември във Великобритания, като ще бъде първият сингъл от предстоящия сборен албум с най-големите хитове на групата, озаглавен Smashes And Trashes. Въпросната компилация ще излезе на пазара на 2-ри Ноември. Ще има и турне, Greatest Hits Tour, което групата ще проведе през Октомври/Ноември тази година.

Предчувствам страшен риюниън!!!

Вто - 11 Авг 2009, 23:53
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 48 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща