Дата и час: Сря - 20 Ное 2019, 17:50

Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
 Godflesh 
Автор Съобщение
Аватар

Местоположение: Моето размножаване си е мой проблем, нЕма нужда от помощ, да ва е@
Мнение Godflesh
Бирмингам,Aнглия е доста мрачно и диво място, но поне в музикално отношение е дал доста на рок-музиката.БЛЕК САБАТ, ДЖУДАС ПРИЙСТ са най-ярките и емблематични групи, пръкнали се от лабиринта на един от най-индустриализираните градове на Албиона. В случая обаче ми се ще да си поговорим за една банда, съчетала в себе си мрака на безнадежноста, подтискащата атмосфера на индустриалния упадък и новаторско музициране.Група, оказала влияние на ред известни банди-Danzig, Faith No More, Fear Factory, Helmet, Ministry, Nine Inch Nails – това са малка част от групите, които откровенно са си признавали, че GODFLESH са едно уникално явление, спомогнало много за тяхното собствено развитие.

През 1982 G. C. Green –басист с умения според неговите думи “ достатъчни, за да не си разкървавява пръстите на баса” , създава група, носеща името на една песен на Killing Joке -Fall of Because .Освен другарчето му Paul Neville , към бандата скоро се присламчва и Justin K. Broadrick, който по това време дърпа струните на китара в Napalm Death. Доста се спекулира защо след 4 години, маса гигове из разни ъндърграунд клубове и 12 демо-парчета, Fall of Because се разпада.Нито Грийн, нито Бродерик не си правят труда да изяснят тази загадка. От 86 до 88 Бродерик свири в Head of David –банда, по чието най-известно парче Dog Day Sunrise, Fear Factory правят собствен кавър през 1995.
Очевидно и там нещата не вървят по вкуса на Бродерик и той се свързва със старото си аверче Грийн с идеята да заформят отново нещо заедно. През тези две години и двамата са се запалили по програминга и електронния саунд, и решават, че вместо барабанист ще ползват дръм-машина и разни други електронни музикални джаджи. В унисон с новия курс, те променат и името на бандата на GODFLESH.
Първите два албума- едноименният Godflesh/всъщност ЕР/ и Streetcleaner са зашисани почти в домашни условия. Освен минималистичното използване на китарата и баса, основната музикална линия е начертана от усилено използване и миксиране на най-различни машинни звуци, записвани на всевъзможни места, както и програмирани семпли и бийтове. Бродерик си спомня с умиление за онова време:” Представям си как сме изглеждали в очите на хората- двама дългокоси хлапака, мъкнещи някакви странни уреди и микрофони и записващи шума на фрези, стругове и преси. Работниците ни гледаха странно. Никой от познатите ни не вярваше, че се занимаваме с музика-постоянно бяхме омазани с машинно масло и воняхме на оная особенна миризма на обработван метал”
Очевидно е имало смисъл, защото техните отрочета бързо придобиват култов статус и GODFLESH попадат в полезрението на лейбъла Earache Records . Следват още няколко албума, в които групата се усъвършенства в използването и миксирането на всякакви звуци. През средата на 90-те използват и “жив “ барабанист заедно с дръм-машините-това е небезисвестния Bryan Mantia – работил с Guns N' Roses, Primus, Praxis....
Следват още няколко албума, където звука е вече по-смекчен, откроява се една drum and bass- тенденция, макар и със запазване на мрака в парчетата, и по-рядко използване на китарите за сметка на електрониката.
2001 е повратна за групата. Малко след издаването на албума Hymns, в чиито записи участва барабаниста на Swans и Prong- Ted Parsons, Грийн напуска GODFLESH, и е заменен с басиста Пол Рейвън, идващ от Killing Joke и Prong.
В началото на следващата година Бродерик официално разпуска групата, като обяснението е, че е изпаднал в нервен срив и смята, че е безмислено да се занимава повече с музика. Очевидно това не е истина, защото още на следващата година заедно с Тед Парсънс сформира нова банда - Jesu. Но каквата и да е истината, GODFLESH вече са си осигурили едно от челните места в книгата на легендите в тежката музика. Индъстриъл банда с огромно влияние, уникален собствен почерк, съчетали в себе си умелото използване на възможностите не електрониката и живите инструменти. Тежкият им, бавен и мрачен саунд, подтискащата, безнадеждна атмосфера, лъхаща от парчетата им, са пример как се прави тежка музика с “бездушни” електроники. А концертите им с имена като Danzig, Front Line Assembly, L7, Loop, Ministry, Napalm Death, Nirvana, Prong, Revolting Cocks, Skinny Puppy, Type O Negative , Strapping Young Lad, са доказателство за уважението и респекта към тях от страна на рок-обществото.

Официален сайт http://www.godflesh.com/

клипове http://www.youtube.com/watch?v=MEOYLg2HZjA
http://www.youtube.com/watch?v=2iFsZ_79i-4
http://www.youtube.com/watch?v=dPjt000MWBM

ако има желаещи, мога да кача цялата им дискография+миксове, неиздавани парчета и др.

