Дата и час: Нед - 09 Авг 2020, 17:24

Отговори на тема  [ 87 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 HIM 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение HIM
Изображение

HIM is a rock band from Finland formed in 1991 by vocalist Ville Valo, guitarist Mikko Lindström, and bassist Mikko Paananen. They have released six full length albums to date. As of 2007, they are the first and only Finnish rock band to go Gold in the United States.he

Beginning (1996-1999)

HIM originally was referred to as 'His Infernal Majesty' but due to false accusations of satanism and the fact that people in Finland were having a hard time pronouncing it, they shortened the name to HIM. 666 Ways to Love: Prologue was released in 1996 solely in Finland, and only 1,000 copies of this album were sold. This makes it very rare for HIM collectors and fans. Recently an almost mint condition copy of the bands EP was listed on eBay for around $600. The lady on the cover is said to be Valo's mother, who (according to an interview with Valo) worked in a shoe shop at the time. It was produced by Hiili Hiilesmaa, and was recorded at Finnvox Studios, MD and Peacemakers,Helsinki.

The band released their first full-length studio album, Greatest Love Songs Vol. 666, on November 20, 1997. It features covers of Chris Isaak's "Wicked Game" and Blue Öyster Cult's "(Don't Fear) The Reaper". Four singles were released from the album which was also produced by Hiili Hiilesmaa. Like the EP 666 Ways to Love: Prologue, the album was recorded at Finnvox, MD and Peacemakers in Helsinki, Finland. Guest vocals were provided by Sanna-June Hyde and Asta Hannula on "(Don't Fear) The Reaper" and "For You", respectively. A special digipak version was also released with "For You" moved to the first track. Another special edition was released in Germany with the bonus track "Stigmata Diaboli", taken from 666 Ways to Love: Prologue. In keeping with the theme of 666, the album's length is 66:06 and contains a total of 66 tracks (56 of which are blank). There is another track which starts at 6 minutes into the 66th track, it is the outtro of "The Heartless" from 666 Ways to Love: Prologue. The track is called "HIM 666," or alternatively "666" or "Dark Circle." This album is also the only HIM album so far to have hidden bonus tracks. Although sometimes perceived to have Satan-worshiping references, Valo has stated that the album was not to be perceived as such.

Discography

Greatest Lovesongs Vol 666 (1997-8 )
RazorBlade Romance (2000)
Deep Shadows AndBrillant Hightlighs (2001)
Love Metal (2003)
And Love Said No ~ The Greatest Hits 1997-2004
Dark Light (2005)
Uneasy Listening Vol. 1 (2006) / Vol. 2 (2007)
Venus Doom (2007)

http://www.heartagram.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/HIM_%28band%29

Сря - 02 Яну 2008, 05:02
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Хубава тема. Хайде и аз ще се разпиша малко с биографиите на момчетата:
HIM

Ville Valo
Изображение

Инструмент: Вокал
Дата на раждане: 22.11.1976
Зодия: Скорпион
Братя/Сестри: брат
Любим филм: Кошмар преди Коледа
Любим град: Necropolis
Любимо ястие: хляб
Любимо питие: червено вино

Favorite songs
1. Black Sabbath "Black Sabbath"
2. Iggy Pop "Naughty Little Dog"
3. Neil Young "Rust Never Sleeps"
4. Led Zeppelin "2"
Виле е роден в 8:28 сутринта. Има 8 години по-малък брат на име Jesse, който тренира професионално ТайБо. Виле беше сгоден за Jonna Nygren - модел и бивша водеща в MTV3 Finland. Баща му Кари Вало е бил таксиметров шофьор преди Виле да се роди, но след това отворил Секс Шоп в Хелзинки. Като бебе, когато Виле плачел, баща му пускал песента Paratiisi на Rauli Badding Somerjoki, майка му го взимала на ръце и танцувала с него - така Виле спирал да плаче ;-) През 1999г. Виле изпълни тази песен заедно с The Agents. Виле е на половин унгарец от към майчина линия. Негови идоли са Clint Eastwood, Gene Simmons и Edgar Allan Poe. Свирил е в групите: Eloveena Boys, Aurora, Charlie Parker, Terapia, Winha, Unga Kaskelottar, Natas, B.L.O.O.D., Kemoterapia.

Mige Amour
Изображение

Инструмент: Бас китара
Дата на раждане: 19.12.1974
Зодия: Стрелец
Любим филм: Sleepy Hollow
Любим град: Барселона
Любимо ястие: храна за душата
Любимо питие: Кафе, вода, нектари ....

Истинско име: Mikko Henrik Julius Paananen

Първата група на Миге се е казвала “Bullshit Ass”. Луд фен е на Iggy Pop и всеки път щом има възможност го поздравява. Една от любимите му песни е “War Pig” на Black Sabbath. Любимото му хоби е фотографията, интересува се още от архитектура, пирамиди, Чарли Чаплин и др. Не обича агресията, жестокостта, духове и други нощни страхове. Има по-голям брат на име Хелмут.

