Дата и час: Сря - 11 Дек 2019, 23:12

Отговори на тема  [ 87 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 P.I.F. 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение P.I.F.
P.I.F.
Изображение

Група, създадена през 1992 г. във Варна под името Resemblance. До 1999 г. младите музиканти пеят на английски език и не постигат извън местните клубове популярност. От 1999 година те идват в София, под името P.I.F. (Patriots in Fashion) със сериозна заявка за намеса в новата българска рок музика още с дебютната си песен Пътуване. За нея P.I.F. са номинирани в категорията "Рок-хит" за 1999 г. на музикалните награди на телевизия ММ.
През 2000 г. P.I.F., изкараха дебютния си албум P.I.F. - I, а с него и голям брой хитове. Сред тях: Колело, Невидимо дете, Пътуване, Приказка, Камбаните, Вали и др. Първият албум им донесе и наградата на ММ в категорията "Най-добър албум на годината".
Доста различни на сцената и в албумите си P.I.F. могат да бъдат определени като лирично агресивни, а музиката им - привидно кротка. Уникални като настроение, приказни като поведение и изключителни като музикантина сцена, P.I.F. си спечелиха славата на група, която има какво да каже. А ние съответно, какво да чуем.

Интересно е да се отбележи, че в един период групата завършваше концертите си задължително с песента Приказка. От там е незабравимото РАМ-ТАРАРИРАРА-РЕЙ-РА-РАРУРА-РЕЙ-РА, РА, РИ-РАМ0ТАМ-ТАМ, което те пееха на обратно.

Така се роди и вторият им албум P.I.F. -II (2001 г.). Хитовете този път бяха със заглавия: Мечта, Цялото небе, Отлъчен.

Наскоро излезе и третият албум на групата - Passion in fact.

В състава на P.I.F. са:
Димо Стоянов – вокал и автор на музика и текстове
Иван Велков - китара
Христо Христов - китара
Любомир Петков – клавишни
Мартин Николов - бас
Атанас Касабов- ударни

официален сайт: http://www.pifbg.com/

Чет - 10 Май 2007, 20:37
Профил
Аватар

Мнение 
Пиф... ПИФ!!
Боже... Изображение
Уникални са просто. Преди известно време бях да ги гледам, пяха в Петното в Пловдив ( те всъщност през седмица са тук ) и останах наистина очарована. Харесвах ги и преди това, но след като ги видях на живо...
Беше размазващо, де.
( всъщност бях на половин метър от Наско, барабаниста, дъъ <3 )
Ииии... иии... бяха велики... дано пак да дойдат ^^
А пък и не предполагах да са такива готини хора...

Чет - 10 Май 2007, 20:47
Профил WWW
Аватар

Мнение 
ееееееее браво мишле че се сети много якя банда правят изключително веселяшка музика а и винаги става купон когато свирят тая събота беха в маската и беше много яко 8) 8)

Чет - 10 Май 2007, 21:03
Профил
Аватар

Мнение 
Хех, аз съм ги гледала...в Бекстейдж като бяха отишли да си правят купона на караоке (и да ни комплексират явно... :lol: ) и повече ме изкефиха, отколкото по клиповете :lol: Абе, биват, ма не съм голям фен...

Чет - 10 Май 2007, 21:38
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
харесвам PIF обаче повече харесвам Resemblance..Димо да не ми се сърди все пак от доста време се познаваме
радвам се че Димо пее все по-добре

Чет - 10 Май 2007, 22:45
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Имат доста добри парчета.Хересват ми :)

Пет - 11 Май 2007, 11:01
Профил
Аватар

Мнение 
ммм това ми е мноооооого любима група, уникално звучене, много артистични музиканти, разбиващи текстове, всеки път с изключително голямо удоволствие ги гледам на живо ;) И след всяко тяхно участие... мм не знам къде се намирам :P Много, много въздействаща група! ;) Просто мога само да се надявам да продължават да се развиват!! :D

Пет - 11 Май 2007, 13:03
Профил YIM WWW
Аватар

Мнение 
cornell написа:
харесвам PIF обаче повече харесвам Resemblance..

