Дата и час: Вто - 12 Ное 2019, 16:23

Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
 Ayreon 
Автор Съобщение

Мнение 
Computer Eyes
- try it

Чет - 13 Дек 2007, 05:21
Профил
Аватар

Мнение 
Като го изслушах още 2 пъти си промених мнението.
Не че е нещо уникално и нечувано-самата сай-фи история сме я гледали/слушали стотици пъти,музиката също си ни е позната,но като се има предвид че там свирят Michael Romeo и Derek Sherinian,няма как да не ми хареса инструментала.Друго,което прави впечатление е,че вместо копия на Halford,Kiske,(...),вокалните стилове са по-блусарски,по-емоционални да го кажем,и повече подхождат на сюжета.
8/10 от мен

П.П.Ambeon с 16-годишната девойка(толкова ли беше?) съм го слушала

Сря - 19 Дек 2007, 08:34
Профил
Аватар

Мнение 
Michael Romeo има само едно соло в целия албум, както и Дерек. Музиката, която чуваш си е изцяло на Arjen.
Сигурен съм, че ако Arjen иска Киске, ще го накара да пее така както не е пял никога до сега :).

Сря - 19 Дек 2007, 09:06
Профил WWW
Аватар

Мнение 
SternenLied написа:
Като го изслушах още 2 пъти си промених мнението.
Не че е нещо уникално и нечувано-самата сай-фи история сме я гледали/слушали стотици пъти,музиката също си ни е позната,но като се има предвид че там свирят Michael Romeo и Derek Sherinian,няма как да не ми хареса инструментала.Друго,което прави впечатление е,че вместо копия на Halford,Kiske,(...),вокалните стилове са по-блусарски,по-емоционални да го кажем,и повече подхождат на сюжета.
8/10 от мен

П.П.Ambeon с 16-годишната девойка(толкова ли беше?) съм го слушала

Когато завършват албума става на 14 :wink:

При Arjen нема лабаво.Малко попрекалява понякога със sci-fi ефекти, но като цяло вкарва доста интересни инструментали и мотиви.А какво по-хубаво можеш да искаш от това да събере Tom Englund, Hansi , Даниел Gildenlow , Annekee :oops: , Jorn, Bob Catley и тн и тн ... :) Първите ми албуми обаче са уникално готини , чуйте ги задължително ;)

01011001 - получва и от мен 8/10 ;)

Чет - 20 Дек 2007, 20:33
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Прослушах Ayreon когато научих, че в проекта участва любимия ми Johan Edlund от Тиамат.

Arjen е наистина гений, а The Dream Sequencer е един от най-хубавите албуми, които съм слушала изобщо.

Пон - 31 Дек 2007, 12:02
Профил
Аватар

Мнение 
http://www.ayreon.com/premiere.htm

Вто - 01 Яну 2008, 10:25
Профил
Аватар

Мнение 
Все още я бистря загадката у новия албум.Някой да има яснота по историята?

Вто - 01 Яну 2008, 22:15
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение 
Amorphine написа:
Все още я бистря загадката у новия албум.Някой да има яснота по историята?

От Уикипедия,информацията е взета съответно от официалния сайт,т.е. е достоверна:

Цитат:
On Planet Y, the seafaring 'Forever' have long ago forgotten their emotions as well as becoming dependent on machines, in order to become immortal. Longing to rediscover emotions, Forever sends their DNA to planet Earth using a comet as vessel. The vessel reaches earth seeding humanity, but not before causing the extinction of the dinosaurs. Human rise and through them, Forever is able to relive lost emotions. However, Forever's continued meddling with humanity in order to make them evolve faster have disastrous consequence when their physical and mental evolution goes faster than their moral development : humanity starts becoming dependent on machines, they start slowly losing their emotions and worst of all heads toward the path to their own extinction. Forever must then orchestrate a way to help humanity save themselves, or should they even bother...is the experiment over?

Сря - 02 Яну 2008, 16:57
Профил
Аватар

Мнение devin townsend
постарах се да събера доста материали и ги закачих ето тук http://torrentche.com/details.php?id=688 естествено не претендирам това да е всичко около него - забелязах , че съм пропуснал проекта му със СТИВ ВАЙ , но от тук можете да свалите проекти за които не се споменава тук .
реших на този тракер да закачам твърда музика и може да го прави всеки който има желание да споделя с останалите

Вто - 29 Яну 2008, 17:51
Профил
Аватар

Мнение 
Великолепена музика!!! Композицията винги е на ниво. Тъпо е да говорим за стил като се има предвид кои са гост музикантите. Просто е красиво. Само, дето парчрто Web of lies, от последния албум, направо ме срази от към текст :o Супер КУХ текст!!! Да не говорим ,че не се връзва изобщо с останалата част от албума ... ужас! Любовна мелодрама м/у чатъри ... жив да не бях! :lol: Дано да е направено с цел да вкара малко иронийка в това как информационните технологии навлизат прекалено много в живота ни. :D

Пет - 01 Фев 2008, 15:53
Профил
Аватар

Мнение 
Noredel написа:
Великолепена музика!!! Композицията винги е на ниво. Тъпо е да говорим за стил като се има предвид кои са гост музикантите. Просто е красиво. Само, дето парчрто Web of lies, от последния албум, направо ме срази от към текст :o Супер КУХ текст!!! Да не говорим ,че не се връзва изобщо с останалата част от албума ... ужас! Любовна мелодрама м/у чатъри ... жив да не бях! :lol: Дано да е направено с цел да вкара малко иронийка в това как информационните технологии навлизат прекалено много в живота ни. :D

Еми то името на песента трябва да ти подскаже , че си прав/а ;)

Пет - 01 Фев 2008, 16:09
Профил ICQ WWW
Аватар

Мнение Според мен в музиката на Ayreon ...................
Според мен в музиката на Ayreon може да се открие всичко от най-доброто на съвременния Метъл, просто не мога да спра да ги слушам.
Аyreon, изключително добра банда!!!
Arjen Lucassen: Guitar, Keyboards, Synths, Bass Guitar, Programming
Tomas Bodin (THE FLOWER KINGS): Keyboards
Derek Sherinian (PLANET X): Keyboards
Joost van den Broek (AFTER FOREVER, STAR ONE): Keyboards
Michael Romeo (SYMPHONY X): Guitar
Lori Linstruth (ex-STREAM OF PASSION): Guitar
Ed Warby (GOREFEST): Drums
Jeroen Goossens (FLAIRCK): Flute
Ben Mathot (DIS): Violin
David Faber: Cello

от тук може да си дръпнете цялата дискография на бандата http://thepiratebay.org/tor/3790643/Ayr ... _-_beerpal

Съб - 02 Фев 2008, 11:46
Профил ICQ
Аватар

Мнение 
http://www.roadrunnerrecords.com/blabbe ... mID=114908

Вто - 24 Фев 2009, 05:54
Профил WWW
Аватар

Мнение 
:D На кратко за Ayreon -велик!В момента слушам"01011001",невероятния глас на Hensi,въобще ...магия!

Пон - 06 Апр 2009, 17:43
Профил
Аватар

Мнение 
http://www.youtube.com/watch?v=QNa20UbMNts

Сря - 29 Юли 2009, 11:57
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща