Дата и час: Пон - 16 Дек 2019, 03:19

Отговори на тема  [ 189 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Следваща
 Opeth 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Opeth
Изображение
Изображение
Opeth е шведска метъл група, основана в Стокхолм през 1990 г. от Давид Исберг (David Isberg) и Микаел Окерфелт (Mikael Åkerfeldt).

Групата започва като типичен скандинавски дет метъл проект, но впоследствие музикантите се впускат в експерименти и смесват метъла с влияния от джаза, блуса, прогресив рока и фолклорната музика. Албумът им Damnation (2003) например е чист прогресив.

От началото досега групата е издала осем студийни албума и DVD, но едва три сингъла: The „Drapery Falls“, „Still Day Beneath the Sun“, „The Grand Conjuration“.

Дискография
15 май 1995 — Orchid
24 юни 1996 — Morningrise
18 август 1998 — My Arms, Your Hearse
18 октомври 1999 — Still Life
27 февруари 2001 — Blackwater Park
4 ноември 2002 — Deliverance
14 април 2003 — Damnation
30 август 2005 — Ghost Reveries

Странно, че няма тема за тази велика група. :? Адски разнообразни и уникални. Изключително много музика има в нещата, които правят. Аз лично мога да ги слушам във всякакво настроение. Но оставям на вас да прецените ако не сте ги слушали и дано да ви харесат:
Дискография в Data.bg
Торент в Замунда

Силно се надявам да ви харесат. :D

Съб - 22 Дек 2007, 13:58
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение OPETH издават "енергичен" нов епос през пролетта
Микаел Окерфелд разкри някои интригуващи подробности относно дългоочаквания нов студиен албум на шведските метъл авангардисти Opeth.

Наследникът на "Ghost Reveries" (2005) и тазгодишния концертен шедьовър "The Roundhouse Tapes" ще съдържа 7 композиции със средна продължителност 10 минути. "Песните са по-енергични," допълва Микаел. "Донякъде ми напомнят на третото ни издание, "My Arms, Your Hearse" от 1998 г..."

Новият диск на Opeth се очаква през пролетта чрез Roadrunner Records.
Източник: ТМР

Топла прясна новина! Ей сега я видях! :D Яхууууууу! :D :D :D :D

Съб - 22 Дек 2007, 14:06
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
По принцип съм отворен към този стил, но композициите им са прекалено накъсани за моя вкус. Няма почти никакви преходи между мелодиите, а когато има - рядко са добри. В един момент звучи добра мелодия, няма и секунда по-късно и някакъв брутален риф с рев. Copy/paste- не ми допада. Предпочитам групи като Swallow The Sun, The Prophecy и други.
Вокалите му в The Human Equation от Ayreon обаче са много, много добри.

Съб - 22 Дек 2007, 18:00
Профил WWW
Аватар

Мнение 
epilogue написа:
По принцип съм отворен към този стил, но композициите им са прекалено накъсани за моя вкус. Няма почти никакви преходи между мелодиите, а когато има - рядко са добри. В един момент звучи добра мелодия, няма и секунда по-късно и някакъв брутален риф с рев. Copy/paste- не ми допада. Предпочитам групи като Swallow The Sun, The Prophecy и други.
Вокалите му в The Human Equation от Ayreon обаче са много, много добри.

Накъсани? Какво разбираш ти под накъсани искам да знам? И няма преходи? А под преход какво искаш? Някак тази оценка за музиката на Опет ми се струва бая формална. По скоро формалистка. Да не си руски формалист? Те хващат едно произведение и го разглабят на съставни единици, за да го разучат. Това малко ми прилича на дисекция.