Linde
Изображение

Инструмент: Китара
Дата на раждане: 12.08.1976
Зодия: Лъв
Любим филм: From Dusk Till Dawn
Любим град: Luxor
Любимо ястие: Италианска храна
Любимо питие: Бира

Истинско име: Mikko Viljami Lindstrom

С Виле се познават от деца и са свирили заедно в групите “Blood” (1986) и “Kemoterapia” (1989). Любимият му модел китара е Gibson SG Standard. Има дъщеричка на име Оливиа родена на 6 Март 2003. Майка на детето е Manna, която е фотомодел и не са женени (все още). Любимата му песен е Borellus, която записаха с бандата през 1995г. Голям фен е на Iggy Pop, както и на Jack Daniels уиски. Има албум под псевдонима Daniel Lioneye, който е записан само за пет дни с Виле (барабани) и Миге (бас). Има два концерта, но не иска повече да пее на живо, защото е много срамежлив и не може да пее без да е подпийнал. Има по-малък брат на име Jude, който е роден през 1984г. Във видеото му към песента Never Been In Love се вижда как скача с бънджи.

Gas Lipstic
Изображение

Инструмент: Барабани
Дата на раждане: 08.02.1971
Зодия: Водолей
Братя/Сестри:
Любим филм: Scarface
Любим град: Сан Франциско
Любимо ястие: Sushi & Japanese
Любимо питие: Бира, Remy Martin XO

Истинско име: Mikko Karppinen
Гас е най-възрастният в групата.Преди е свирил в групата “Valvontakomissio”, с която има няколко издадени албума - "Kehtolaulu” (1990) и “Systeemi tappaa” (1996), в който пее и свири на барабани. През 1991г. е свирил и в групата “Dischange”, с която е издал албума "Crazy Fucked Up Daily Life”, където свири на бас. От 1994г. до 1998г. е свирил в известната тогава банда във Финландия "Kyyria”. Гас се присъединява към HIM през 1999г. Любимата му песен е “Hear Nothing, See Nothing, Say Nothing” на Discharge.

Emerson Burton
Изображение

Инструмент: Keyboards
Дата на раждане: 17.10.1974
Зодия: Везни
Братя/Сестри:
Любим филм: Charlies Chaplin's City Light
Любим град: Хелзинки
Любимо ястие: пица
Любимо питие: кафе

Истинско име: Janne Johannes Puurtinen
Бъртън зае мястото на Zoltan през 2001г. Преди това е свирил в групи като - “Sub-Urban Tribe”, “Cosmos Tango” и “Torpedo”. Любимият му албум е "Echoes" на Pink Floyd. Харесва каубойски шапки и руски традиционни шалчета.

HIM Mania - в този сайт може да намерите почти всичко за тях и музиката им.

Сря - 02 Яну 2008, 11:32
Профил
Аватар

Мнение 
Бе стават!Добри са!Имам няколко техни песни и най-много се кефя на кавъра Wicked Game,страшна е! :)

Сря - 02 Яну 2008, 14:36
Профил
Аватар

Мнение 
Стига бе хора...и за тия ли тема...? :roll:

Сря - 02 Яну 2008, 16:52
Профил
Аватар

Мнение 
Като им чета биографиите, се сещам за Токио Хотел - кой какви неща харесвал, къде се бил родил и т.н. :)

Адаш, нищо лично, ама са ми лигави тия. Емота с китарки :)

Сря - 02 Яну 2008, 17:15
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
В началото бяха добре,ама сега съвсем са се разлигавили мен ако питате.

Сря - 02 Яну 2008, 19:20
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
feersum написа:
Като им чета биографиите, се сещам за Токио Хотел - кой какви неща харесвал, къде се бил родил и т.н. :)

Адаш, нищо лично, ама са ми лигави тия. Емота с китарки :)
еммм мене само някой песни ми харесват ... ма са не ги сравнявай с токио мотел .. какво са ти напрайли на тебе :wink:

Сря - 02 Яну 2008, 21:11
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Глупости - двете групи нямат нищо общо!
ХИМ ми бяха много любими едно време.. но с последните два албума ме отдалечиха от себе си и вече не съм такава фенка но слушам с радост старите неща. :wink:

They talk to me!

Сря - 02 Яну 2008, 21:12
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Абе честно казано си ги бива, ама ще се оправят като разкарат оназ пеперудка... имат една песен, която вървеше и с рекламата им на новия албум (Gone With the Sun, мисля че беше) и началният риф много ме израдва, обаче като чух онова да реве и на мен ми идеше да се разрева . :shock:

Чет - 03 Яну 2008, 17:33
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
SternenLied написа:
Стига бе хора...и за тия ли тема...? :roll:

Чет - 03 Яну 2008, 19:16
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Да ама я скивайте къв български фен сайт си има и форум с около 1000 потребителя... :roll:

Чет - 03 Яну 2008, 20:18
Профил
Аватар

Мнение 
Jumpin' Jack Flash написа:
Да ама я скивайте къв български фен сайт си има и форум с около 1000 потребителя... :roll:

Хехехе и аз съм един от тези потребители... :wink:

They talk to me!

Чет - 03 Яну 2008, 20:20
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Е,що пък да си няма,на едно бивше гадже съквартиранта беше върл фен на ТЯХ и бон джови :D

Последна промяна herairness на Чет - 03 Яну 2008, 23:00, променена общо 1 път

Чет - 03 Яну 2008, 22:46
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
На него?! Или на тях?

They talk to me!

Чет - 03 Яну 2008, 22:58
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Master_Of_Sin написа: