Дата и час: Вто - 10 Дек 2019, 03:28

Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
 King Diamond & Mercyful Fate 

Сатанизма на Ака Ким дали е реалност или просто се прави на интересен ?
не е реалност 23%  23%  [ 6 ]
реалност е 15%  15%  [ 4 ]
прави се на интересен 62%  62%  [ 16 ]
Общо гласове : 26

King Diamond & Mercyful Fate 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение King Diamond & Mercyful Fate
Един откачен старец който от 1982 година слага началото на една нова ера в метъл музиката . От тогава въпреки преклонната си възръст той е атрактивна част от метъл музиката . Аз мисля че КД няма нужда от никакво представяне . Който е негов почитател го познава много добре и знае на какво е способен . Много ми е интересно какво е вашето мнение за него , как го възприемате и най - важното неговият сатанизъм дали е просто имидж ли е реалност .

Последна промяна satan_was_here на Чет - 27 Сеп 2007, 14:37, променена общо 2 пъти

Чет - 27 Сеп 2007, 10:23
Профил WWW
Аватар

Мнение 
рЕАлен - рЕАлност

естествено че е имидж.

Чет - 27 Сеп 2007, 11:27
Профил
Аватар

Мнение 
Еваларка! Ким Петерсен, великият King Diamond! Голям човек, прави страхотна музика и не спира. Гласът му е удивителен, как от фалцето преминава на страшно ниски тонове е страшно завидно! Обожавам и двете групи - и KD и MF, а Andy Larocque е страшен китарист. Обожавам ги!

And I'm Proud Of That! Deathcore is a genre!

Чет - 27 Сеп 2007, 11:49
Профил YIM WWW
Аватар

Мнение 
Много се извинявам за елементарните грешки които съм допуснала при пускането на темичката . Не съм свикнала да пиша на кирилица , но се надявам това да се промени в най - скоро време . Моляви не се сърдете :( :( :( :(

Почит на Бърг H, , големите работи, и Луцифер. Стихотворения : Бърг H е училището от година за сатаната , Нашият бог е Belzebub , Ние пием кръвта на бебетата , Ние хвалим Луцифер

Последна промяна satan_was_here на Чет - 27 Сеп 2007, 14:49, променена общо 1 път

Чет - 27 Сеп 2007, 14:44
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Айййй, тема за Краля! Пу за мене! :)

Тоз младеж (добре де, не е младеж вече :)) е страшен! Имах удоволствието да го видя наживо през пролетта - въпреки почти 50-те му години гласът му е невероятен, визията - също!

Почти няма слаба музика, излязла от него. А Анди е велик китарист, и двамата са се сработили страхотно за тия 20 години кариера.

Чет - 27 Сеп 2007, 14:49
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Хм що си мисля че бях напраил тема за него преди отдавна , ама темата потъна в забрава ... Та понеже авторката на темата не пусна никво инфо ще пусна информация аз , защото винаги има някой който да не знае дадена група или изпълнител ...

King Diamond
Роденият като Kim Bendix Petersen хеви-метъл изпълнител е познат с променливата си вокална техника и шокиращия външен вид. Като фронтмен на групите Mercyful Fate и King Diamond, той оказва влияние върху редица групи и поджанрове на метъл-музиката. Биография:Първата група, с която Diamond работи като китарист, е Brainstorm. Творчески неудовлетворен, той я напуска и започва да пее в местната датска хард-рок група Black Rose. По това време Diamond и групата започват да създават образа на сценичната личност, която бъдещето ще направи известна.

През 1980г. той напуска Black Rose и се присъединява към пънк метъл бандата Brats. Тук Diamond се запознава с музикантите Hank Shermann, Michael Denner, Timi Hansen, с които през 1980г. ще основе Mercyful Fate. Заради сценичното им присъствие, грим и окултистки текстове те са смятани за тематични предшественици на черния метъл. Стилът им е смес от хеви метъл, пауър метъл, прогресивен метъл и рок опера. Като вокалист Diamond е известен с това, че достига до фалцет в повечето си изпълнения.