Опет не се слушат така, настроението в цялата им музика е толкова коерентно, че нямам друг пример за про-коерентен прогресив, честно казано. Много тънка меланхолия, мъглива. Никога няма да ги сбъркаш. Не може да ги разделиш на мелодийки! Това не е поп, за да кажеш каква прекрасна мелодия. Ако обаче ще се правим на формалисти. Преходите между различните моменти са много интересни, понякога не повече от тон, но съумяват да те пренесат от едно състояние в друго, аз лично ги усещам като непрекъснато пътуване, движение към вярна посока. Много хармонични композиции.
Суалоу Дъ Сън е прекрасна група, доста по-лено смилаема, може би защото е наблегнато на малкото на брой, но обработени преходи. На мен ми омръзна за едни следобед, едни от по-новите албуми.

Опет не се слуша с разделитения критичен разум. Те слава богу са над такива категории.

Съб - 22 Дек 2007, 18:38
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Опаа, я по-леко сега.
Мисля, че ясно обясних какво имам предвид. Накъсани са. Няма връзка между различните пасажи, в повечето случаи почват сякаш са изрязани две половини и залепени една до друга. Песента не се слива, не е цяла, със сигурност не звучи така. Аз нищо не разглобявам, просто се опитвам да ги слушам и след като не могат да си оправят преходите от различни ритми и мелодии - това на мен ми пречи доста. Каот цяло си е сериозен недостатък. Трети път няма да перафразирам мнението си от предишния коментар, няма смисъл да казвам едно и също нещо по различни начини. И не прибягвай до прибързани(грешни)предположения и лепване на етикети, само защото не харесвам това, което на теб допада. Последните ти две изречения нямат смисъл. Не подлежат на критика ли или какво?
Damnation, от друга страна, е прекрасен албум. Жалко (за мен), че не правят такива по принцип.

Съб - 22 Дек 2007, 18:53
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Хмм...като са толкова гениални до неразбираемост,защо имат толкова много слушатели?
Аз Опет не ги харесвам.Изобщо дори.Принципно слушам прогресив,но такъв не ми е по вкуса-оценявам музикантските качества на групата,но това,което правят не носи в себе си заряда,който да ме накара да го слушам.За някои това е най-красивата,хармонична и емоционална музика,за мен(и виждам и за други)-не.

Съб - 22 Дек 2007, 20:54
Профил
Аватар

Мнение 
Олелееее... сега слушам за втори последователен път The Roundhouse Tapes от 2007... концерт... нещо невероятно е... присъстват звукови експлозии и аболютно тихи моменти, но просто не се усеща някаква граница между тях... нещо страхотно... радост за ухото, така да се каже.

http://thepiratebay.org/tor/3882701/Ope ... lbum__2007)

Вто - 15 Яну 2008, 01:16
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
И едно "Благодаря" не каза, мизернико, за дето те светнах за тази група! :twisted:

Вто - 15 Яну 2008, 01:23
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
МОЛЯ?!?!? :shock: :shock: :shock: :shock:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Че аз ги слушам отдавна бе... просто ти ме подсети да се презаредя... :wink:

Вто - 15 Яну 2008, 01:33
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Gabaro написа:
МОЛЯ?!?!? :shock: :shock: :shock: :shock:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Че аз ги слушам отдавна бе... просто ти ме подсети да се презаредя... :wink:
:shock:

Вто - 15 Яну 2008, 02:02
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Наистина много добра група , слушал съм главно Deliverance-а и няколко песни от други албуми , но ме грабнаха от раз . Сега ще им изтегля и цялата дискография .. Мерси за линк-а Габаро ;)

Вто - 15 Яну 2008, 03:23
Профил
Аватар

Мнение 
http://video.google.com/videoplay?docid=-7413196368343592012&q=opeth&total=3436&start=0&num=10&so=1&type=search&plindex=4

Пет - 14 Мар 2008, 07:17
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Един приятел ми ги пусна ..става,ама ми е доста хард на мене (sun)

Нед - 16 Мар 2008, 00:48
Профил
Аватар

Мнение 
Слушай им албума Damnation тогава. Ще ти допадне.

Нед - 16 Мар 2008, 04:13
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Мда,наистина.
Много благодаря :D

Пон - 17 Мар 2008, 10:50
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 189 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Следваща