The 4alga the 4alga the 4alga is on fire
We don't need no water let the motherfucker burn
Burn motherfucker burn !!!

koзи,оффце,пълни шепи с цици, Рамбо,тулумБИЧКИ,голи жени в дъжда-и да бягат:)

Вто - 06 Ное 2007, 13:08
Профил
Аватар

Мнение 
Някога много ми ги препоръчваха, щото знаеха, че съм индъстриъл фен, ама уви, така и не ми харесаха... още държа за продан "Hymns" (ако има лют фен, който го иска, нека каже :lol: ), че го бях купил за един пич, който никога повече не видях... и така и не ми хареса албума, даже специално си го рипнах на компа да не търкам диска :lol:

Вто - 06 Ное 2007, 21:59
Профил WWW
Аватар

Местоположение: Моето размножаване си е мой проблем, нЕма нужда от помощ, да ва е@
Мнение 
Не съм изненадан, че първото / и може би единствено/ мнение е твоето, Титане :D Не знам дали си слушал първите 2-3 албума, може би там ще ти харесат повече. Много по-сурово и мрачно, брутални минималистични семпли на машини, подтискаща атмосфера....След 96 малко посмекчават саунда, а точно пък Химни е май най-спокойният им албум. Става и в клуб да го пуснеш, верно че е малко шранц :wink:

Сря - 07 Ное 2007, 10:01
Профил
Аватар

Мнение 
ВЕЛИКИ!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=nW4O34H4OKo
http://www.youtube.com/watch?v=EkIYr8bXf-I
http://www.youtube.com/watch?v=-ppTOWLTsC4

Сря - 13 Фев 2008, 18:34
Профил
Аватар

Мнение 
Брей м...му и на тази ъдър група имало фенове .... това е любима банда доста трудно намерих техните албуми .... с тази група и NIN и SCORN и MINISTRY открих чудото на индъстри музиката ...............

Сря - 26 Мар 2008, 16:27
Профил WWW
Аватар

Мнение 
AMOR FATI BABY / ОТ ТОГАВА НЕ МИ СЕ ЖИВЕЕ ,ИСКАМ ДА ИЗГОРЯ. ........................ ЗА ДА ОЦЕЛЕЕТЕ РАЗБЕРЕТЕ GODFLESH ........ SEE MY LIGHT IM EMPTY INSIDE............ [/list][/b]

Spikey: Не пиши само главни букви!

Нед - 01 Фев 2009, 20:03
Профил
Аватар

Мнение 
ТРЪКЪЛ ПРОСТАКА написа:

силно! не знам 2-рото дали е от "спокойните" неща, но саунда ми е тамън

Нед - 01 Фев 2009, 20:21
Профил
Аватар

Мнение 
Преди време четох нещо за тях из нета и си дръпнах дискографията ма още не съм я преслушал. Въртя си сега Streetcleaner. Як албум. После ще мина на оскъдните си 5 песнички на Khanate(не че имат много общо, ма са яки :D ). После може да пусна и Jesu :roll: А хубаво бях почнал вечерта с Joy Division... всичко развалихте! :lol:

А, да, Justin Broadrick е голям човек! Евала на таквиз граждани.

Edit: Ако някой има нещо на Khanate да ми пише :)
Edit 2: Аз май си намерих :roll:

Пон - 02 Фев 2009, 23:53
Профил
Аватар

Мнение 
Мноо яка банда бе :shock: Е те тва е инъстриъл, от епохата на Британската Индустриална Революция-Б.И.Р. :lol:

Вто - 03 Фев 2009, 14:36
Профил
Аватар

Мнение 
rape my purety for you security

Вто - 03 Фев 2009, 21:16
Профил
Аватар

Мнение 
LIFE IS EXPENDABLE

Сря - 25 Фев 2009, 14:40
Профил

Мнение 
Много добре, че си пуснал тема за тази култова група. Аз някъде бях чел ,че Кърк Хамет е голям фен на Джъстин и начина му на свирене.
Наскоро на страницита на Earache четох много добри отзиви за Merciless, мисля че е сингъл. Някой би ли ми казал, дали си струва да си го поръчвам, т.к. основните им неща ги имам отдавна.

Пон - 02 Мар 2009, 01:24
Профил
Аватар

Мнение 
Я така мазно да рифрешна темата... :lol:
В момента слушам за трети път първия им албум, и съм очарована.
Яко напушена и мрачна история! Нещо в атмосферата ми напомня за ранните Блек Сабат...
и... по дяволите! Редом с Opium на KMFDM...не мога да повярвам, че осемдесетте са излизали такива шдьоври, които звучат актуално и до днес! :shock:

Сря - 22 Юли 2009, 18:03
Профил
Аватар

Мнение Re: Godflesh
HUNTEEEER!!!!
Очевидно сама ше си пиша в тая тема...
Както и дае.
В този форум се тиражират други неща... ама съпротивата е жива. Муахахах.
:|

Сря - 29 Сеп 2010, 22:44
Профил
Аватар

Мнение Re: Godflesh
Ти зимаш индъстриъла и хардкора , аз поемам мелодичния пънк и псайхаделика ... и Machine head .

Ама да не земеш да пишеш в мои теми ! Ще стане пренаселено .

Оххх как ми липсва Касапа ...

Песента мноо зарибява между другото , ще ги преслушам като ми остане време ...

Сря - 29 Сеп 2010, 22:53
Профил ICQ WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща