Дата и час: Пет - 14 Авг 2020, 03:10

Отговори на тема  [ 243 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Следваща
 DIO 
Автор Съобщение
Аватар

Местоположение: Попово - a place, somewhere between the middle of nowhere and Nirvana
Мнение Re: DIO
Тъжно...
Цитат:
Плача, как няма да плача?!!
Плача, защото беше много добър и го обичах!!
Ако не беше, щях ли да плача сега...

Много истинско...

Един от тези хора в живота ни, които сме смятали за безсмъртни; един от тези, които като че ли са неуязвими - знаят всичко и могат всичко!! По подобен начин, както малкото дете боготвори обичания си родител...

Щастлив съм, че бях и че съм съпричастен към това, което Той сътвори: към Музиката!!
Обичам те, Дио, просто е...

Пътят пред Целта!!

Вто - 18 Май 2010, 04:31
Профил
Аватар

Иска ми се да споделя една песен, с която може би не всички са запознати, от албума Magica от 2000 г. Като заклет почитател на творчеството Му твърдя, че тази е сред най-чувствените, които е създавал, редом с Rainbow Eyes, Stargazer, All the Fools Sailed Away и т.н.

As Long As It's Not About Love

Потърсих живо изпълнение на песента и това е най-доброто в Youtube, макар и да не е цяло. Тук отново проличава лиризмът и вложеното сърце в изкуството на Дио.
Live, Hollywood

Дълбок поклон и последно сбогом. :|

толкова ми е криво...
Това е една тема, в която всеки бъдещ пост ще носи тъга. Моля да се помисли по затварянето й. Мое мнение..

Вто - 18 Май 2010, 06:11
Профил

Звездите не умират !
Изображение

Dream on

Изображение

Вто - 18 Май 2010, 06:44
Профил WWW
Аватар

Ronnie James DIO с последното си интервю за БНТ 2007. За пореден път доказва какъв страхотен човек беше и колко беше скромен. http://vbox7.com/play:f8778f5d

Вто - 18 Май 2010, 11:22
Профил ICQ WWW
Аватар

Live in Sofia '98
Изображение
Изображение

Вто - 18 Май 2010, 13:45
Профил
Аватар

Amorphine написа:
Ronnie James DIO с последното си интервю за БНТ 2007. За пореден път доказва какъв страхотен човек беше и колко беше скромен. http://vbox7.com/play:f8778f5d

Извинявай , дали знаеш от къде мога да се сдобия с цялото интервю?От тези скромни 30-40сек. ми стана много интересно какво още е казал.Благодаря.

Вто - 18 Май 2010, 22:06
Профил
Аватар

Не е вярно, че вече го няма, не мога да го повярвам просто.Дио "е" и винаги ще остане жив вътре в мен.Любимецът ми! Никога няма да те забравя приятелю!

Вто - 18 Май 2010, 22:10
Профил WWW
Аватар

:cry: R.I.P. :cry:

Сря - 19 Май 2010, 00:23
Профил
Аватар

Току що разбрах , че Дио си е отишъл... не мога да повярвам... н е е истина..... R.I.P. DIO

Сря - 19 Май 2010, 00:27
Профил
Аватар

Младият Дио
Изображение

Сря - 19 Май 2010, 14:00
Профил
Аватар

Ето и записите от 59-та - http://zamunda.net/details.php?id=221696&hit=1 :(

http://vbox7.com/play:8d983863 - 50 Години !

Сря - 19 Май 2010, 14:24
Профил ICQ WWW
Аватар

И от 1965
http://zamunda.net/details.php?id=221690&hit=1
Както и от Каварна
http://zamunda.net/details.php?id=221804&hit=1

Сря - 19 Май 2010, 14:32
Профил

rocklover написа:
Какво е за мен Ronnie James Dio?!?
Да, наистина, не казвам какво "беше", а какво "Е", защото може би, никога няма да си позволя да говоря за него в минало време.
Ще се върна в далечната, за повечето от Вас, 1975 г. и ще се опитам накратко, да Ви опиша - как за пръв път чух новия дебютен албум на Rainbow - Ritchie Blackmore's Rainbow (1975).
Няма да наблягам по никакъв начин, в какво време живеехме, но ще кажа, че и тогава намирахме начини да чуем най-новото в Рок музиката.
Основно това ставаше, чрез едно радио-предаване на "Радио Свободна Европа", излъчващото се за Румъния на "къси вълни", което започваше всеки делничен ден точно в 9.00 ч. с 5 мин. политически и световни новини, а веднага след тях, стартираше музикалната им емисия, която продължаваше до 10.00 ч. Задължително, сутрешната им емисия се повтаряше в 17.00 ч. на същия ден, а в неделя започваха в 14.00 ч. и завършваха в 18.00 ч.
Представете си - цели 4 часа само рок музика - Ужасът на "управляващите ни" по това време се наричаше - "Metronom" - името на самата музикална рубрика.
Благодарение на тази рубрика, ние получавахме нужната ни информация, за всичко свързано с Рока.
По-старите фенове на Рок музиката много добре знаят за какво говоря.
И такаааа, в един обикновен ден, изчаквайки с нетърпение да завършат 5 мин. новини, започна поредното предаване с невероятно парче, което още от първите няколко акорда, ме накара да настръхна, а именно - The Man on the Silver Mountain.
И до ден днешен всеки път, като чуя това парче, настръхвам.
По-късно, водещият обяви членовете на групата и един от тях бе - Ronnie James Dio.
Естествено, голямото име бе - Ritchie Blackmore.
Но, Боже, какъв глас, какво самочувствие и хъс демонстрираше, абсолютно непознатия за мен, вокалист на групата.
Няколко акорда на Ritchie и веднага след тях, великият глас на Dio ме покори за цял живот.
Както се казва - "Любов от пръв поглед" и то вечна.

Минаваха години, настъпиха промени в групата, Ritchie сменяше с лекота музикантите, но никой от новите вокалисти, не можеше да се сравни с Dio.
Не ме разбирайте погрешно, но aз завинаги ще свързвам Rainbow с Dio.
Ценя и отдавам нужното преклонение пред Graham Bonnet, Joe Lynn Turner, Doogie White, но моята страст си остана - Ronnie James Dio.

Всичко тече, всичко се променя, настъпиха годините на промени в нашата родна България, минавам с колата покрай "Витошка" и изведнъж с периферното зрение виждам плакат, който рекламира концерт на Dio в София.
Не повярвах на очите си.
Точно на този концерт, през 1998 г. заведох на първия му рокконцерт, големият ми син.
И до ден днешен той си спомня за този концерт с умиление и благодарност.
Ето как ще го запомня аз :
Изображение

Toва радио Метроном го помня,научих го от брат ми навремето.Ловеше се със смущения,комунистите заглушаваха радиото,и не само него.
Подкрепям мнението ти,че Дио надминава всички останали вокалисти в Рейнбоу...пък и само тях ли...

Сря - 19 Май 2010, 16:06
Профил
Аватар

Искрено се надявах да се оправи, но уви. Отиде в Храма на Краля.
Сърцето ми тъжи, че такъв гениален творец и прекрасен човек си отиде така скоро.
Почивай в мир Рони. :cry:

Сря - 19 Май 2010, 19:04
Профил WWW

Amorphine написа:

Toва е изключително мъдро,всеки трябва да го чуе.

Сря - 19 Май 2010, 20:24
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 243 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Следваща