Дата и час: Пет - 15 Ное 2019, 15:56

Отговори на тема  [ 251 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща
 Avenged Sevenfold 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: Avenged Sevenfold
А, не, Игра на Тронове си е доста суров материал на моменти - това тук прилича по-скоро на илюстрации към детска приказка, в която доброто задължително побеждава накрая и т.н.... и то доста зле направени. Което пък може и да е целта - май-лесния начин да изпразниш джоба на родителите, е да забодеш детската аудитория - комбинацията с тези игри/сериали/кралски атрибути и прочее нещо ми навява подобни мисли.

Нищо повече не обелвам, преди да излезе албума - просто по-горе сопделям разни впечаления предварителни - ако това беше първото, което чувам/виждам на тази група, най-вероятно да я сортирам в графата ''и други". :wink:

Пет - 16 Авг 2013, 19:36
Профил
Аватар

Аа, не си личи доброто да побеждава...брадва сцепва короната и черепа...самата глава на краля, възседнал трона е бруталния череп! 'ангелката' е със Севънфолдски криле :twisted: . Суров си е материала и най-вероятно ще се изясни при гледането на анимацията 8)

Пп: 'hail the king' може да се разбира и като поздрав на някой бос от подземния свят, или към ПурПурния Крал(Тъмната Кула - Стивън Кинг) или като метафора към всякакъв човек с власт, можеше и политически протест да е. Все пак не се бях заслушвал много в лириките :P .

Както и да е де, даже лириките да са с тематика 'Игри на Тронове', сигурен съм че музиката няма да ми остави почивка на врата с месеци :twisted:

Вто - 20 Авг 2013, 09:39
Профил WWW
Аватар

http://zamunda.net/details.php?id=370036&hit=1

Hail to zamunda !

Вто - 20 Авг 2013, 17:04
Профил ICQ WWW
Аватар

Много чевръсти хората :D

Вто - 20 Авг 2013, 22:09
Профил
Аватар

Ами честит ви хеви метъл албум! :lol: Не знам,който не харесва,да не харесва,ама за мен е уникален!Всяка една песен е невероятна!Nightmare е велик албум,но и HTTK,не мисля,че му отстъпва,никак даже,а след време като се научат и наизуст песните,може и да ми стане още по-любим,ще видим!Страхотен хеви метъл,е Doing Time,много ми намерисва на Апетит за разрушение,а This means war,на онзи черния албум :lol: ,но карай не е болка за умиране! :lol: Песните са жестоки! ;)

Сря - 21 Авг 2013, 01:49
Профил WWW
Аватар

Изображение
1. "Shepherd of Fire"
2. "Hail to the King"
3. "Doing Time"
4. "This Means War"
5. "Requiem"
6. "Crimson Day"
7. "Heretic"
8. "Coming Home"
9. "Planets"
10. "Acid Rain"

Прослушах албума два пъти. Може и да променя мнението си, но по-скоро се съмнявам.

Когато послушах по-обстойно Hail to the king си казах "Тази песен вероятно ще е по-особеното в аблума. По-различното ... По-....правещото впечатление ". Мисля, че бях прав във възможно най-лошият за възприятията си случай. След като чух всички останали бих казал, че напрактика това е единствената песен, която прилича на нещо свързано с A7Х.
Налице е един Хеви Метъл албум. От една Хеви Метъл група... Това е.

Стереотипен колкото може да бъде. Рамкиран . Предсказуем.

Щеше ли да ми хареса, ако исках да чуя типичният хеви метъл албум ? Да. Щях ли да го слушам ? Не. Щях да си изтегля Manowar, Maiden, Hammerfall и ...мога да се сетя за още поне 5-6 банди, които правят такава музика от преди членовете на A7X да са родени.
Слушаш и толкова мноо харесвам A7X именно защото винаги са били крачка страни от всеки стил, с който ги свързват. Когато правеха Метълкор - бяха леко по-мелодични. Когато ги спрягаха с всичко друго бяха по-твърди, по-извратени, по-новаторски по-непредсказуеми. И между другото въпреки всичко навсякъде си личеше запазената им марка : Постоянни сменящите се тоналности, онези напомнящи надгробен орган китарни рифове, многогласието. Честно казано песните им бяха в постоянна метаморфоза, но със същата субстанция в ядрото.
Сега са ...хеви метъл група. Всичко е като по учебник и също толкова скучно. Всичко останало от бандата ...липсва. Когато започна хора в Requiem - първо щях да се изсмея, но после ми стана тъжно.
Неизбежно изниква един въпрос.
Някъде по-средата на албума. Когато си даваш сметка, че останалите песни ще са същите като предишните. M. Shadows и Gates са всеобщите любимци. Татуираните, наляти хубавци, на които всеки фен иска да прилича , а всяка фенка да чука. Но дали не беше The rev този, с когото се свързваше творческият процес в бандата, защото сега не го намирам?
Възможно ли е това, което обичах в бандата да е заровено на 2 метра под земята.
Като слушам този албум наистина се замислям дали асоциацията с Песен за огън и лед не е била доста правилна по отношение бъдещето на бандата. Те започнаха като нещо гениално, но след този албум лично аз се замислям дали са подписали някой договор, според който трябва да правят музика насила.
Няма нужда да споменавам , че изпълнението е отлично. Че тези музиканти - не един път награждавани за таланта си са изпълнили всичко перфектно и няма да ги хваля поотделно. Проблема не е в това , а че музиката е бездушна.
Наистина не разбирам защо са го направили. От времето на пънка насам за рокът на първо място винаги е стоял творческият процес, а не механичното изпълнение. Кобейн показа, че може да станеш жива легенда без дори да те признават за музикант. А това е нещо ....все едно са седнали да си изпробват инструментите и да се състезават кой свири по-добре.
Песните им не просто не приличат на тях. Мога дори да ги асоциирам с други банди в определни части. Guns , velvet revolver ...Doing time ? Само на мен ли началото ми прилича подозрително на някаква Tribute песен към Скот Уейлънд. Хоровете в Requiem ....ще ви оставя сами да се досетите на кои групи ви напомнят не малко песни от албума.
Ебати това са A7X не са tribute банда от СТРОЕЖА!!!
Ако трябва да нарека албума с една дума бих използвал някоя между "безличен", "еднообразен", може би "тъжен". Ако трябва да използвам повече : "Поредният нетъп американски хеви метъл албум ."
Това е може би най-голямото ми разочарование след това ,което последва Come what (ever)may на Stone sour.

Надявам се да някой да има основания да го запомни. Лично аз по-скоро ще се опитам да го забравя.
Почивай в мир , Rev.

Знам , че повечето от хората, които влизат в тази тема са доста разбрани и знаят, че всеки има право на мнение, но за всеки случай искам да уточня - това е моето. Не твърдя, че съм прав, а просто, че мисля така.

Сря - 21 Авг 2013, 09:05
Профил ICQ WWW
Аватар

Ти удави всичко детско в мен :lol:

Обнадеждава ме факта, че за мен всички албуми на Stone Sour са еднакво уникални и любими :twisted: .

Мислех да чакам до официалното излизане на диска, но сега по радиото гърми солото на Final Countdown, което леко прилича на някои от солата на Синистър...та незнам дали няма да го дръпна довечера \m/

Сря - 21 Авг 2013, 09:53
Профил WWW
Аватар

Бях се зарекла да си го пусна няколко пъти в къщи на колоните, преди да драскам каквото и да е, но не вярвам нещо да ми промени отношението.
Когато към албум/филм/книга предварително имам скептични настроения, в последствие в една или друга степен те се оказват неоправдани, и си отдъхвам донякъде с облекчение. Надявах се и този път да се случи нещо такова.....за съжаление, стана точно обратното -все се надявах, че Hail to the King ще е просто едно от тези, които няма да са ми фаворитите в тази тава и ще намеря нещо за себе си в нея - не намерих почти нищо от това, което харесах преди време в А7Х. Изключение само за перфектното изпълнение....и май толкова.
Обикновен хеви метъл със съпътстващите го атрибути там разни корони, мечове и т.н., който ще бъде гарниран с анимационен сериал и компютърна игра - липса на вдъхновение или пазарни стратегии, не ме интересува особено, без да съм някакъв болен фен на групата, не това очаквах от тях...

П.П. Много встрани от темата - не знам дали изобщо се радвам, че ФФ започват работа по нов албум...

Сря - 21 Авг 2013, 11:43
Профил
Аватар

30stohell написа:

П.П. Много встрани от темата - не знам дали изобщо се радвам, че ФФ започват работа по нов албум...

Честно ти казвам, ако седяхме на една маса и го беше казала това щях да ти играя един шамар :lol:
Дейв не е като тия млади пушки. Самостоятелен е , има почти два пъти по голям опит от тях и ,дай Боже, всичко лошо е зад гърба му . Не мога да сравнявам това, което Дейв или Трент правят с резултатите на една сравнително млада група .

Сря - 21 Авг 2013, 12:18
Профил ICQ WWW
Аватар

Съвсем се отклонихме от темата, но аз ИЗОБЩО нямам опасенията, че Дейв ще направи нещо за "продаване" /нито пък Трент/, а че албумът няма да ми хареса колкото това, което е правено дотук..../което си е чисто субективно възприемане/
Изобщо не ми и минава през ум да ги сравнявам, no way :wink: :)

Сря - 21 Авг 2013, 12:38
Профил
Аватар

Мисля, че малко драматизирате нещата. Албумът далеч не е толкова лош. Спрямо другите в дискографията им може да се окаже, че е дори посредствен, но като самостоятелна творба си е доста добре издържан. Колкото е класически, толкова се чува доста ясно модерната интерпретация на този звук - безупречните китари, смазващите барабани и т.н. Може би нямаше да ви се струва толкова зле ако имаше повече смени в темпото на песните, по-бързи парчета от средно-темповите, които царуват в този албум. Текстовете далеч не са Manowar-ски, а да бъдат сравнявани с тях е доста несериозно. Не съм фен на бандата по принцип, но може би това ще е албумът, който (за пореден път) ще ме накара да изпробвам да ги чуя по-обстойно.

Сря - 21 Авг 2013, 13:25
Профил
Аватар

Oxmodius написа:
.... Албумът далеч не е толкова лош. Спрямо другите в дискографията им може да се окаже, че е дори посредствен...

Именно - за това говорим, никой не е казал, че е зле :wink:

Сря - 21 Авг 2013, 13:41
Профил
Аватар

Не виждам как мога да драматизирам, чак. Това е музика - или ми харесва, или не. Бих казал, че по-скоро може да ме разочарова, но има прекалено много музиканти и доброто ми настроение далеч не зависи само от един албум.

Отново повтарям това, което съм изказал далеч не намирам за единствената възможна гледна точка. Просто не очаквах един Хеви Метъл албум от група - способна на нещо много по-оригинално, новаторско и алтернативно.
Oxmodius, сам призна, че не си толкова запознат с творчеството на A7X . Аз се мисля за човек ,който е и не намирам този албум за достойно негово продължение. Да , той е нещо различно . Той е нещо разнообразно . Но може би единствено за творчеството на групата. В музикален мащам ,може би ако пусна този албум на човек , който не е слушал групата без да му казвам датата на издаване и го попитам на коя година го оценява - не отхвърлям да посочи 1995 г. Аз лично не намирам нищо модерно в звученето. А по-скоро някакъв опит да се постигне винтидж хеви метъл ефект.
Да изпълнението им е перфектно . Китари , барабани , вокали ...и какво от това ? Това са Avenged Sevenfold те са ебати музикантите и всички са им го признали може би от 10 години. Въобще не очаквам качеството на изпълнение да е под въпрос.

Oxmodius написа:
Текстовете далеч не са Manowar-ски, а да бъдат сравнявани с тях е доста несериозно. .

Извинявай ,ако греша, ама имам съмнение, че и с творчеството на Manowar не си запознат. Защото за мен специално те имат едни от най-зверските текстове специално в областта на Хеви метъла, към който причислявам този албум .

Както подчертах всеки си има право на мнение и вкус. Това, което мен ме отблъсква може би други би привлякло. Може и проблемът да е в моят телевизор , но определено не си заслужаваше да чакам този албум.

Сря - 21 Авг 2013, 14:25
Профил ICQ WWW
Аватар

Дъжд извинен си. Аналогията ми с Manowar беше заради нещата, за които тази група в момента отнася критики. Старите им неща са си стари неща и там никой нищо не казва, но просто в момента са едно смешно подобие на себе си.
Иначе имах предвид, че в този албум няма драма. Даже някак ми е логичен на фона на всичко останало, което излиза напоследък. В момента е доста по-клиширано да си метълкор/ню/нам-си-къв-стил още, отколкото да свириш нещо по-класическо. Инак имал съм доста опити да се запозная с творчеството на групата, които датират още от 2007-ма. Оттогава съм се пробвал многократно да "ги разбера", защото има някои техни парчета, които съм слушал и ми харесват дори много. Не съм съвсем бос в творчеството им, но не съм запознат в дълбочина. И пак казвам - албумът като албум ми харесва. Има някои дразнещи моменти, но напоследък кой пък няма. Усещам доста стадионен потенциал в някои от парчетата. Имайте предвид, че това идва от устата на човек, който от много време е загърбил класическото хеви и пауър звучене. По-скоро се радвайте, че сега има шанс да им чуя ранните неща с друго ухо. :mrgreen:

П.П. Изслушах им дебютния Sounding The Seventh Trumpet - чудя се къде съм блял преди. Много хубаво хардкор/пънк звучене. :drink2:

Сря - 21 Авг 2013, 15:02
Профил
Аватар

От едно слушане на яките колони, като по 3 пъти чух песните Hail to the King (тази общо към 20 пъти я чух) & Heretic (предполагам подобни песни очаквахме всички от новия албум) :

чист А7Х - различен от предишния, но с техния звук - продължават да са уникални ! Песните са страхотни, има жестоки сола, които тепърва ще запаметявам, не се задълбочих в лириките. Единствения минус, който май е бил забелязан и от Окс, е, че 80% от музиката е в средното темпо , а това си е направо непростимо(освен ако не се казваш Крис Барнс :lol: - на него му е простено ). Толкова яки албуми излязоха този месец(Devildriver, Chimaira, Carcass, Asking AleXandria), но всички остават на мноооОоОооООго заден план!

А7Х ruleZ!

Пп: този албум няма да ме изкефи колкото едноименния и кошмарния им, и двата 10+/10! Но определено го вписвам на 2-ро място до City of Evil - 8/10! Може да дръпне все пак до към 9 и да ми се изкачи като единствен подгласник в личната севенфолдска класация :twisted:

Чет - 22 Авг 2013, 09:41
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 251 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Следваща