Дата и час: Нед - 09 Авг 2020, 16:43

Отговори на тема  [ 122 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
 Trivium 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Trivium
Trivium е една от бандите минали през така наречената New Wave Of American Heavy Metal (накратко - N.W.O.A.H.M.), името и идва от латинската дума, чието значение съчетава “граматика”, “реторика” и “логика”. Групата е създадена през 1999г., но само след една година вокалистът напуска и на нагово място идва Mattew Heafy, като става основна движеща фигура в групата. Това, което го прави толкова интересен за публиката е изключителният му талант - освен в композирането на песните, той е и изключителен китарист - само на 16 години печели наградата Best Metal Guitarist Award at the Orlando Metal Awards, което се явява и един от факторите за сключване на договор с лейбъл.

През 2003 издават Ember to Inferno - албум, който им отваря пътя към големият лейбъл Roadrunner Records. През 2005 издават албума Ascendancy. Само за една година продават 245 000 бройки в САЩ и Великобритания, което му осигурява златен статут. Медийте сочат групата като новата надежда на тежката музика - твърдение, подкрепено и от старите кучета в бранша - Trivium правят концертни гигове с Machine Head, Iron Maiden, Fear Factory, явяват се на фестивала Ozzfest, а най-голямото признание за таланта на групата е участието им в трибюта на Мetallica - Master of Puppets, изпълнявайки едноименната песен. Също така Matt Heafy е един от главните фигури в проекта за албума по случай 25-годишнината на Roadrunners Records, събиращ изпълнители от всички групи на лейбъла в един албум.

Изображение

С 2006 идва и промяната в звученето на групата - музиката става все по-добре композирана, съчетаваща старите трашърски ритми с много мелодичност, и Matt променя начина си на пеене - вокалите са по-чисти, като се доближават до тези на James Hettfield от Metallica в златните им албуми от ‘86-та и ‘88-ма (някой ще кажи, че всичко така цели пари, аз ще кажа “ROCK ON DUDES”). Всичко това може да се чуе във все още горещия албум The Crusade.
Изображение

Е..приказвайте ми :Р

Вто - 28 Авг 2007, 13:14
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Как няма да ти приказваме?! Слушах Тривиум - Дъ крюзейд и страшно много ми допадна. Песни като "Трийд дъ флуутс", "Кънтемпт брийдс контаминейшън", "Игнишън", "Дъ крюзейд" просто нямат аналог. Не че останалите са по-малко слаби от по-горе изброените. Не съм слушал предните им албуми, но определено този е невероятен. Интересно е как се зарибих да го слушам. Един ден Учтивият пусна няк'ва банда :lol: с парчето "Дъ крюзейд". Чух го и още на прима виста ми хареса. Хоп, по-късно същия ден имах целия албум на харда си. :)
А бе, свирят тия младежи и т'ва си е. :twisted:

Изображение

Вто - 28 Авг 2007, 15:23
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
И аз така по фрактура чух Ентрънс ъф дъ.. и супер много ме накефи и си изтеглих дискографията.Многоо яка група като цяло.Просто цепят мрака

Вто - 28 Авг 2007, 16:08
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Сигурно са добри, ама на снимките изглеждат много смешни.

Вто - 28 Авг 2007, 16:10
Профил
Аватар

Мнение 
tup metal написа:
Сигурно са добри, ама на снимките изглеждат много смешни.

Смешни, смешни ама като гледам с какви инструменти свирят, а и съм ги чувал как свирят. Чуи ги и ти! Не ги гледай как изглеждат.
Ама на мен ми се струва, че май имаше преди темичка за тях :?: :?: :?:
Както и да е много са добри.

Вто - 28 Авг 2007, 17:52
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Добри са момчетата , жалко че не подгряваха Мейдън на последният им тур ;) Щяхме да им се нарадваме в нашата мила родина ;)

Вто - 28 Авг 2007, 18:34
Профил
Аватар

Мнение 
много по добре щеше да е наистина ако бяха излезнали вместо ахат.един
приятел ги е гледал на живо в лондон как подгряват maiden.;страшни са братле;-това
бяха думите му.наистина много добре свирят.имам само малка забележка от страна
вокал.пак казвам,много добре свирят,но правят някакво странно смесване на стиловете в
различните парчета.

Вто - 28 Авг 2007, 19:21
Профил
Аватар

Мнение 
Еееей тъкмо виках да я прасна тая тема ...
Както и да - Тривиум са една от любимите ми групи, имам им дискогрфията, сички албуми къртят - нямат лоша песен ( и все пак мисля, че твябва да ги осъдят за припева на ту да ратс ). И четиримата са уникални музиканти, нищо че на по 20 и нещо години! Само си мисля ако може по-малко да са опитват да мясат ма металика, мейдън и там още кой.

Сря - 29 Авг 2007, 01:58
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Страшно са добри. Въпреки, че струящият Metallica Influence се набива много, много симпатична група. Харесват ми!

And I'm Proud Of That! Deathcore is a genre!

Сря - 29 Авг 2007, 02:24
Профил YIM WWW
Аватар

Мнение 
На мен последния албум много ми хареса, даже въобще не съм очаквала, като имам предвид предните им творения. Обаче този.... А пък Entrance of the conflagration е страаааашна! :!:

Пет - 31 Авг 2007, 10:08
Профил
Аватар

Мнение 
И аз се зарибих с Entrance of the Conflagration... почнаха да я пускат по радиото и никога не успявах да чуя на кой е, само ми правеше впечатление как е някаква мешавица от Metallica и Slayer... кво ровене в гугъл падна по 5-6 думи, които бях хванала от текста не е истина, докто намеря кой я прави тая песен и как се казва. Иначе свалих цялата дискография после и мдаааам - определено ми допаднаха ;)

Пет - 31 Авг 2007, 14:33
Профил WWW
Аватар

Мнение 
доста приятна група :) имам им албума от 2005-та Ascendancy и си го преслушвам често.но все пак мисля че е крайно време да си дръпна и The Crusade...толкова се говори и изписа за него и влиянието на металика а аз още не съм го чул..срам :oops: :lol:

Пет - 31 Авг 2007, 16:09
Профил
Аватар

Мнение 
мда крайно време е..срам и позор! Ентрънс-а ми е любима бтв простооо..и рейн \m/

Пет - 31 Авг 2007, 19:19
Профил WWW
Аватар

Мнение 
На мен Ascendancy повече ми харесва.Не,че и последния не ме кефи.Страшен е!А и двете песни от сингъла Anthem (We Are The Fire) - Vengeance и Broken One са много яки.Последната има страшно бас соло.

Пет - 31 Авг 2007, 20:10
Профил ICQ

Мнение 
Бях им чул една песен, сега се реших да си изтегля албум, вече тегля дискография. Готини пичове, албума който чух имаше Металика звученето, което взе да ми липсва. Интересно, че и Ахат имат песен Походът и супер успешен албум кръстен на нея. Най-накрая някой копира от българите :lol: :lol:

Пет - 31 Авг 2007, 21:32
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 122 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща