Дата и час: Пет - 13 Дек 2019, 14:39

Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Oasis 
Автор Съобщение
Мнение Oasis
Състав:
Liam Gallagher - вокал
Noel Gallagher - китара
Andy "Pooky" Bell - бас
Gem Archer - китара
Alan White - барабани

Групата е създадена през 1991 под името Rain от съучениците Лиъм Галахър (вокали), Пол "Боунхед" Артърс (китара), Пол "Гигси" МакГиган (бас) и Тони МакКаръл (барабани). През есента на 1994 излиза дебютният албум „Definitely Maybe“, той дебютира директно на първо място в британските чартове и се превръща в най-бързо продавания дебютен албум в историята. В САЩ „Definitely Maybe“ достига златен статус през следващата година, най-вече заради MTV хитовете „Live Forever“ и „Supersonic“. Обтегнатите отношения между членовете на групата заплашват тя да се разпадне. Братята Галахър се карат открито пред медиите, отказват да дават общи интервюта, предприемат медийна война срещу Блър, а барабанистът Тони МакКаръл внезапно напуска в началото на 1995 след кавга с Лиъм Галахър. На негово място идва Алан Уайт. Оейсис успяват да преодолеят трудностите и в края на 1995 се завръщат с албума „(What's The Story) Morning Glory“, който дебютира на първо място във Великобритания и става втория най-продаван албум в британската история.
През 1996 Оейсис прекъсват американското си турне и започват записи на новия си албум „Be Here Now“ - албума е издаден през Август 1997. Записите за четвъртия им студиен албум започват чак през 1999. През лятото на същата година Боунхед напуска Оейсис. Анди Бел и Джем Арчър се присъединяват към групата през 2000 година, след като излиза албума „Standing On The Shoulder Of Giants“. През есента на 2000 Оейсис издават първия си концертен албум „Familiar to Millions“.През 2002 издават петия си студиен албум „Heathen Chemistry“. Албумът, както и синглите „Hindu Times“ и „Songbird“, не се оказват особено успешни. Издаването на следващ албум се забавя, заради освобождаването на продуцентите от дуото Death in Vegas и напускането на Алан Уайт в началото на 2004. „Don't Believe The Truth“ излиза през май 2005. Турнето продължава от май 2005 до април 2006 след което групата излиза в почивка. Същата година групата издава компилацията Stop the Clocks.

Дискография:
Definitely Maybe - 1994
(What's The Story) Morning Glory? - 1995
Be Here Now - 1997
Standing On The Shoulder Of Giants - 2000
Heathen Chemistry - 2002
Don't Believe The Truth - 2005
Familar To Millions - 2000/DVD 2001

Пон - 04 Юни 2007, 06:03
Аватар

Мнение 
OASIS са ми любимата група ама най любимата нема що музиката която правят направо ме ппобърква :D

Пон - 04 Юни 2007, 14:42
Профил
Аватар

Мнение 
Отново респект за темата . Група, която винаги ще остане в сърцето ми . Група - символ . Какво повече ?

Пон - 04 Юни 2007, 19:56
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Супер са!! само да питам- някой знае ли точно как се превежда думата Wonderwall според смисъла на песента?

Пет - 02 Ное 2007, 16:31
Профил
Аватар

Мнение 
чудя-се-що-съм-в-стената :shock:
(антиспамм:оейзис...рулз.)

Съб - 03 Ное 2007, 00:31
Профил
Аватар

Мнение 
За тях никога не мога да съм сигурна дали са велики и надути или велики и просто не им пука за мнението на останалите.
И имат страхотни клипове. :D

Вто - 06 Ное 2007, 22:14
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
beg4me написа:
чудя-се-що-съм-в-стената :shock:
(антиспамм:оейзис...рулз.)

:lol: :lol: :lol:
"You're my wonderwall" = "Ти си моето чудя-се-що-съм-в-стената " :lol:

Вто - 06 Ное 2007, 23:35
Профил
Аватар

Мнение 
Надути и велики........това е, надути са защото могат да си го позволят, нали все пак са велики, особено Ноел....Все пак кой би изпял химна на Ман.юнайтед....who the fuck are man.unt....велик

Нед - 02 Дек 2007, 22:18
Профил
Аватар

Мнение 
И аз ви подкрепям тук - наистина са велики! Запалих се по тях, когато излезна (What's The Story) Morning Glory?, тогава бях на 15 и до ден днешен ги слушам, за да се прочистя и да се почувствам спокойна.

Нед - 10 Фев 2008, 22:36
Профил
Аватар

Мнение 
Даа,добри спомени имам и от тях:)Стилът им много ми допада.А за уандъруол-мисля,че е някакъв вид спасение ама какъв точно не е ясно :?:

Нед - 10 Фев 2008, 23:57
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Заглавието Wonderwall е взето от албума на Джордж Харисън "Wonderwall Music By George Harrison" :)

Изображение

Ако се съди по обложката, човекът, автор на предния пост има право за значението :wink: Аз съм голям фен на групата, въпреки че знам, че са предимно мразени в този форум... Просто това е била музиката, която ме е формирала като човек, когато бях по-малък, а всеки е наясно, че каквато и да е тя, си остава слабост за цял живот :) Гледал съм ги 8 пъти на живо в 5 държави и още 100 пъти по толкова не биха ми писнали. Иначе, що се отнася до въпросната песен - не ми е от любимите... Не че е лоша, но е прекалено преекспонирана, като създава грешно впечатление за стила на групата, ако човек не я е слушал достатъчно... Все пак има един ремикс, който включва нея, Грийн Дей, Травис и Еминем (по-скоро заемката му от Аеросмит) и е доста забавен... ето:

http://youtube.com/watch?v=akGRWdkAxhI

Нед - 08 Юни 2008, 15:02
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Wonderwall е човек, на който винаги можеш да разчиташ, във всяка една ситуация. Който няма да те изсотвави никога :) . Това е значението на думата.

Оейзис са ми любима група, израстнал съм с тяхната музика още от Definitely Maybe та до ден днешен :) Правят такава музика, която е уникална за мене, имат неповторим стил и наистина в наши дни не намирам друга група която да са като тях със всичките им силни и слаби страни :) Просто са уникални за мене ;)

Пон - 23 Юни 2008, 19:22
Профил
Аватар

Мнение 
И аз много ги харесвам... някак си не могат да ми омръзнат, всеки път намирам нови неща в музиката им. Имах период, в който постоянно слушах само Oasis и беше.. прекрасно ;) Посланията им ми пасват, може би затова имам такава слабост.

Вто - 24 Юни 2008, 19:36
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
http://www.myspace.com/oasis

Абсолютно целия нов албум е пуснат за слушане на профила им! :D Евала!

Мен лично ми дотук много ми харесва, типично техния си стил и парчетата са силни.

Чет - 02 Окт 2008, 11:01
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Отивам да ги гледам в понеделник! 8) 8) 8) После ще разправям :P :P :P

Сря - 14 Яну 2009, 02:17
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща