Дата и час: Пон - 09 Дек 2019, 19:20

Отговори на тема  [ 923 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Следваща
 Pearl Jam 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Pearl Jam
Какво мислите за тях :?:
Pearl Jam
Изображение
Ети кратко копие на биографията им:

Pearl Jam се появяват след разпадането на групата Mother Love Bone. Когато фронтмена на групата - Andrew Wood, умира, Stone Gossard и Jeff Ament решават да създадат нова група. Те наемат китариста Mike McCready и заедно записват три демо-песни, които изпращат на Eddie Vedder. Вокалистът ги харесва и след като Dave Krusen (барабани) се присъединява към тях, съставът на Pearl Jam става пълен. За известно време те се подвизават под името Mookie Blaylock, но след като подписват договор с Epic Records, се налага да го променят. Малко преди издаването на дебютния албум Ten (1991 г.), барабанистът Dave Krusen напуска групта и е заменен от Matt Chamberlain. Той също не се задържа дълго. На турнетата за представянето на Ten и за следващите два албума барабанист на Pearl Jam е Dave Abbruzzese.

Дебютният албум съдържа 11 парчета.Трите сингъла - Even Flow, Alive и Jeremy, бързо стават големи хитове. Парчето Jeremy печели четири музикални награди, сред които за най-добър клип на годината и за най-добър клип на група. Вторият албум на Pearl Jam - Vs., поставя рекорд, като се продава в 950 000 копия през първата седмица от издаването си. Той съдържа хитовете Daughter, Dissident, Go и Animal.

Третият албум Vitalogy (1994 г.) е издаден на диск и касета. Дискът става втория най-продаван албум в историята, с 877 000 копия, продадени през първата седмица. Песента Spin The Black Circle печели награда Грами за най-добро хард-рок изпълнение. През 1994г. Dave Abbruzzese е изгонен от групата, а на негово място идва бившия барабанист на Red Hot Chili Peppers - Jack Irons.

През следващите години популярността на Pearl Jam започва да намалява. Четвъртият албум No Code (1996 г.) дебютира на първа позиция, но после бързо излиза от класациите. Той включва синглите Hail, Hail, Who You Are и Off He Goes.
Следващият албум Yield (1998 г.) е завръщане към оригиналното рок-звучене на групата, но е единственият запис на Pearl Jam, който не се изкачва до първата позиция в класациите на Billboard след Ten. Въпреки това албумът става платинен, благодарение на синглите Given to Fly и Wishlist. През същата година Pearl Jam за пореден път сменят барабаниста си, като като този път канят бившия член на Soundgarden и Temple of the Dog - Matt Cameron. През 1999 г. новият състав на групата записва песента Last Kiss, кавър-версия на баладата на Wayne Cochran от 50-те. Тя е най-успешния сингъл на Pearl Jam до сега и впоследствие е включена в благотворителната компилация No Boundaries: A Benefit for the Kosovar Refugees.

След издаването на шестия си албум Binaural (2000 г.), групата започва последователно да записва албуми от свои изпълнения на живо. По този начин поставят рекорд за най-много албуми на една група, които дебютират заедно в Топ 200 на Billboard. През 2002 г. Eddie Vedder написва песен, посветена на Layne Stale от Alice In Chains, който умира от свръхдоза кокаин и хероин през същата година. По-късно излиза седмия албум Riot Act и сингъла I Am Mine. Успехът им обаче е скромен. В началото на 2003 г. Pearl Jam заминават на голямо турне в Америка и Австралия. Няколко месеца по-късно групата обявява, че се оттегля от звукозаписната си компания, с която работи 12 години. През 2004 г. Sony издава колекция от най-добрите песни на Pearl Jam от периода 1991 - 2003 г. под името Rearviewmirror. През 2005 г. групата прави турне в Канада и Южна Америка и участва в благотворителен концерт за пострадалите от урагана Катрина.През 2006 бандата издава едноименния албум Pearl Jam.

Последна промяна Yieldy на Пет - 19 Яну 2007, 00:11, променена общо 1 път

Нед - 10 Дек 2006, 16:17
Профил
Аватар

Мнение 
Една любима банда!Може да звучи пресилено, но са гениални!Има харизма която много лесно може да премине в слушателя!Абе...суперски яка банда...и много жива лирика...

Нед - 10 Дек 2006, 16:55
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Отскоро ги слушам(1година),но определено ми харесват,а вокалиста Еди Ведер ако не се лъжа за името е велик;)

Нед - 10 Дек 2006, 17:29
Профил WWW
Аватар

Мнение 
е....какво да кажа за pearl jam....най...най-великата банда...и наистина гениални...нямат песен,която да не обичам.....и благодарение на тях имам още вяра,че grunge isnt dead 8)
от първата песен,която чух (alive) знаех че вече те ще са номер 1 за мене.....и благодаря страшно много на човека.който ме отвори за тях...