Ами периода HONEY BEE каде го забравихте. :wink:

Пет - 11 Май 2007, 13:11
Профил WWW
Аватар

Мнение 
damned_princess написа:
ммм това ми е мноооооого любима група, уникално звучене, много артистични музиканти, разбиващи текстове, всеки път с изключително голямо удоволствие ги гледам на живо ;) И след всяко тяхно участие... мм не знам къде се намирам :P Много, много въздействаща група! ;) Просто мога само да се надявам да продължават да се развиват!! :D

Напълно съм съгласна,имат и весели,и сериозни песни,а на живо са невероятни :) Успехи и от мен!
И Поздрва с ПИФ-Пътуване;)

Пет - 11 Май 2007, 20:54
Профил
Аватар

Мнение 
DegradationTrip написа:
cornell написа:
харесвам PIF обаче повече харесвам Resemblance...
радвам се че Димо пее все по-добре

Ами периода HONEY BEE каде го забравихте. :wink:

Не сме забравили нищо, но Resemblance си бяха един път
.....да и аз се радвам, че в групата се върнаха някой музиканти.....

Пет - 11 Май 2007, 22:17
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Обожавам ги!
ПИФ са израз на един прекрасен период от моя живот - занимаването ми с театър. Имам само прекрасни спомени от тези хора и музиката им. Димо наистина е Човек на Изкуството. Радвам се, че и Любо се върна в групата след краткото си прекъсване.
Наистина една от най-любимите ми банди на БГ сцената.

Пет - 11 Май 2007, 23:22
Профил
Аватар

Мнение 
ЕЕЕЕ Yeldy пак направи страхотна тема - чак не ми се вярва че е от толкова скоро!
P.I.F. - невероятни са - такова пространство има в музиката им , а текстовете на Димо - да ви приличат на нечии? Нееее , не е чак толкова просто - просто онази енергия , която зарежда Еди - явно е същата , която инспирира и Димо. всъщност Димо никога не е крил , че №1 за него са Pearl Jam.

само да не си помислите , че познавам някой от групата или чак пък с това фамилиарно - Димо - него - не ! но са близки на душата ми и ги обичам тези пространствени , философски и докосващи творби наречени - песни- поздрав с Акзакирп :D

другото невероятно за групата - гледах едно предаване "полет над нощта" някъде през зимата ииии....Димо каза , че "издържа" любовта си - музиката с друга професия!!!!
просто страшно да ти стане - една от най- страхотните ни групи и да трябва да работят друго за да могат да свирят....

ааа да - нали беше страхотно да пуснат последния си албум в мрежата - някакси в тази малка наша Родина довеждаме добрите идеи до същността им - да , пак имам предвид Pearl Jam с тяхната "война" с цените на билетите за концертите им...в едно далечно минало - сега билет за техен концерт не може да се намери под 30евро.
мииии... кво друго - "весели хорррааа - весел ще бъде ДЕНЯТ...." ----->и още един поздрав за всички вас ----> с ГОРИМ!!!!

Съб - 12 Май 2007, 00:13
Профил
Аватар

Мнение 
VITALOJY написа:
ЕЕЕЕ Yeldy пак направи страхотна тема - чак не ми се вярва че е от толкова скоро!
P.I.F. - невероятни са - такова пространство има в музиката им , а текстовете на Димо - да ви приличат на нечии? Нееее , не е чак толкова просто - просто онази енергия , която зарежда Еди - явно е същата , която инспирира и Димо. всъщност Димо никога не е крил , че №1 за него са Pearl Jam.

Хех,и това си проличава в невероятните кавъри,които правят на Пърл...не съм слушала Еди на живо,но Димо ги пее невероятно...Даже клипът на Приказка много ми напомня на някой Сиатълски Ънплъгд 8)
Мерси за поздравите,връщам със Сам :(

Съб - 12 Май 2007, 00:16
Профил
Аватар

Мнение 
да така е - Димо ги пее невероятно - но пак знаеш , че това си е Димо от P.I.F.-което е наистина хубавото , обаче ако си говорим за истинско "пренасяне" - с кавър -не е в темата \- не знам дали има такава |, но Ясен от Gravity Co.....какво да кажа - беше си наистина телепортинг с Indifference - преди толкова много време във Фънки;) -
...обаче много държа да го кажа - обичам P.I.F. заради тяхната си музика и заради страхотните текстове и за това че имат ЛИЦЕ - само тяхно си иии....не можеш да го сбъркаш!!!!!
благодаря за поздрава- ако имаш албума - на сниманата страничка с текста на "сам" има едно перодръжче с надпис със стрелка - "това не е кръв"...иска ми се да знам обаче какво е - не просто да го фантазя...

поздравявам всички обичащи тази банда с "колибри в цвете спи" :D

Съб - 12 Май 2007, 01:41
Профил
Аватар

Мнение 
спомням си P.I.F бяха на гости в студентски град, в боулинг залата, и свириха безплатно почти 3 часа!!! - беше просто супер :D много вдъхновяващи са момчетата и правят страшни кавъри :) :) най-добрата българска банда за последните години ...

Нед - 13 Май 2007, 13:59
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 87 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща