Дата и час: Пет - 15 Ное 2019, 06:12

Отговори на тема  [ 364 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Следваща
 Faith No More 
Автор Съобщение

Мнение Faith No More
Какво мислите за Faith No More ?
На мен са ми една от най-най-най-любимите групи =)
Като текст, музика и глас обичам ги :)
...любимият ми техен албум е The Real Thing , имам още и Angel Dust и King For A Day, Fool For A Lifetime =) , останалите съм ги слушала но си ги нямам у нас :/
Любима песен нямам...може би все пак Zombie Eaters, но също адски много ми харесват Evidence, Get Out, Kindergarten, The Realt Thing, Ricochet и ...

http://www.youtube.com/watch?v=PFYU0m3617E - Evidence
http://www.youtube.com/watch?v=G0tMHaebt98 - Kindergarten
http://www.youtube.com/watch?v=3Ob6O0GEMK0 - Ricochet

=) =) =)

п.п не намерих такава тема.......

Вто - 10 Юли 2007, 10:18
Профил
Аватар

Мнение 
Оо, тази тема е само са strix :wink:

Вто - 10 Юли 2007, 12:12
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Ами аз съм слушал някои песни от "The Real Thing" и "Angel Dust" ... от "The Real Thing" ми харесва "Epic" и "The Real Thing", а от втория "Midlife Crisis" определено,която най-много ми харесва от самата група.Та групата е добра,само дето господин Патън не ми харесва много-много ... :)

Вто - 10 Юли 2007, 13:59
Профил
Аватар

Мнение 
А ето и малко биография:

Изображение

FAITH NO MORE може да се каже, че е създадена в Лос Анджелис, Калифорния през 1980 г. Доста години навъртат заедно калифорнииските маняци преди да им обърнат по сериозно внимание. Музиката която правят е странна смес от метъл, фънк, рап и траш, но точно този стил ще се окаже много актуален чак в края на 80-те, началото на 90-те. За инициатор на групата може да се води Billy Gould, който засича Chuck Mously из клубовете на Лос Анджелис и предлага на своите приятели в Сан Франциско - Roddy Bottom (академично подготвен пианист) и Mike Bordin PUFFY (студент в Burkly University) да посвирят заедно. Китаристът Jim Martin (UGLY JIM) е привлечен по предложение на Cliff Burton (Metallica) Интересно е да се спомене, че на проби за вокал е била и неизвестната тогава Courtny Love (Hole), но групата е решила, че не е подходияща за това което са мислели да правят. До 1987 г. Групата си живее безгрижно незабелязани от големите компании, като първият им албум (We care a lot - 86 - Modurm) си остава история и феновете го преоткриват чак в средата на 90-те. Началото на успеха е регистрирано след гастролите в лондонския клуб Marcy и записа на вторият албум (Introduce Yourself - 87 - Slash London), а групата се утвръждава след премахването на Chuck Mously. Това е причинено следствие на несериозното отношение на певеца към групата. Jim Martin вика в групата скандално привличащия внимание Mike Patton от съмнителната група Mr. Bungle, но това се указва много печеливш ход тъй като Mike Patton е още по - музикално развит певец. FAITH NO MORE неусетно, но напълно закономерно попада сред групите на новото поколение. Концертите и се превръщат в една от атракциите в края на 80-те началото на 90-те. Третият албум (The Real Thing - 89 - Slash London) е бестселър, парчето Epic - хит, като попада в топ 20 на Англия, групата е предложена за награда Grammy в категорията Метъл. През следващите години групата е преследвана от успеха като най - големият им хит е песената Easy (кавър на групата Commodors) от четвъртия албум (Angel Dust - 92 - Slash London) През 1994 г. групата се разделя с Jim Martin поради неразбирателство в музикалните идеи. Следващия албум (King for a day& fool for a lifetime - 95 - Slash London) който е записан с китариста Trey Sprunce (Mr. Bungle), а турнето е реализирано с техничаря на групата Dean Mentha. Последния студиен албум (Album of the year - 97 - Slash London) е записан с новият китарист John Hudson, с него е направено и турнето към новия албум. През април 1998 г. за голямо съжаление на феновете групата обевява прекратяване на музикална дейност. За сбогом се издава (Who cares a lot? - 98 - Slash London) като този сборен албум излиза в няколко варианта (с бонуси и Live изпълнения и без тях). Да се надяваме, че ще се съберат някога отново за да напомнят за себе си.

Състав :

Chuk Mously - вокал до 1988 г.

Mike Patton - вокал 27.01.1968 г. Юрека Калифорния USA от 1988 г.

Jim Martin - китари 21.07.1961 г. Окланд Калифорния USA до 1994 г.

Roddy Botom - клавирни 01.07.1963 г. Лос Анджелис Калифорния

Billy Gould - бас 24.04.1963 г. Лос Анджелис Калифорния

Mike Bordin Puffy - ударни 27.11.1962 г. Сан Франциско Калифорния

John Hudson - китари от 1996 г.

Вто - 10 Юли 2007, 14:02
Профил
Аватар

Мнение 
Angermeans написа:
Оо, тази тема е само са strix :wink:

Ааа, не се измъквай :!: :wink:

To какава темичка имаше преди време, но както много други, замина в коша поради липса на интерес
:roll:
Jumpin' Jack Flash, браво за инфо-то...Обаче относно Майки съм на друго мнение - няма друг толкова луд (буквално и преносно), суперкреативен тип, че и с такова силно присъствие...може би само Maynard J. K. 8)
Страхотно обичана и уважавана от мен ГРУПА, до голяма степен и поради разнообразието на парчетата. А по отношение на кавърите, какво да кажа - една от малкото групи, които се справят по такъв блестящ начин, и то с толкова различни по стил парчета.

