Дата и час: Пет - 13 Дек 2019, 19:46

Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
 Eisbrecher 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Eisbrecher
Eisbrecher is a German metal/electronic music band that consists primarily of Alexx Wesselsky (Vocals) and Noel Pix (Lead Guitar/Programming), with live support of Felix Primc (Guitar), Miguel Benhke (Bass), René (Drums), and Maximator (Keyboards/Programming). Their style belongs to the so called Neue Deutsche Härte (New German Hardness) sub-genre.

After leaving Megaherz due to creative differences in 2003, Alexx Wesselsky got together with Noel Pix, who composed the synths and programming for Megaherz's albums Himmelfahrt and Kopfschuss. Eisbrecher is the brainchild of the two combining their musical ideas, concepts, and the like.

The band's name in translation from German means "Icebreaker". The band's lyrics and slogans often include terms of ice and sailing, such as "Ahoi" (Ahoy) and "Es wird kalt" (It's getting cold). The band's frontman, Alexx Wesselsky, often wears sailor's and military clothing in performances.

While the self-titled debut album Eisbrecher has more of an electronic sound, its successive release, Antikörper, has a far heavier, metallic style. However, the band remains true to its roots, and the similarity between albums is not entirely unrecognisable, ensuring the group's identity remains firmly attached to the industrial metal genre.

In a recent interview, Wesselsky said that they would prepare their third album for release by early 2008.

Дискография:
2004 Eisbrecher
2006 Antikörper

Така групата е изключително приятна за слушене горе инфото от wikipedia aз знам че се водат индъстриал. Група има наистина незабравими песни, дори Онедих им е много по-добра от таз на Рамщаин. Общо зето на мен ми харесват и текстовете им и музиката, а за компетентно мнение Титане ти си експерта в таз област ;)

Чет - 14 Юни 2007, 21:19
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Мазник :D Добре че съм аз да ти кажа за групата :P

Пет - 15 Юни 2007, 00:06
Профил
Аватар

Мнение 
Изненадвам се, че виждам тема за една от любимите си банди! :P Следях какво ще стане с групата още от първия им сингъл и не съжалявам за това 8) Пък и нямаше как Алекс след акто напусна Megaherz да не направи нещо великолепно, предчувствах го :P

A вторият и последен засега албум беше особено размазващ и вече някак стана типично за тях да вадят такъв звук, какъвто повечето групи не могат да извадят и 5 години по-късно... Antikorper звучи като албум от 2011-та! Доста хора ми пишеха ЛС-та след като бях качил албумтие тук-там из БГ пространството с въпроси за дискографии, биографии, преводи и т.н. пък то... всичко си го има на сайта :D

Невероятна група! Радвам се, че се появяват все повече и повече хора, които слушат Deutsche Musik също така 8) Макар че те вече са почти толкова популярни колкото Oomph! и Megaherz де... но как да е, има защо 8)

За Ohne Dich - е, само заглавието е общото с песента на Rammstein :D

Като цяло, с риск да се потретя - невероятни са! Все по-тежки, все по-електронни в същото време - перфектна комбинация за всеки фен на стила 8)

Пет - 15 Юни 2007, 00:31
Профил WWW
Аватар

Мнение 
За Eisbrecher, Титане, трябва да те черпя бира. Няма такава група. Веднага ми изместиха всички фаворити в Индъстриъл Метъла. А да не говорим че новия албум просто смазва!

Пет - 15 Юни 2007, 00:35
Профил
Аватар

Мнение 
щом е немско е добро :wink:

Пет - 15 Юни 2007, 05:33
Профил ICQ YIM WWW
Аватар

Мнение 
Dark Tranquillity написа:
Мазник :D Добре че съм аз да ти кажа за групата :P

Аз направих темата щото ги харесвам, а предишната е у кошу :wink:

Пет - 15 Юни 2007, 09:26
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
k

Последна промяна killswitch на Чет - 14 Окт 2010, 20:31, променена общо 1 път

Съб - 16 Юни 2007, 00:10
Профил
Аватар

Мнение 
Megaherz са едно от най-големите имена в този тип немска музика 8) Не знам колко албума имат издадени, но знам, че и вторият им голям глас напусна групата миналата година (май, мжое и по-миналата да е било), и че сега имат нов такъв :P Знам още, че доста посмекчиха стила в последно време и в последния албум "Funf" избиват доста на поп от време на време, което отначало ме беше поуплашило... така де, от метъл банда със звук, подобен на сегашния Eisbrecher (все пак Алекс пееше там, да), изведнъж омекнаха доста сериозно... но все така останаха силна банда и въпреки олекотеното звучене се познаваше, че Megaherz са си Megaherz 8) Пак си има тежките китари и електрониката, но малко посмениха посоката ;)

Добрата новина е, че Megaherz в момента работят над новия албум и се очаква той да излезе някъде в началото на есента! :P

Съб - 16 Юни 2007, 00:34
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Пичове, добра новина!!!

Изображение
Eisbrecher - 2008 - Sunde

Няма кво повече да ви кажа освен 10/10, щото и алкохола малко ми пречи... ама вие слушайте, има защо!

Вто - 22 Юли 2008, 00:41
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Страшно любима група, първия албум обаче най ме радва! :D

Пон - 11 Авг 2008, 18:10
Профил WWW
Аватар

Мнение 
От два месеца насам постоянно си връткам новия албум. Няма слабо!
Виж, във предния долавям за себе си някои пукнатинки, но това е сигурно поради прекалено малкото слушане в сравнение с последната тава :P
Поздрав mit den 1000 flammen! 8)

Сря - 22 Окт 2008, 21:20
Профил
Аватар

Мнение Re: Eisbrecher
Изображение

Eisbrecher - 2010 - Eiszeit (CDS)

:shock: :shock: :shock: :shock: :o

Нед - 21 Мар 2010, 21:38
Профил WWW
Аватар

Бях ги позабравил. Добро начало за да си ги припомня, нямам търпение да излезе албума.

Пон - 22 Мар 2010, 01:44
Профил ICQ WWW
Аватар

Вече и целият нов албум e налице! Честит да им/ни е 8)

Изображение

Eisbrecher - 2010 - Eiszeit

Пет - 16 Апр 2010, 10:31
Профил WWW
Аватар

Май тази тема има нужда от раздвижване. :shock:
Излезе клипът на Verrückt!
:arrow: http://www.youtube.com/watch?&v=yjO1bMHbDpY
Мнението ми - страшен е!!!

Пет - 16 Дек 2011, 22:14
Профил