Дата и час: Съб - 14 Дек 2019, 06:08

Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
 Beck 
Автор Съобщение
Мнение Beck
Бек е емблематично име за една цяла епоха в музикалната еволюция. С него се свързва популяризирането на алтернативната вълна през 90-те години, когато всички изпълнители търсят нови подходи, за да угодят на развиващата се джънк култура. Творчеството на Бек е трудно да бъде окачествено с един стил. В музиката му се покриват модерен поп, традиционен фолк, психеделия, хип-хоп, кънтри, блус, фънк, инди-рок, експериментален рок и джаз. Бек е непредсказуем, разнообразен и постоянно шокирамузикалната общност с нови идеи. Той е блестящ компилатор на традиционни ритми и постмодерни елементи. В своята музика Бек прави невъзможното – съпоставя и миксира музикални жанрове, които в чистия си вариант не могат да съществуват един до друг. Текстовете на Бек са шедьоври на поетичното майсторство. В тях са събрани моменти, които могат да впечатлят не само със своя смисъл, но и с прекрасното чувство за хумор. Бек Дейвид Кембъл, както му е истинското име, е роден на 8 юли 1970 г. в Лос Анжелиз. Баща му е диригент и по-късно работи с него по записите на албумите. Бек наследява фамилията на майка си - актрисата Биби Хансен. През лятото на 1991 г. талантът на Бек най-после е открит от Том Ротрок и Роб Шнапф, собственици на лейбъла” Бонг Лоуд”. Двамата го оставят в ръцете на непопулярния по това време продуцент Карл Стивънсън, с когото Бек записва LOSER.
Дебютът на Бек MELLOW GOLD излиза през 1994 г. През тази година компанията Джефин преиздава и парчето LOSER. Песента се налага едва ли не като химн на едно цяло поколение. Тя се превръща в сензация в САЩ и стига до първото място в класацията БИЛБОРД за модерен рок. Бек използва лейбъла Джефин и издава още два инди албума - Stereopathetic Soul Manure и One Foot in the Grave. За втория си сериозен албум ODELAY Бек влиза в студиото с продуцентите DUST BROTHERS, работили с BEASTIE BOYS. Тавата излиза през 1996 г. Бек печели Грами за рок вокал, а албумът завоюва награда за най-добра алтернативна музика. Сингълът DEADWEIGHT влиза в саундтрака на филма A Life Less Ordinary, в който играят Юън Макгрегър и Камерън Диаз. През 1998 Бек продължава да експериментира с фолк ритмите в поредния си албум MUTATIONS. Продуцентът е Найджъл Гудрич, работил с RADIOHEAD. Албумът излиза на 3-ти ноември, а записите в студиото продължават 14 месеца. Парчета от MUTATIONS носят в себе си солиден лирически и музикален заряд. Всъщност един от ловките трикове в записите на албума е това, че на първо слушане звукът е учудващо семпъл. Всяко следващо разкрива подредените психеделични слоеве, които правят албума като цяло един музикален шедьовър. Всеки един от албумите на Бек звучи различно и оригинално. MUTATIONS не успява да се наложи на пазара така както Одилей или Мелоу Голд, но качествено не отстъпва и на двата албума взети заедно.

Чет - 10 Май 2007, 22:33
Аватар

Мнение 
съгласен съм че beck прави изключителна музика да това е факт ама просто в нашият любим форум няма много хора който са запознати с неговото творчество а и не само на него за жалост и fun lovin criminals и kula shaker и много други групи за които се пускат теми и пишат по няколко човека жалко е ама нема как такива са реалностите :D

Пет - 11 Май 2007, 19:29
Профил
Аватар

Мнение 
бек е много готин,свежа музичка прави. loser пък е едно от най-яките за мен парчета въобще.

Пет - 11 Май 2007, 22:39
Профил
Аватар

Мнение 
Бек е супер. Имам му дискографията. Алемал/т.е. всичко/. Много ми харесват песните "Polution" ,"Guero", "Loser". Много приятно алтернативен и саркастичен. Изненадващо за калифорниец.

Съб - 12 Май 2007, 00:03
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Това е нещо друго.Голям пич,а и голям музикант!!! Невероятен човек!!! Създава страхотни и незабравими неща..! :D http://www.zazz.bg/play:5f1d64a8 :D

Чет - 28 Юни 2007, 04:01
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
loser - единствената песен на Бек, която съм слушал...ако може някой да препоръча други парчета ще съм благодарен 8)

Чет - 28 Юни 2007, 09:39
Профил ICQ
Мнение 
camel4o написа:
...ако може някой да препоръча други парчета ще съм благодарен...

Може да започнеш с "Odelay" там има доста добри песни, но от друга страна на мен лично много ми харесва "Stereopathetic Soulmanure" - най-общо казано през 1994 година албумите са много добри!

Чет - 28 Юни 2007, 18:54
Аватар

Мнение 
Рядкост са такива музиканти като Beck, дето всичко им се отдава с такава лекота - изобретателен, духовит и най-вече невъоразимо оригинален композитор. От сега живите може би само Roger Waters, Taj Mahal, Dave Matthews ... За мен това е съвременният Zappa. Тук виждам някои заглавия, като съвети, от които ще се възползвам. :idea: Мерси!

Пон - 14 Юли 2008, 13:43
Профил
Аватар

Мнение 
От 3 дни само него слушам.. 8)

----------------
Now playing: Beck - Girl

Пон - 14 Юли 2008, 16:14
Профил
Аватар

Мнение 
Преди няколко дни (8 юли) навърши 38 години! Да е жив и здрав и да продължава да твори с пълни обороти! :)

----------------
Now playing: Beck - Scarecrow

Пон - 14 Юли 2008, 16:26
Профил
Аватар

Мнение Re: Beck
преоткривам The Information - самата огромност е този албум :shock: :shock: :shock:

cellphone's dead , dark star, think i'm in love :!:

А Бек винаги ми е бил в топ-а, но не е ставало на въпрос. Голям дивак, па макар и сциентолог г :drink2:

и още нещо - едно време римите нa Loser за рока са били като 36 chambers за рапа 8)

Пон - 14 Ное 2011, 23:45
Профил
Аватар

Loser е вечна клсика, сравнително нова класика, ако трябва да сравняваш с пожълтелите хард рок/метал групи от 70s/80s

Вто - 15 Ное 2011, 02:04
Профил
Аватар

преди - имах предвид началото на 90-те, защото 36 chambers - ноември, 93, Mellow Gold - март, 94.

Вто - 15 Ное 2011, 19:27
Профил
Аватар

а ето това изпълнение уби всичко детско в мен :twisted:

Вто - 15 Ное 2011, 22:28
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 14 мнения ]