Поздрав с това:

http://www.deviantart.com/deviation/49321569/

и Malpractice
:wink:

Вто - 10 Юли 2007, 14:27
Профил ICQ WWW

Мнение 
За мнозина сред които съм и аз г-н Patton е най-талантливия и разнообразен вокал, можещ да изпее и изкрещи абсолютно всичко.
Цитат:
съмнителната група Mr. Bungle
Тва твое мнение ли е или на енциклопедията от която си го преписал :wink: Защото това е абсолютно уникална музика естествено непригодна за всяко ухо.Наглед е съчетание на хаотични звуци , но всъщност всичко е подчинено на строга логика и последователност.Същото важи и за Fantomas (друга група на г-н Patton).
Показателно за FAITH е ,че парчето което им носи най-голям комерсиален успех и най-голямо неодобрение от феновете (Easy).То води и до напускането на Ugly Jim Martin просто той държи на по-твърдото звучене .Все пак се размотава с фанелка на Napalm Death :wink: Това са т.нар. "музикални различия".А това е и началото на края на групата.

Пет - 13 Юли 2007, 21:32
Профил
Мнение 
Това е група с изключителен стил, а музикалните способности на Mike са недостижими - как един глас може да звучи и jazz, heavy, hip hop - точно такава комбинация ме изпълва с възхищение! Трудно бих могла да кажа любим или най-предпочитам албум, но има песни, които наистина много ми харесват, като например:
"We Care A Lot"
"The World Is Yours"
"Smaller And Smaller"
Песента "Jizzlober" ми е най-близка като че ли...

They will sum it all up in a sentence
a veredict made by those who know
I´m ready to make a commitment
I´m willing to make love to concrete

Smiles
bruises
smiles
bruises
bars in the womb
I hide the dirty minutes under my dirty mattres and they are making me itch
my time is spilt milk

My skin is a layer of soot
I´m spendig my days scrubbing
I´m trying so hard to act like nothing happened(No one left to blame)
I´m trying so hard to find that fresh clean smell(No one left to blame)

Smiles
bruises
smiles
bruises
bars in the womb
I hide the dirty minutyes under my dirty mattres and they are making me itch
my time is spilt milk

Cruel words sleep above me
Mounting and teasing

I am what I´ve done
I am what I´ve done
I´m sorry
I´m sorry
SORRY
8) 8) 8)

Съб - 14 Юли 2007, 16:29
Аватар

Мнение 
Дам,и на мен са ми много много любими,с несравнимия Майк Патън,наистина емблематични:)Невероятни енергия и емоции,преплетени във различни стилове,просто Фейт..А и наистина какви кавъри правят...Поздрав от мен с нещо много любимо-RV 8)

Нед - 15 Юли 2007, 12:45
Профил
Аватар

Мнение 
супер група липсват ми последно слушах Майк във Peeping tom и две песни много ми напомниха на Faith и се изкефих
чудно защо обаче толкова малко хора са писали във форума за тях сравнявам ги например с
Линкин парк като се има в предвид че Линкин парк и след 100години няма да направят толкова яки парчета като Faith no more

Пон - 16 Юли 2007, 12:55
Профил WWW
Мнение 
cornell написа:
...сравнявам ги например с
Линкин парк като се има в предвид че Линкин парк и след 100години няма да направят толкова яки парчета като Faith no more

Да ме извинят почитателите на Linkin Park, но момчетата са много далеч от истината!

Пон - 16 Юли 2007, 13:39
Аватар

Мнение 
Супер са! :D
Абсолютни откачалки и истерици! Много ме зареждат като ги слушам! Определно са една от любимите ми групи! \m/
А клиповете са им умопомрачителни!
:-)
Може би най-любимата ми песен е Take this bottle... или Diggin' the grave... :-) Абе всичките са яки! А Mike Patton е един от най-добрите вокали.

:lol:

Пон - 16 Юли 2007, 13:58
Профил

Мнение 
>>Култовият вокалист на Faith No More Майк Патън (Mike Patton) идва отново в България, съобщиха на собствения си сайт организаторите от New Music Agency. По време на повторната си визитата у нас на 10 септември Патън ще представи най-новия си проект "Peeping Tom">>

8)

Пон - 16 Юли 2007, 13:58
Профил
Аватар

Мнение 
Не е истина! :shock: :shock: :shock:

Уоу

Пон - 16 Юли 2007, 14:01
Профил ICQ WWW
Мнение 
miss lucifer написа:
>>Култовият вокалист на Faith No More Майк Патън (Mike Patton) идва отново в България, съобщиха на собствения си сайт организаторите от New Music Agency. По време на повторната си визитата у нас на 10 септември Патън ще представи най-новия си проект "Peeping Tom">>

Не е за вярване това - нямам думи при тази новина...

Пон - 16 Юли 2007, 14:11
Аватар

Мнение 
cornell написа:
чудно защо обаче толкова малко хора са писали във форума за тях сравнявам ги например с

:shock:
Хич не е чудно даже... :wink:

A това ако е вярно за Майк, че идва...ще взема да се гръмна.... :shock:
Първият път беше уникално преживяване да видиш този луд 8)

Пон - 16 Юли 2007, 14:41
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 364 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Следваща