Дата и час: Сря - 13 Ное 2019, 12:30

Отговори на тема  [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Следваща
 Soundgarden 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Re: Soundgarden
BlackDog написа:
Ето го и на идеално качество, с бонуси!
http://newalbumreleases.net/50585/sound ... imal-2012/

:mrgreen: тенкю! :mrgreen:

Съб - 10 Ное 2012, 10:48
Профил
Аватар

http://www.youtube.com/watch?v=NeBjhpw_ ... r_embedded

Съб - 10 Ное 2012, 11:15
Профил WWW
Аватар

... И аз ротирам анималите от няколко дена, ма ще пиша като се наслушам достатъчно, за да пиша. :wink: На пръв слух - типично техен си албум, с модерни влияния, дет се вика. :wink: Даже леко се изненадах от Attrition. Знаех си, че и без блусария няма да остана, а тя направо госпъл :P Rowing. Хех, пък Taree ако не ми е най-любимата сега. :P Eyelid's Mouth, A Thousand Days Before, Non-State Actor, Bones of Birds.

Нед - 11 Ное 2012, 05:01
Профил
Аватар

И на мен Taree ми се очертава като любима от този албум :)

http://www.youtube.com/watch?v=jMzBBTJyVT0

Нед - 11 Ное 2012, 21:01
Профил
Аватар

30stohell :D
Съвсем са обрасло-огрънджавяли, само Матю е като момченце. :P

Почват американско турне. После, надявам се, ще огреят Европата и най-сетне България. :)

Нед - 11 Ное 2012, 23:26
Профил
Аватар

На мен определено фаворит ми е Blood On The Valley Floor.

Има нещо от стрият саунд там.. ;)

Сря - 14 Ное 2012, 01:39
Профил WWW
Аватар

Live on Letterman :drink2:
http://www.cbs.com/shows/liveonletterma ... undgarden/

Сря - 14 Ное 2012, 04:22
Профил
Аватар

Изображение

Статия с техни коментари на миналото и настоящето на бенда. Бъдещето е никому неизвестно. Общо взето нищо, което да не са казвали досега по медиите. Причината за разпадането на Саундгардън 1997 е "че се превърна в бизнес, който започна да ни диктува кога, къде и как да правим нещата, без значение дали на нас ни харесва или не." (Крис)
Е, сега надявам се, вече са се научили как те да командват бизнеса, а не той тях. :wink:

Лирики има много качени из нета, но не всичките сa верни. Тези са ОК.
http://www.songlyrics.com/soundgarden/king-animal/

Пон - 19 Ное 2012, 06:30
Профил

Колкото повече го слушам, толкова по-добър ми се струва....страхотен албум, няма някоя песен за мен която да се откроява, а е постигнат уникален баланс! Все пак Bones of Birds ми влезе в ума май най-много.
ПП Айде дано да дойдат в Бг да им се порадваме и ние :)

Чет - 22 Ное 2012, 11:16
Профил
Аватар

Изображение

KEEP ON ROWING

16 години си струваха чакането... Изтърсакът на гръндж-динозаврите King Animal носи всички отличителни черти на добре познатото ни Саундгардънско лице – особено първата половина на aлбума доказва за кой ли път защо ги наричаха 90-ските Цепелин-Сабат. Само душата на новия енимъл е малко по-различна, по-съвременна и прагматична. Така и трябва да бъде. Като цяло албумът е логично продължение на последния Down on the Upside – разнообразието от стилови влияния, психеделично - прогресивната насока. Разликата е в атмосферата и в настроението - новите песни са по-кратки, музикалният материал е сгъстен, лаконичен и даже прагматичен, ако може да се използва тази дума със значение на „точно, по същество, без увъртания”, което обратно на логиката не пречи на инструментите и гласа да изявявят разностранните си възможности. Далечната отнесеност и психеделично блуждаене из тъмните ъгли на съзнанието, характерни за предишните гардънски отрочета са силно редуцирани, за нерадост на някои фенове. Но животът върви напред, възрастта с него, и бившите дисидентстващи отшелници са помъдрели, улегнали и приели малко повече света - такъв, какъвто е. А музиката е отражение на живота. Затова и няма логика да очакваме едно към едно гнева и нихилизма на Badmotorfinger например.

В King Animal всичко е изчистено и е оставено най-яркото и същественото, напълно в духа на електронното ни време. Китарните магии на Ким - the dropped-tuning lord творят както безпощадни рифове („Non-State Actor”, „By Crooked Steps” , „Blood On The Valley Floor”), така и нови музикални пластове със ситар, хармоника или мандолина в аранжимента на разкошната „A Thousand Days Before” (кръвта вода не става :wink:). А закъде сме без солата в “Eyelids mouth” и „Rowing”. Матю продължава да задава ритмични теореми, особено в „Non-State Actor”, „A Thousand Days Before”, „By Crooked Steps”, „Worse Dreams”. Бас линиите, ако и да са музикални основи, са като черешката на тортата, поредно ярко доказателство за способностите на Бен - “Worse dreams”, “Eyelids mouth”, „Rowing”. Гласът на Крис е преминал през огън и вода, и се завръща още по-силен с белезите от миналото и енергията на настоящето - „Blood On The Valley Floor”, „Taree”, “Eyelids Mouth”, „Rowing”.

