Дата и час: Пет - 13 Дек 2019, 19:30

Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
 Novembre 
Автор Съобщение
Аватар

Мнение Novembre

Последна промяна black_widow на Сря - 28 Окт 2009, 00:30, променена общо 1 път

Нед - 28 Окт 2007, 00:12
Профил ICQ
Аватар

Мнение Re: Novembre
black_widow написа:
Не са нещо кой знае колко уникално... Добре си свирят и звучат момчетата!

Aха така ли? Не вярвам да си слушала повече от един албум, повече от един път.

Как съм я пропуснала тая тема се чудя, да ми мине покрай очите.
Това ми е една от най най-личните групи. Не можеш да кажеш нещо за стила им, и аз не мога. Има дуум, в старите неща повечко дет и малко блечец и какво? Нищо не се казва. Безумно добри. Първя албум си ми остава любим, но не в преиздадения вариант. Дриймс д'Азур, а в този от 1994 г. Незнайно защо тези момечета от Рим (усеща се накъде бия нали ?) се води издаден в Катания, или поне аз така си мислех. И друг път съм писала, това е звука на Морето, което те отмива от тоя свят, и не можеш да се бориш с него.

"Wish I Could Dream It Again" По-твърдото начало, трябва малко време, за да свикнеш със странните леко провлачени и каточели на пръв поглед анемични чисти вокали. Тежките такива обаче те пращат направо в орбита. Китарите на Кармло вече очертават накъде ще търсят развитие по-нататек. Задължителна по-обстойна спирка BEHIND MY WINDOW/MY SEAS OF SOUTH. Шамар за любителите на северната меланхолия, кой е казал, че те са монополисти намрака. Ето ви малко задушен и лепкав морски здрач.

"Arte Novecento" заглавието означава "Изкуство от XX век. В този албум се вниква малко по-лесно, олекнали, но само като вокали, според мен поне. Шарен албум, има от всичко в него, както в Изкуството от 20 ти век, впрочем, супа с прекалено мног подправки.

"Classica" - Хитовия албум хахахах е да вярно е, че за тях се заговори едва след Класика. Според мен Класиката при тях беше леко връщане към класическите блек и дет метъл образци. Хареса ми определено да видя какво те определят като класика.

"Novembrine Waltz" ми е малко досадно, май май тук момчетата бяха обънали повече внимание на арт-а към албума, отколкот на самата музика. наистина обложката и целия диск са прекрасни, но нещо музикално не достига. Това не пречи и този албум да го знам наизуст.

"Materia" Ми според мен "Материя" е връх, намериха си пътя, позакърпиха старите рани пообновиха състава и намериха верния път. Чаках 5 години за този албум, и не без трепет, даже. Но си заслужаваше.

Отгоре на всичко Кармело е толкова грозен, че няма накъде повече, обожавам го :) Ако мога някога да харесам някой италианец, това ще е именно той. Трябва да забранят по мое мнение красивите хора, решават, че това е единственото което се изисква от тях

Новия албум излиза на 5-ти Ноември ( през кой мосец можеше да бъде) а на 30 ти ще има представяне в един римски клуб. Познайте кой ще варди първия ред.

Мерси впрочем за линка към клипа, песента я бях слушала, но клупа не ми е попадал.

ПС И само още нещо, айде не за готика пред мене, че ми призлява.

Чет - 01 Ное 2007, 18:52
Профил ICQ WWW

Мнение 
в момента прослушвам Materia. Слушал съм 2-3 парчета, но определено звучат интересно.

Сря - 25 Мар 2009, 16:30
Профил WWW

Мнение 
Съдейки по броя коментари... жестоко недооценена група! Уникална и запомняща се като звучене, макар че са сравнително трудни за възприемане... Живо престъпление си е да си падате по рок/метъл тип Кататония и Анатема и да не ги чуете!

http://www.youtube.com/watch?v=IEIMHdeT8lI
http://www.youtube.com/watch?v=YV6GtZuVfds
http://www.youtube.com/watch?v=KjV_PpYPTiE
http://www.youtube.com/watch?v=5ia6SGzByLQ

Вто - 13 Окт 2009, 22:43
Профил WWW
Аватар

преди не ги харесвах толкова, но тия дни ме присетиха и реших да си ги припомня... много съм глупава, че съм ги пренебрегвала така!!!! страхотни са!

Пон - 12 Апр 2010, 15:39
Профил WWW

^ те тва е приказка! Аз прослушвам Ноемврийският Валс и си припомням Синьото и много се кефя! Перфектни за сутрешна разходка из прохладни гори. ^_^

Вто - 04 Май 2010, 22:16
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ]