Дата и час: Сря - 20 Ное 2019, 17:17

Отговори на тема  [ 160 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща
 Gamma Ray 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Gamma Ray
Ами ето ги и тях.. начело с невероятния Кай Хансен...

В края на 1988 година, след четири години творчество в немската група Helloween, основният композитор и китарист на групата - Kai Hansen, решава да напусне състава. Това решение шокира феновете, но музикалните различия между Kai и Michael Weikath са твърде големи и първият се чувства творчески

ограничен в Helloween. След като взима участие с допълнителни вокали и китари в първите албуми на Blind Guardian, Kai решава да създаде собствена група, наречена Gamma Ray (името идва от едно парче на немската диско банда Birth Control). Вокалист става Ralf Scheepers (ex-Tyran Pace), добър приятел на Kai. Скоро се присъединяват барабаистът Mathias Burchardt и басистът Uwe Wessel. В този състав групата записва дебютния си албум - "Heading For Tomorrow", записан със специалното участие на Dirk Schlachter и Piet Sielck и продуциран лично от Kai. Албумът излиза на пазара в началото на 1990 и веднага спечелва много фенове на новата група. Барабанистът Mathias Burchardt е сменен от Uli Kusch, Dirk Schlachter поема длъжността на втори китарист, и в този състав Gamma Ray правят първото си турне, като обикалят почти цяла Европа.

През септември 1991 г е издаден и вторият албум на бандата, "Sigh No More", записан в Karo Studios. Две години по-късно излиза "Insanity & Genius", като и двата албума получават високо признание. Междувременно Gamma Ray изнасят редица концерти в Европа и Япония, и по думите на Joey DeMaio са "най-добрата група, с която Manowar са свирили някога заедно". Не след дълго Thomas Nack (барабани) and Jan Rubach (бас) заменят съответно Uli и Uwe, които напускат поради лични проблеми. Но с това промените в състава не свършват. Вокалистът Ralf се кандидатира за заместник на напусналия Rob Halford в Judas Priest и по всичко личи, че ще получи мястото. (Това така и не става, тъй като впоследствие за вокалист на Judas е избран американецът Tim Owens.) По взаимно съгласие групата се разделя с Ralf и Kai, за всеобща радост на феновете, отново поема вокалите ведно с китарата. Gamma Ray създават собствено студио в Хамбург - Hansen Studios, където са записани и всички следващи албуми.

Новият албум - "Land Of The Free", излиза през 1995 г и достига нови висоти. В музикално отношение Gamma Ray вече затвърждават характерния си стил - тежка и технична, но мелодична музика. Албумът е по-бавен от предишните творби на групата, но композицията и изпълнението на песните отново е безкомпромисно. Следващата година за бандата минава под знака на невероятно успешното турне "Men On A Tour", по време на което е записан и live-албумът "Alive '95". Недоволни от ритъм секцията, Kai и Dirk уволняват Jan Rubach и Thomas Nack, като зад барабаните застава Dan Zimmerman, а Dirk се прехвърля отново на баса. Впоследствие към групата се присъединява и втори китарист - Henjo Richter, който внася ново интересно звучене, поемайки и ролята на клавирист за някои парчета.

През 1997 е записан и издаден четвърти дългосвирещ албум - "Somewhere Out In Space". Текстовете на Kai са вдъхновени от много прочетени от него фантастични романи, както и от култовия сериал Star Trek. Освен от маестро Hansen, някои мелодии са композирани също от Henjo и Dan. След издаването на албума Gamma Ray се отправят към Южна Америка, където изнасят първите концерти от голямо световно турне. Междувременно Kai взима участие в хеви метъл проект на Piet Sielck, наречен Iron Savior.

"Powerplant", петото студийно творение на бандата, се появява през 1999 и веднага грабва феновете с ново, по-твърдо звучене. В текстово отношение "Powerplant" се явява донякъде продължение на "Somewhere…" и преобладаващите теми отново са научнофантастичните. По същото време Kai решава да отбележи десетгодишнината от създаването на Gamma Ray със сборен албум, съдържащ най-доброто от дискографията на групата. "A Blast From The Past" включва най-популярните парчета на бандата, записани с изцяло преработен аранжимент и с вокали на Kai за парчетата, изпълнени първоначално от Ralf Scheepers.

Съвременния стил на Gamma Ray придава различно звучене на класики като"Heaven Can Wait", "Heading For Tomorrow", "Dream Healer", "Last Before the Storm" и други. През 2000 г групата свири предимно на фестивали, а в края на лятото влиза в студио за записите на нов албум.

В началото на 2001 след издаването на "Dark Assault" на Iron Savior, Kai преустановява участието си в проекта, за да се фокусира върху основната си група. "No World Order" на Gamma Ray надминава огромните очаквания на критика и фенове, за да се превърне в най-зрелия и същевременно най-тежък албум на групата до момента. Силно се чувства влиянието на групи като Maiden, Judas, Deep Purple, но характерните черти като мощен пауър звук, бързи рифове и химнови припеви, отново са тук. С "No World Order" Hansen и компания за пореден път доказаха, че са на гребена на вълната на мощния немски хеви метъл и младите пауър групи имат още какво да научат от тях.

Изображение

Ми какво да кажа..страхотна група.Наскоро ги открих понеже мисля да ходя на концерт и реших той да е Хелиш Рок.. но наистина невероятна група.Любимите ми песни са Damn the machine,Follow me,Ride the sky и Heaven can wait.Просто от тях не мога да си избера най-любима ..иначе и останалите са супер яки :)

Сря - 19 Сеп 2007, 18:50
Профил WWW
Аватар

Мнение 
искам да ми препоръчаш ако можеш няколко песни на Гама Рей като за начало, защото не съм слушал нищо тяхно

Сря - 19 Сеп 2007, 18:57
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
ми тия дето ги написах аз.. ии хм Armageddon,Lake of tears,Ride the sky.Общо взето любимия ми албум е New world order - него може направо целия да го слушаш.Аз направих така..хванах един албум от дискографията и почнах да тегля ..и слушам.

Сря - 19 Сеп 2007, 19:16
Профил WWW

Мнение 
Не е лошо да чуеш-One with the world,Dream Healer и вьобще албума Sigh no more

Чет - 20 Сеп 2007, 13:03
Профил
Аватар

Мнение 
Или кое и да е парче от Land of the free, много добър албум....

Пет - 21 Сеп 2007, 15:08
Профил
Аватар

Мнение 
Билетите за концерта са все още по 25 лева. Кой ли би пропуснал на една сцена Gamma Ray и Helloween?

Пет - 21 Сеп 2007, 15:19
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Финансова криза и ще пропусна това удоволствие :(

Пет - 21 Сеп 2007, 15:25
Профил ICQ YIM WWW
Аватар

Мнение 
Аз отивам на концерта заради Gamma Ray, въпреки че ги гледах в Каварна пролетта, а Helloween още не съм ( :oops: ). Gamma Ray правят истинско шоу и публиката обожава Kai.
Лично аз мисля, че последните 3 албума ( и особенно Powerplant ) са най-добрите на Gamma Ray и с нетърпение очаквам Land of the Free II

Много искам да изпълнят Razorblade Sign или Heaven or Hell, които са ми най-любимите, така че няма да откажа малко гласова подрека повреме на концерта

... razorblade ... razorblade ... razorblade

P.S.

Цитат:
С "No World Order" Hansen и компания за пореден път доказаха, че са на гребена на вълната на мощния немски хеви метъл и младите пауър групи имат още какво да научат от тях.

Без коментар!

Пет - 21 Сеп 2007, 15:56
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
На мене Но уърлд ордър ми е любимия определено.Просто размазващ албум.Много искам да чуя Damn the machine...ама сигурно няма.А какво ще изсвирят според вас?

Пет - 21 Сеп 2007, 17:19
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Честно казано не ми пука - както беше на Iron Maiden и Manowar - каквото и да изсвирят все е ВЕЛИКО! Въпреки всичко се надявам да не се опитват да си промотират новия албум ( за разлика от Helloween, които ще направят точно това ), че искам да се изкефя максимално на класиките. Според мен задължителните са:

Heavy Metal Universe !!!
Blood Religion
New World Order
Send Me A Sign
Gardens Of The Sinner
Somewhere Out In Space
Rebellion in Dreamland
Valley of the Kings
Land of the free

И вече каквото пробутат от новия :)

Пон - 24 Сеп 2007, 14:09
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Еха....чудничък сетлист.....но малко ме свива под лъжичката заради новия албум,който не ме грабва кой знае колко.

Пон - 24 Сеп 2007, 14:26
Профил
Аватар

Мнение 
За Majestic ли говориш? Аз го намирам за доста добър - ама аз съм и Gammaholic :)

Пон - 24 Сеп 2007, 14:36
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
antubis написа:
За Majestic ли говориш? Аз го намирам за доста добър - ама аз съм и Gammaholic :)

А- хъ. За Majestic става въпрос. Като цяло наистина не е толкова лош, но мога да отлича две песни,които веднага ме грабнаха- Blood religon и ......your majesty. Докато в No world order -ха ми там няма слабо парче. Всичките са много, много добре изпипани.....аз също мисля, че е един от най-силние им албуми :wink:

Пон - 24 Сеп 2007, 17:01
Профил
Аватар

Мнение 
THE BEST!

Somewhere out in space е за мене албум No.1! Кай Хансен е велик!

And I'm Proud Of That! Deathcore is a genre!

Пон - 24 Сеп 2007, 21:59
Профил YIM WWW
Аватар

Мнение 
Някой чувал ли е нещо от новия албум - Land of the Free Pt.2
Аз видях списъка със заглавията на песните, но не намерих нищо, което да изтегля и да чуя как звучи.

P.S. Те са обявили само имената на песните ... сега го видях в един друг форум.
Ето картинката
Изображение

Съб - 13 Окт 2007, 01:13
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 160 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Следваща