Лирическите теми са познати – политическите лъжи, нетолерантността и насилието „ELEVEN MILLION CLOWNS EVERY ONE WITH A RAZOR OUT... THE BLOOD DRIES WHILE WE SPILL SOME MORE” („Blood On The Valley Floor”), „RAISING FLAGS AND BURNING RIGHTS WARM YOURSELF BY A GOD-MADE FIRE PINOCCHIO WITH SPINNING EYES LAUGH ALOUD UNDER BOMB-LIT SKIES A VICTIM’S SMILE NEVER LIES" (“Attrition”). Все има и някаква надежда в края на тунела "WE’RE NOT ELECTED BUT WE WILL SPEAK WE’RE NOT THE CHOSEN BUT WE BELIEVE AND WE SETTLE FOR A LITTLE BIT MORE THAN EVERYTHING” („Non-State Actor”). След толкова години героят е все така самотен, „NOW A THOUSAND DAYS HAVE GONE… NO ONE STANDS BEHIND ME I’LL BE ON MY OWN SIDE”, но звучи по-oптимистично „YOU KNOW WHERE TO FIND ME” („A Thousand Days Before”). Той носи отминалите загуби със себе си „IN MY HEART I WILL HOLD WHAT MY BLOODY HANDS HAVE DROPPED" („Taree”), за да се завърне към най-доброто си АЗ “I’VE BEEN AWAY FOR TOO LONG”.

Силата и привилегията на Саундгардън винаги е била в това, че всички са автори на музиката, което носи различностите в нея. Не може да се каже кой от кого е по-добър автор и кой изпъква повече от другите в King Animal - те звучат в такова единство, като че никога не са се разделяли. И албумът звучи така, като филм от различни епизоди, преливащи се един в друг. Творческата химия между тях никога не е изчезвала.

Пилотното парче е страхотно завръщане с пънк привкус. "Non-State Actor" е модерен math-рок. Следва грънж-епопеята "By Crooked Steps" и индийското божествено божество „A Thousand Days Before”. Подводният кървав мрак на „Blood On The Valley Floor” се сменя от студената песен на птиците “Bones Of Birds”, после е интровертната и емоционална „Taree” и енергийната рокенрол бомба, ала The Black Keys - “Attriton”. Следващите две напомнят соло кариерата на Крис, особено “Halfway there”. Aко ме питат, веднага ще изнамеря Марс Волта влияние в живописната бас-психеделия “Worse Dreams”. “Eyelids Mouth” връща тежкия забавен звук и избухва в солата на Kим Тайл и госта му Майк Макрийди. Едва ли има две мнения за избор на друго затварящо парче, освен блус-госпъла "Rowing". Ритъмът на веслата препраща към римските галери, потните изпънати тела на робите-гребци, а пък гласът (гласовете) на лодкаря се носи над завоите на Мисисипи, водещ също такива роби-гребци. Важно е движението да не спира... Ако се вярва на текста, би трябвало да издадат и още албуми. Но това са еретични мисли само седмица след издаването на дългоочакваното завръщане.

16 години си струваха чакането... King Animal заема точното си място след Down on the Upside в историята на бенда.
Не съм имала очаквания за това какъв трябва да е, но трябва да кажа, че е надминал себе си и тепърва достойнствата му ще се оценяват по достойнство.
Не съм имала очаквания, затова сега не мога да реша коя откоя песен ми е по-любима.
Не съм имала очаквания, но винаги съм вярвала и ще вярвам в тях - заслужава си, заслужаваТ си!

И накрая да завърша това лично мое виждане и чуване на албума с едно огромно
БЛАГОДАРЯ, SOUNDGARDEN!!! KEEP ON ROWING! \m/ \m/ \m/
Днес е Денят на благодарността... Благодаря и на невероятния си късмет да дочакам реюниън, King Animal и два концерта!
И на вас пожелавам последното!
:D

Последна промяна Miranda R на Пет - 23 Ное 2012, 02:34, променена общо 2 пъти

Пет - 23 Ное 2012, 01:50
Профил
Аватар

Мнение 
Ей, как хубаво си го написала...
Моята Песен в албума е Taree 8)
Определено !

Пет - 23 Ное 2012, 02:31
Профил
Аватар

Happy 50, Matt! :drink3: :drink3: :drink3:

http://www.youtube.com/watch?v=YqlObfn8p8s

Чет - 29 Ное 2012, 08:36
Профил
Аватар

Честито и от мен. One of the best.. 8)

Чет - 29 Ное 2012, 14:58
Профил WWW
Аватар

Koледни новини...

Пече се видеото на 'By Crooked Steps'. Командир - Дейв Грол. \m/
Според Ким Soundgarden ще останат заедно в обозримо бъдеще. В КА няма преработени стари демота, целият материал е нов.

http://instagram.com/soundgarden/

Изображение

http://www.spin.com/#articles/dave-groh ... teps-video

Изображение

http://www.spin.com/#articles/deadmau5- ... ce-officer

Вто - 25 Дек 2012, 22:56
Профил
Аватар

http://grungereport.net/?p=20824

Съб - 26 Яну 2013, 15:05
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 329 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Следваща