Нед - 10 Дек 2006, 21:18
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Хе хе хе Yieldy не издържа,а?
Каквото и да напиша, ти вече си го почувствала по твоя си начин!
Много разтърсващи, много. Имах един период преди 4-5 години, когато просто си наложих да не слушам нищо на Pearl Jam, много ме натажаваха, връщаха ме години назад в едно прекрасно време от което не ми беше останало нищо освен спомените, а не исках да живея с тях!!!!
И колко си мислите, че издържах :?:
Мммм Да!!!
Една от групите, които никога няма да ми омръсне да слушам!

Пон - 11 Дек 2006, 02:05
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Zinc написа:
Хе хе хе Yieldy не издържа,а?
Каквото и да напиша, ти вече си го почувствала по твоя си начин!
Много разтърсващи, много. Имах един период преди 4-5 години, когато просто си наложих да не слушам нищо на Pearl Jam, много ме натажаваха, връщаха ме години назад в едно прекрасно време от което не ми беше останало нищо освен спомените, а не исках да живея с тях!!!!
И колко си мислите, че издържах :?:
Мммм Да!!!
Една от групите, които никога няма да ми омръсне да слушам!

Синдрома на изчерпания бунт?

Да ... владял ме е и мене този тип носталгия и като се замисля точно с Пърл Джем и Нирвана.

Карирана провлачена ризка, размятана на всички посоки коса, дънки като паяжинка.... (правеха се с камък помните ли?).
Дрезгавия глас на Еди Ведер винаги ще ме връща там където бях в 10 ти клас ... на улицата

Пон - 11 Дек 2006, 02:15
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Страхотна банда. Моя гръндж период мина под диктатурата на алис и нирвана. Джем ги прослущах сериозно сравнително скоро - преди 4-5 години.
От доста време не си ги бях пускал, но на 8-ми бях в маската и ПИФ забиха Alive и Black и се размазах просто. Съответно от петък само тва слушам :oops:

Пон - 11 Дек 2006, 11:12
Профил

Мнение 
ВЕЛИКИ!!!

Пон - 11 Дек 2006, 11:36
Профил
Аватар

Мнение 
Невероятно добри музикални поетни, винаги са били на челни позиции с песните си, с концертите си и с посланията които правят и казват. Обичам ги още от Ten :) когато излязоха.
Еди Ведър е страхотен а и останалите Джеф, Майк и Стоун които са си били винаги в гупата са страхотни музиканти. Барабаниста беше малко спорен като пост но мисля, че сега Mат се вписа идеално.

Мога да кажа че съм горд собственик на 2 оригинални CDта на групата от EPIC :) Ten и VS :)

Пон - 11 Дек 2006, 11:38
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Като "бавноразвиваща" се започнах да слушам тази велика група в по-зряла възраст и мога съвсем категорично да кажа, че съм обсебена от Ten :oops: Кефя се също, че се инатят и не желаят да правят клипове :wink: Обичам различните!

Пон - 11 Дек 2006, 11:42
Профил WWW
Аватар

Мнение 
Е супер,че грънж феновете са толкова активни :D Ми какво да Ви кажа освен,че Pearl Jаm си ме кефи яко, а песни няма смисъл да изреждам, че май почти всичко тяхно ми харесва :lol:

Пон - 11 Дек 2006, 17:08
Профил
Аватар

Мнение 
Pearl Jam за първи път чух мисля 6 или 7 клас , естествено Do the evolution и надявам се просто няма смисъл да споменавам ,че групата ме грабна още от тогава. Аз малко или много израстнах с тях и може би с Grunge-a като цяло. Просто голяма група , голяма философия и голям пропуск ,че не успяха да дойдат тази година и у нас ,щото съм сигурен ,че щяха да се накефят ноо повече на нашата публика . Е да се надяваме ,че все още има време да ни посетят :)

Вто - 12 Дек 2006, 00:03
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Rain, доста близо бяха.....
Дано, дано ни посетят....С удоволствие скачам при първа възможност, където и да забият, но друго ще си е на родна земя с зажаднялата публика, който ще им ревне насреща още на първото "Дрън"!... та до 3-тия бис!!!!

Вто - 12 Дек 2006, 01:15
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
Zinc написа:
друго ще си е на родна земя с зажаднялата публика, който ще им ревне насреща още на първото "Дрън"!... та до 3-тия бис!!!!

Aми тои Еди има духа да посещава подобни места като България за концерти, тоест в духа му е да прави подобни концерти в страни като нашата :) може и да ни зарадва :)

Вто - 12 Дек 2006, 11:14
Профил WWW
Аватар

Мнение 
:D nai-golemite s udovolstvie bih oti6la na tehen koncert ako naminat kum bg

Вто - 12 Дек 2006, 16:56
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 923 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Следваща