По време на сценичните си изяви, Diamond използва микрофон, състоящ се от две кости във формата на обърнат кръст. Негова запазена марка е също така скелета Melissa, с който Diamond пее. В средата на 80-те скелетът е откраднат по време на концерт в Холандия.

През годините Diamond сменя сценичния си грим. С Conspiracy той представлява мрежа от черна и бяла боя, при някои случаи това е кървавочервена боя, която да изглежда като рана на челото. В последния си албум The Puppet Master използва много малко бяла боя и основно черни обърнати кръстове по лицето си.

След излизането на албума Don't Break the Oath и последвалото турне през 1984г. Diamond е разочарован от творческите различия със Shermann и напуска Mercyful Fate, с двама от нейните членове - Hansen и Denner, за да създаде нова група, носеща неговото име.

Албумите на групата са свързани помежду си. Елементи в единия биват доразвивани в следващия и т.н. Характерно за турнетата Abigail и Conspiracy е, че King Diamond използва сценични ефекти, подобни на тези на Alice Cooper, на когото Diamond е почитател.

Mercyful Fate се събират през 1992г. Докато King Diamond продължават изявите си (до 1999г.), той решава да се откаже от Mercyful Fate и да се отдаде на работа със своята група. През 2000г. издава House of God, през 2002г. Abigail II: The Revenge и през 2003г. The Puppet Master. През 2005г. издава двоен диск с турнето Puppet Master.

В края на 2005г. King Diamond се появява в албума Road Runner United. Изпълнява вокалите и пише текста на песента In the Fire. Също през 2005г. изпълнява вокалите на песента на Cradle of Filth - Devil Woman.

Чет - 27 Сеп 2007, 17:11
Профил
Аватар

Мнение 
Познавам творчеството му индиректно - от Metallica - Mercyful Fate, Garage inc '98 :wink:

Чет - 27 Сеп 2007, 19:41
Профил

Мнение sacramento
тебаби ситени
дамило недиди
симеда моноко

Последна промяна king_diamond на Сря - 25 Ное 2009, 21:30, променена общо 1 път

Нед - 20 Юли 2008, 01:14
Профил WWW
Аватар

Мнение 
king_diamond написа:
най накрая открих фенове на чичо даймънд ! страхотен вокал за мен няма по добър от него!
:twisted: :twisted: :twisted:

Нед - 20 Юли 2008, 08:27
Профил ICQ
Аватар

Мнение Re: King Diamond & Mercyful Fate
satan_was_here написа:
Който е негов почитател го познава много добре и знае на какво е способен .
А който не му е фен, как би могъл да се зариби??? Сложи повече инфо. Според мен си е имидж това и то тъп имидж... ЛМ

All I wanna hear her say is “Are you mine?”
R U Mine?

Нед - 20 Юли 2008, 10:17
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Гласувам с 4-ти вариант - "Рялно, сатанинския имидж и тру ивъл метъл рялните сатанисти, по принцип рялно са сред нещата, дето могат рялно да мъ накарат да съ смея с часове" :lol:

Иначе за King Diamond - опитваха се да ме зарибят едно време, ама високите тонове просто понякога ми идват в повечко... а и по принцип не харесвам точно тоя тип хеви метъл.

P.S. Колко негостоприемно се държа само понякога... :roll:

Нед - 20 Юли 2008, 12:46
Профил WWW

Мнение 
King Diamond е един от най-великите вокали за мен. А относно това дали е сатанист или не , поне доколкото съм чел за него , знам че той е почитател на вещерския култ. Даже до колкото помня в едно негово интервю беше казал че не е сатанист.

Нед - 02 Авг 2009, 22:47
Профил
Аватар

Мнение 
дайте бг преводи на песните на KING DIAMOND

Съб - 19 Сеп 2009, 21:47
Профил
Аватар

Мнение 
shefo_76 написа:
дайте бг преводи на песните на KING DIAMOND

Опитай тук

Нед - 20 Сеп 2009, 11:37
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Има една песен на KING DIAMOND в албума на Roadrunner United,която си заслужава големи аплодисменти!Насладете се:
http://www.youtube.com/watch?v=b72hFOoXqmI

Вто - 22 Сеп 2009, 23:52
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 33 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща